Φιλοι προσοχη με το μηνυμα αυτο θελω να σας προειδοποιησω για συνεργατιδα του ΑΚΑΤΑΝ που βρισκει χλαμυδια χωρις να υπαρχουν.
Αναφερεται και στο φορουμ σας, μακρυα!

'Ο Ακατάν με έστειλε στο δικό του εργαστήριο που εικάζω πως είναι συνεννοημένοι καθώς μου έβγαλε τελείως άσχετα εντερόκοκκο και χλαμύδια που εγω 20 δευτερόλεπτα πήγα με γυναίκα και αυτά με προφυλακτικό.' διαβαζω εδω.

Βρηκε και στη γυναικα μου χωρις να εχει, και εμενα με εστειλε στον ΑΚΑΤΑΝ χωρις να εχω τιποτα!
Μετα απο μοριακες εξετασεις που καναμε δε μας βρεθηκε τιποτα.
οσο για το ν ΑΚΑΤΑΝ ειναι απιστευτος! μου ειπε να παρω δυο αντιβιωτικα χωρις καλλιέργειες! Φυσκα δεν τον πιστεψα και εφυγα.
προσεξτε ειναι απατεωνες, για τα λεφτα ειναι ικανοι να καταστρεψουν γαμους και οικογενειες.

μπρός στα λεφτα δεν λογαριάζει τιποτα απολύτως.ηταν ειναι και θα ειναι απατεώνας μαζι με οποιον μπορει να συνεργαστει.(μικροβιολόγος,μαλάκας που φτιάχνει μπλόγκ)κλπ
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

Παράθεση από: manpap στις 24 Σεπτεμβρίου, 2013, 07:54:15 ΜΜ
Φιλοι προσοχη με το μηνυμα αυτο θελω να σας προειδοποιησω για συνεργατιδα του ΑΚΑΤΑΝ που βρισκει χλαμυδια χωρις να υπαρχουν.

'Ο Ακατάν με έστειλε στο δικό του εργαστήριο που εικάζω πως είναι συνεννοημένοι καθώς μου έβγαλε τελείως άσχετα εντερόκοκκο και χλαμύδια που εγω 20 δευτερόλεπτα πήγα με γυναίκα και αυτά με προφυλακτικό.' διαβαζω εδω.

Βρηκε και στη γυναικα μου χωρις να εχει, και εμενα με εστειλε στον ΑΚΑΤΑΝ χωρις να εχω τιποτα!
Μετα απο μοριακες εξετασεις που καναμε δε μας βρεθηκε τιποτα.

Α γι'αυτό πετυχαίνω πολλούς εδώ και καιρό που έχουν ψύχωση με τα χλαμύδια και τι να κάνουνε γι αυτά...

Ότι είναι συνενοημένοι το είχα φανταστεί όταν ο Ακατάν βρήκε με το θαυματουργό του δάχτυλο ότι ο Hyper Ban "ήταν δύσκολη περίπτωση γιατί είχε Χρυσίζων Σταφυλόκκοκο" και μετά ο Ban έκανε σε αυτήν καλλιέργειες και ω! του θαύματος! του βρήκε ακριβώς αυτό, νομίζω πρώτη και τελευταία φορά που του "βρέθηκε" του ban κάτι τέτοιο (μετα έκανε και σε άλλο εργαστήριο και δεν είχε τίποτα τέτοιο). Αν τα λεω λάθος διόρθωσε με ban 
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

