Χαιρετώ την όμορφη παρέα τον αντρών .Συγνωμη που γράφω στο φορουμ σας αλλά δεν ξερω που άλλου να απευθυνθώ .
Μετα απο τεστ παπ μου βρήκαν έντερο κόκκο το 2016 δεν μ είπε κανεις τπτ συνέχισα τη ζωή μ φτάνει το 2017 όπου το βλέπω στο τεστ παπ πάλι κ απευθύνθηκα σε άλλον γυναικολόγο πηρα furolin μου πέρασε τέλος του 2017 ξανά έντερο κόκκος κ E. coli,πηρα aygmentin δεν έφυγε μετα απο 3 μήνες ξαναέκανα καλλιέργεια τραχυλικου υγρού ξανά αντιβίωση δεν πέρασε .Θελω να μείνω έγκυος ο γιατρός μου λέει άστο μην ασχοληθείς .Εγω δεν το αφήνω ετσι κ θα στείλω τον άντρα μ σε ουρολόγο να τον δει μήπως ειναι κ αυτός φορέας του μικρόβιου.
Ο άντρα μ δεν εχει κανένα σύμπτωμα .
Εγω το μόνο σύμπτωμα που εχω ειναι κάποια κίτρινα υγρά κ  ελαφρύς πυελικος πόνος .Εχω κ σπαστική κολίτιδα κ τα πράγματα έχουν μπερδευτεί .
Φοβάμαι πολυ μήπως το μικρόβιο προχώρησε στις σάλπιγγες .
Ερώτηση τι μου προτείνεται να πω στον ουρολόγο υπάρχει κάποια ειδική εξέταση εκτός απο καλλιέργεια ούρων κ σπέρματος ?

Κάναμε καλλιέργεια σπέρματος δεν βρέθηκε μικρόβιο .Απλα βρέθηκαν στο σπερματοδιαγραμμα 3-4 στρογγυλά κύτταρα δεν ξερω τι σημαίνει αυτο.
Να θυμίσω ότι ο άνδρας μ δεν εχει κανένα σύμπτωμα ολα φυσιολογικά κ απο ούρηση και στην επαφή κτλ.
Ερώτηση μπορει να εχει το μικρόβιο κ να μην εχει συμπτωματα κ κάποια στιγμή να του παρουσιαστεί ?χρονο με το χρόνο δλδ να κανει το μπαμ ?
Σας παρακαλώ ας απαντήσει κάποιος

 δοκιμασε αυτο το βρηκα
https://www.vivaplus.gr/ouropoiitiko-sistima/150-bio-kult-pro-cyan.html
δεν ξερω αν σε βοηθηση εμενα εχω καιρο που εχω ενετροκοκκο.
εχω βοφηθει. ε περιμενω τον φαρμαακοποπιο μου μου να μου αν κανει για αντρες

να πας σε  γιατρο  κιαν σου δωσει να καθερισεις φαρμακα.  μετα   θα καθαρισεις θα αφησεις καιρο . μην κανεις ελευθερα γιαι μπορει να κολλησει ο ανδρας σου.  και μετα στον αντρα δεν φευγει ευκολα..   θα καθαρισει και  μετα ..
γιαιτν α κινδυνετει να κολλησει και ο αλλος..?   δεν μπορω να καταλαβω  την νοοτροπια να   κανουν  θεραπεια και οι δυο   απο την στιγμη που εχει  ο ενας μονο τ ο μικροβιο ...  για να δουλευουν οι φαρμακευτικές?   

να παθει  μολυνση και αυτος?   και να εχει προστατίτιδα?  αν  να φορτωθεί κανενα μικροβιο και αυτος??  επειδή τα λενε οι γιατροί ? οι γιατροι λενε αμ εχει μολυνση ο ενας να παρει και ο αλλος θεραπεια ..  γαιτι?  οι γιατροι τι λενε?  αμα εχω  βροχιτιδα θα παρει και ο  και ο αλλος για βρογιτιδα?