12 Σεπτεμβρίου, 2020, 04:34:39 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 14 Σεπτεμβρίου, 2020, 08:50:56 ΠΜ από Tsakas
Καλησπέρα παιδιά,,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει καθόλου εμπειρία απο θεραπείες με μηχανήματα τύπου BICOM (βιοσυντονισμού) και αν εχει δοκιμαστεί ο Κολλοειδής Άργυρος (Colloidal Silver) για την χρόνια προστατίτιδα , ίσως να προσθέσω και βότανα , CBD, ριγανέλαιο, αστράγαλο, Cat's Claw, σκόρδο, μαγ. σόδα, Λυσίνη εδω.


Επίσης , αν κάποιος έχει δοκιμάσει την Ρεφλεξολογία με επιτυχία, τις συχνότητες του Raymond Rife, Tekar, ηλεκτρομαγνητικά πεδία, υπέρυθρες, Cold Lazer ή και κάποια άλλη εναλλακτική μέθοδο.
Να τα ανακεφαλαιώσουμε, να δούμε τι έχουμε. Γνωρίζω ότι υπάρχει πολύ ψευτιά και πιθανόν απατεωνιά στον χώρο αυτόν, αλλά έχω δει με τα μάτια μου διάφορα θαυμαστά πράγματα και δεν μπορώ να τα απορρίψω όλα έτσι απλά.

Θα ήθελα να λοιπόν να αναφέρουμε ΜΟΝΟΝ όσοι είχαν θετικά αποτελέσματα απο κάποια μέθοδο και λίγα λόγια για αυτήν.
Υπάρχει κάποιος που θεραπεύτηκε εντελώς ? ή μόνο προσωρινή ανακούφιση ? με τα μικρόβια τι έγινε ?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας


Tsakas καλώς ήρθες στην "παρέα" και κάτσε γιατί σε έχασα. Το πρώτο μήνυμα οκ. Μετά την τροποποίηση βλέπω έναν άνθρωπο που έχει ψάξει ότι υπάρχει και δεν υπάρχει.

Αυτό που δέν βλέπω είναι το ιστορικό σου. Τι έκανες δηλαδή με τις "συμβατικές" μεθόδους και γιατί (και πως) καταλήγεις στις "αντισυμβατικές".

Προτείνω να "παγώσεις" αυτή την ερώτηση προς το παρόν, και να γράψεις ένα αναλυτικό ιστορικό.
Σαν "γρήγορη" απάντηση, όλα όσα ρωτάς, μπορούν (πιθανόν) να δουλέψουν κάτω από συγκεκριμένες προυποθέσεις που είναι μοναδικές για τον καθένα. Οπότε πριν ρωτήσεις αν για παράδειγμα η ρεφλεξολογία δουλεύει, βάλε σε ένα νέο νήμα το αναλυτικό ιστορικό σου για να φαίνεται ότι η ρεφλεξολογία (ή οτιδήποτε άλλο είναι αυτό, το λέω σαν παράδειγμα) δουλεύει για μια συγκεκριμένη περίπτωση και κάτω από προυποθέσεις.
Αν δεν έχεις δοκιμάσει αυτά που ρωτάς τότε η ερώτηση είναι πραγματικά πολύ γενική για να πάρει απάντηση. Ποιά είναι τα "διάφορα θαυμαστά πράγματα" που έχεις δεί?

#2 12 Σεπτεμβρίου, 2020, 08:10:10 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 12 Σεπτεμβρίου, 2020, 08:40:06 ΜΜ από Tsakas
Καλησπέρα φίλε μου,,,

Δεν επιθυμώ να διαφημίσω ουτε να προωθήσω κάτι συγκεκριμένο.
Εχω ταλαιπωρηθεί και εγω επι πολλά χρόνια και ψάχνω για λύση , πριν καταλήξω σε πιθανό χειρουργείο,,,

Είμαι Μηχανολόγος Μηχανικός βασικά , αλλά μου αρέσει να ψάχνω και τα Εναλλακτικά. Ασχολούμαι γενικά και μου αρέσει να μαθαίνω. Εχω δεί αρκετά καλά αποτελέσματα με Βελονισμό και moxibustion, ρεφλεξολογία και μηχανήματα Tesla με ραδιοσυχνότητες. ΔΕΝ έχω δεί όμως θεραπεία, μεχρι στιγμής. Εγω τουλάχιστον. Σκεφτόμουν να ασχοληθώ και να μάθω περισσότερα για τον Βιοσυντονισμό, έχω ακούσει πολλά καλά λόγια (αλλά δεν τα χάφτω ετσι απλά) πρεπει να το δω επάνω μου αν δουλευει. Ασχολουμαι αρκετά με το Natural healing  για μένα και με πολλά και διαφορα .  Αλλά επειδή είναι πολύ ενδιαφέρον και σοβαρό να ακουγονται οι γνωμες όλων , θα ηθελα να μαθω αν καποιοι είχαν θεραπεια οριστική-μερική-παροδική , ή εστω βελτίωση.    Κάποια εποχή , παλαιότερα μου είχαν κάνει ρεφλεξολογία για τον προστάτη και με μια επίσκεψη σταμάτησαν ΟΛΑ ,, για αρκετό διάστημα. ϊσως τότε να μη ήταν μικρόβιο ? τι να σου πω,, ο ουρολόγος μου παντως με κυτταζε με γουρλωμενα μάτια,,, χαχα