καλησπερα. ειμαι κ εγω ενας απο εκεινους που περασαν απο το ιατρειο του ακατάν. αποφασισα να γραψω διαβαζοντας το μηνυμα του φιλου για τα χλαμυδια στις εξετασεις της μικροβιολογου που συνεργαζεται. αν και δεν προκειται να ξαναπαω (την εκανα μολις αρχισε να μου λεει οτι ειναι ο θεος κλπ) στις εξετασεις που εκανα εκει βρεθηκαν χλαμυδια ενω δεν ειχα σεξουαλικες επαφες απο την προηγουμενη φορα που ειχα κανει εξετασεις και ηταν καθαρες. ο γιατρος που με παρακολουθει μου εδωσε vybramicyn για τα χλαμυδια βλεποντας τις εξετασεις του συγκεκριμενου εργαστηριου. ακομα λαμβανω αντιβιωση αν και μου φαινοταν περιεργο να εχω χλαμυδια. θα παω αμεσα να κανω καλλιεργειες να το επιβεβαιωσω. αν ισχυει κατι τετοιο οι ανθρωποι ειναι επικινδυνοι. χρειαζεται καποια ειδικη εξεταση για να μαθω με βεβαιοτητα αν οντως εχω χλαμυδια ή αρκει μια απλη καλλιεργεια σπερματος?
31 ΕΤΩΝ. ΗΛΙΚΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ 19. ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΝΤΟΝΟ ΚΑΨΙΜΟ ΣΤΗΝ ΟΥΡΗΘΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΟΥΡΗΣΗ. ΑΛΛΟΙΩΜΕΝΟ (ΖΕΛΕ) ΣΠΕΡΜΑ. ΕΝΤΟΝΟΣ ΠΟΝΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΩΣΗ. ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ, ΜΑΛΑΞΕΙΣ, ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ

Παράθεση από: Phaethon (Φαέθων) στις 25 Σεπτεμβρίου, 2013, 02:46:50 ΜΜ
Παράθεση από: manpap στις 24 Σεπτεμβρίου, 2013, 07:54:15 ΜΜ
Φιλοι προσοχη με το μηνυμα αυτο θελω να σας προειδοποιησω για συνεργατιδα του ΑΚΑΤΑΝ που βρισκει χλαμυδια χωρις να υπαρχουν.

'Ο Ακατάν με έστειλε στο δικό του εργαστήριο που εικάζω πως είναι συνεννοημένοι καθώς μου έβγαλε τελείως άσχετα εντερόκοκκο και χλαμύδια που εγω 20 δευτερόλεπτα πήγα με γυναίκα και αυτά με προφυλακτικό.' διαβαζω εδω.

Βρηκε και στη γυναικα μου χωρις να εχει, και εμενα με εστειλε στον ΑΚΑΤΑΝ χωρις να εχω τιποτα!
Μετα απο μοριακες εξετασεις που καναμε δε μας βρεθηκε τιποτα.

Α γι'αυτό πετυχαίνω πολλούς εδώ και καιρό που έχουν ψύχωση με τα χλαμύδια και τι να κάνουνε γι αυτά...

Ότι είναι συνενοημένοι το είχα φανταστεί όταν ο Ακατάν βρήκε με το θαυματουργό του δάχτυλο ότι ο Hyper Ban "ήταν δύσκολη περίπτωση γιατί είχε Χρυσίζων Σταφυλόκκοκο" και μετά ο Ban έκανε σε αυτήν καλλιέργειες και ω! του θαύματος! του βρήκε ακριβώς αυτό, νομίζω πρώτη και τελευταία φορά που του "βρέθηκε" του ban κάτι τέτοιο (μετα έκανε και σε άλλο εργαστήριο και δεν είχε τίποτα τέτοιο). Αν τα λεω λάθος διόρθωσε με ban
Σε μένα κάποια στιγμή πολύ πριν τον Ακατάν ,ένας γιατρος μου είχε παρει ´´επίχρισμα ουρήθρας'' και μου είχε βρεθεί χρυσίζων .Οχι το γνωστο μικροβιολογικό αλλά κάποιο συνοικιακό/επαρχιακό .
Αργότερα ο Ακατάν ,γύρω στις 30 μαλλάξεις και αφου έβλεπε πως έίχαμε αργήσει να τον υποψιαζόμασταν  στο ''γιατι δεν γίναμε  καλα''χρησιμοποίησε την μπακαλοθεραπεία του περί χρυσιζων σταφυλόκοκκου .ΟΧΙ ΤΟΥ ΧΡΥΣΙΖΩΝ σορυ ,του σκετου σταφυλοκοκκου !Εμεις τα ζώα ολκης τον κάναμε χρυσίζων ,εξαιτίας ενός αρθρου σχετικά με τον m.r.s.a  όπου ειναι ανθεκτικος σε ολα τα αντιβιωτικά .
Θυμάμαι μαλιστα που με κοιταγε σαν βοδι μη γνωρίζοντας για το εν λογω μικροβιο και τις ανθεκτικοτητες του ,μη έχοντας τι να μου απαντήσει .

