Καλησπέρα παιδιά,

Μπαινοβγαίνω καιρό στο forum αφού τραβιέμαι και εγώ με αυτή την κατάσταση για 2 χρόνια σχεδόν. Όλα ξεκίνησαν μετά από μία πρωκτική επαφή που είχα χωρίς προφυλάξεις. Αρχικά κάψιμο στο πέος και κοκκίνισμα, συχνοουρία, εκκρίσεις. Πήγα σε ουρολόγο και μου έδωσε ciproxin για 15 μέρες καθώς βρέθηκε στα ούρα E.Coli. Mετά από 15 ημέρες ξαναέκανα εξετάσεις (oύρων μόνο) και ο πληθυσμός είχε μειωθεί αλλά δεν είχε εξαληθφεί. Ο ουρολόγος μου συνέστησε αντί για αντιβίωση να πάρω cranfix. Παράλληλα αμέσως μετά έπαθα και μία ωτίτιδα οπότε πήρα και άλλη αντιβίωση Dalacin C. Τα συμπτώματα εξαλείφθηκαν και νόμιζα ότι είχα ξεμπερδέψει...(Μάρτη προς Απρίλη όλα αυτά).
Ξαφνικά προς το τέλος Ιουλίου και αφού είχα κάνει κάποια μπάνια στην θάλασσα, ξανά φρικτοί πόνοι και κάψιμο και τα γνωστά ουρολογικά συμπτώματα. Έκανα εξετάσεις ούρων και σπέρματος όπου βρέθηκε σταφυλόκοκκος επιδερμικός και 150 πυοσφαίρια (σχεδόν πυουρία).
Moυ συνέστησε Tavanic για ένα μήνα. Προς το τέλος της θεραπείας άρχισαν πόνοι στο περίνεο, άρχισα να νιώθω το «μπαλάκι» που που περιέγραφαν όλοι, αδύναμες στύσεις, πρόωρη εκσπερμάτιση και γενικότερα πολύ χειρότερα και ΨΥΧΟΦΘΩΡΑ συμπτώματα από την πρώτη φορά. Ξανά εξετάσεις, στείρες όλες οι καλλιέργειες αλλά ο πόνος παρέμεινε. Ξανά Ciproxin για 15 ημέρες και liebeprosta (saw palmento) καθώς ο σταφυλόκοκκος που βρέθηκε στην δεύτερη καλλιέργεια ήταν καινούριο απόκτημα και στο αντιβιόγραμμα το Ciproxin ενδεικνυόταν. Ο πόνος συνέχιζε ακάθεκτος. Να σημειώσω ότι πέρναγα μια μεγάλη περίοδο stress παράλληλα με την ουρολοίμωξη και από την ουρολοίμωξη αυτή καθαυτή αλλά και από άλλους παράγοντες. Πήγα σε άλλο ουρολόγο, μου έκανε stamey-myers και εξέταση για χλαμύδια 0 πυοσφάιρια και κανένα μικρόβιο. Οι ουρολόγοι είπαν ότι δεν μπορούσαν να με βοηθήσουν άλλο και το θέμα είχε τελειώσει γι'αυτούς...
4 μήνες ένιωθα αβοήθητος μη ξέροντας που να απευθυνθώ... Δεν μπορούσα να κάτσω, να απολαύσω έναν καφέ, να απολαύσω την δουλειά μου χωρίς πόνο, το σεξ με την σύντροφο μου... Βρήκα ένα φυσικοθεραπευτή ο οποίος εξειδικεύεται στο πυελικό έδαφος.. Από την πρώτη συνεδρία το πυελικό έδαφος ανταποκρίθηκε και τα αποτελέσματα φάνηκαν... Επίσης την ίδια περίοδο πήγα και σε έναν νευρολόγο- ψυχίατρο που εξειδικεύεται στις σωματοποιημένες διαταραχές άγχους και έκανα και 4 συνεδρίες ψυχοθεραπείας. Μου χορήγησε  Wellbutrin και Xanax τα οποία σταμάτησα μόνος μου μετά από 3 μήνες, αφού είδα ότι η φυσικοθεραπεία είχε αποτέλεσμα στην δική μου περίπτωση.
Βρισκόμαστε στο σήμερα....Η διαταραχή της εκσπερμάτισης παραμένει αλλά σε καλύτερο βαθμό από όσο ήταν όταν το πυελικό έδαφος ήταν στρεσαρισμένο.. Ευελπιστώ να αποκατασταθεί σύντομα στα φυσιολογικά επίπεδα. Επίσης έχω παρατηρήσει (πολλά πράγματα αρχίζουμε και παρατηρούμε και μας κάνει υποχόνδριους αυτή η κατάσταση) ότι το σπέρμα μου είναι πιο κολλώδες και ασπροκίτρινο απ΄όσο ήταν. Πιο «πορνό» σπέρμα απ΄ότι ήταν το δικό μου σπέρμα που ήταν πιο νερωμένο. Είναι κάποια διαταραχή ή ο προστάτης με τόση αντιβίωση έκανε reset (αναρωτιέμαι). Παραμένει επίσης ένα βάρος γενικά (από trigger points που έχουν παραμείνει μάλλον ή που δεν έχουν βρεθεί εκεί κάτω) και είναι πιο αισθητό τις μέρες που δεν έχω κοιμηθεί καλά. 
Οποιαδήποτε πληροφορία παιρετέρω θα ήταν ευπρόσδεκτη και ευελπιστώ να «φωτογράφισα» κάποιους επισκέπτες με το δικό μου ιστορικό, καθώς όπως έχει γραφτεί πολλάκις, για τον καθένα είναι διαφορετικό.