#15 30 Μαΐου, 2020, 10:09:46 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 30 Μαΐου, 2020, 10:18:21 ΜΜ από Anisixos
Σε εναν μηνα, κλεινω 3 χρονια (παθων). Ειναι πια εντελως σιγουρο οτι ο προστατης μου (η ακριβεστερα, το περινεο και ολες οι νευρικες αποληξεις γυρω απο αυτο) θα καινε μεχρι τα βαθεια μου γεραματα. Πριν εναμισυ χρονο ξεκινησα Neurontin (σταδιακα μεχρι τα 3200 mg και μετα παλι σταδιακα μεχρι τα 1200) .... ελαχιστα (εως τιποτα) αλλαξαν. Προσπαθω να κανω ειρηνη με τον δαιμονα μου. Τιποτε αλλο ! Το να ψαχνω συνεχως και να ελπιζω (και μετα να συντριβομαι) ειναι τρισχειροτερο απο τα να αποδεχθω τον δαιμονα μου, το μαρτυριο και τον γολγοθα μου. Τι να συμβουλεψω καποιον που πασχει απο χρονιο πυελικο αλγος ? Να αυνανιζεται μονο αφου περασουν 7 με 10 μερες. Και δεν ειμαι γιατρος .... προσωπικη η εκτιμηση και συμβουλη. Ομως, ποιος μπαινει να διαβασει ενα ΤΕΤΟΙΟ site, χωρις προηγουμενως να εχει την παραμικρη ενοχληση ? Κανεις ! Οποτε ειναι μια συμβουλη που δεν μπορει να φτασει ΕΚΕΙ που πρεπει, σ'αυτους που πρεπει, οσο ακομα υπαρχει καιρος να το προλαβουν. Και αυτο ειναι τοσο κριμα ... :-[ 

Καταρχήν χαλάρωσε αν διαβάσεις και από άλλους που πάσχουν από σχπα με πολύ προσπάθεια κατάφεραν να θεραπευτούν.

Παράθεση από: Anisixos στις 31 Ιανουαρίου, 2018, 08:25:27 ΠΜ

Ο πονος εχει μειωθει αισθητα (μετα απο σχεδον 7 μηνες). Δεν εχει φυγει τελειως αλλα μπορω να κατσω σε καρεκλα για περιπου δυο ωρες. Βεβαια, λογω δισκοκηλης, ΔΕΝ ειναι τοσο ανετο αυτο, ακομα και αν δεν ειχα κανενα αλγος στην πυελο. Ομως ΜΠΟΡΩ. Πριν 3 μηνες, δεν μπορουσα ουτε 20 λεπτα. Εκανα βολτες μεσα στο σπιτι και μετα ξανακαθομουν. Επισης, μπορω να κοιμηθω ΧΩΡΙΣ να σηκωθω για κατουρημα (εδω και εναμισυ μηνα) και μπορω να εκσπερματωνω καθε 2 μερες (εδω και εναν μηνα) χωρις να καιγεται ολη η περιοχη μετα απο 4-5 ωρες.

Δεν βλεπεις καποια βελτιωση εστω και λιγο με τον καιρο? εστο και πολυ λιγο.
Εξετάσεις έκανες ξανά? και ποιες?
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''