Είναι κάποιος ουρολόγος Ρόκκας στην Αθήνα-κέντρο που κάνει κρουστικά, συγκεκριμένα αναφέρει 6 συνεδρίες συνολικά (2 κάθε εβδομάδα για τρεις εβδομάδες σύνολο). Δεν τον έχω επισκεφτεί. Άμα πάω θα σας πω. Δεν σκοπεύω σύντομα όμως.
Οξεία Προστ/δα, Χρόνια Προστατίτιδα από το 10'. Πέρασα από Ακατανόμαστο με κάθε φορά βελτίωση αλλά και πάντα υποτροπιασμό. Συμπτώματα: επιτακτική ούρηση, συχνοουρία, νυχτουρία, βάρος στην περιοχή της κύστης, αίσθηση ατελούς κένωσης αν και γίνεται πλήρης κένωση. Έχω κάνει όλες τις ουρολογικές εξετάσεις (κυστεοσκόπηση, κυστεομανογραφία,υπέρηχα,  MRI προστάτη-πυέλου και όλα δουλεύουν ρολόι, ο προστάτης δείχνει φλεγμονή όμως. Έχω δοκιμάσει ασκήσεις πυελικού εδάφους με πίεση πυελικών μυών μέσω του ορθού σε συδυασμό με βελονισμό με καμία βελτίωση. Διατροφές κτλ-ελάχιστη βελτίωση, ασκήσεις πυελικού εδάφους-ελάχιστη βελτίωση. Τελευταία έκανα πάλι μαλάξεις με αντιβίωση με άλλο ουρολόγο (είχα klebsiella pneu. & enterococcus fae.) πολύ καλά αποτελέσματα αλλά υποτροπίασα και πάλι. Βρέθηκε πάλι enterococcus, αλλά με προβληματίζουν τα συμπτώματα πιο πολύ. Ελπίζω ακόμα όμως


Υπαρχουν πιο σοβαρη που κανουν κρουστικα

Διάβασε καλύτερα αυτά που έχω γράψει εδώ. Αν θες επικοινώνησε με τον κ Χατζηχρήστου που είναι μέλος του φόρουμ και καθηγητής ορολογίας να σου συστήσει κάποιον από Αθήνα γιατί αυτός είναι Θεσσαλονίκη.
Περαστικά
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

Θα τον έχω υπόψιν μου. Γενικά θέλω να συγκεντρώσω κάποια δεδομένα και μετά να προχωρήσω σε οποιαδήποτε ενέργεια. Θα επανέλθω με νεότερα.
Οξεία Προστ/δα, Χρόνια Προστατίτιδα από το 10'. Πέρασα από Ακατανόμαστο με κάθε φορά βελτίωση αλλά και πάντα υποτροπιασμό. Συμπτώματα: επιτακτική ούρηση, συχνοουρία, νυχτουρία, βάρος στην περιοχή της κύστης, αίσθηση ατελούς κένωσης αν και γίνεται πλήρης κένωση. Έχω κάνει όλες τις ουρολογικές εξετάσεις (κυστεοσκόπηση, κυστεομανογραφία,υπέρηχα,  MRI προστάτη-πυέλου και όλα δουλεύουν ρολόι, ο προστάτης δείχνει φλεγμονή όμως. Έχω δοκιμάσει ασκήσεις πυελικού εδάφους με πίεση πυελικών μυών μέσω του ορθού σε συδυασμό με βελονισμό με καμία βελτίωση. Διατροφές κτλ-ελάχιστη βελτίωση, ασκήσεις πυελικού εδάφους-ελάχιστη βελτίωση. Τελευταία έκανα πάλι μαλάξεις με αντιβίωση με άλλο ουρολόγο (είχα klebsiella pneu. & enterococcus fae.) πολύ καλά αποτελέσματα αλλά υποτροπίασα και πάλι. Βρέθηκε πάλι enterococcus, αλλά με προβληματίζουν τα συμπτώματα πιο πολύ. Ελπίζω ακόμα όμως