Αποστολέας Θέμα: Η Ιστορία μου και οι απορίες μου  (Αναγνώστηκε 251 φορές)

123

• Full Member
    • Προφίλ
Η Ιστορία μου και οι απορίες μου
« στις: Μάρτιος 31, 2020, 06:29:11 μμ »
36 χρονων
 Εκκίνηση των συμπτωμάτων Ιανουαριο 2020 ενα εσθημα φαγουρα, καουρας σαν να ειναι βαρια τα @@ μετα απο πολύωρη ορθοστασία. Επίσκεψη σε νοσοκομείο με καλιεργεια ουρων και υπερηχο στους ορχεις δεν μου βρηκαν τπτ. Μου ειπαν οτι θα ειναι απο την μηχανη.
 Δεω ειχα συχνουρία ουτε πονο στην ούρηση δεν εκανα πυρετό
 Εναμιση μηνα μετα αφου εβλεπα πως χειροτέρεψε και αρχισα να χανω την επιθυμια μου για σεξ πηγα σε εναν ουρολογο οπου ευκολα χωρις εξετασεις και με εναν χαλαρο τροπο μου ειπε πως ειναι προστατίτιδα και πως θα παρω αντιβίωση. Με έστειλε για καλλιέργεια  σπέρματος (ΜΕΓΑ λαθος να μην κανω  stamey) και ορμονολογικες εξετασεις.
 Τα αποτελεσματα των εξετασεων ηταν το σπερμα αρνητικο και σπανια πυοσφαιρια και των ορμωνων η προλακτινη 2,5 φορες πανω απο το όριο.
Ο Γιατρος μου εξιγησε οτι συνηθως δεν φαινοντε τα μικροβια την σπερματος και μου ειπε για την stamey δεν αρνηθηκα να την κανω, αλλα τελικα δεν εγινε μεχρι τωρα. Ο γιατρος μου εδωσε prixina (χωρις να ξερουμε για καποιο μικρόβιο και την αντοχη του σε καποια αντιβίωση) και αργοτερα θα δουμε για την προλακτινη.
 Εκει μου εξιγησε οτι η πιθανοτητα υποτροπης ειναι μεγαλητερη της ιασης, εκει με ελουσε κρυος ιδρωτας, " Δηλ θα το εχω μια ζωη? "  "πιθανότατα ναι"
 Στην ερώτηση μου αν θα μείνω ανίκανος ή στείρος μου ειπε οχι και στα 2. Αλλες συμβουλές μου ειπε να κοψω τον καφε το αλκοολ τα πικαντικα και να τρωω πολυ τοματα για το Λυκοπενιο που κανει πολυ καλο στο προστάτη 
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9B%CF%85%CE%BA%CE%BF%CF%80%CE%AD%CE%BD%CE%B9%CE%BF
  13η μερα αγωγης και δεν μπορω να πω οτι ειμαι και καλα, νομιζα πως ημουν επιδη περασα ξαπλωμένος μερες λογο ίωσης, οταν εκατσα σε καρεκλα λογο pc με επιασε και εχω βαλει μια κουβερτα σε  U σχημα για να καθομαι και κανει δουλειά.

Διάβασα παρα πολλα στο φόρουμ να βγαλω άκρη και οσο διάβαζα τοσο μπερδευόμουν, αρχισα να παρακολουθώ οσα συνέδρια ειχαν σχεση με αυτη την πάθηση μας για να γατζωθω πανω σε κατι χωρις να βγω και θυμα απο διάφορους τσαρλατανους.

1  Πρωτο μεγαλο ερωτημα, ειμαι στην κατηγορια ΙΙ ή ΙΙΙ ? γιατι το μονο μου πρόβλημα ειναι το "μπαλακι του γκολφ" και η στυτικη που λογικα ειναι απο την Προλακτινη που δεν μπορεσα να βρω αν η μια πάθηση συνδέεται  με την αλλη. Να συμπληρώσω πως ουτε το πρωι εχω στυση. Μεγαλο προβλημα που δεν εκανα  stamey  και οσο ρώτησα αλλον γιατρο δεν εχει σημασια να κανω τωρα αφου ειμαι σε αγωγη, μονο μετα απο εναν μηνα αφου τελειώσει η αγωγη. Βαζω μεσα μου αντιβιωση  χωρις να ξερω τι και πως. Μεγαλο λαθος τω γιατρων, ελπιζω να το δουν καποιοι και να μαθουν.  Εδω δεν μπορω να κανω κατι περα απο εξετάσεις.

2 Γιατι το έπαθα ?
 Η πρωτη απαντηση ειναι το κόλλησες...  Ειχα κανει πολλες φορες πρωκτικό σεξ με γυναίκες πάντα με προφυλαξη (αυτο το λεω γιατι το Ecoil ειναι το ποιο συνηθησμενο) ωστόσο ο γιατρος μου ειπε πως πανω στο " παιχνιδι" και πανω στα προκατακτικα μπορει να μπει μεσα.  "πολλοι γνωστοι μου εχουν κολλησει διαφορα αλλα μονο εμενα ξερω να εχω τετοιο πράγμα και μου φαίνεται το βαρύτερο".
 - Οσοι εχουν κανει πρωκτικό σεξ χωρις προφυλακτικό δεν θα έπρεπε σίγουρα να εχουν προστατίτιδα? Η ούρηση μετά το σεξ σίγουρα βοηθάει?
 - Οι  gay  δεν θα επρεπε να εχουν σε μεγαλύτερο βαθμό?   
 Έχουμε και εναν  gay εδω στην παρεα μας που θα αναφερθώ στην περίπτωση του παρακάτω και η ιστορία του εχει πολυ ενδιαφέρον .
       Αλλη απάντηση που βρηκα μέσα απο το διάβασμα ειναι ψυχονευροτικη - μυική   θεωρία που για καποιον λογο μου αρεσει ΑΛΛΑ δεν θελω να διαλέξω κατι για να με κανει ανεύθυνο στο θεμα του ασφαλους σεξ και οτι ειμαι ενανς καλος αγχώδης ανθρωπος που τον χτύπησε η ζωη.
  Η ψυχολογική μου κατάσταση (ζωη). απο παιδι θυμάμαι ξύπναγα στον υπνο με ενα αίσθημα πανικού που με τον καιρό έφυγε, στα 24 βάρεσα μια μεγάλη διαταραχή πανικού οπου με την βοήθεια του γιατρού  με αγωγή και ψυχοθεραπεία τα κατάφερα. Παντα ημουν άνθρωπος που αγχώνετε, μου το λενε στην δουλειά και πολλες φορες μου λενε να ηρεμήσω και μου το λενε ολοι. Τα τελευταία χρονια αποτυχημένες σχέσεις , μεγα τσακωμός με την οικογένεια, δεν εκανα σχεση για πολυ καιρο και πολλες φορες επιανα τον ευατο μου να τσακώνεται μονος του και να θυμάμαι και να ζω καταστάσεις της οποιες τσακωνόμουν, σηκωνόμουν απότομα μονος μου φώναζα μονος μου μεσα στο σπιτι. Αλλες φορες έπιανα τον ευατο μου να μουγκρίζει ( η μανα μου μου ειχε πει οταν ειχα την διαταραχή πανικού μούγκριζα στον ύπνο μου)
 Ξερω οτι εχω προβλημα και αυτο με εριχνε παραπάνω. Αυτα θα ντρεπομουν να τα ελεγα παραέξω αλλα εδω με την ανωνιμια ειναι μια καλη ευκαιρία.

Φταίει  Μοτο ? δε βρηκα κατι δικαιολογει, αν και οταν εχεις την παθηση δε βοηθάει καθόλου. Οταν την καβαλούσα ειχα ενοχλήσεις

Φταιει το πολυ σεξ?   Ειχα προ 5χρονια και πριν 2-3 χρονια που καναμε παρα πολυ σεξ με καποιες εως και 4 ή και 5 μαξ την ημερα. Δεν με έπεισε καθόλου.

Συνέχεια...
Ενοχλήσεις στο περίνεο 1-2020. Έναρξη θεραπείας Prixina 3-2020... 
-Κανένα πρόβλημα, τσούξιμο στην ούρηση
-χαμηλή  libido
-Ενόχληση στο περίνεο και μπαλακι
- 3 μερες ενδοφλέβιες αντιβιώσεις
- Ελάχιστες βελτιώσεις (δεν εχω μπαλακι) εχω αίσθημα βάρους - κάψιμο περίνεο. Κατάθλιψη διαταραχές άγχους.
 Συνεχίζουμε...

123

• Full Member
    • Προφίλ
Απ: Η Ιστορία μου και οι απορίες μου
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 31, 2020, 07:09:44 μμ »
  Οπότε έχουμε 2 κομμάτια  στο παζλ, ελα μου ομως που και τα 2 για εμενα ειναι λειψά
  1 Δεν βρεθηκε κανενα μικροβιο στην καλλιέργεια  ουτε πολλα πυοσφαίρια ( ξαναλέω δεν εχει σταμευ ή προστατικό υγρό ΛΑΘΟΣ ) Ακομη και σε ερευνά διαβασα οτι τα ιδια παθογόνα μπορει να βρεθούν και σε υγιείς  χωρις αυτο να σημαίνει οτι έχουν προστατίτιδα
  2 Το νευρο ψυχο μυικό οτι δηλ με λιγα λογια εχει περιγράφει καλύτερα απο αλλους εδω μεσα, οτι σφίγγεις τους μυες της πυέλου απο το αγχος(?) φοβο (?) σαν το σκιλι που βαζει την ουρα στα σκέλια. ΟΚ δεκτο αλλα δεν θελω να διαλέξω αυτη την θεωρία γιατί με βολεύει, θελω κατι χειροπιαστό.
 Ερώτηση...  Ολοι εσεις που ειστε κατηγορία ΙΙΙ (μη βακτιριακη) είχατε καποιο στρες η γενικα εχετε προβλήματα άγχους, κατάθλιψης? δε μιλάω για ψιλοπράγματα
 Αν το προβλημα ειναι μυικο, δεν θα επρεπε να ειναι που εκωλη η θεραπεια? ενα μυοχαλαρωτικο δε θα βοηθούσε?
  Αυτο που ξυπνας και δεν το εχεις αλλα σου έρχεται ειναι περίεργο...? κατι τέτοιο γινόταν και στην διαταραχή πανικού.

Τι κανω τωρα?
 Ανταποδεχότας οτι το ποιο πιθανό θα "το εχω" πάντα κοίταξα να δω πως θα το  μετριάσω και πως θα κάνω την ζωή μου καλύτερη ή ακομη καλύτερα να μην εχω συμπτώματα. Δεν εμε απασχολεί τπτ αλλο στη ζωη μου ειναι το πρωτο και το τελευταίο πράγμα που ειναι στο μυαλο μου. Το εχω πει μονο σε εναν φιλο μου  γιατι ντρέπομαι, ποσο μάλλον για την στυτική.  Αρχισα με ευλαβική προσοχη την αντιβίωση παντα συγκεκριμενη ωρα καιμε αδειο στομαχι για να εχει περισσότερη δράση το φάρμακο.  Ευτυχώς ειναι το στομάχι πολυ καλα . Αλκοόλ  καφέ τσάι και καυτερά ειναι κομμένα. Οσο για την προλακτινη την εχω αφήσει σε δεύτερη μοίρα αν και πρεπει να δω ενδοκρινολογο. Δεν μπορεσα να βρω κατι να συνδέει την απθηση μας με το συγκεκριμένο. Ας το παρω σαν κατι καλο. Προσπαθώ να ειρεμισω και να ηρεμήσω τους μυες της πυέλους, δεν ξερω πως αν κάποιος εχει τρόπους (για την πάθηση μας) ας μου πει.
 Τα ποδια μου ειναι "κομμένα"

Συνέχεια....
-χαμηλή  libido
- Ελάχιστες βελτιώσεις (δεν εχω μπαλακι) εχω αίσθημα βάρους - κάψιμο περίνεο. Κατάθλιψη διαταραχές άγχους.
 Συνεχίζουμε...