Tsakas όχι δεν είπα ότι προσπαθείς να διαφημίσεις!
Συγκεκριμένες πληροφορίες για το τί είχες, πως το αντιμετώπισες και πως είσαι σήμερα, μας βάζουν τη βάση της όποιας κουβέντας! (Διάγνωση-(μειον)θεραπεία=σημερινή κατάσταση). Για μένα μπορείς να δείς λεπτομέρειες στο ιστορικό μου. Για σένα δεν ξέρω τίποτα που θα με βοηθούσε να σου πω μια γνώμη. Και περισσότερο, επειδή έχεις μπεί στην διαδικασία αναζήτησης θεραπείας/βοήθειας με όσο γίνεται φυσικούς τρόπους, ένα "τεστ λογικής"-αν δηλαδή λείπει κάτι πολύ τρανταχτό από όσα έχεις κάνει μέχρι σήμερα, θα μπορούσα να κάνω. Γιατρός δεν είμαι, φαντάζομαι το καταλαβαίνεις. Μετά από 20 χρόνια όμως ίσως έχω μια γνώμη σε κάτι που γνωρίζω.

Βελονισμό και TENS ναι έκανα και κάνω για αρκετό καιρό τώρα. Moxibustion όχι δεν έχω κάνει βρωμάει :o
Οπότε αν μείνουμε στις επικεφαλίδες σε αυτά μπορώ να σου πώ τη γνώμη μου. Ναι με έχουν βοηθήσει πολύ όταν η ιατρική "διέγνωσε" χρόνιο πυελικό άλγος και τα φάρμακα δεν βοηθούσαν πλέον. Δεν παίρνω κανένα φάρμακο τα τελευταία 4 χρόνια, σε γενικές γραμμές είμαι πολύ καλύτερα. Έχω περάσει και περιόδους "μαυρίλας".

"Πιθανό χειρουργείο"??? Γιατί?

Η μοξα ΔΕΝ μυριζει αν ειναι άοσμη και ακαπνη ,, αλλιως αστα,,,,,
Το χειρουργειο μου δοθηκε σαν λυση απο γιατρο , επειδη οπως λεει αυτος ΔΕΝ θα μπορεσω να λυτρωθω ποτε με
αλλες θεραπειες,,,
Ασχολουμαι πολυ με όλα αυτα και βοηθαω όποιον μπορω.
Υπάρχουν και άλλες λυσεις δυστυχως εκτος ελλαδος βασιζομενες στην θεωρια και ανακαλυψη του R.Rife
Η γνωση ειναι δυναμη,,,

Κοίτα. Εκτός αν είσαι 70+ ηλικία, έχεις και πολύ διογκωμένο προστάτη και σοβαρές ενδείξεις για καρκίνο, εγώ λέω, και νομίζω κάθε λογικός άνθρωπος, ότι ο προστάτης δεν είναι χαλασμένο δόντι να το βγάλεις και τελείωσε. Με ποιά λογική στο πρότεινε, δεν ξέρω. Μακριά θα έλεγα και τίποτε άλλο.

Άρα. Σήμερα είσαι καθαρός από μικρόβια. Και από ότι κατάλαβα, έμεινες για πολλά χρόνια "καθαρός" χωρίς κανένα σύμπτωμα.
Τι άλλαξε από 01/2020 και μετά? Και για να καταλάβω, 01/2020 +45 μέρες θεραπεία, από Μάρτιο μέχρι Αύγουστο δηλ δεν είχες τίποτα, κανένα σύμπτωμα?

Τα συμπτώματα του Αυγούστου, πως συγκρίνονται με τα συμπτώματα του Ιανουαρίου, και όλα αυτά με τα αρχικά συμπτώματα?
Η μοξα ναι είναι "ιδιαίτερη"! Κοίτα, τόσο μακριά δεν το έχω πάει, βρήκα βελονιστή που με κάλυψε και να σου πω την αλήθεια από ένα σημείο και μετά φοβάμαι τους πολλούς πειραματισμούς. Και επιπλέον, δεν πονάω οπότε δεν έχω/είχα λόγο να ψαχτώ παραπέρα. Και για το "φοβάμαι", αναφέρομαι πιο πολύ μην πέσω σε κανένα καλό πωλητή και κάνω καμιά βλακεία.

#6 12 Σεπτεμβρίου, 2020, 10:59:56 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 13 Σεπτεμβρίου, 2020, 03:20:24 ΜΜ από Tsakas
Γειά και πάλι,,

Μετά το τέλος της θεραπείας δηλ. μέσα φεβρουαρίου, ειχα μια υφεση μεχρι Μάιο ίσως.
Μετά αρχισε το παραμυθι ξανα,, 
Πιο πριν , είχα υπερπλασία που την πολέμησα με συμπληρωματα και τα λοιπά που σου ειπα με αρκετη επιτυχια.