Γεια σας και χρόνια πολλά. Το καλοκαίρι έκανα περιτομή λόγω φίμωσης και μυκητίασης.
Τα πράγματα πήγαιναν καλά μέχρι που πριν ένα μήνα πάλι η μια πλευρά άρχισε να κοκκινίζει.
Πλέον ένα μήνα μετά όταν το πέος δεν είναι σε στύση υπάρχει μόνο ένα ελαφρύ κοκκίνισμα στην μια πλευρά αλλά όταν έρχομαι σε στύση το πέος στο δέρμα το οποίο υπάρχει μετά την περιτομή κάτω από την βάλανο κοκκινίζει γύρω γύρω όπως γινόταν και πριν. Η βάλανος είναι ελαφρός κόκκινη χαμηλά γύρω γύρω.
Υπάρχει περίπτωση να βγήκε πάλι μυκητίαση και αν ναι θα φύγει πιο γρήγορα τώρα που έχω κάνει περιτομή ή δεν παίζει ρόλο?
Το μόνο σύμπτωμα είναι η κοκκινίλα και μια ελαφριά αίσθηση καψίματος όταν έρχομαι σε στύση η οποία υποχωρεί μετά από μερικά λεπτά συνήθως.
Επίσης ο αριστερός όρχεις όταν έρχομαι σε στύση ή δεν τελειώσω για αρκετές μέρες κοκκινίζει και κάποιες φορές υπάρχει μικρή ενόχληση.
Το ζάχαρο στις αιματολογικές εξετάσεις είναι κοντά στο 80 μόνο το ουρικό οξύ είναι δύο μονάδες κάτω από το όριο.
Είμαι 25 και από την μέρα που έκανα περιτομή δεν έχω κάνει σεξ.
Τι μπορεί να είναι αυτό? Γιατί μετά από περιτομή και ενώ προσέχω την καθαριότητα κοκκίνισε πάλι η περιοχή?