γεια σας θα ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας καθοτι εως σημερα δεν εχω βρει ουρολογο να εμπιστευτω και παω στα τυφλα ακομα.σε καλλιεργεια σπερματος βρεθηκε σταφυλοκοκκος χρυσιζων και στο αντιβιογραμμα ηταν ανθεκτικος μονο σε ciproxin.εδω και 40 μερες παιρνω bactrimel.διαβασα ομως οτι αυτο το μικροβιο γινεται ανθεκτικο ευκολα στις αντιβιωσεις το θεωρειτε σωστο να αλλαξω την αντιβιωση μεατ τις 60 μερες με bactrimel με καπποια αλλη απο το αντιβιογραμμα πχ augmentin?????το θεωρειτε σωστο να παρω κατι να βελτιωθει η ουρηση γιατι νιωθω οτι δεν αδειαζω πληρως????εχω δει αρκετη βελτιωση με την αντιβιωση ομως ενας ουρολογος που ειχα παει κοιτωντας μονο τισ καλλιεργειες ειπε εχω χρονια προστατιτιδα και θα το εχω μια ζωη ομως απο οτι διαβασα αυτο το μικροβιο προκαλει οτι εχω οποτε εαν φυγει γιατι να μην ειμαι οπως πριν?????
συχνοουρια.αισθημα ατελους κενωσης μετα την ουρηση,φαγουρα,επιτακτικη ουρηση εδω και εναν χρονο.σε καλλιεργεια σπερματος βρεθηκε σταφυλοκοκκος aereusθεραπεια με αντιβιωση bactrimel