26 Ιουνίου, 2017, 05:25:08 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 26 Ιουνίου, 2017, 05:26:53 ΜΜ από Ακης41
Καλησπέρα σε όλους. Πρίν 6 μήνες στο πρωινό μου ξύπνημα για τα πρωινά ούρα, μου ηταν αδύνατον να ουρήσω. Μετά απο εντονες πιέσεις και σφίξιμο κατάφερα με χιλια ζορια να ουρήσω. Τα συμπτώματα μου ήταν αίσθηση πίεσης στην κύστη μου, συχνοουρία με αίσθημα ατελούς κένωσης, και χαμηλή ροή ούρων με διακοπές. Πηγα στον 1 ουρολόγο ο οποίος δεν μπορουσε να καταλάβει τι είχα. Μου πήρε ούρα και μου συνταγογράφησε αζιθρομικύνη 1gr και 2 εβδομάδες ciproxin, λέγοντας μου πως ανάλογα με το τι θα δείξει η ούρων, λογικά αυτά θα με καλύψουν. Η ούρων ήταν αρνητική. Εγώ μετά απο τις 2 εβδομάδες αντιβίωσης και χωρίς κάποια βελτίωση στην ούρηση, περίμενα 1 εβδομάδα για να φύγει η αντιβίωση και έκανα καλλιέργεια σπέρματος και ούρων. Αρνητικές και αυτές. Πάω σε 2ο ουρολόγο του δείχνω τις εξετάσεις μου του εξηγώ το ιστορικό και μετά απο υπέρηχο μου λέει πως είναι ερεθισμένος λίγο ο προστάτης μου, και μου έγραψε να πάρω vibramycin για 2 εβδομάδες. Τίποτα δεν έγινε. Έπειτα πήγα σε 3ο ουρολόγο και μου εδωσε να πάρω Libeprosta. Μετά απο 2 μήνες μέχρι και σήμερα τα συμτώματα συνεχίζουν να υπάρχουν με κάποια ελαφριά καλυτέρευση. 'Εχω σταματήσει τα libeprosta και πέρνω διάφορα συμπληρώματα μήπως και βρω θεραπεία. Η καλυτέρευση που νιώθω είναι στην εντονη πίεση που ένιωθα θέλοντας συνεχώς να ουρήσω. Κατά τα άλλα η χαμηλή ροή , οι διακοπές στην ούρηση, η συχνοουρία και μια ελαφριά πίεση ακόμα δυστυχώς υπάρχει. Τώρα σκέφτομαι μήπως θα πρέπει να ξαναπάρω ίσως κάποια άλλη αντιβίωση. Τι να πω... Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θερμοπαρακαλώ να με διαφωτίσει...Ευχαριστώ για τον χρόνο σας