Καλησπέρα παίδες ειμαι γραμμενος κάποια χρονια στο φόρουμ όπως μπορείτε να δειτε άλλα έχω να μπω απο τότε που είχα το πρόβλημα.
απλα γράφω αυτα γιατι νομίζω ότι το οφείλω στο φόρουμ και κυριώς στα παιδιά που γράφαν εκεινη την εποχή, για πολλους λόγους άλλα κυρίως
για τις προειδοποιήσεις για κατι γιατρούς λαμόγια και εκμεταλευτες που διαφημίζονταν σαν σωτήρες.

απο οτι κοιταξα στο φόρουμ δε θα πώ κάτι καινούριο και πρωτότυπο.
λοπον το πρόβλημα το είχα αρκετά εντονο περι στον 1,5 χρόνο με τα γνωστα συμπτώματα καψίματα πόνους αδύναμη ούρηση κλπ
έκανα και εγω τη βόλτα μου απο κάποιους ουρολόγους πήρα διαφορεσ αντιβιώσεις υπέρηχους εξετάσεις κλπ χωρισ να φαίνετε κάποιο μικρόβιο.
η επόμενη κίνηση ήταν με βάση τη μαρτυρία του maevius που υπάρχει στο φορουμ να ακοθλουθήσω τη νηστειοθεραπεία η οποία οντως με βοήθησε πολύ
σε πολλά επίπεδα(και σε αυτο) άλλα δεν θα έλεγα οτι μου έλυσε το πρόβλημα.βέβαια απο ενα σημείο και μετα δεν την ακολούθησα κατα γράμμα.
επίσης κάτι άλλο που άλλαξα είναι ότι  περπατώ αρκετα.(δεν αθλούμαι)

παράλληλα εκείνη την εποχη αρχισα και ψυχοθεραπεία την οποία και κάνω γύρω στα 3 χρόνια.
Να διευκρινήσω ότι δεν αρχισα ψυχοθ. για αυτο το θέμα δε το χα κάν στο μυαλό μου αυτο,ξεκίνησα για άλλα δικα μου θεματάκια..νευρα αγχοσ κλπ.
με τον καιρο λοιπόν και οσο κοίταζα καταματα οσο γίνεται τα θεματά μου, σοβαρά για πρώτη φορα στη ζωή μου αρχισα κατα κάποιον τρόπο να μη πολυδίνω σημασία
στα συμπτωματα της λεγομενης προστατιτιδας.
εως κάποια στιγμή κατάλαβα οτι απλα δεν τα είχα πλεον.ετσι απλα΄.το οποιο ισχυει και μέχρι σήμερα .

αυτη είναι η δικιά μου εμπειρία και δεν ξέρω αν κάνει για όλους, έτσι κι αλλιώς απ τη μία είμαστε όλοι τόσο διαφορετικοί άλλα απ την άλλη τοσο ίδιοι.
να διευκρινήσω οτι δεν έχω πάρει ποτε αντικαταθλιπτικά ή ηρεμιστικα κλπ.και οτι η ψυχοθεραπ.δεν είναι χαπάκι που το παίρνεις και γιάνεις.είναι κάτι που χρειάζεται υπομονή και επιμονή θα έλεγα οτι μιλάς για κάτι που σε ενοχλεί χωρίς να ξέρεις τι είναι αυτο και αυτο είναι κάτι που θέλει καιρό να το ανακαλύψεις.
και επίσης χωρίς βέβαια να είμαι ειδικός σε αυτο δεν ξέρω αν είναι για όλους η ψυχοθεραπεια εννοώντας πως πρεπει να εισαι ανοιχτος σε κάτι τετοιο.

τέλος να πω για αυτους που ενδιαφέρονται ότι επειδη λαμόγια δεν υπαρχουν μόνο ουρολόγοι άλλα και ψυχολόγοι ψυχίατροι κλπ κάντε την ερευνα σας πρώτα.

αυτά.
ευχαριστώ και πάλι.
Εμφάνιση συμπτωμάτων.31 ετών.πονάκια και ''πιασίματα''στο περίνεο και μείωση δύναμης της ούρησης.επίσης κάποιοι πόνοι αριστερά πάνω στο πέος.μέχρι στιγμής,έχω δοκιμάσει μόνο το prostate support της solgar.

