Καλησπέρα σε όλους,
έχω να γράψω καιρό αλλά διαβάζω το forum όποτε μπορώ και εννοείται είμαι διαθέσιμος να απαντήσω σε οποιαδήποτε απορία υπάρχει για το ιστορικό μου. Θυμίζω ότι η δικιά μου περίπτωση αφορά χρόνια μικροβιακή προστατίτιδα με εμφάνιση e-coli στην καλλιέργεια σπέρματος που καθάρισε προσωρινά με κυνολόνη και a-blocker αλλά επανήλθε . Επαναφέρω ένα θέμα που έχω θέσει και στο παρελθόν: Γνωρίζει κάποιος ή έχει κάποια πρόταση σχετικά με το πώς μπορείς να απαλλαγείς οριστικά και αμετάκλητα από το e-coli; Υπάρχει κάποιος στο forum που να πάθαινε συνεχείς υποτροπές με e-coli όπως εγώ και να βρήκε κάποια στιγμή τρόπο να απαλλαγεί οριστικά;
Διάγνωση Χρόνιας Βακτηριακής Προστατίτιδας (e-coli) 2007 στα 31 λόγω ενοχλήσεων συζύγου μετά το σεξ - είχα συχνουρία και κάψιμο. Αποτυχημένες θεραπείες κυνολόνες ως 2010 τα παράτησα. Αδυναμία τεκνοποίησης Μάιος 2012 θεραπεία με ΑBlocker, Prixina, μαλάξεις. Καθαρός Ιουν 2012 - τεκνοποιηση Σεπ 2012 - Επανεμφάνιση e-coli Μάρτιος 2013

Μιας και τέθηκε το θέμα της μετάδοσης του γαμω κόλι στην σύντροφο επαναφέρω και το θέμα για τη οριστική απαλλαγή από το γαμίδι. Εάν υπάρχει κάποια πρόταση/ιδέα θα είμαι ευγνόμων.
Διάγνωση Χρόνιας Βακτηριακής Προστατίτιδας (e-coli) 2007 στα 31 λόγω ενοχλήσεων συζύγου μετά το σεξ - είχα συχνουρία και κάψιμο. Αποτυχημένες θεραπείες κυνολόνες ως 2010 τα παράτησα. Αδυναμία τεκνοποίησης Μάιος 2012 θεραπεία με ΑBlocker, Prixina, μαλάξεις. Καθαρός Ιουν 2012 - τεκνοποιηση Σεπ 2012 - Επανεμφάνιση e-coli Μάρτιος 2013

Παράθεση από: βερτης στις 26 Νοεμβρίου, 2013, 04:23:42 ΜΜ
Μιας και τέθηκε το θέμα της μετάδοσης του γαμω κόλι στην σύντροφο επαναφέρω και το θέμα για τη οριστική απαλλαγή από το γαμίδι. Εάν υπάρχει κάποια πρόταση/ιδέα θα είμαι ευγνόμων.
Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω, φαίνεται πολύ επίμονο.
Οι γιατροί τι σου λένε;
Που οφείλεται αυτή η επιμονή, στη δυσκολία του μικροβίου, του προστάτη, των αντιβιώσεων;
Έχεις δει κάποιον λοιμωξιολόγο; Ίσως να έχει να προτείνει κάποιο σχήμα αντιβιώσεων. Εγώ έχω δει δύο αλλά δε μπορώ να συστήσω κάποιον γιατί επι της ουσίας δε μου είπαν κάτι παραπάνω από τους ουρολόγους.
Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε πληροφορία για κάποιον λοιμωξιολόγο που να έχει ειδίκευση ή και εμπειρία σχετικά με τις λοιμώξεις του προστάτη.
Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.