Μάνο απο τα thread των παιδιών διαβάζεις οτι σε συμφέρει. Να σου πω λοιπόν, οτι ο LUKAS αναφέρει οτι ΑΚΟΜΑ ΑΝΙΧΝΕΥΕΙ ΧΛΑΜΥΔΙΑ σε εξετάσεις αλλα ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ......Σου λέει κάτι αυτό ή ακόμα θες να εθελοτυφλείς???
Σε περίπτωση που νομίζεις οτι θα διώξεις το μικρόβιο και θα γίνεις καλά, ή και το ανάποδο...Δε καταλαβαίνετε οτι τα συμπτώματα δεν είναι πάντα απόρροια μικροβίων. Έχω φίλο που γαμάει κάθε καλοκαίρι 40 μουνιά Χαλκιδική ακάποτος. Πιστεύεις οτι δεν έχει κολλήσει τα πάντα?? Κι όμως δεν νιώθει και δεν έχει τίποτα απο συμπτώματα τόσα χρόνια....
Επίσης αν έχεις διαβάσει τα post μου είμαι απο τους πρώτους που αναφέρουν ΣΩΣΤΕΣ μικροβιολογικές και ουρολογικές εξετάσεις. Ναι, προφανώς αν έχεις μικρόβιο να το καταπολεμήσεις δεν είπε κανεις το αντίθετο. Αν διάβασα καλά, όταν διέκοψες την αντιβίωση την πρώτη φορά, πέρασαν 7 μήνες για να σου ξαναρθουν τα συμπτώματα και να βρεις e.coli. Είσαι σιγουρος οτι το e.coli είχε φύγει για αυτους τους 7 μήνες και για αυτό δεν είχες συμπτώματα? Μπορεί να μην έφυγε ποτέ και απλά όταν σου βγήκαν ξανα τα συμπτώματα να έκανες εξετάσεις και Ω του θαύματος να βρήκες μικρόβιο και να έριξες υπαιτιότητα κατευθείαν εκεί.
Επίσης μπορεί όντως να έφυγε και απλά να ξαναβγήκε. Ήθελες να μπουκώνεσαι 7 μήνες με αντιβίωση και μάλιστα κινολόνες? Ούτε καν συντηρητικό σχήμα....
Προς το παρόν αποχωρώ γιατί αντιλαμβάνομαι οτι προσπαθώντας να βοηθήσω κάποια παιδιά αυτά πεισμώνουν περισσότερο. Ελπίζω να μη περάσετε όσα πολλά παιδιά εδώ μέσα, να περάσουν τα χρόνια, και να αντιληφθείτε τις μαλακίες που κάνατε μετά απο καμια 10ετία και χάσατε τσάμπα χρόνο και χρήμα σε γιατρουδάκους που γλεντάνε τα λεφτά σας στις βίλες τους.
Τσιάρς και καλά ξεμπερδέματα. Θα τα πούμε κάποια στιγμή. Πάω να χαρώ την ευτυχισμένη ζωή μου χωρίς φάρμακα γιατί εγώ είμαι ο μαλάκας που δεν ακούει τον επιστήμονα για να γιατρευτεί που τον βασάνισε 6 ολόκληρα χρόνια, αλλά ακούει το σώμα του και μαθαίνει να καταπολεμάει μόνος τους την "ασθένεια" του.
Μάλλον έχετε την εντύπωσει οτι προσπαθώ να εναντιωθώ μαζί σας και όχι να σας βοηθήσω. Κάποιοι που με εμπιστεύτηκαν και με άκουσαν μπορείτε να τους ρωτήσετε τι ψυχολογική υποστήριξη τους έδωσα και τι υπομονή είχα όταν με χρειαζόταν. Αλλά κουράστηκα και εγώ. Πρέπει να κοιτάξω λίγο και τον εαυτό μου γιατί και μένα με φθείρει όλο αυτό...
Καλή τύχη σε όλους!!

Δν ξέρω γιατί αντιδρας έτσι αλλά θα σου απαντήσω στο παράδειγμά του lucas είχε επίσης εντεροκοκκο που πιστεύω ότι αυτό του έκανε την ζημιά και όσο για τα χλαμύδια ξέρουμε και ξέρεις ότι πολλοί άνθρωποι τα έχουν και δν το έχουν πάρει χαμπάρι και ούτε θα το πάρουν γτ σε πολλές περιπτώσεις όχι σε όλες δν προκαλεί συμπτώματα. Τέλος πάντων σου εύχομαι να είσαι πάντα καλά και υγιείς ,αν για οποιοδήποτε λόγο είπα κάτι που σε ενόχλησε .ζητώ συγγνώμη .απλά κάνουμε διάλογο για να λύσουμε το πρόβλημα μας .

απλα θελω να υπενθυμίσω ίσως  το "ωραιότερο" μνμ που διάβασα εδω στο φορουμ.
  Να εισαι παντα καλά

Παράθεση από: niklop στις 09 Οκτωβρίου, 2018, 04:55:44 ΜΜ
Μακάρι να είχα λύσει το πρόβλημα με τους πόνους και να είχα τα προβλήματά σας. Είναι κρίμα δυο καταξιωμένα άτομα που έχουν συνεισφέρει τόσο σε αυτήν την κοινότητα να έρχονται σε διαμάχη.
Θεωρώ οτι δεν έχετε τίποτα να χωρίσετε αν και δε μου πέφτει λόγος. Απλά σας υπενθυμίζω πόσο υποφέρατε κάποτε και πως ζητούσατε απεγνωσμένα διέξοδο απο αυτό το μαρτύριο της πάθησής μας, και τώρα που είστε καλά ξεχνάτε να εκτιμήσετε το μεγαλείο της ζωής. Τα σέβη μου και στους δύο σας....
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

Μάνο, αν ισχύουν αυτά που λέει ο santan, τότε ποιο είναι το πρόβλημά σου;;;

Αν δεν υπάρχουν πόνοι και δεν έχεις θέμα με τη στύση σου, τότε γιατί τυραννάς τον εαυτό σου;;

Γτ το μυαλό μου παίζει άσχημο παιχνίδι.και προσπαθώ να ηρεμήσω και δν μπορώ ρε πουστη μου.δλδ τι στο καλο..αν φτάσω στα όρια με τα συμπτώματα δν ξέρω και εγώ τι θα γίνει στο τέλος

Δηλαδή για να καταλάβω. Εσύ με υποθέσεις πορεύεσαι στη ζωή σου;;

Αδερφέ, συγγνώμη που θα στο πω αυτό αλλά είχε δίκιο σε όλα όσα σου είπε ο niklop.

Συνέχισε τη ζωή σου και μην ασχολείσαι άλλο γιατί στο τέλος λόγω αυθυποβολής θα πάθεις αυτό που σκέφτεσαι.

Ρε παιδιά μπορεί η προστατίτιδα να προκαλεί στην μέση χαμηλά πόνο; Με έχει πιάσει για τα καλά ξυπνάω και πονάω στην μέση και για όλη μέρα σχεδόν

#67 07 Ιουνίου, 2020, 04:53:47 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 07 Ιουνίου, 2020, 04:56:42 ΠΜ από Manos v
Update.. έχει περάσει μια βδομάδα από το τέλος της αντιβιωσης και προκοπει δν έχω δει.σμρ που ταξιδεύω και. Είμαι καθιστός πάνω από 9 ώρες συνολικά  με έχει κάψει ο προστάτης του κερατσ. Όπως σουβλιζουκε το αρνί το Πάσχα. Ε το ίδιο αλλά τν προστάτη μου. Και μόλις σηκωθώ περνάει κατευθειαν.. είναι δυνατον; Γσμω την προστατίτιδα να πούμε τέτοια έξαρση δν έχω ξαναπαθει.. και τρ κοπέλια τι κάνουμε ; Αντιβίωση 28 μέρες και μου φαίνεται ότι δν έκανε τίποτα.. και από ότι παρατηρώ όσο πάει και θα  κάνει εξάρσεις και εξάρσεις αλλα δυνατές . Δλδ τι σκατα θα γίνει σε κάτι χρονακια; Θα σφανταζω στον πόνο; Τι διαολομενη πάθηση είναι αυτή ;

