αρχιζει απο καρα και τελειώνει σε γκιοζης.
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

Το εμπόριο ελπίδας, η πώληση θαυμάτων και η εκμετάλλευση του πόνου του συνάνθρωπου δεν είναι καθόλου πρωτόγνωρο φαινόμενο. Και το αξιοσημείωτο είναι πως εγγυημένα είναι πετυχημένο και κερδοφόρο για τους ανήθικους που καταφεύγουν σε αυτό. Εδώ ο άλλος "θεράπευε" καρκινο με καβουρόζουμο και γέμιζε αεροπλάνα για Κρήτη, μας παραξενεύει που εμείς την πατήσαμε στην θεραπεία της προστατίτιδας με κωλοδάχτυλα και γεμίσαμε ένα σαλονάκι;

http://www.mixanitouxronou.gr/o-therapeftis-tis-kritis-antikarkiniko-kavourozoumo/#sthash.SCvdFxz2.s1r4ByR0.dpbs 
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#17 09 Φεβρουαρίου, 2014, 05:42:34 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 10 Φεβρουαρίου, 2014, 11:33:27 ΠΜ από admin2
καλησπέρα! θα ήθελα να ρωτήσω ελπίζοντας πως δε παραβιάζω κανένα κανόνα...
ο  ακαταν είναι ο xx? ( ΕΠΙΘ/ΟΝΟΜΑ)
Ηλικία 32.συμπτώματα : ζελέ στο σπέρμα σε μικρότερη ποσότητα στην αρχή, δε θυμάμαι από πότε.... ίσως κ  10 χρόνια. τελευταία 3 χρόνια πτώση της ερωτικής επιθυμίας διαφορά στην ποιότητα στύσης  , πρόωρη εκσπερμάτιση, πολύ χαμηλή κινητικότητα σπέρματος. παροδικά πόνοι στους όρχεις τους οποίους συσχέτιζα με πιθανή  κιρσοκήλη λόγο ιστορικού κ δυστυχώς το έψαχνα πάντα προς τα εκεί .  Διάγνωση με Χ.Μ.Π  Ιανουάριο του 2013. klebsiella- μετά από μάλαξη  κ καλλιέργεια προστατικού υγρού (κατόπιν δικής μου απαίτησης ).  μετά από  2 αγωγές αντιβίωσης εντός του 2013 ( 20 ημέρες ciproxin η 1η, άνοιξη του 2013 ) κ  ( 1 εβδομάδα prixina-διακοπή λόγω παρενεργειών, συνέχεια με 20 ημέρες  ceftoral k 10 ημέρες bactrimel η 2η  , τέλος του 2013 ), κ 3 διαφορετικούς  ιατρούς ουρολόγους, εξακολουθώ να είμαι στο σημείο μηδέν.

Παράθεση από: ch00 στις 09 Φεβρουαρίου, 2014, 05:42:34 ΜΜ
καλησπέρα! θα ήθελα να ρωτήσω ελπίζοντας πως δε παραβιάζω κανένα κανόνα...
ο  ακαταν είναι ο Γ.Π ( ΕΠΙΘ/ΟΝΟΜΑ)
Eάν πας στον Ακατάν γιά εξέταση και διάγνωση  σίγουρα θα έχεις προστατίτιδα .
Εάν πας στον Ζούμπο θα ελεγθείς για πολλά και θα γίνει διάγνωση της αιτίας .Πιό ''λιανα'' , όσοι πάνε στον Ακατάν έχουν προστατίτιδα και μπαίνουν στην θεραπεία με τα κωλοδάχτυλα .
ΟΛΟΙ.
Στον Ζουμπο ,απο 3-4 ασθενείς που έχω μιλήσει και έχω διαβάσει έχουν γίνει 4 διαφορετικές διαγνώσεις και μόνο ένας ήταν ο κατάλληλος για το wise & anderson protocoll.
Ελπίζω να κτλβνμστε ...

