Καλησπερα,
Νεος στο φορουμ και θα ηθελα να πω την ιστορια μου.
Πριν χρονια οταν ημουν 25 χρονων, εκσπερματωνω και ξαφνικα αιμα στο σπερμα...Αλλες εποχες παιρνει ενας συναδελφος τηλεφωνο τον ουρολογο μπατζανακη του και το πορισμα βγαινει. Προστατιτιδα! Ας παρει 14 μερες ταβανικ μια χαρα θα ειναι. Τοτε δεν ηθελε καν συνταγη. Οντως σε 14 ημερες περδικι. Τι περδικι δηλαδη που οταν εκσπερματωνω καμια φορα ποναει, καμια φορα δυσκολευεται...καμια φορα εχω ενα περιεγο αισθημα...αλλα η ζωη προχωραει.Οι εκσπερματωσεις ειναι μετριες αλλα τουλαχιστον ο πονος δεν ειναι τοσο μεγαλος. Κατι μπουκωνει το πουλι αλλα δεν τρεχει και τιποτα. Περνανε 10 χρονια να παλι ουρολογος για κατι ενοχλησεις.Τιποτα το ιδιαιτερο αλλα εχεις λιγο Ε.Coli στο σπερμα παρε ταβανικ 15 μερες. Παιρνω το ταβανικ, οι τενοντες μου κοντευουν να διαλυθουν. Πονανε ολοι μαζι.Δεν θα ξαναπαρω ταβανικ στην ζωη μου λεω απο μεσα μου. Περνανε 5 χρονια κατι ψιλοενοχλησεις παλι λιγο E.coli στο σπερμα, μα γιατρε ο πληθυσμος ειναι πολυ χαμηλος μηπως εγινε επιμολυνση. Τι λες ρε ,να σε αφησω με το μικροβιο μεσα θελεις; μου γραφει ταβανικ, δεν παιρνω ουτε ενα, περνανε ομως τα συμπτωματα. Μικροενοχλησεις παντα ειχα ομως...περνανε αλλα 10 χρονια γινομαι 47 και αρχιζει μια νυκτπουρια, μια φορα το βραδυ. Ελα καλε αφου πινω μπυρες το βραδακι λογικο. Ταυτοχρονα εχει βγει και κατι περιπρωκτικα. Παω σε 5 γιατρους δεν ειναι σιγουροι. Ο πεμπτος λεει, συριγγιο ειναι ...πρωκτου. πρεπει να αφαιρεθει. Κανω επεμβαση αμεσα φετος το καλοκαιρι και ειναι και επιτυχης. Ομως οταν εκσπερματωνω ποναει η βαλανος. Ελα μωρε απο το αγχος της επεμβασης ειναι πρεπει να ηρεμησω. Οντως ηρεμω και εκσπερματωνω καλυτερα. Η νυχτοουρια παραμενει. Ολα αυτα τα χρονια πασχω απο παθολογικο αγχος που μου φερνει πολλα και διαφορα. Μετα απο βραδυ με ποτα και γλεντι πχ συχνοουρια για μια μερα αλλα μετα περναει. Και αλλα εκατονταδες συμπτωματα. Αγχωνομαι εντονα για την υγεια ενος της οικογενειας μου εκτος απο την δικια μου επεμβαση για συριγγιο πρωκτου για την οποια εχω βαρεσει κοκκινο μεχρι να αποδειχθει επιτυχης. Ξαναγχωνομαι για την υγεια ενος στην οικογενεια ο οποιος εχει...συχνοουρια και ξαφνικα μια μερα εκτος απο την νυχτοουρια εχω και συχνοουρια!Βρε αμαν!θα φυγει οπως τις αλλες φορες αλλα δεν φευγει. Ωρα να παω σε γιατρο. Ηλεγμενος ουρολογικα 150 φορες μου λεει μια γενικη ουρων και καλλιεργεια καθως και καλλιεργεια σπερματος. Οκ παω βιαστικα σπιτι μαζευω ουρα και σπερμα τα δινω στο μικροβιολογικο. Με παιρνουν το μεσημερι καλη η γενικη ουρων δεν φαινεται κατι αλλα ο γιατρος γραφει και καλλιεργεια μηπως να την κανουμε; Ε φυσικα λεω. Βγαινει η καλλιεργεια....60000 E.coli και στο σπερμα επισης e.coli. παω στον γιατρο. Δεν ξεστομιζει την λεξη προστατιτιδα. Λεει ολο το ουρολογικο, 20 μερες θεραπεια και θα περασει. Tavanic και Ciproxin γιατρε δεν μπορω να παρω μου διαλυον τους τενοντες. Α καλα...ευτυχως βαλαμε και το bactrimel. 20 ημερες και βλεπουμε. Θα το παθαινεις αυτο, θα κανεις μια θεραπεια και θα επανερχεσαι. Σοφα και σωστα λογια. 