123

• Full Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 02, 2020, 12:42:07 μμ »
Τι δεδομένα έχουμε? Τπτ όλα είναι στον αέρα. Τι με πειράζει? Το μόνο που βλέπω να με ενοχλεί, είναι όταν κάθομαι.
Τι λένε ότι τους πείραζε?
Αλκοόλ, γιατί? Ο Γιατρός μου είχε πει ότι καμιά φορά που θα πιω ένα βράδυ την άλλη μέρα μπορεί να έχω ενόχληση. Έχει να κάνει με το ανοσοποοητιο? Που πέφτει με το αλκοόλ?
Για τα καυτερά? Έχω δει η καψαισινη ενοχλεί τα νεύρα και μεγαλώνει τα συμπτώματα.
Καφεΐνη? Γιατί να πειράζει? Έχει να κάνει με διούρηση? Έχει να κάνει με τα νεύρα και τότε πάμε στο νευρολογική πρόβλημα?
 Κακή στάση. Δεν ξέρω αν είναι η αιτία ή το αποτέλεσμα. Όταν καβαλαγα την μηχανή με έπιανε ενόχληση. Όταν βάζω κουβέρτα εκεί που κάθομαι κάνει δουλειά.
 Άγχος. Εδώ δεν μπορώ να κάνω πολλά, το σίγουρο είναι να επισκεφτώ ψυχίατρο και να πάρω αγωγή. Δεν είναι η πρώτη φορά και σίγουρα θα με βοηθήσει. Μάθετε και τι είναι η αλλοδυνια, είναι ένας μικρός πόνος που έχεις για καιρό αλλά λόγω της μεγάλης διάρκειας τον αισθάνεσαι μεγαλύτερο. Και είναι νευρολογικο.
 Μυϊκή χαλάρωση, εδώ δεν μπόρεσα να τα καταφέρω δεν μπορώ να καταλάβω Αν είμαι σφιγμενος, και πως χαλαρώνω. Θέλω να ακολουθήσω το πρωτόκολλο του σταμφορτ. Δεν έχω πάρει ούτε το βιβλίο ακόμα και περιμένω κάποιον να μας πει την γνώμη του.
Αποτέλεσμα έχουν με όσα λέει το κοχρεην ότι τ ο βελονισμός και τα κρουστικα κύματα βοηθούν. Οπότε βλέπω μια σχέση με την νεύρο μυϊκή πάθηση. Ένας "γιατρός" ήθελε 1000 ευρώ για 12 επισκέψεις και φάνηκε να τον ενδιαφέρει μόνο να με πείσει να κάνω την θεραπεία αλλιώς δε θα μου περάσει. Προσοχή υπάρχουν πολλοί που εκμεταλλευονται την πάθηση μας.
  A headache in the pelvic.
 Τεράστιο θέμα με τόσες απορίες, δεν χρειάζεται να πω παραπάνω γιατί το έχουν ανάλυσει άλλοι καλύτερα έχει να κάνει με την νεύρο μυϊκή προσέγγιση, παρά πολλοί λένε ότι έχουν αποτέλεσμα. Υπάρχει ένας γιατρός στην Θεσσαλονίκη που το έχει ασπαστεί, σου ξεκαθαρίζει ότι δεν κάνει για όλλους και υπάρχει συγκεκριμένη φισικοθεραπευτης. (δε ξέρω αν υπάρχει και κάπου στην Αθήνα). Η θεραπεία έχει και μαλαξη σε τριγκερ ποιντ μέσα από τον ορθό. Δεν θέλω να κάνω καμιά επιπόλαιη πάνω στην ταραχή μου πράξη. Και εδώ θα ήθελα τα φώτα σας. Δεν θα έπρεπε οι γιατροί να το είχαν αγκαλιάσει Αν είχε αποτέλεσμα? Δε νομίζω ότι είναι καλό ο κάθε ασθενής να αλλάζει 5- 6 ουρολογους και να κυνηγάει μικρόβια που ποτε υπάρχουν, πότε δεν υπάρχουν, πότε πειράζουν, πότε δεν πειράζουν, πότε είναι φυσιολογικό. Όλη η ιστορία είναι πολύ μπερδεμένη.
 Κρουστικα κύματα θα ήθελα να κάνω γιατί βάση δεδομένων βοηθάει, όχι ότι θα γιατρέψει. Ένα άλλο που είδα σε μια παρουσίαση γιατρού είναι ότι τα κρουστικα διαλύουν το βιοφιλμ που μπορεί να έχουν αναπτύξει τα βακτήρια. Σε μια έρευνα υπάρχει μόνο. Γενικά υπάρχει διαφορετικό πρωτόκολλο για τον προστάτη - πυελο από αυτό που είναι για το πέος και για τους μύες.
-χαμηλή  libido
 Συνεχίζουμε...

123

• Full Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 04, 2020, 08:43:53 μμ »
Χθες που σηκώθηκα διαπίστωσα ότι είχα ονειρωξη. Για εμένα είναι πολύ θετικό. Η αλήθεια είναι ότι θυμάμαι στον ύπνο μου ότι "ήμουν" με γυναίκα.  Δε ξέρω αν είχα και στύση στο ύπνο μου. Γενικά τώρα η ιδέα του σεξ είναι αποκρουστική, δε ξέρω αν έχει να κάνει με την ψυχολογία μου, την αυξημένη προλακτηνη ή την προστατιτιδα (χπα).  Δε θέλω γρήγορες απαντήσεις.
-χαμηλή  libido
 Συνεχίζουμε...

123

• Full Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 07, 2020, 07:02:05 μμ »
Για το ιστορικό, η αντιβίωση χωρίς προβιοτικα με κατέστρεψε και έχω 13 μέρες δυνατές διαρροιες, σταμάτησα prixina και μετά από ειδική εξέταση κοπράνων μου βρήκαν μικρόβιο. Τώρα άλλη αντιβίωση για το μικρόβιο.
ΠΆΝΤΑ ΠΡΟΒΙΟΤΙΚΑ
-χαμηλή  libido
 Συνεχίζουμε...

123

• Full Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 02, 2020, 09:21:45 πμ »
Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάτι που βρήκα για το βακτήριο που προκαλείτε από την αντιβίωση. Clostridium difficile.
Νέα μελέτη (2017) από την Ιατρική Σχολή του Michigan σε πειραματόζωα, που δημοσιεύεται στο έγκριτο περιοδικό PLoS Pathogens, δείχνει ότι η ενεργοποίηση των σπόρων του C. difficile γίνεται μέσω υπερβολικής λήψης ασβεστίου, που περιέχεται σε φάρμακα (πχ πραζόλες και κορτιζόνη) και συμπληρώματα διατροφής, σε συνδυασμό με την έλλειψη βιταμίνης D. Παθήσεις του εντέρου που παρεμποδίζουν την απορρόφηση ασβεστίου επίσης ευθύνονται για την ενεργοποίηση του βακτηρίου.Προηγούμενη μελέτη έδειξε ότι το μικρόβιο «ξυπνάει» μέσω ενός αμινοξέος που λέγεται γλυκίνη. Όμως τα νέα δεδομένα δείχνουν ότι το αυξημένο ασβέστιο και τα χολικά άλατα (ταυροχολικό οξύ) από μόνα τους είναι ικανά να ενεργοποιήσουν το βακτήριο. Η αφαίρεση του ασβεστίου από τον εντερικό αυλό των ποντικιών οδήγησε σε μείωση της ενεργοποίησης του C. difficile κατά 90%.Οι σπόροι του C. difficile είναι πολύ ανθεκτικοί και μπορούν να περάσουν αλώβητοι από το έντονα εχθρικό όξινο περιβάλλον του στομάχου. Οι ερευνητές πιστεύουν ότι ο τρόπος καταπολέμησης των βακτηρίων είναι η χορήγηση πρόσθετου ασβεστίου ώστε να ξυπνήσουν όλοι οι σπόροι του C. difficile στο έντερο ταυτόχρονα και πιθανόν να δράσουν αποτελεσματικότερα τα αντιβιοτικά. Τα αντιβιοτικά δεν μπορούν να καταπολεμήσουν τους σπόρους του μικροβίου λόγω του ανθεκτικότατου περιβλήματος, παρά μόνο το ενεργοποιημένο μικρόβιο χωρίς το περίβλημα. Η εξάλειψη των σπόρων μέσω ενεργοποίησής τους και χορήγησης αντιβιοτικών, θα οδηγήσει και σε μικρότερη ενδονοσοκομειακή διασπορά των σπόρων του βακτηρίου στους υπόλοιπους ασθενείς.

Αυτό που θέλω να πω είναι πως μετά από την κατανάλωση γιαουρτιού, (μέρες τώρα μετά την θεραπεία) μου εμφανίστηκε βλεννα στα κόπρανα μου. Οπότε την προσοχή σάς με το ασβέστιο και τα προβιοτικα.
 Θα ακολουθήσει ενημέρωση για το ιστορικό μου.
-χαμηλή  libido
 Συνεχίζουμε...

