01 Ιουνίου, 2013, 08:51:02 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 02 Ιουνίου, 2013, 01:29:30 ΠΜ από kostas1
καλησπερα σε ολους.θα ηθελα να μαθω αν καπποιος απο εσας εχει συνεχεια ταση για ουρηση.ειχε βρεθει στο σπερμα st aereus εκανα θεραπεια δυο μηνων με bactrimel εχω τελειωσει εδω και εναν μηνα παιρνω χατραλ εικοσι μερες εκανα υπερηχογραφημα δεν εχω υπολοιπο ουρων.νιωθω οτι θελω να ουρησω πως ειναι οταν θεσ οντως να ουρησεις και κρατιεσαι καπωσ ετσι μονο που εγω παω και δεν βγαινει τιποτα δεν νιωθω την κυστη γεματη νιωθω το πεος να προκαλει να ουρησω.συχνοουρια δεν εχω αν αγνοησω το αισθημα παω λιγες φορες την ημερα.παιδια μερικες φορες ειναι τοσο εντονο που μου ερχεται να το κοψω δηαλαδη.νιωθω αυτην την ενοχληση στο πεος.εχει κατι καπποιος να μου προτεινει εχω απελπιστει.εχω διαβασει για την νευρομυικη θεωρια αλλα νιωθω οτι μεσα στο πεος σαν κατι να ειναι και θελω να ουρησω να βγει.δεν ξερω τι να πω πωσ να το περιγραψω ακριβως.o phaeton σστο θεμα μεθοδοι χαλαρωσης μασαζ κτλ σε καπποιο σημειο εχει αναφερει συμπτωματα οπως τα δικα μου οτι καθοταν πανω απο την λεκανη προσπαθωντας να χαλαρωση για να ουρηση αλλα δεν εκανε τιποτα γιατι ηταν αδει α η κυστη του.υπαρχει κατι να κανω??προσπαθω να ειμαι χαλαρος εκει κατω κανω εξωτερικο μασαζ μερες τωρα αλλα τιποτα και πλεον αυτο μου δημιουργει σοβαρο προβλημα δεν μπορω να παω καπου γιατι νιωθω θα κατουρηθω στεσαρομαι παραπανω κιολας οταν ειμαι εξω και ψαχνω τουαλετα
συχνοουρια.αισθημα ατελους κενωσης μετα την ουρηση,φαγουρα,επιτακτικη ουρηση εδω και εναν χρονο.σε καλλιεργεια σπερματος βρεθηκε σταφυλοκοκκος aereusθεραπεια με αντιβιωση bactrimel

#1 02 Ιουνίου, 2013, 08:56:48 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 02 Ιουνίου, 2013, 09:27:36 ΜΜ από Hyper Ban
Mεσα στο blog θα βρεις διαφορες λυσεις σε αυτο που ψαχνεις .Είτει αυτα λεγονται alpha blockers ,ειτε βοτανα ,ειτε τεχνικες χαλαρωσης ,ειτε παραριμ παραρομ .Το 90 % απο εμας είχαν αυτο που νιωθεις στην καθημερινότητα σου  .Η εξηγηση που δινεται απο τους ουρολογους για αυτό  έχει ως εξης :
Ο προστατης λογο διογκωσης πιεζει την ουροδοχο και σου δινεται αυτη η ψευδη εντυπωση ,πως δηλαδη θελεις να ουρήσεις !
Στο λεω εγω ,που ημουν πεπεισμενος πως ειχα κακωση καποιας μορφης στην ουρηθρα και υπεβαλα τον εαυτο μου σε μια ασκοπη(σχεδον)κυστεοσκοπηση !!!!Το σχεδόν πάει γιατί μου έφυγε η μαλακισμένη μου ένοια .
Σου προτεινω ανεπυφυλακτα να χρησιμοποιησεις quercetin με βρωμελινη ,για τουλαχιστον 1 τριμηνο .
Σε πρωτη φαση θα το θεσεις υπο ελεγχο και ετσι θα συγκροτησεις το πνευμα σου για να ρυθμισεις και να σταθεροποιησεις αυτη την κατασταση .
Μην παρεις κατα την ταπεινη μου γνωμη αλλα αντιβιωτικα !!!!!!!Για τωρα δοκιμασε το φυτικο που σου προτεινω και σε 2η φαση το ξαναβλεπεις !
Γιατι το λεω αυτο ;
Δες τι φαρμάκι έχω καταπιεί  στο ιστορικο μου και κλαψε . Plus του οτι αυτό που έχεις(το μικρόβιο) , θεωρείται μη ουροπαθογονο !Το bactrimel που σου χορηγήθηκε δρα κατά στου aureus   και οι 2 μηνες που το πήρες ειναι αρκετοί και σωστοί   !
Μην πινεις πολυ νερο ,1 λιτρο ειναι αρκετο και προσπαθησε να απασχολεις την σκεψη σου με κατι αλλο .ίσως να πάρει και κάποια διαστημα να συντονιστει ξανά η κατασταση εκει κατω .
Εχουμε γραψει φιλε μου τοσα ,εκανες τον κοπο να διαβασεις π.χ. για αυνανισμους , ρυθμιση συχνοτητας ουρησεων κτλ ;;;;;Θελει πολυ διαβασμα ,κατσε λοιπον και ξεκινα !Δεν δινουμε χάπια εδώ ,αλλά ιδέες !

