15 Ιουλίου, 2014, 05:11:55 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 15 Ιουλίου, 2014, 01:06:18 ΜΜ από Hyper Ban
Βλέπωντας το βίντεο για την κοιρσοκήλη ,άκουσα τον αφηγητή να αναφέρεται σε αυτό το σύνδρομο ,που για 1η φορά ακούω όλο αυτόν τον καιρό που διαβάζω και ασχολούμαι με τα ουρολογικά κτλ .Πολλοί γιατροί μάλιστα υποστηρίζουν εντο στο Ελλάντα πως η κοιροσκήλη δεν ευθύνεται για πόνους στους όρχεις κτλ ,άποψη που πολλές φορές έχω και εγώ αναπαράγει για να βοηθήσω και να κατευθύνω προς άλλες κατευθύνσεις συμπάσχοντες που παραπονιούνται για πόνους σε αυτό το σημείο .Όχι οτί το άρθρο αυτό λέει το αντίθετο .
Ακολουθεί ένα άρθρο με πολύ ενδιαφέρον απο το wikipedia ,οπού και αναφέρει σε κάποια φάση το εξής:
Το NCS συνδέεται με αιματουρία (η οποίο μπορεί να οδηγήσει σε αναιμία)  και κοιλιακό άλγος (κλασικά στο αριστερό πλευρό ή πόνο στην πυελό). Δεδομένου ότι οι αποχετεύσεις γίνονται απο τα αριστερά  μέσω της αριστερής νεφρικής φλέβας μπορεί επίσης να οδηγήσει και  σε πόνο των όρχεων αριστερά  σε άνδρες ή με πόνο στο αριστερό κάτω τεταρτημόριο στις  γυναίκες. Ναυτία και έμετος μπορεί να οδηγήσει λόγω της συμπίεσης των σπλάχνων φλεβών.Μία ασυνήθιστη  εκδήλωση της κιρσοκήλης NCS περιλαμβάνει σχηματισμό και κιρσών στα κάτω άκρα.  Μία άλλη κλινική μελέτη έχει δείξει ότι το σύνδρομο του καρυοθραύστη είναι ένα συχνό εύρημα σε εξέταση ασθενούς με   κιρσοκήλη ...

Χμμμμ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Nutcracker_syndrome


Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .