#30 15 Ιουνίου, 2016, 10:50:45 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 15 Ιουνίου, 2016, 11:04:28 ΠΜ από orbitaga
Καλησπέρα παίδες

Συνεχίζω ΤΕΛΕΙΩΣ ασυμπτωματικός απλά ήθελα να προσθέσω στο επιχείρημά μου ότι το μικρόβιο παίζει ρόλο "συμπληρωματικό" και όχι βασικό.

Εσείς που έχετε τα ίδια συμπτώματα με εμένα διαβάστε τα παρακάτω. Ο τύπος τα λέει μια χαρά.Δώστε του σημασία ακόμη κι αν σας φαίνεται πολύ απλό για να είναι αληθινό. Και όταν τελειώσετε να το διαβάζετε ξαναδιαβάστε το. Και μετά ξανά και ξανά.

https://www.reddit.com/r/Prostatitis/comments/48zixw/the_tennis_ball_trick/

https://www.reddit.com/r/Prostatitis/comments/4o3zi2/how_i_cured_my_prostatitis/

*Edit και μιλάμε για πολλές ταύλες, επιτέλους !

#31 15 Ιουνίου, 2016, 08:06:43 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 15 Ιουνίου, 2016, 08:08:35 ΜΜ από Phaethon
Εξαιρετικό το πρώτο ειδικά link. Γνώριμες πλέον μαρτυρίες σε όσους -ευτυχώς- περιπλανηθήκαμε  σε αμερικάνικες και γενικά διεθνείς δημοσιεύσεις και είδαμε φως στο τούνελ.

ΥΓ: το τρομακτικό σκηνικό που περιγράφει ο τύπος και όπου τα συμπτώματα ξαφνικά ξεκινάνε την ώρα του σεξ σαν ένας απότομος πόνος μου το έχουν ήδη διηγηθεί live τρία παιδιά
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Συνεχίζω μέχρι και σήμερα τελείως αυμπτωματικός . Χθές σταμάτησα κατόπιν συνεννόησης με τον γιατρό και την φαρμακευτική μου αγωγή (το Cymbalta, το Xatral OD το συνεχίζω κανόνικά). Αυτό βέβαια είχε κανονιστεί απο καιρό , τους τελευταίους μήνες έπαιρνα την μισή δόση Cymbalta ώστε να το σταματήσω σιγά σιγά.

πολύ ησυχία εδώ τελευταία,ελπίζω να είστε όλοι καλά γι αυτό να μην γράφετε ! Είπα να την σπάσω την ησυχία και να γράψω ένα update.

Το Update λοιπόν είναι ότι συνεχίζω να είμαι ΤΕΛΕΙΩΣ ασυμπτωματικός. Ούτε ένας πόνος. Τίποτα.

-Συνεχίζω την παράδοξη χαλάρωση (η οποία είναι μια μορφής διαλογισμού, θεραπευτικού διαλογισμού) η οποία μου έχει γίνει πλέον συνήθεια και γίνομαι και όλο και καλύτερος σ αυτήν. Πολύ σημαντικό για μένα , μην το προσπερνάτε όσοι ακόμα ταλαιπωρήστε. Δοκιμάστε το έχοντας ανοιχτό το μυαλό σας.

-Το cymbalta όπως ανέφερα σε προηγούμενο post το έχω σταματήσει , είχα κάποιες ενοχλητικές παρενέργειες για 20-25 ημέρες (ιλίγγους, διάρροια, αυπνία ) τα οποία σιγά σιγά εξασθένησαν και εξαφανίστηκαν. Το χειρότερο ήταν η αυπνία αλλά ο τρόπος σκέψης μου έχει αλλάξει και το είδα απλά σαν κάτι που θα μείνει για λίγο και θα περάσει , όπως και έγινε.

-Έχω κρατήσει κάποιες από τις "παλιές" συνήθειες όπως το να είμαι χωρίς εσώρουχο στο σπίτι, και να κοιμάμαι (τουλάχιστον στην αρχή του ύπνου) με ένα μαξιλαράκι ανάμεσα στα τα γόνατα(όταν κοιμάμαι στο σπίτι), όπως και να κάθομαι σε μαξιλαράκι στην καρέκλα του υπολογιστή στο σπίτι. Είναι πιο πολύ συνήθεια και όχι ότι με βοηθούν σε κάτι αλλά δεν προτίθεμαι να τα σταματήσω.

