04 Νοεμβρίου, 2014, 04:01:20 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 04 Νοεμβρίου, 2014, 04:03:44 ΜΜ από 1979
Διαβαζω εδω και ενα χρονο περιπου το forum(οποτε το προβλημα μου βρισκεται σε εξαρση :) ) και επιτελους ειπα να γραψω κ εγω το προβλημα που με παιδευει εδω και περιπου δυο χρονια και κατι.Θα προσπαθησω να ειμαι συντομος στην περιγραφη - εξετασεις κτλ για να μην σας κουραζω.Το προβλημα εμφανισθηκε πριν απο περιπου δυο χρονια,αρχικα σαν βαρος αριστερα στην περιοχη κοντα στον αφαλο και αντιστοιχα πισω στη μεση .Στην αρχη δεν εδωσα σημασια το εγραψα κ ηλπιζα οτι θα φυγει...Αφου επεμενε (χωρις καμια ουρολογικη ενοχληση) αρχισα να το ψαχνω,ολοι οι δρομοι εδειχναν εντερο και ετσι μετα απο θεραπειες για σπαστικη κολιτιδα κτλ ,εφτασα μεχρι να κανω κ κολονοσκοπηση για τον φοβο των Ιουδαιων  η οποια κ βγηκε μια χαρα.Μετα απο αυτην την εξεταση κ αφου δεν ειχα κατι σοβαρο, το αγνοησα τελειως .Ελα μου ντε που μια μερα το αισθημα βαρους προχωρησε και μεχρι τον ορχυ με αποτελεσμα να με ενοχλει τρομερα(οπως δυστυχως πολυ απο εσας θα ξερουν)...
Απο τοτε εχω κανει αρκετους υπερηχους(ορχεος ανω κατω κοιλιας -νεφρα ) καλλιεργειες ουρων κτλ.Εχω παρει διαφορες αντιβιωσεις μεχρι και ενα φαρμακο για τους νευροδιαβιβαστες η καπως ετσι.

Οι περισοτεροι ουρολογοι δεν εβρισκαν τιποτα-δεν ειχαν ιδεα και μονο ενας βρηκε που ποναω(μου ειπε στο τονο) και μου προτεινε να κανω καποιες αναισθητικες ενεσεις(βυθιση του τονου το ειπε) που και δεν εκανα καθως δεν ηθελα να κανω κατι τοσο παρεμβατικο.Περα λοιπον απο την απειρη υπομονη που εχω κανει αφου τα συμπτωματα ειναι ενοχλητικα(αισθημα βαρους στον ενα ορχυ,αισθημα καψιματος στην επιφανεια του και αλλα) παρατηρω οτι εχει υφεσεις και εξαρσεις που πιθανα να σχετιζονται και με το εντερο μου διοτι παρατηρω και αερια ταυτοχρονα και φυσικα πρηξιμο στην περιοχη του εντερου.Τωρα που σας γραφω απο την προηγουμενη τριτη ειμαι στα ιδια και δυστυχως εχω απογοητευτει ξανα διοτι εδω και 3-4 μηνες ηταν σε υφεση.Εχω διαβασει τα διαφορα αρθρα και συμβουλες κ μπορω να πω οτι ναι μεν διαφωτιστικα σε καποια πραγματα αλλα κ μπερδευτικα σε αλλα.Αυτο που θα ξεκινησω να παιρνω ειναι οι βιταμινες με κουρσετινη μηπως δω διαφορα.

Τα συμπτωματα μου:
Αισθημα βαρους στην αριστερη περιοχη κοντα στον αφαλο και στη αντιστοιχη πισω οταν γυρναω στο πλαι.
Συνεχες αισθημα βαρους στον ορχυ,συνεχης αισθηση πρηξιματος πονος κοντα στην επιδυμιτιδα ιδιαιτερα μετα απο ελαφρια πιεση απο εσωρουχα η καρεκλα κτλ.
Αισθημα για αναγκη για κενωση καποιες φορες και ενοχληση στο πρωκτο.

Μερικα στοιχεια για εμενα:
Οδηγηση μηχανης(αναγκαστικα λογω δουλειας).
Hλικια 35 ετων,αδυνατος και με σχεδον καθημερινη γυμναστικη.

Αυτα ελπιζω να μην σας κουρασα,καθε συμβουλη για εξεταση η θεραπεια δεκτη,ευχομαι απο την καρδια μου υγεια σε ολους μας.