Στο Spridex είχε συμβεί αυτο που λες .

Πόσες ιδέες του δώσαμε του τύπου ,πόσες ;
Μια ακόμα ιδεά  ειναι και η διατροφολογική ,που συμβούλευε όλους του ασθενείς να κοψουν  την ζάχαρη ,το ψωμί κτλ ...

Όσο περί χλαμυδίων κτλ ,πραγματικά μου φαίνεται πολύ δύσκολο να έχει μπλεχτεί και άλλος στο κόλπο .Αν μιλάμε πάντως για το ίδιο μικροβιολογικό ,έιχε πάρει στον φίλο spridex τότε πανω απο 200ευρω(!) .
Απο τότε κατεύθυνε κόσμο προς τα εκεί πάντως .Ειλικρινά δυσκολεύομαι να το πιστέψω πως κάτι τέτοιο θα μπορούσε να υσχύει ...Η θεωρία πάντως των χλαμυδίων ως ουροπαθογόνα ,σίγουρα βολεύει περισσότερο απο αυτή του σταφυλόκοκκου αλλά ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα .


Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

ioanni μακρια, προσεχε μυριζεται ζευγαρια που θελουν να κανουν παιδια και τα τρομοκρατει.
Αυτη ελεγε στη γυναικα μου οτι τα χλαμυδια μπορει να τα εχει χρονια και οτι μπορει να εχουν καταστρεψει τις σαλπιγγες της και για μενα οτι τα εχω στον προστατη μου και να παρω αντιβιωτικα για να καθαρισω.
Ψεματα! Τιποτα απο αυτα δεν ηταν αληθεια, η γυναικα μου εκανε 2 μοριακες (alphalab) και  και εγω 1, δε βρεθηκε τιποτα. Η κοπέλα ειχε μυκητες που μετα απο θεραπεια εφυγαν.
οταν ρωτησα διευθυντρια μεγαλου μικροβιολογικου εργαστηριου αργοτερα κουνουσε το κεφαλι της και μου ειπε οτι το κανουν επιτηδες για να πηγαινεις συνεχεια να σου παιρνουν λεφτα.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΛΑΜΥΔΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΡΗΚΕ Η ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΔΑ ΤΟΥ ΑΚΑΤΑΝ. ΕΙΧΕΣ ΔΙΚΙΟ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ. ΤΟΣΗ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ....
31 ΕΤΩΝ. ΗΛΙΚΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ 19. ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΝΤΟΝΟ ΚΑΨΙΜΟ ΣΤΗΝ ΟΥΡΗΘΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΟΥΡΗΣΗ. ΑΛΛΟΙΩΜΕΝΟ (ΖΕΛΕ) ΣΠΕΡΜΑ. ΕΝΤΟΝΟΣ ΠΟΝΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΩΣΗ. ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ, ΜΑΛΑΞΕΙΣ, ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ

Παράθεση από: ioannis στις 04 Οκτωβρίου, 2013, 06:54:08 ΜΜ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΛΑΜΥΔΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΡΗΚΕ Η ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΔΑ ΤΟΥ ΑΚΑΤΑΝ. ΕΙΧΕΣ ΔΙΚΙΟ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ. ΤΟΣΗ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ....

Θα ήθελα να ακούσω την άποψη του ΖΟΡΟ πάνω σε αυτό το θέμα ...

Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#8 05 Οκτωβρίου, 2013, 02:08:15 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 05 Οκτωβρίου, 2013, 02:12:42 ΠΜ από Phaethon (Φαέθων)
Hyper Ban: θα σου πει ότι ΤΩΡΑ δεν του βρηκαν χλαμύδια γιατί πρόλαβε και τον θεράπευσε ο Ακατάν με ένα κωλοδάχτυλο που του κανε (όταν είναι στα κέφια του ο Ακατάν θεραπεύει και με ένα).

