Επέμβαση υποσπαδία σε ηλικία 2 ετών.
Από τα 30 μου περίπου πάθαινα μια φορά στα πέντε χρόνια μια ουρολοίμωξη που αντιμετώπιζα με μια αντιβίωση που δεν θυμάμαι. Πριν πέντε χρόνια (στα 44)είχα πάλι μια ενόχληση χωρίς όμως η καλλιέργεια να δείξει κάτι. Ως ενόχληση εννοώ τσούξιμο μετά την ούρηση καθώς και τα συμπτώματα δυσφορίας στην περιοχη . Έκτοτε με περιοδικότητα που πυκνώνει νοσώ. Άλλες φορές είναι E. coli και αντιμετωπίζεται με πριξινα, άλλες φορές δεν υπάρχει κάποιο μικρόβιο απλά η ενόχληση. Μια φορά είχα αιματουρία και πυρετό, αντιμετωπίστηκε επιτυχως με prixina.
Μέχρι πριν δυο χρόνια μετά την αντιβίωση τα συμπτώματα υποχωρούσαν κι επανερχόταν μετά από τρεις, τέσσερις μήνες. Τε τελευταία δυο χρόνια και μετά την αντιβίωση έχω πρόβλημα στην ούρηση. Δεν υπάρχει καθόλου πίεση και μερικές φορές δεν είναι εφικτή. Επίσης άρχισα να έχω πόνο στην εκσπερματιση και έναν πόνο στην ουρήθρα στιγμιαία σε ορισμένες στάσεις (στο σεξ). 
Συνήθως όταν τα συμπτώματα γίνονται πολύ έντονα οι καλλιέργειες δείχνουν e-coli. Έχω ξεκινήσει αλφα blocker εδώ και ενάμιση χρόνο το οποίο παίρνω καθημερινά. Η παράλειψη έχει πολύ έντονα συμπτώματα. Τα Χριστούγεννα που η καλλιέργεια ήταν θετική σε e-coli το πριξινα δεν δούλεψε και έκανα ενέσιμο briklin. Είχα ρίγος και δέκατα με πριξινα, πέρασε με briklin.
Σήμερα καθημερινή ενόχληση, ενόχληση στην εκσπερματιση (εκσπερματιση.... λέμε τώρα με το alpha blocker) και χειρότερη από ποτέ χαμηλή πίεση στην ούρηση.
Ενόχληση μετά το σεξ και την επόμενη.
Εξετάσεις πολλές και συνεχόμενες.
-Ασβεστωσεις στον προστάτη.
-Νεφρά καλά (λίγη «άμμο» στα νεφρά μέχρι πριν ένα χρόνο αλλά όχι στον τελευταίο υπέρηχο, ίσως λόγω των τόνων νερού της τελευταίας τετραετίας)
Αυτή η εξέταση του προστατικου υγρού με πίεση,καθαρή πριν ένα χρόνο.
-Psa χαμηλό και μάλιστα εν μέσω φλεγμονής (Χριστούγεννα 18)
-Crp 2.5 στην τελευταία παρουσία e-coli (Χριστούγεννα 18), e-coli >100000 ( στα ουρα πάντα)
-Δεν υπάρχει υπερπλασία του προστάτη
Ετοιμάζομαι για κυστεοσκοπηση για να δω αν υπάρχει κάποια στένωση.
Γενικώς αγχώδης τύπος.
Παναγιώτης 49 ετών.



Συνάνθρωπε Παναγιώτη,

Έχει μιλήσει με το γιατρό σου για το Uro-Vaxom;
Τρέχοντα συμπτώματα:
1) Στύση: Να κλαίω εγώ και να γελάν οι άλλοι.
2) Πόνος στους όρχεις (ιδιαίτερα στον έναν)
3) Παράξενη ελαφρώς ελαιώδης αίσθηση στην βάλανο (σαν απλυσιά) που αποτυπώνεται στο εσώρουχο σαν κιτρινίλα (δεν είναι ούρα) και συνοδεύεται από μυρωδιά ψαρίλας.
4) Ούρηση με πεσμένη πίεση
5) Περιστασιακά αίσθημα σπασμών στην περιοχή του περίνεου
6) Καλλιέργειες ούρων και σπέρματος καθαρές.

 Καλησπέρα embarrassed.
Όχι με κανέναν από τους 8 :p . To googλαρα και είδα πως περιέχει e coli. Άρα μιλάμε για phage therapy? Χθες διάβαζα για αυτήν σε ένα ξένο site. Γνωρίζεις κάτι παραπάνω;
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.