Καλησπερα. Ελπιζω να ειστε ολοι καλα! Συγνωμη που κανω νεο ποστ,ενω εχω ξαναγραψει απλα δεν βρισκω το παλιο και εχω καποιες νεες σχετικες ενημερωσεις! Η ιστορια μου ξεκινα, τον φεβρουαριο του 2016! Εντονο καψιμο στην βουβωνικη χωρα,γυρω απο τους ορχεις,περιπρωκτικα και στην βαση του πεους ενα τσιμπημα σαν να σε χτυπαει το ρευμα! Περναν 2 μηνες και μολις μπαινει η Ανοιξη ολα μια χαρα! Φτανουμε στον Σεπτεμβριο του 2017 μετα δλδ απο ενα περιποου χρονο, οπου ξεκιναν τα συμπτωματα και παλι με νεο συμπτωμα στυτικης δυσλειτουργιας!Επισκεπτομαι ουρολογο,που μετα απο υπερηχο,μου  λεει πως εχω μια ηπια μορφης προστατιτιδα..Παιρνω για ενα μηνα PRixina και μετα κανω καλλιεργεια σπερματος οπου βγαινει αρνητικη! Ο γιατρος μου λεει καθαρισες εισαι μια χαρα! Ολα συνεχιζουν,και παλευω μονος μου πλεον! ΚΑψιματα τα παντα ολα! Ειμαι βεβαιος πως προκειται για χρονιο προβλημα! Οι μηνες περνουν τα συμπτωματα εκει μου υπενθυμιζουν οτι πασχω απο κατι σοβαρο! Επισκεπτομαι ακτινολογο για υπερηχο ανω κατω κοιλιας με τελικη διαγνωση ολα καθαρα και προστατης μεγεθους 14,3 κ.εκ! Ηρεμω λιγο και απο τους πονους,αλλα μην φανταστειτε! Τα ιδια προβληματα παλι ισως σε κλιμακα λιγοτερων Db, καψιματος και κτλπ.. Επισκεψη σε αλλον ουρολογο,Εοππυ! Χωρις εξεταση, μονο με τ αποτελεσματα της καλλιεργειας,μου λεει χρονοια αβακτηριακη προστατιτιδα! Τελος, αγανακτισμενος, πηγαινω σε Καθηγητη, ουρολογιας με εδρα........Ο οποιος μου κανει εναν υπερηχο και μου λεειι ολα τελεια δεν προκειται για χρονιο προβλημα! Προστατης 18,4κ.εκ κατι παραπανω απο τον προηγουμενο υπερηχο που οπως ανεφερα ειναι 14,3! Ειναι καλοκαιρι και δεν εχω συμπτωματα,εκτος απο την στυτικη δυσλειτουργια! Αλλα πιστευω πλεον πως απο Σεπτεμβριο θα γυρισουν τα προβληματα! Τελος να αναφερω αριστες ορμονολιγικες εξετασεις, με 8,2 ng τεστοστερονης μα με προλακτινη ορου 58,4! (20 το οριο εως και καθολου για τους αντρες) Μετα απο αυτο το τεραστιο κειμενο περιμενω τις απαντησεις σας και ζητω ακομα ενα σηγνωμη απο τον Evans (τον εχω τρελανει τον ανθρωπο).. Ευχομαι υγεια σε ολους εσας και ενα καλο καλοκαιρι!

τελικα τι γινεται με το θεμα σου? πεσμας φιλε

Έχω και εγώ τόσο πολύ ανεβασμένη την προλακτινη. Είμαι ακόμα νέος στην πάθηση δε ξέρω αν βελτιώνετε κάπως το θέμα με την προλακτινη.
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''