123

• Full Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 05, 2020, 04:05:10 μμ »
Μετα απο μερες πιστεύω πως θα έπρεπε να ενημερώσω στο τι εχω κανει.
 Αφου αναγκαστικά να σταματήσω την  prixina  μου έδωσαν Flagyl  για το μικρόβιο στο έντερο, το κακο ηταν οτι τελικα ειμαι αλλεργικός στο  flagyl  οπου αναγκάστηκα ξανα να το σταματήσω και να κανω ένεση κορτιζόνης και αλλαγή φαρμακου.
 Ευτυχώς το έντερο μου ειναι καλά τώρα. Σε αυτό το διάστημα  αφου δεν έβλεπα καθόλου βελτίωση των συμπτωμάτων αποφάσισα να παω σε εναν ιατρο με βαρύ βιογραφικό και φήμη εκτος αθηνων.  Λόγο της αδυναμίας στύσης δεν μπόρεσα να δώσω σπέρμα οταν μου ζητήθηκε και μου έκαναν εναν υπέρηχο ( οχι διορθικο).
  Μεσα απο τον υπερηχο μου ειπε οτι εχω παλιες ούλες απο προστατιτιδες που εχω περάσει, που δεν θα μπορούσε να της δει αν δεν ηταν τόσο έμπειρος και αν δεν ειχε τοσο καλο μηχάνημα. Σε ερωτηση μου αν υπολειτουργει ο προστάτης μου μου ειπε οχι. Καθος ειδε το πέος μου και τους όρχεις σε καλή κατάσταση. Και κατέληξε πως φταίει η προλακτηνη για αυτο.
  Έκατσα 3 μέρες σε νοσοκομείο και μου έκαναν ενδοφλέβιες αντιβιώσεις (2 ή 3 την ημερα). Οταν τον ρώτησα για μικρόβια μου απάντησε πως δεν εχω μικρόβια και πως οι αντιβιώσεις που μου έβαλε σκοτώνουν ελέφαντες. Αν ειχα μικρόβια θα ειχα πυρετό και τσούξιμο μου ειπε. Γενικα μου τα ειπε πολυ αισιόδοξα αλλα οπως καταλαβαινετε  ειμαι πολυ επιφυλακτικος με ολους τους γιατρους, απο την αλλη δεν εχω και αλλη επιλογή.
  Μεσα σε αυτες της μερες (3)δεν μπορω να πω οτι ειδα διάφορα στο κάψιμο που εχω αναμεσα στα ποδια, αναλογα με το ποσο θα πιέσω εκει κάτω εχω και το κάψιμο.
 Αυτο με ανησύχησε παραπάνω γιατι σε  σχεδόν σε ολους οταν παίρνουν αντιβίωση τα συμπτώματα καταλαγιαζουν πολυ. Απο την αλλη ο γιατρος μου ειπε πως δεν εχω ενεργή φλεγμονή  και οτι ειναι παλιές αποδραμουσες (με οτι καταλαβαινετε και εσεις).
 Μετα απο αυτες της μερες μου εδωσε κατι για την μείωση της προλακτηνης, ενα Profertil για καλύτερη θρέψη ολου του συστήματος (ετσι μου ειπε @@ πεος προστατη) και αλλο ενα φυτικό με Cranbery  για προστασία οπως μου είπε.
  Φτάνοντας στην αθηνα  βρίσκω το φάρμακο και το πηρα αλλά αποφάσισα να παω να μετρήσω την προλακτινη ξανα απο μονος μου.
 Τα αποτελεσματα... Προλακτινη απο το 50 Με όριο 2-19 να εχει πεσει στο 1 !!!
Τηλ τον γιατρο και μου λεει να μην ξαναπάρω ετσι οπως έγινε, οπως ειναι λογικο δεν ηξερα τι να πιστεψω, ποιο διαγνωστικό ηταν σωστο ή αν αλλαξε τοσο πολυ.
 Μετα απο 5 μερες αποφασίζω να κανω εξέταση ξανα σε διαφορετικό κέντρο. Το αποτέλεσμα στο 17 η προλακτινη και τεστοστερόνη χαμηλή οριακά.
 Στα καλα,  ειχα 2 ονοιρωξεις  απο τοτε, οποτε το σύστημα γενικά δουλεύει ( η τουλάχιστον κάπως) απλα η ψυχολογία μου και η ενόχληση μου εκει κατω δεν αφήνουν περιθώρια για σεξουαλικά ερεθίσματα.
 Ο Γιατρός μου σύστησε να ηρεμήσω και να "ασχοληθώ" με τον εαυτό μου και να δω κάποιο βίντεο, μου πρωτινέ να παρω και  Spedra  γιατι θελει να δει το σπερμα μου σε λίγες μέρες. (δεν ειναι για καλλιέργεια) Αποφάσισα να παρω μισο  spedra  και να δοκιμασω μονος. Τελικα τα κατάφερα και οχι μονο αυτο, συχνά ξυπνάω το βραδυ και ειμαι διεγερμενος. Πρωινές δεν εχω καθόλου. Ωστόσο τα κατάφερα ξανα χωρίς χάπι.   
 Ξερω οτι είναι ντροπιαστικό αλλα καλύτερα ας το δουν καποια ατομα και να πάρουν θαρρος απο εμένα.
 Θελω να συμπληρώσω πως ταυτόχρονα ξεκίνησα και βελονισμό. Δεν μπορω να καταλαβω αν με βοηθησε ή οχι, σίγουρα δεν ειδα μεγάλη διαφορά, και παλι, δεν ξερω αν ειναι λογο των φάρμακων, του βελονισμού ή του οργανισμού του ιδιου που προσπαθεί να το επουλώσει.
 Στους πονους τωρα, μπαλακι  golf δεν εχω που ειχα. Αλλα ενα μόνιμο πόνο- κάψιμο εκει κατω που αλλες μερες περισσότερο αλλες λιγότερο. Δεν ξερω γιατι.
 Δεν με αφήνει να συγκεντρωθώ να κάνω οτιδήποτε  να δω μια ταινια, να ακουσω λιγη μουσικη.
 Ξεκίνησα καθημερινούς περιπάτους σε ενα παρκο που εχω κοντα στο σπιτι μου, δεν ξερω αν κάνει κάλο αλλες φορες ειναι ανώδυνος αλλες φορες το μετανιώνω.
Θέλω να πιστεύω  οτι θα καταλαγιασουν με τον καιρό ή θα πρέπει να βρω τρόπο αντιμετοπησης (βελονες, φυσιοθεραπεία  χαπια για τα νευρα).
 Περιμένω πως και πως το Σαββατο για να κάνω την εξέταση και να μου πει πρως τα που να κινηθώ.

