μεχρι την κυριακη  θα εχω παραγγειλει και εγω  Quercetin της Source Naturals απο εδω

http://astronutrition.com/source-naturals-activated-quercetin-100-caps.html?q=%2Fsource-naturals-activated-quercetin-100-caps.html&source=googleps


Οποιος θελει απο αθηνα να παραγγειλω παραπανω και να βρεθουμε απο κοντα η ελτα ..ας μου στειλει!


Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

Και ναι σημερα  το πρωι επιτελους ηρθε η quercetin της biocare (thanks detox). 90 καψουλες Κουερσετινη 900mg - C 90μγ - Βρομελινη 54mg,  30ευρω με τα μεταφορικα. Εχει μεγαλη περιεκτικοτητα σε κουερσετινη, οποτε θα παιρνω μια καψουλα μετα το φαγητο (900mg)

Θα ενημερωσω μετα απο καιρο.. πιθανον θα την παρω μαζι με την αντιβιωση που μαλλον θα μου χορηγησει ο γιατρος απο εβδομαδα.

Να πω την αληθεια δεν περιμενω τιποτα ..συμφωνω με την αποψη του φαεθων. Ειμαι σιγουρος οτι το προβλημα ειναι καθαρα νευρομυικο.
Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

τελος 3μηνης κουερσετινης ..και δυστηχως ειμαι πανω κατω στα ιδια.
Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

#63 14 Μαΐου, 2014, 02:47:08 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 14 Μαΐου, 2014, 03:22:18 ΜΜ από seraphim
Kalispera paidia,

Prospathw kai egw na vrw lisi sto provlima mas. Psaxnontas to forum epesa stis sizitiseis sxetika me to Quercentin.
3erete pos mporw na to agorasw sthn Ellada?

Eyxaristw
Ηλικία εμφάνισης 36 (αρχές 2012). Αρχικά επιτακτική ούρηση χωρίς να έχω πολλά ούρα. Αργότερα συχνουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εκσπερμάτωση. Επιπλέον νιώθω πόνο στο περίνεο, παροδικά στυτικά προβλήματα και δύσκολη εκσπερμάτιση (αργώ να τελειώσω). Πόνους χαμηλά στην μέση που αντανακλάσει στο αριστερό μου πόδι. Τα συμπτώματα δεν εμφανίζονται όλα ταυτόχρονα και δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα. Καλλιέργειες  σπέρματος και ούρων ήταν καθαρές (δεν γνωρίζω αν έγιναν όλες οι απαραίτητες εξετάσεις) αλλά ο διορθικός υπέρηχος έδειξε αποτιτανώσεις.

Παράθεση από: seraphim στις 14 Μαΐου, 2014, 02:47:08 ΜΜ
Kalispera paidia,

Prospathw kai egw na vrw lisi sto provlima mas. Psaxnontas to forum epesa stis sizitiseis sxetika me to Quercentin.
3erete pos mporw na to agorasw sthn Ellada?

Eyxaristw
Καταρχήν μας έβγαλες τα μάτια με τα greeklish .Eν συνεχεία σου απαντώ πως quercetin βρίσκεις σε οποιοδήποτε φαρμακείο και αν ο φαρμακοποιός αγνοεί την ύπαρξη του ,πήγανε σε άλλον !!!Συναντάται σε συνδυασμό  με βρωμελίνη απο διάφορες εταιρείες .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Η Quercentin πρέπει να λαμβάνεται με vitC ή με βρομελίνη (bromelin)
Δυστυχώς ΔΕΝ απορροφάται εύκολα μόνη της (σε συνθετική μορφή απο κάψουλες).
Προτιμήστε σκευάσματα που περιέχουν quercentin + vit c ή/ και με βρομελίνη.
GP

ΤΑ 2 ΠΛΕΟΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΟΝΙΟ ΠΥΕΛΙΚΟ ΑΛΓΟΣ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΑ ΕΞΗΣ:

1. Οι αρχές νηστιοθεραπείας βοηθούν πραγματικά. Έχει να κάνει με την κάθαρση του οργανισμού και με την επικέντρωση του στην αντιμετώπιση των μικροβίων και της αυτοίασης.
2. Η πάθηση μας (όταν έχει αποκλειστεί κάθε μικρόβιο) είναι νευρομυική και έχει σχέση με την κόπωση και τις τις καταχρήσεις και το άγχος.
3. Η quercentin βοηθά αρκετά και ειδικά σε συνδυασμό με την νηστιοθεραπεία.
( Συγχαρητήρια στον Maevius ) kai σε όσους επικεντρώθηκαν σε αυτή την σχέση προστάτη- εντέρου.
Το έντερο είναι ίσως το βασικότερο μέλος του ανοσοποιητικού συστήματος !!
Όποτε έχω κάνει κατάχρηση αλκοόλ και πολυφαγίας και φαγητού πάνω απο το σημείο κορεσμού, αρχίζω να έχω τα συνήθη ενοχλήματα στην περιοχή.
4.Όλα τα προιόντα των μελισσών βοηθούν (ειδικά η γύρη).
5.Η φυσιοθεραπεία βοηθά αρκετά καθώς επιτυγχάνει την χαλάρωση των μυών της πυέλου.
6. Οι διατάσεις και το περπάτημα και το τρέξιμο, και η κολύμβηση βοηθούν επίσης.
Οι ασκήσεις με τα βάρη προσωπικά δεν με έχουν βοηθήσει (μάλλον το αντίθετο).