*Y.Γ.
Ο ΑΚΑΤΑΝ είναι ο Klark Kent .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Απολαυστικός Super Ban να μας φτιάξει το κέφι Δευτεριάτικα...lol
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: Hyper Ban στις 09 Φεβρουαρίου, 2014, 06:52:49 ΜΜ
Παράθεση από: ch00 στις 09 Φεβρουαρίου, 2014, 05:42:34 ΜΜ
καλησπέρα! θα ήθελα να ρωτήσω ελπίζοντας πως δε παραβιάζω κανένα κανόνα...
ο  ακαταν είναι ο Γ.Π ( ΕΠΙΘ/ΟΝΟΜΑ)

Στον Ζουμπο ,απο 3-4 ασθενείς που έχω μιλήσει και έχω διαβάσει έχουν γίνει 4 διαφορετικές διαγνώσεις και μόνο ένας ήταν ο κατάλληλος για το wise & anderson protocoll.
Ελπίζω να κτλβνμστε ...


προς τα παιδια που εχουν διαβασει το βιβλιο   ..ποιες ειναι οι προυποθεσεις για να εισαι καταλληλος για το wise & anderson;




Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

#21 10 Φεβρουαρίου, 2014, 05:12:36 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 10 Φεβρουαρίου, 2014, 05:46:11 ΜΜ από Hyper Ban
Παράθεση από: aman στις 10 Φεβρουαρίου, 2014, 03:31:54 ΜΜ
Παράθεση από: Hyper Ban στις 09 Φεβρουαρίου, 2014, 06:52:49 ΜΜ
Παράθεση από: ch00 στις 09 Φεβρουαρίου, 2014, 05:42:34 ΜΜ
καλησπέρα! θα ήθελα να ρωτήσω ελπίζοντας πως δε παραβιάζω κανένα κανόνα...
ο  ακαταν είναι ο Γ.Π ( ΕΠΙΘ/ΟΝΟΜΑ)

Στον Ζουμπο ,απο 3-4 ασθενείς που έχω μιλήσει και έχω διαβάσει έχουν γίνει 4 διαφορετικές διαγνώσεις και μόνο ένας ήταν ο κατάλληλος για το wise & anderson protocoll.
Ελπίζω να κτλβνμστε ...


προς τα παιδια που εχουν διαβασει το βιβλιο   ..ποιες ειναι οι προυποθεσεις για να εισαι καταλληλος για το wise & anderson;

Κάπου εδώ μέσα έχει γραφτεί αυτό που ζητάς .Στην ανεύρεση αυτού θα διαβάσεις και άλλα πολλά ενδιαφέροντα άρθρα και απόψεις .Αξίζει τον κόπο να ψάξεις μόνος σου ,θα μάθεις πολλά .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει ποιος ειναι πραγματικά ο ακαταν γιατι είμαι έτοιμος να πάω σε ένα ουρολόγο και μάλλον πρόκειται για αυτόν . Παρακαλώ ένα Μάιλ ή inbox . Ευχαριστώ

Καλησπερα

Θα ηθελα και εγω να μαθω. Μπορει καποιος να μου απαντησει με ενα e-mail;

Ευχαριστω
Ηλικία εμφάνισης 36 (αρχές 2012). Αρχικά επιτακτική ούρηση χωρίς να έχω πολλά ούρα. Αργότερα συχνουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εκσπερμάτωση. Επιπλέον νιώθω πόνο στο περίνεο, παροδικά στυτικά προβλήματα και δύσκολη εκσπερμάτιση (αργώ να τελειώσω). Πόνους χαμηλά στην μέση που αντανακλάσει στο αριστερό μου πόδι. Τα συμπτώματα δεν εμφανίζονται όλα ταυτόχρονα και δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα. Καλλιέργειες  σπέρματος και ούρων ήταν καθαρές (δεν γνωρίζω αν έγιναν όλες οι απαραίτητες εξετάσεις) αλλά ο διορθικός υπέρηχος έδειξε αποτιτανώσεις.

Στείλτε μου και μένα το όνομα άν μπορείτε γιατί είμαι σε φάση αναζήτησης γιατρού. Εδώ το ιστορικό μου http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=1065.0