Καλησπέρα στο φόρουμ όλα ξεκίνησαν το Οκτώβριο που είχα τσούξιμο γενικά και έκανα εξετάσεις και είχα και στα ουρά και στο σπερμα e coli πήρα αντιβίωση ένα μήνα μετά από δεκαπέντε μέρες επανήλθε ξανά το τσούξιμο και ο πόνος πάλι ουρολοιμωξη πήρα siproxxin ξανα Τρίτη φορά όπου έγινε πριν δεκαπέντε μέρες αφού σταμάτησα την αντιβίωση. Μετά έκανα ενέσεις briklin και από τότε μέχρι σήμερα περνώ αντιβίωση. Το θέμα είναι ο πόνος που έχω σε όλο το πέος καμία φορά σαν κάψιμο πόνος στους όρχεις και γενικά σε όλο τον πυελικο χώρο. Είμαι τώρα με άλλη αντιβίωση και ο γιατρός μου είπε να κάνω μαλαξεις είχε άλλος τέτοιο συνεχόμενο πόνο; θα περάσει ρε παιδιά η θα μείνω έτσι; βοηθήστε βρε παιδιά είμαι να σκάσω  >:(

Καλησπέρα Βασίλη.
Εφόσον υπάρχει μικρόβιο και είναι και τόσο προσφατο, η αντιβίωση είναι μεν μονόδρομος,αλλά θέλει προσοχή γιατί η υπερβολική χρήση μπορεί να επιφέρει ακόμα χειρότερα. Οπωσδήποτε προβιοτικα και τα απαραίτητα διαλείμματα μεταξύ των σχημάτων.
 Η καλύτερη συμβουλή για σένα:
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΜΑΛΑΞΕΙΣ!!!!!

Καλησπέρα το θέμα είναι ότι περνώ αντιβίωση εδώ και ένα μήνα ακόμα ταλαιπωρούμαι εκεί που λέω ότι κόπασε με πιάνει ξανά στα ξαφνικά ο πόνος και μου χαλάει την ποιότητα ζωής. Πόσο χρόνο θέλει να φύγουν οι πόνοι; μήπως γίνει μόνιμο; δεν μπορώ να ζήσω ετσι

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Καταρχάς ηρέμησε γιατί καταλαβαίνω ότι σε έχει πιάσει πανικός.
Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, δεν υπάρχει κάτι στάνταρ για όλους. Ούτε τους πιάνουν όλους οι ίδιες αντιβιώσεις.
Προσπάθησε να ηρεμήσεις, ξεκουράσου και άσε την αντιβίωση να δουλέψει.
Το κάψιμο που αναφέρεις, συνήθως παραπέμπει σε φλεγμονή. Σου είπε κάτι επ'αυτού ο γιατρός; Σου έγραψε αντιφλεγμονώδη; Έχεις δοκιμάσει 2x500mg depon, μήπως σε πιάνει;

Δεν με πιάνει το ντεπον ούτε το αλγκοφρεν ο πόνος πάει και έρχεται σαν ελαφρύ κάψιμο στην ουριθρα και στους όρχεις αύριο κλείνω δέκα μέρες με αντιβίωση έχω βελτίωση από πριν δέκα μέρες αλλά δεν έχω πλήρη ίαση και ακόμα έχω ενοχλήσεις. Τοσο πολύ χρόνο θέλει για να περάσει;

E coli είναι αυτό, θέλει τον χρόνο του.
Αντιφλεγμονώδη εννοώ συνταγογραφουμενο. Υπέρηχο οσχέου/προστάτη έκανες; Νεράκι πίνεις;

Πίνω νερό και αντιφλεγμωνωδη απλά τόσο πολύ κρατάει όλοι λένε υπομονή τι υπομονή η ζωή σου καθημερινά είναι μια κόλαση δεν ξέρω τι να κάνω άλλαξα 3 ουρολογους άστα να πάνε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον που δείχνεις και απαντάς δεν έχω που αλλού να μιλήσω

Κάποιοι ταλαιπωρούνται πολύ περισσότερο από εσένα, με πολύ περισσότερη αντιβίωση. Φαντάζομαι θα τα έχεις διαβάσει εδώ στο forum.
Ό,τι θέλεις εδώ είμαστε πάντως, έστω και για κουβεντούλα. Αυτά τα θέματα, εκτός από σωματικά συμπτώματα, σε επηρεάζουν και ψυχολογικά.
Αν θέλεις γράψε ένα πιο ολοκληρωμένο ιστορικό, να έχουμε καλύτερη εικόνα.
Μην ξεχνάς να προστατεύεις στομάχι και έντερο!
Επίσης, πάντα προφυλακτικό, ακόμα και αφού σου περάσουν τα συμπτώματα!
Τέλος, προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι συνέχεια γιατί τα συμπτώματα θα φουντώνουν. Να απασχολείς τον εαυτό σου όσο μπορείς να ξεχνιέσαι. Η καλή παρέα και η καλή ψυχολογία βοηθάνε πολύ.

Σε ευχαριστώ πολύ μόλις γύρισα από το γιατρό ξεκίνησα μαλαξεις μαζί με αντιβίωση. Μου λέει υπομονή θέλει θα περάσει απλά αργεί. Για να δουμε με τις μαλαξεις επίσης λέει παίζει μεγάλο ρόλο η διατροφή όχι αλκοόλ καφέ λίπη Ε τι εμεεινε τελικά δεν ξέρω θα το παλέψω ευχαριστώ πολύ πάντως και σόρυ αν σε επριξα εσύ βρήκες γειά τρία;

Τίποτα βρε, δεν πρήζεις κανέναν. Γι'αυτό είναι το forum και εγώ έχω βοηθηθεί πολύ από εδώ.

Για τις μαλάξεις δεν ξέρω, πάντως γενικά οι περισσότεροι γιατροί δεν τις προτείνουν, τουλάχιστον όχι πια. Ένας γιατρός μάλιστα μου είχε πει ότι έχουν το ίδιο αποτέλεσμα με την εκσπερμάτιση. Δηλ. αντί για 1-2 μαλάξεις/εβδομάδα, μου είχε πει κανε 1-2 σεξ/εβδομάδα. Η δική του σύσταση συγκεκριμένα ήταν 2 φορές στις 10 μέρες.

Προσοχή πάντως γιατί υπάρχουν και τσαρλατάνοι που ψάχνουν πελάτες, ή και ακόμα ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟΙ.

Το καλό της υπόθεσης είναι ότι υιοθετείται ένας πιο υγιεινός τρόπος ζωής με καλή διατροφή κλπ.
Εγώ κάνω διαλειμματική νηστεία. Δεν μπορώ να είμαι βέβαιος, αλλά πιστεύω έχει συμβάλει στην βελτίωση που έχω.

Κοίτα εγώ στον γιατρό που πάω δεν με περνει χρήματα είμαι του επαγγέλματος και μου λέει πως με τις μαλαξεις σπάει την φλεγμονή δρωντας καλύτερα η αντιβίωση. Οπότε δεν έχει κάποιο όφελος. Εσυ τι προστάτιτιδα έχεις; πως μπορούμε να επικοινωνήσουμε για πιο άμεσα; βιπερ μεσεντζερ να σε ρωτήσω κατι

Σύνδρομο χρόνιου πυελικού άλγους.