Αποστολέας Θέμα: θεραπεια με κυματα?  (Αναγνώστηκε 3490 φορές)

Harry88

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
Απ: θεραπεια με κυματα?
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 31, 2020, 04:20:11 πμ »
Είναι κάποιος ουρολόγος Ρόκκας στην Αθήνα-κέντρο που κάνει κρουστικά, συγκεκριμένα αναφέρει 6 συνεδρίες συνολικά (2 κάθε εβδομάδα για τρεις εβδομάδες σύνολο). Δεν τον έχω επισκεφτεί. Άμα πάω θα σας πω. Δεν σκοπεύω σύντομα όμως.
Οξεία Προστ/δα, Χρόνια Προστατίτιδα από το 10'. Πέρασα από Ακατανόμαστο με κάθε φορά βελτίωση αλλά και πάντα υποτροπιασμό. Συμπτώματα: επιτακτική ούρηση, συχνοουρία, νυχτουρία, βάρος στην περιοχή της κύστης, αίσθηση ατελούς κένωσης αν και γίνεται πλήρης κένωση. Έχω κάνει όλες τις ουρολογικές εξετάσεις (κυστεοσκόπηση, κυστεομανογραφία,υπέρηχα,  MRI προστάτη-πυέλου και όλα δουλεύουν ρολόι, ο προστάτης δείχνει φλεγμονή όμως. Έχω δοκιμάσει ασκήσεις πυελικού εδάφους με πίεση πυελικών μυών μέσω του ορθού σε συδυασμό με βελονισμό με καμία βελτίωση. Διατροφές κτλ-ελάχιστη βελτίωση, ασκήσεις πυελικού εδάφους-ελάχιστη βελτίωση. Τελευταία έκανα πάλι μαλάξεις με αντιβίωση με άλλο ουρολόγο (είχα klebsiella pneu. & enterococcus fae.) πολύ καλά αποτελέσματα αλλά υποτροπίασα και πάλι. Τωρινές καλλιέργιες δεν βγάζουν μικρόβιο αλλά μόνο πυοσφαίρια που συγκλίνει με MRI. Καταλήγω πως έχω κάποιο άλλο μικρόβιο-παράσιτο-ιό που δεν ανευρίσκετε με τα μπουρδελάκια μικροβιολογικά ανά τον κόσμο. Ακόμα Ελπίζω όμως

Jorgos

• Junior Member
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 31, 2020, 09:07:12 πμ »
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ  !!!

Jorgos

• Junior Member
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 31, 2020, 09:41:59 πμ »
Υπαρχουν πιο σοβαρη που κανουν κρουστικα

123

• Full Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 31, 2020, 02:20:00 μμ »
Διάβασε καλύτερα αυτά που έχω γράψει εδώ. Αν θες επικοινώνησε με τον κ Χατζηχρήστου που είναι μέλος του φόρουμ και καθηγητής ορολογίας να σου συστήσει κάποιον από Αθήνα γιατί αυτός είναι Θεσσαλονίκη.
Περαστικά

Harry88

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 31, 2020, 03:52:55 μμ »
Θα τον έχω υπόψιν μου. Γενικά θέλω να συγκεντρώσω κάποια δεδομένα και μετά να προχωρήσω σε οποιαδήποτε ενέργεια. Θα επανέλθω με νεότερα.
Οξεία Προστ/δα, Χρόνια Προστατίτιδα από το 10'. Πέρασα από Ακατανόμαστο με κάθε φορά βελτίωση αλλά και πάντα υποτροπιασμό. Συμπτώματα: επιτακτική ούρηση, συχνοουρία, νυχτουρία, βάρος στην περιοχή της κύστης, αίσθηση ατελούς κένωσης αν και γίνεται πλήρης κένωση. Έχω κάνει όλες τις ουρολογικές εξετάσεις (κυστεοσκόπηση, κυστεομανογραφία,υπέρηχα,  MRI προστάτη-πυέλου και όλα δουλεύουν ρολόι, ο προστάτης δείχνει φλεγμονή όμως. Έχω δοκιμάσει ασκήσεις πυελικού εδάφους με πίεση πυελικών μυών μέσω του ορθού σε συδυασμό με βελονισμό με καμία βελτίωση. Διατροφές κτλ-ελάχιστη βελτίωση, ασκήσεις πυελικού εδάφους-ελάχιστη βελτίωση. Τελευταία έκανα πάλι μαλάξεις με αντιβίωση με άλλο ουρολόγο (είχα klebsiella pneu. & enterococcus fae.) πολύ καλά αποτελέσματα αλλά υποτροπίασα και πάλι. Τωρινές καλλιέργιες δεν βγάζουν μικρόβιο αλλά μόνο πυοσφαίρια που συγκλίνει με MRI. Καταλήγω πως έχω κάποιο άλλο μικρόβιο-παράσιτο-ιό που δεν ανευρίσκετε με τα μπουρδελάκια μικροβιολογικά ανά τον κόσμο. Ακόμα Ελπίζω όμως