Ότι νεώτερο έχω και όποια αλλαγή θα την ποστάρω στο forum.
GP

kalimera kai sas eyxaristw gia tis simvoules sas.

Signomi gia ta greeklish ala distixos to laptop den exei ellinika fonts (policy tis etairias).
An einai provlima gia to forum tote isos na perimenw na agorasw to diko mou prin ksanagrapsw.

Ηλικία εμφάνισης 36 (αρχές 2012). Αρχικά επιτακτική ούρηση χωρίς να έχω πολλά ούρα. Αργότερα συχνουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εκσπερμάτωση. Επιπλέον νιώθω πόνο στο περίνεο, παροδικά στυτικά προβλήματα και δύσκολη εκσπερμάτιση (αργώ να τελειώσω). Πόνους χαμηλά στην μέση που αντανακλάσει στο αριστερό μου πόδι. Τα συμπτώματα δεν εμφανίζονται όλα ταυτόχρονα και δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα. Καλλιέργειες  σπέρματος και ούρων ήταν καθαρές (δεν γνωρίζω αν έγιναν όλες οι απαραίτητες εξετάσεις) αλλά ο διορθικός υπέρηχος έδειξε αποτιτανώσεις.

Λίγο άσχετο, το γράφω γιατί είναι η εποχή τους, αλλά σε εμένα φαίνεται να βοηθούν τα κεράσια. Είχα παρατηρήσει ότι και πέρυσι τέτοια εποχή είχαν βοηθήσει.
Εκτός από ότι είναι νόστιμα, τα κεράσια (τα δικά μας cranberries) έχουν αντιφλεγμονώδεις, αντιοξειδωτικές και αποτοξινωτικές ιδιότητες, ενώ βοηθούν και στην πέψη.
Διαβάστε και εδώ: http://www.clickatlife.gr/diatrofi/story/14818
Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.

πολυ ωραια τα τελευταια μηνυματα ..αλλα δεν εχουν σχεση με την κουερσετινη.
Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

Ξεκίνησε μία άσχημη υποτροπή του ΧΠΑ μου πριν από 4 μέρες.
Διαβάζοντας το φόρουμ έμαθα για την κουερσετίνη. Χθες αγόρασα το σκεύασμα της Σόλγκαρ και το βράδυ πήρα το πρώτο χάπι, ενώ σήμερα το πρωί το δεύτερο και σε λίγο ετοιμάζομαι για το τρίτο.

Νιώθω ήδη καλύτερα και δεν το περίμενα!. Σήμερα πήρα μόνο ένα αναλγητικό διότι έπρεπε να πάω στη δουλειά και να μπορώ να ανεχθώ τους πόνους. Από το πρωί δεν έχω πάρει τίποτα.

Ήπια και ένα λίτρο χυμό λάιφ με φρούτα του δάσους (κράμπερι, μύρτιλα και ένα ακόμα κόκκινο).

Βέβαια νιώθω ακόμα να καίει η πύελος και η αφόδευση είναι επώδυνη.

Ίσως να ήταν η όλη κατάσταση σε αποδρομή και να μη σχετίζεται με την κοερσετίνη βέβαια. Placebo effect εγώ αποκλείεται να έχω, μιλάμε για πόνους πολύ δυνατούς στις κρίσεις.


Την κουερσετίνη θα τη συνεχίσω μέχρι να νιώσω ότι είμαι τελείως καλά.
Εσείς πως την παίρνεται;  Κάθε μέρα ή μόνο σε περιόδους υποτροπής του ΧΠΑ;

Ευχαριστώ.

προσωπικα δεν με βοηθησε καθολου η κουερσετινη ..σκεφτομαι να δοκιμασω το prostaQ που εχει επιπλεον συστατικα. Πως μπορω να το παραγγειλω χωρις να μπλεξω με τελωνεια κτλ;
Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

καλησπερα παιδια..πινω bion-3 γιατι εχω ευερεσθητο εντερο? μπορω να περνω κουερσετινη η θα υπαρχει αλληλεπιδραση?

Παράθεση από: asteratos στις 28 Ιανουαρίου, 2017, 04:05:07 ΜΜ
καλησπερα παιδια..πινω bion-3 γιατι εχω ευερεσθητο εντερο? μπορω να περνω κουερσετινη η θα υπαρχει αλληλεπιδραση?

Καλησπέρα, σε αυτό ίσως βοηθήσει γαστρεντερολόγος ή διατροφολόγος. Από συνάδελφο με πρόβλημα ευερέθιστου εντέρου που τρώει κυρίως κρέατα, ζυμαρικά και καθόλου ντομάτα, γνωρίζω ότι αν δε δοκιμάσει κάτι δε μπορεί να ξέρει σίγουρα. Η δική μου γνώμη είναι να ηρεμήσεις πρώτα σπασμούς και κινήσεις  του εντέρου, να δεις που βρίσκεσαι από συμπτώματα προστατίτιδας και αναλόγως παίρνεις κερσετίνη ή όχι
Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.

καλησπερα..την δοκιμασα 2-3 μερες τωρα..βλεπω μικρα αποτελεσματα ωστοσο βλεπω επεισης οτι μου κανει μεγαλυτερο το προβλημα του εντερου...ειναι οτι χειροτερο προστατιτιδα σε συνδιασμο με το εντερο γιατι οι τροφεες του ενος ειναι αντιθετες με τις τροφες του αλλου