Η ερωτική και κονωνική ζωή έχει ξεκινήσει με φόρα, όπου δεν έχω πάει τα τελευταία 5 χρόνια , πήγα τους τελευταίους 6 μήνες !

Τονίζω και πάλι ότι όλο αυτό που πέρασα, τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση , είχε να κάνει ώς επι το πλείστον με την κακή ψυχική διάθεση. Δεν φέυγει εύκολα και γρήγορα, θέλει υπομονή .

Σας εύχομαι τα καλύτερα σε όλους σας και να είστε καλά!

οντως εχει πεσει πολυ ησυχία αν και πιστευω οτι ειναι η περιοδος τεττοια τουλαχιστον για μενα που δεν εχω γινει ακομα καλα αλλα βρισκομαι σε καλο σταδιο ... λογο καλοκαιρινής δουλειας δεν εχω χρονο ουτε να σκεφτω ...  χαιρομαι που ακομα εισαι καλα και να παραμινης για παντα και ολα τα αλλα ερχονται ! το μονο που ειναι σιγουρο πλεον ειναι οτι ολα αυτα ειναι μια αλυσιδα αν εχεις κακη ψυχικη διαθεση θα εχεις και κακη εντερικη λειτουργια συνεπως και τα συμπτωματα στην περιοχη του προστατη θα ειναι πιο εντονα... και το αναστροφο βεββαια ...
Αρχικα ενοχλησης στο κεφαλη του πεους αντιμετοπιση με daktarin k flenazole μια μερα μετα την αντιμετοπιση ενοχλησεις στην βαση του πεους . μετα απο αντιβιωση 10 ημερων vibramicyn χωρις αποτελεσμα προσθεθηκε και η συχνοουρια . Δοκιμασα netle root and lycopene για 1,5 μηνα χωρις παοτελεσμα.Βρισκομαι στο τελος της τριμηνης δοκιμης Quercetin apo lamberts 1000mg μαζι με Βromelain 800mg την ημερα. Επισης περνω ενα μηνα τωρα Prostate Perform με ενθαρυντικα αποτελεσματα στην ροη των ουρων και ελαχιστα στην συχνοουρια.Yποχωρησει των συμτωματων μετα απο μηνιαία αφαγεια λογο κακης ψυχολογικής καταστασεις .Επανεμφανιση μετα απο 8 μηνες κ υποχωριση ξανα με αντι καντιντα διατροφη β σιτοστερολ προσταβιταλ και προβιοτικα. *(Εξετασεις σπερμ πολλες αποικιες εντερ. φαεσαλις)

Διάβασα όλο το thread απο την αρχή. Καταρχήν να πω ένα μεγάλο μπράβο στον orbitaga που κατάφερε να ξεπεράσει το πρόβλημα, και επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ γιατί μέσα απο δω θα καταφέρω τελικά να γνωρίσω έναν καλό γιατρό, τον Κ. Ζούμπο με τον οποίο και σκοπεύω να κλείσω ραντεβού.
Αυτό μόνο που θέλω να πω και μου έμεινε, είναι το Paradoxical Relaxation, το οποίο και θεωρώ οτι έχω καταλάβει μέχρι ένα σημείο στους πυελικούς μου μυς, και μπορώ να πω πως ΝΑΙ, κάθε μισό λεπτό αν θέσω τον ευατό μου στον αν σφίγγομαι εκεί κάτω η απάντηση είναι 9/10 πως ΝΑΙ....
Ειναι παράδοξο και περίεργο πως γίνετια αυτό, αλλά κάθε φορά που το σκέφτομαι όντως συμβαίνει και απλά χαλαρώνω την περιοχή. Το αποτέλεσμα είναι πραγματικά εντυπωσιακό, καθώς αντιλαμβάνομαι άμεσα την ένταση και την πίεση να φεύγει. Φυσικά η ενόχληση εξαφανίζεται μετά απο κάποιο διάστημα αφού το επαναλάβω....
Ακόμα ένα που πρόσεξα και επιβεβαιώνω είναι πως δεν υπάρχει ενόχληση το πρωί που ξυπνάω, και μέχρι κάποια ώρα που προφανώς, ξαναρχίζει το άγχος και το σφίξιμο....Θα ακολουθήσω την μέθοδο χαλάρωσης σαν ένα σκέλος απο το πρωτόκολλο Stanford, και φυσικά και κατόπιν επίσκεψης με τον γιατρό Ζούμπο, ελπίζω να τα καταφέρω.
Σας ευχαριστώ όλους και πάλι