Φίλε venceremos σε ευχαριστώ προσωπικά για την ανάρτησή σου. Είχα προσέξει το nick σου όταν γράφτηκες τότε και μου έκανε εντύπωση γιατί -όπως θα ξέρεις φαντάζομαι- με αυτό υπέγραφε τα ποστ του ο φίλος μου και αδελφός Super Ban, κατά κόσμον Hyper Ban, ο αρχηγός των internetικών προστατιδοπαθών σε μία από τις πιο μαύρες περιόδους της ζωής μου που νόμιζα ότι σαπίζω εσωτερικά και πεθαίνω (2011).  Έχει πολύ καιρό πλέον να γράψει εδώ αλλά είναι καλά.

Να παραμείνεις και να είσαι πάντα καλά.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Γειά σου phaethon!
εγω σε ευχαριστώ για όλη τη καθοδήγηση που μου έδωσες όταν ήμουν εντελώς στα τυφλά,διαβάζοντας τα posts σου και τα δικά σου
και του super (ή hyper)Ban ,του Maevius φυσικά που μιλήσαμε και προσωπικά τότε, και όλων των παιδιών που διεθεσαν χρόνο.

θυμάμαι τότε που έγραφες για κάποιον μανιάτη που ερχόταν στον γιατρό(της κακιας ώρας)που είχατε μπλέξει και τη ψιλιάστηκε νωρίς.
γενικα λόγο του φόρουμ φτηνά τη γλιτώσαμε πολλοι απ τον τρελάκια.

ξερεις το πρόβλημα με τα ψυχοσωματικά προβλήματα χωρίς να λέω οτι αυτο σημβαίνει σε όλους,είναι οτι δε μπορει να καταλάβει ο εκαστοτε ασθενής τι
του συμβαίνει .τι ψυχή και μλκιες ποναω!και μπαινοβγαινει σε ενα φαυλο κύκλο χωρίς τελειωμο.πόσο μάλλον οταν μιλάμε για τα πουλιά μας.. εκεί ερχεται και
πανικός μαζι.
κρατάω τη κουβέντα που είπες οτι νόμιζες οτι σαπίζες εσωτερικά και πέθαινες,αν και ειναι μεγάλη κουβέντα με ενα τρόπο ναι σαπίζαμε εσωτερικά
άλλα όχι  οργανικά άλλα ψυχολογικά είμαστε τρομαγμένοι δειλοί και φοβισμένοι και για αυτο κάθε φάρμακο καθε γιατρός και κάθε μαντζούνι το βλέπαμε σα σωτηρία
απ την ανικανότητα να ηρεμήσουμε και να δούμε τον δικό μας ''κακο''εαυτο που μας καταστρέφει.με εναν τρόπο ασ πάρει την ευθύνη ο γιατρός να με κάνει καλά .αυτή
η ανάγκη σε κάνει να μη μπορείς να διακρίνεις αν είναι λαμόγιο κάποιος ή οχι.

phaethon τα γράφω αυτα κυρίως για παιδιά που μπορει να τα διαβάσουν τυχαία μήπως κάποιος βοηθηθεί όπως εγώ.
και δε τα γράφω με φιλοσοφική διάθεση κλπ.δε μπορώ τις ποιητικούρες, τα γράφω γιατι τα πιστευω.

πρέπει λοιπόν να βρούμε τον εαυτο που μας σαπίζει και μας καταστρέφει εσωτερικά.

να πώ οτι φυσικά υπαρχουν πολύ καλοί γιατροι που μπορείς να βασιστείς για να μη παρεξηγηθώ.και οτι ναι δεν είναι τα πάντα ψυχοσωματικά καλές είναι
οι εξετάσεις κλπ άλλα να δε προκύπτει κάποιο θέμα εκει;

όσο για το venceremos ελπίζω να μη παρεξηγήθηκε ο hyper που του το κλεψα,δε το έκανα επίτηδες μετα είδα οτι υπέγραφε ετσι. :-)

βεβαια απ το θα νικήσουμε ας πάμε στο νικήσαμε!  :)
Εμφάνιση συμπτωμάτων.31 ετών.πονάκια και ''πιασίματα''στο περίνεο και μείωση δύναμης της ούρησης.επίσης κάποιοι πόνοι αριστερά πάνω στο πέος.μέχρι στιγμής,έχω δοκιμάσει μόνο το prostate support της solgar.