3,5 μερες bactrimel. Με εχουν ταραξει. Το αγχος μου εχει γινει βαθυ κοκκινο, το εντερο μου μου βαραει μπιελες και αν πιες εστω και γουλια αλκοολ με το bactrimel μπορεις να πεθανεις. Οντως;Σας ειπα οτι εχω και ευερεθιστο εντερο; Οχι ε; Αντεχω 3,5 μερες θεραπεια, κλεινω ραντεβου με καθηγητη ουρολογιας αλλα κανω ταυτοχρονα και γενικη ουρων και καλλιεργεια. Πλενομαι καλα, περνω τα ουρα στο μεσο της ουρησης και..... θαυμα θαυμα. Στειρα η καλλιεργεια. Ή καθαριζει το bactrimel την ουρολοιμωξη σε 3,5 ημερες που παιζει ή απλα δεν ειχα παρει το πρωτο δειγμα σωστα. Παω στον αλλο ουρολογο, τον καθηγητη κοιταει τις αναλυσεις μου λεει καποιος λαθος κανετε η πρωτη καλλιεργεια που ειχατε κανει δεν ειχε 60000 e.coli. λεω δειτε. Την κοιταει....μου λεει...αληθεια ειναι αλλα ξερετε οτι με 60000 ειναι αρνητικη κανονικα; οχι και τοσο σοκ εγω. Μου τα ειχε πει το μικροβιολογικο. Λεει βγαλτε το μικροβιο απο το μυαλο σας. 3 μηνες serenoa repens το dprosta και ξαναμιλαμε. Αρχιζω εγω τα serenoa. Απο το πρωτο χαπακι με πιανει! Μειωση της συχνοουριας και γενικα καλυτερη αισθηση. Το μονο που με ενοχλει ειναι οτι ακουω τα εντερα μου να τριζουν οταν το παιρνω. Σας ειπα οτι εχω ευερεθιστο εντερο ε; δεν πειραζει ομως νιωθω καλυτερα.4η ημερα ππυ παιρνω serenoa repena πονανε τα εντερα μου βραδιατικα ξυπανω απο πονο στο εντερο. Τραβαω κι εναν εμετο και μετα διαρροιες. Γαμωτο λεω γαστρεντεριτιδα. Παθολογος προβιοτικα ηλεκτρολυτες κτλ. Δεν παιρνω και dprosta 2 μερες περδικι. 3η ημερα ξαναπαιρνω dprosta παλι κατι δεν παει καλα με το εντερο. 3 ημερες κατι αισθανομαι οτι παλι παει να γινει στο εντερο το κοβω παλι. Το λεω στον γιατρο, μου λεει οκ παρε προσταμολ και γκαρμιν, αλλο σχημα. Παιρνω το prostamol και γινεται επανασταση στο σωμα μου. Κατι σαν κριση πανικου και διαρροια.την αλλη ημερα πεταω αθηνα. Μητινγκ με συναδελφους. Περναω καλα δεν εχω παρει τιποτα. Πινω 5 μπυρες, μα δεν κανει αλκοολ με προστατιτιδα. Ξυπναω την αλλη ημερα εχει κοπει και η συχνοουρια τελειως. Τι ακριβως συμβαινει;;;;Γυρναω απο Αθηνα, παλι κατι προσωπικο, παλι αγχος συχνοουρια καθε μιση ωρα. Και 2 εκσπερματωσεις πολυ γεματες με πηκτο σπερμα και ευκολες αλλα σαν να μπλοκαριστηκε παλι κατι μεσα στο συστημα. Νομιζω εχω και μια ελαφρια ενοχληση στην κυστη μου. Πανω απο το πεος μεσα στην κοιλια δεν ειναι; υπερηβικα. Ναι εκει. Και ελαφρια συχνοουρια. Σιγουρα εχω μικροβιο δεν παιζει ειναι και λιγο κιτρινα τα ουρα. Παιρνω για πρωτη φορα γκαρμιν. Τουλαχιστον δεν προκαλει κατι γαστρεντερολογικο. Βγαινω με φιλους περναω καλα. Μηπως με επιασε το γκαρμιν απο το πρωτο χαπι και δεν εχω συμπτωματα εντονα; Τελικα ειναι ολα μεσα στο δικο μου αγχωδες μυαλο , εχω μικροβιο; εχω και τα 2, πειραχτηκε παραπανω το πυελικο εδαφος και απο την εγχειρηση για συριγγιο;  Να τα γραψω για πρωτη φορα στο φορουμ ή να παω να κανω αυριο ή καλυτερα την Τριτη αλλη μια γενικη ουρων;

Καλησπέρα Γιάννη ;)

Βρε καλά τα λες και συμφωνώ μαζί σου! Μετακίνησα το κείμενο σου στην ενότητα ιστορικό

Καλώς μας βρήκες (που να μην μας χρειαζόσουν δηλαδή αλλά λέμε τώρα), και καλως ήρθες στην παρέα μας.

Στα παλιά δεν έχω τίποτα να σου πω, και να πω δηλαδή δεν έχει και καμιά σημασία.

Μετά από τόσα χρόνια φλερτ με τα θέματα στην περιοχή, σίγουρα μια σφαλιάρα την έχεις φάει θεωρώ και αυτό ίσως να αφήνει ίσως και όχι ενοχλήσεις που θα σου υπενθυμίζουν τι πέρασες για τα επόμενα χρόνια.

Άλλα θέματα υγείας έχεις; Κανά PSA έχεις κοιτάξει ποτέ; Δεν το κοιτάς; Κανά σπέρμα έτσι για αλλαγή δεν ρίχνεις μια ματιά; Ένα πλήρες σπερμοδιάγραμμα; Αντε και γιατί είσαι και μερακλής και τα λές ωραία δεν κάνεις και κανά έγχρωμο υπέρηχο;