Κ´ VENCEREMOS αδερφέ .όλα καλά θα πάνε . -
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#2 02 Ιουνίου, 2013, 10:33:41 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 02 Ιουνίου, 2013, 11:12:19 ΜΜ από kostas1
σε ευχαριστω για την απαντηση ναι εχω διαβασει και προσπαθω με εξωτερικα μασαζ κοιταω να μην εκσπερματωνω πανω απο τρεις φορες την εβδομαδα αλλα τιποτα και παιρνω ηδη ablocker xatral αλλα τιποτα.να σε ρωτησω κατι ομως εκανα υπερηχογραφημα και ο προστατης μου ειναι μικρος(v=13.9cc) μου ειπε ο ουρολογος μαλιστα οτι ειναι σαν μωρου κυριολεκτικα τοσο μικρος και ουτε υπολοιπο ουρων(19cc υπολοιπο) .αυτο πως το σχολιαζεις???κατι ακομα εννοειται δεν παιρνω αλλη αντιβιωση εχω διαβασει αρκετα εδω για να ξερω οτι μονο κακο θα μου κανει.να ρωτησω ομως αφου δεν ειναι ουροπαθογονο γιατι προκαλει μεχρι και στηροτητα??αν και πλεον τεινω στην νευρομυικη θεωρια δεν μπορουσα να αμελησω ενα τεττοιο μικροβιο γιατι αν το αφηνα ουροπαθογονο η μη θα ειχα προβλημα τεκνοποιησης ισωσ στο μελλον.το περιεργο ειναι και ο ουρολογος το μικροβιο αυτο δεν το πηρε στα σοβαρα.αλλα διαβασα ειναι ανθεκτικο και επικινδυνο.να ρωτησω επισης οτι και εγω σκεφτομαι για κυστεοσκοπηση ποσο κοστιζει αν ειναι επωδυνη??
συχνοουρια.αισθημα ατελους κενωσης μετα την ουρηση,φαγουρα,επιτακτικη ουρηση εδω και εναν χρονο.σε καλλιεργεια σπερματος βρεθηκε σταφυλοκοκκος aereusθεραπεια με αντιβιωση bactrimel

Παράθεσηνα σε ρωτησω κατι ομως εκανα υπερηχογραφημα και ο προστατης μου ειναι μικρος(v=13.9cc) μου ειπε ο ουρολογος μαλιστα οτι ειναι σαν μωρου κυριολεκτικα τοσο μικρος και ουτε υπολοιπο ουρων(19cc υπολοιπο) .αυτο πως το σχολιαζεις???
Νευρομυικο .
Παράθεσηκατι ακομα εννοειται δεν παιρνω αλλη αντιβιωση εχω διαβασει αρκετα εδω για να ξερω οτι μονο κακο θα μου κανει.να ρωτησω ομως αφου δεν ειναι ουροπαθογονο γιατι προκαλει μεχρι και στηροτητα??
Γιατι δεν κανεις μια ερευνα να μεταφερεις και εσυ τις αποψεις των γιατρων που θα διαβασεις σε εμας .Εχω απαντηση  και αυτη ειναι διοτι τα μικροβια καταναλωνουν αυτα που πρεπει να καταναλωνουν τα σπερματοζωαρια για να επιβιωσουν και να αναπτυχθουν σωστα (αναφερομαι σε διαφορα θρεπτικα που παραγει το σωμα μας )
,έτσι ωστε την στιγμη που πρεπει δεν δουλευει τιποτα σωστα .Δεν ειμαι υπερ της αντιβιωσης ,εσυ κανε οτι θες .Επισης δεν ασπαζομαι την θεωρια τοων μικροβιων και το κυνηγι αυτων οσο νομιζεις .
Παράθεσηαν και πλεον τεινω στην νευρομυικη θεωρια δεν μπορουσα να αμελησω ενα τεττοιο μικροβιο γιατι αν το αφηνα ουροπαθογονο η μη θα ειχα προβλημα τεκνοποιησης
Ποιο ειπαμε οτι ειναι αυτο το σοβαρο μικροβιο ;;;Και που διαβασες για την επικυνδυνοτητα αυτου και τρομαξες τοσο πολυ ;Μετεφερε μας με link αυτο που διαβασες !
Παράθεσηισωσ στο μελλον.το περιεργο ειναι και ο ουρολογος το μικροβιο αυτο δεν το πηρε στα σοβαρα.αλλα διαβασα ειναι ανθεκτικο και επικινδυνο.
[/quote]
ΜΙλάς με γριφους γεροντα ...
Παράθεσηνα ρωτησω επισης οτι και εγω σκεφτομαι για κυστεοσκοπηση ποσο κοστιζει αν ειναι επωδυνη??
Γυρω στα 200 ευρω και αν κανεις και ολικη μεθη 300+ . . .Ο γιατρος αν ειναι μαλακας μπορεινα σου κανει πραγματικο στενωμα .Και πραγματικα Π Ο Ν Α Ε Ι και ενοχλει .Πολυ .
Κανε μια  ουροομετρια και ο γιατρος θα δει απο εκει αν εχεις προβλημα .ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΜΟΝΟ ΝΑΙ !!!
Κατουρας σε ενα χωνι και αυτο ηταν .
Επισης δεν εχω να προσθεσω κατι ακομα .Ειπα πιστευω οτι ηταν να πω .Ψαξε εδω μεσα  θα τα βρεις ολα .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .