Καλησπερα καταρχας παιδια ελπιζω να είστε ολοι καλα θετικες σκεψεις μιας που ειναι περίοδος εορτών ....
  Τους τελευταίους 2-3 μηνες λογο του οτι χώρισα με την κοπελα μου μετα πο μια 5ετη σχεση με πηρε αρκετα απο κατω εκοψα το φαει ...
  Δηλαδη τρώω  1 τοστ η δυο πιρουνιές μακαρονια μια φορα την μερα μπορει αν ξεχαστω μετα απο δυο μερες ... "( πρωτεινη σε σκονη περνω κανονικα καθημερινα)"
  Με αποτελεσμα μετα απο καμια 10ρια μερες ... Τσουπ συχνοουρία τελος ... Τελος ενοχλήσεις ... Τελος δυσουρία... Τελος γενικαα ....
Δεν πινω καφε εννοειτε ποτε κ επισης δεν χρησιμοποιώ  πιπέρι ποτε... Αλκοολ το ειχα κοψει για αρκετα χρονια ... Αλλα  λογο της κατάστασης το τζουζω ασχημα θα το ξανα κοψω ομως με καιρο .... Και οχι δεν με ενοχλει  τουλαχιστον ( το κρασι τσιπουρο σαμπουκα βοτκα ) που πινω εγω ...
  Δεν με θεωρώ θεραπευμενω σε καμια περίπτωση , σιγουρα ασυπτωματικο ομως ....
**Μια φορα που με πολυ πιεση ειχα φαει κανονικα , επιδει ηταν βραδυ μάλλον  παλυ δεν ειχα καποιο συμπτωμα ....
Η πολυ κακη ψυχολογία δεν μου μεγενθηνε το προβλημα ισως κ να βοηθησε επιδει ψηλο εχω πάψει να νοιάζομαι με το να "θεραπευσω" την προστατίτιδα ....
- Επρεπε να αναφαιρω αυτη την πραγματικα θετικη αλλαγη στο προβλημα μου ... ελπιζω καποιοι να βοηθηθουν ... για οτι νεοτερο θα ξανα ενημερωσω ....
Καλη βραδιά σε ολους σας παιδια ...
Αρχικα ενοχλησης στο κεφαλη του πεους αντιμετοπιση με daktarin k flenazole μια μερα μετα την αντιμετοπιση ενοχλησεις στην βαση του πεους . μετα απο αντιβιωση 10 ημερων vibramicyn χωρις αποτελεσμα προσθεθηκε και η συχνοουρια . Δοκιμασα netle root and lycopene για 1,5 μηνα χωρις παοτελεσμα.Βρισκομαι στο τελος της τριμηνης δοκιμης Quercetin apo lamberts 1000mg μαζι με Βromelain 800mg την ημερα. Επισης περνω ενα μηνα τωρα Prostate Perform με ενθαρυντικα αποτελεσματα στην ροη των ουρων και ελαχιστα στην συχνοουρια.Yποχωρησει των συμτωματων μετα απο μηνιαία αφαγεια λογο κακης ψυχολογικής καταστασεις .Επανεμφανιση μετα απο 8 μηνες κ υποχωριση ξανα με αντι καντιντα διατροφη β σιτοστερολ προσταβιταλ και προβιοτικα. *(Εξετασεις σπερμ πολλες αποικιες εντερ. φαεσαλις)

Εγω παιδια εδω κ 6 μηνες περιπου ειμαι σε παρα πολυ καλο στάδιο ακομα ! εβαλα την γυμναστικη στην ζωη μου καθημερινα ... Συνεχιζω να αποφευγω οπως ειπα το αλκοολ μονο 1 - 2 φορες στο τοσο .. κ το μαυρο πιπερι .... Δεν λεω οτι η ουρηση μου ειναι τελεια δλδ βγαινει με παρα πολυ πιεση αλλα δεν νομιζω οτι εβγαινε και ποτε απο οσο θυμαμαι τον εαυτο μου ! Δυσουρία θα εχω οταν ερχεται  η κοπελια μου να με δει που υπαρχει συνουσια 6-7 φορες την μερα ...  βεβαια την επομενη το πρωι ειμαι νορμαλ παλι ...  Εχω λύσει τελειως τα θεματα με το παχη εντερο ειναι πολυ σημαντικο το τονιζω πρωρα να λυθει αυτο !  Καλη συνεχεια κ καλη σεζον σε ολους !
Αρχικα ενοχλησης στο κεφαλη του πεους αντιμετοπιση με daktarin k flenazole μια μερα μετα την αντιμετοπιση ενοχλησεις στην βαση του πεους . μετα απο αντιβιωση 10 ημερων vibramicyn χωρις αποτελεσμα προσθεθηκε και η συχνοουρια . Δοκιμασα netle root and lycopene για 1,5 μηνα χωρις παοτελεσμα.Βρισκομαι στο τελος της τριμηνης δοκιμης Quercetin apo lamberts 1000mg μαζι με Βromelain 800mg την ημερα. Επισης περνω ενα μηνα τωρα Prostate Perform με ενθαρυντικα αποτελεσματα στην ροη των ουρων και ελαχιστα στην συχνοουρια.Yποχωρησει των συμτωματων μετα απο μηνιαία αφαγεια λογο κακης ψυχολογικής καταστασεις .Επανεμφανιση μετα απο 8 μηνες κ υποχωριση ξανα με αντι καντιντα διατροφη β σιτοστερολ προσταβιταλ και προβιοτικα. *(Εξετασεις σπερμ πολλες αποικιες εντερ. φαεσαλις)

#2 19 Μαΐου, 2017, 06:22:40 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 19 Μαΐου, 2017, 08:06:32 ΜΜ από niklop
Να πω και εγώ την γνώμη μου. Είπες οτι τα συμπτώματα σου σταμάτησαν μετά απο 10 περίπου μέρες αφού χώρισες.... Επειδή βλέπω οτι και στη διατροφή σου δεν έχεις κάνει τρομερές αλλαγές, λες οτι το τσούζεις άσχημα, έτυχε να φας μια μέρα βαριά το βράδυ αλλά δε σε πείραξε κτλπ κτλπ, σκέφτηκες μήπως σε ενοχλούσαν τελικά....τα υγρά της πρώην σου?????? Δε ξέρω αν έκανες χωρίς προφύλαξη, πάντως αν είχες συνουσία ανευ προφυλακτικού, πολύ πιθανόν να ήταν απο αυτό. Και επίσης κάνω μια εκτίμηση οτι ίσως η πρώην σου έπαιρνε αντισυλλυπτικά....Ίσως και οχι αλλά αυτό δεν αλλάζει κάτι. Μπορεί να σε ενοχλούσαν γενικά τα υγρά της επειδή μπορει να ήταν οξινα και διατάρασαν το ph του οργανισμού σου. Διάβασε λίγο το τελευταίο post απο το thread μου και θα καταλάβεις τι εννοω....Φιλικά πάντα και εύχομαι θεραπευμένος και ασυμπτωματικός απο δω και πέρα...

http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=1072.msg5019#msg5019

Καλησπερα φιλε  ναι όντως οταν σταματησα πλεον να εχω  συνουσία με την πρωιν σταματησα και αν εχω μυκητιάσεις . Εχω ενα 4ημερο τωρα μετα απο 1 χρονο περιπου που θυμήθηκα τα παλια δλδ εντονες ενοχλησεις στη βαση του πεους και συχνοουρια , τα οποια ξεκινησαν μετα απο δυο βραδυα που εφαγα πιτσα με σαλαμι το οποιο ηταν αρκετα πικαντικο κ μαλλον ξανα ενεργοποιησα την φλεγμονη η οτι ειναι αυτο που με ενοχλει . Βεβαια  εκοψα αμεσως το φαει σε μια φορα την ημερα ξεκινησα augmentin κ τα συμπτωματα υποχώρησαν 70% δεν εχω συχνοουρια μονο ενοχλησεις και κατα 90% οταν ειμαι καθιστός .
Ειπα να κανω ενα μικρο update για το πως τα παω 
Αρχικα ενοχλησης στο κεφαλη του πεους αντιμετοπιση με daktarin k flenazole μια μερα μετα την αντιμετοπιση ενοχλησεις στην βαση του πεους . μετα απο αντιβιωση 10 ημερων vibramicyn χωρις αποτελεσμα προσθεθηκε και η συχνοουρια . Δοκιμασα netle root and lycopene για 1,5 μηνα χωρις παοτελεσμα.Βρισκομαι στο τελος της τριμηνης δοκιμης Quercetin apo lamberts 1000mg μαζι με Βromelain 800mg την ημερα. Επισης περνω ενα μηνα τωρα Prostate Perform με ενθαρυντικα αποτελεσματα στην ροη των ουρων και ελαχιστα στην συχνοουρια.Yποχωρησει των συμτωματων μετα απο μηνιαία αφαγεια λογο κακης ψυχολογικής καταστασεις .Επανεμφανιση μετα απο 8 μηνες κ υποχωριση ξανα με αντι καντιντα διατροφη β σιτοστερολ προσταβιταλ και προβιοτικα. *(Εξετασεις σπερμ πολλες αποικιες εντερ. φαεσαλις)

Να κανω και εγω ενα update. Τελικα οπως σας ειπα ξεκινησα ¨νηστιοθεραπεια"   τα εισαγωγικα τα εβαλα γιατι δεν ξερω πια ειναι ακριβως η συγκεκριμενει διατροφη . Γενικα εκανα μια διατροφη αντι καντιντα  πολυ αυστηρή κυριως δλδ ετρωγα πρωτεινη ( κοτ. μοσχαρι τονο ) με σαλατα  μια φορα την ημερα κ καποιο φρουτο το βραδυ. (ΟΧΙ γλυκά ζυμαρικά ψωμί πιπέρια χυμους (γενικοτερα όξυνα) καφεδες αλκοολ) . Μαζι με αυτο επερνα β-σιτοστερολ prostavital και  *cystone ( αυτο γιατι ειχα λιγο αμμο στο ενα νεφρο ) κ Vivomixx για οσους δεν τα ξερουν τα καλυτερα προβιοτικα στην αγορα . Μετα απο 10 μερες ειδα καλυτέρευση μετα απο 20 μερες 90% μπορει κ παραπανω απλα νιωθω οτι κατι λείπει οποτε και θα συνεχισω ισως κ για 1 μηνα ακομα .

Και παρεπιπτοντος εκανα εξετασεις σπερματος για αεροβια αναεροβια και χλαμυδια και τα σχετικα ξέρετε πλεον και βγηκα -> με πολλες αποικιες ενετεροκκοκου στην καλλιέργεια του σπερματος . Οποτε δεν ξερω κατα ποσο αυτο το μικροβιο μπορει προκαλέσει προστατιτιδα.
Δυναμώστε το ανοσοποιητικο σας !

Να ξερετε οτι με αυτην την διατροφη παρολο που δεν τρως σχεδον τπτ ο εντερο θα αρχισει παράπονα διάρροιες και τα λοιπά βεβαίως  θα υποχωρήσουν τα συμπτωματα μετα απο λιγες μερες.

Αυτα απο εμενα θα ξανα κανω update σε 15 μερες παλι. Να στε ολοι καλα
Αρχικα ενοχλησης στο κεφαλη του πεους αντιμετοπιση με daktarin k flenazole μια μερα μετα την αντιμετοπιση ενοχλησεις στην βαση του πεους . μετα απο αντιβιωση 10 ημερων vibramicyn χωρις αποτελεσμα προσθεθηκε και η συχνοουρια . Δοκιμασα netle root and lycopene για 1,5 μηνα χωρις παοτελεσμα.Βρισκομαι στο τελος της τριμηνης δοκιμης Quercetin apo lamberts 1000mg μαζι με Βromelain 800mg την ημερα. Επισης περνω ενα μηνα τωρα Prostate Perform με ενθαρυντικα αποτελεσματα στην ροη των ουρων και ελαχιστα στην συχνοουρια.Yποχωρησει των συμτωματων μετα απο μηνιαία αφαγεια λογο κακης ψυχολογικής καταστασεις .Επανεμφανιση μετα απο 8 μηνες κ υποχωριση ξανα με αντι καντιντα διατροφη β σιτοστερολ προσταβιταλ και προβιοτικα. *(Εξετασεις σπερμ πολλες αποικιες εντερ. φαεσαλις)