Επίσης άλλη εξήγηση είναι μάλλον φταίει που η συνεργάτις του Ακατάν τρώει ζάχαρη. Μικροβιολόγοι που τρώνε πολύ ζάχαρη βρίσκουν χλαμύδια στις καλλιέργειες κι ας μην υπάρχουν.

Φάτε κωλοδάχτυλα κορόϊδα να διώξετε τα "ανίκητα και υποτιμημένα χλαμύδια"
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Το χει δουλέψει καλά το κόλπο ο τύπος πάντως ....
Με μια Μικροβιολόγο και έναν blog-administrator στο payroll (που κόβω το λαιμό μου οτι θα τους δίνει ψίχουλα) ο τύπος κονομάει εκατομύρια.
Τον παραδέχομαι.....

Θελω να απαντησω οτι αυτο που εγραψα παραπανω δεν ισχυει και οτι τελικα βρεθηκαν χλαμυδια στη γυναικα και σε αλλο μικροβιολογικο.
Το δικο μου ιστορικο το εχω στα ιστορικα και εκει εξηγω ολη την κατασταση.

Χαίρετε,

Στο παρελθον εκανα καποιες ενδοκρινολογικές εξετάσεις σε διαφορα μικροεργαστήρια, και ο γιατρός μου είπε πήγαινε μόνο στη Βιοϊατρική με τα πιο αξιόπιστα εργαστήρια. Κι αυτό έκανα.
Ενδέχεται τώρα και αυτό το εργαστήρι να είναι συννενοημένο και να βγάζει πρώτη εξέταση με μικροοργανισμούς και δεύτερη καθαρή. Αυτό φαίνεται και στο γνωστο blog. Άντε τώρα με τον τρελογιατρό να συννενοηθείς να τα πας στη Βιοϊατρική.. :o

Καλά μην τρελαθούμε τώρα, η Βιοϊατρική είναι ένας μεγάλος όμιλος και δε νομίζω να παραποιεί κανένα αποτέλεσμα. Αξιόπιστο σπερμοδιάγραμμα κατά την άποψη μου  και οικονομικό (τα βασικά τουλάχιστον). Από όσο γνωρίζω δε γίνεται στάμεϊ εκεί. Η σπέρματος όπως έχω ματαξαναπεί δεν είναι η βασική, καλό όμως είναι να γίνεται και αυτή, συμπληρωματικά. 
Η μικροβιολόγος παραπάνω φαίνεται να τα βρήκε τα χλαμύδια πάντως, αν κατάλαβα καλά.
Για τα χλαμύδια από ότι έχω ακούσει από μικροβιολόγους βρίσκονται δυσκολότερα. Το γεγονός αυτό φυσικά δεν πρέπει να σταματάει τη διερεύνηση του πάσχοντα από πυελικό άλγος στην άποψη 'αφού έχω χλαμύδια αυτά και μόνο φταίνε για το πυελικό μου άλγος, άρα τέλος, το βρήκα το πρόβλημα'. Πόσο μάλλον όταν έχει πάρει και ένα σωρό αντιβιώσεις και το πρόβλημα συνεχίζεται.  Εκτός αν έπεται και δεύτερη γενίκευση, του στυλ 'αφού βρίσκονται και αντιμετωπίζονται δυσκολότερα για αυτό δε μου περνάει το πυελικό άλγος'. 
Τα χλαμύδια φαίνεται να είναι ένας επιβαρυντικός παράγοντας σε κάποιους ανθρώπους με πυελικό άλγος και αυτό προκύπτει από μελέτες.
Αυτό. Εννοείται και παράγοντας υπογεννητικότητας, εννοείται προσεκτική και στοχευμένη αντιβίωση αν βρεθούν.
Η διερεύνηση πρέπει να γίνεται και προς άλλες κατευθύνσεις, γνωρίζοντας επίσης ότι χλαμύδια έχουν και άνθρωποι χωρίς κανένα πυελικό άλγος.
Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.