Οπως σου ειπα πιο πανω. Αν δεν εχεις πονους και θεμα με τη στυση συνεχισε τη ζωη σου. Δεν τρεχει τιποτα.

Παιδιά μια ερώτηση θέλω να κανω. Σε συζήτηση που είχα με έναν φίλο τέλος πάντων τν ρωτάω ξρ γω αν χρησιμοποιεί προφυλάξεις κλπ. Και μου λέει ότι πριν 5-6 μήνες είχε κάνει πρωκτικό χωρίς προφυλακτικό, εγώ μόλις το άκουσα του είπα να πάει επειγόντως στον γιατρό , και η ερώτηση είναι στο παιδιού τρ παίρνουμε ότι τότε μπήκε το μικρόβιο. Προλαβαίνει η έχει πάει χρόνια κατάσταση ;

#70 25 Ιουνίου, 2020, 11:16:29 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 25 Ιουνίου, 2020, 11:18:06 ΠΜ από Manos v
Ένα ακόμη update της κατάστασης μου
..  Σήμερα πήρα τα σποτελεσματα  του σπερμοδιαγραμματος τα οποίο είναι πολύ καλο, 41 εκ ml σύνολο 104 εκ κινητικότητα 47  και πυοσφαιρια  σπάνια. Και καλλιέργεια αρνητική. Πραγματικά είμαι πανευτυχής. Όμως τα συμπτώματα που έχω  μετά την διακοπή αντιβιωσης μέχρι σήμερα είναι κάψιμο χαμηλά μέση και στον πωπω (όχι κωλοτρυπιδα) και στους μηρούς εξωτερικά. Επίσης στο περινεο να νιώθω μετά από παρατεταμενη καθιστική θέση να παίρνει φωτιά και μερικές φορές να νιώθω ότι μου πιάνουν τον προστάτη και να τν σφιγγουν.επισης έχω παρατηρήσει ότι οι μυς της λεκάνης ότι μερικές φορές είναι πολύ σφιγμένοι ,.μου φαίνεται από όλη αυτή την στεναχώρια ,παράνοια και άγχος έκανα ζημιά γτ για φλεγμονή με τέτοια νούμερα στο σπερμοδιαγραμμα δν το πιστεύω και πυοσφαιρια κιόλας που έδινε σπάνια . Έκλεισα ραντεβού σε ουρολόγο από βδομάδα να δω επιτέλους και να κάνω έναν πλήρη ελεγχο.

Τελικά ρε παιδιά τι έχω; Οπότε τρώω καυτερά είμαι σε έξαρση και.κυριως καίνε τα πόδια μου.

Απο μορφολογια σπερματοζωαριων πως εισαι;
-ολα αρχισαν το 2017, φουσκωμα κοιλιας, εντονοι πονοι χαμηλα, σπερμα σαν ζελες που δεν εκτιναζοταν μακρια, στυτικη δυσλειτουργιαπονος στον δεξι ορχι που εφτανε μεχρι φτερνα.
- υπερηχο με τον γιατρο να λεει εχει περασει πολλες προστατιτιδες
-καλλιεργεια σπερματος δειχνει πυοσφαιρια 7 και ουεροπλασμα με τον γιατρο να ειναι σκεπτικος αν πρεπει να μου δωσει αντιβιωση λεγοντας μου οτι θα το χεις για παντα. Εν τελη ενα μηνα ciproxin και minocin συνεχισα με quersetin 2 μηνες επανερχεται η στυση υποχωρουν οι πονοι μεσα σε μια βδομαδα.
Μετα απο 2 μηνες εμφανιζεται ξανα η στυτικη δυσλειτουργια καλλιεργεια πυοσφαιρια μηδεν και αρνητικος για μικροβια.. ξεκιναω σιαλις και ολα οκ.
-  χειμωνα 2019 προς 2020 εως τωρα παρατηρω οτι προστεθηκε η προωρη εκσπερματωση και δεν εχω καθολου λιμπιντο, απωλεια στυσης ακομα και με σιαλις αρκετες φορες, το κεφαλακι του πεους δεν πριζεται και δεν το νιωθω, σε σημειο που λες και βελονες να το βαλω παλι δεν θα  νιωσω πονο. Περιεργα πραγματα.


Καλησπέρα πριν λίγο γύρισα από τν ουρολόγο.παω λοιπόν του λέω ιστορικο και τα συμπτώματα μου και μου λέει έχεις μια χρονιά αβακτηριακη προστατίτιδα ,του λέω αποκλείεται  και του δείχνω το σπερμοδιαγραμμα και παραξενευετε και μου λέει για Έλα να σε δω, τρώω το κωλοδάχτυλο και δν πόνεσα καθόλου στην ψηλάφηση του προστάτη. Μου λέει φυσιολογικός μου φαίνεται για να κάνουμε και έναν διορθικο για να είμαστε σίγουροι, το διορθικο βγάζει 11 γρ προστάτη με λίγες μικροαποτιτανωσεις. Μου λέει δν έχεις φλεγμονή και αποκλείεται αυτές οι πέτρες να σου ερεθίζουν τον προστάτη,παρόλαυτα μπορεί να υπάρχει το μικρόβιο και να βρίσκεται σε λήθαργο οπότε να σου πάρω ένα δείγμα προστατικού υγρού για να είμαστε σίγουροι. Αν και με τέτοια νούμερα δν νομίζω να υπάρχει. Μου λέει έχεις σύνδρομο χρόνιου πυελικουε άλγους μη φλεγμονώδεις , μου εξήγησε ότι όταν μπήκε το μικρόβιο το ανοσοποιητικό αντρεδασε εντονα και παρόλο που καταπολεμήσεις το μικρόβιο και την φλεγμονή επηρέασε τους γύρω πυελικουε μυς και με το άγχος και στρες ( του είπα ότι είμαι πολύ αγχωδης πιο πριν) έχεις δημιουργήσει trigger points. Και με συμβούλεψε να πάω στον συνάδελφο στην Θεσσαλονίκη τν ζουμπο τν οποίο ήξερα ήδη που ασχολείται με αυτό και ότι όλα καλά θα πάνε. Επιτέλους βρήκα έναν σωστό ουρολόγο για να μάθω τι σκατα έχω, με συμβούλεψε κιόλας να προσέχω την διατροφή μου να ασκούμε και να κάνω διατάσεις για την πύελο. Γενικά ήταν πολύ καλά πληροφορημενος. Από σήμερα αρχίζω το ψάξιμο για διατροφή διατάσεις κλπ και από τον άλλο μήνα θα κάνω επίσκεψη στν ζουμπο. Παιδιά πρέπει να πω ότι είχα φτάσει σε πάρα πολύ ασχημο ψυχολογικό σημείο , έτοιμος για φούντο . αν είναι δυνατον..η ψυχολογία μου τωρα πολύ καλά.γιστι δν έχω κάτι που έχει πρόβλημα ο προστάτης το οποίο ήταν η μεγαλύτερη μου ανησυχία , αλλά κάτι που με την βοήθεια του μικροβίου και του στρες που είχα δημιούργησα την ένταση στο πυελικό έδαφος. Καλή συνέχεια και θα ενημερώσω σε λίγο καιρό πάλι . Εύχομαι υγεία σε όλους και να απαλλαγούν όλοι (και εγώ) από αυτόν τον Γολγοθά