Θα κρατησω μια φραση του γιατρου που μου ειπε " ηρεμήστε είστε στην αρχή ενός μαραθωνίου "
 Αυτο ειναι σαν συμπλήρωση στο ιστορικο του LUKAS

θέλει απόλυτη επιμονή και όχι απογοήτευση . Μετα τις αντιβιώσεις θα χρειαστείτε ένα 3μηνο  καθαρό να ηρεμήσει ο οργανισμός σας και να διαχειριστεί τις μικροενοχλήσεις  στο προστάτη , στα έντερα , παντού. Μετα από αυτό το χρόνο θα εξαφανιστούν όλα .
 Μην βιάζεστε να γίνεται καλά. .

Να εχετε στο νου σας οτι πολλά παιδιά δεν μπαίνουν στο φορουμ πλέον γιατί θεραπεύτηκαν και συνεχίζουν την φυσιολογική τους ζωή .

Δεν ξέρω να σας πω κάτι παραπάνω αν κάποιος έχει ανάγκη για επικοινωνία γιατι ξερω πως ειναι ας στειλει  pm
-χαμηλή  libido
 Συνεχίζουμε...

123

• Full Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 20, 2020, 01:32:32 μμ »
Νομιζω επιβάλετε ενα απντειτ.
 Η εξέταση που εκανα ειναι υπεροξειδαση  και μου είπαν ειναι τελευταίας τεχνολογίας. Έδειξε οτι εχω κάτω απο 1.000.000 κύτταρα φλεγμονής οποτε μου ειπαν
σίγουρα δεν εχω φλεγμονή ουτε μικρόβιο. (οχι οτι δεν ειχα πριν) Το σπερμοδιαγραμμα δεν ηταν καλο αλλα δεν ηταν και σε κακό χάλι.
Για αυτο μου έδωσε 2 συμπληρώματα ωστε να δυναμώσω το σπέρμα. Θα τα παρω κοντα 3 μηνες να δουμε.
 Στο θέμα στύση (επιθυμία), οπως ειχα πει ειχα κάποιες ονειρώξεις  ενω  οταν ήμουν ξύπνιος δεν ειχα την παραμικρή επιθυμία.
Οι ορμονες μου εχουν κανει πολλα σκαμπανεβασματα τελευταία η τεστο μου ηταν οριακά κατω  γιαυτο μου εδωσε να κανω ενέσεις  Θυλακιοτροπινη αλφα,
 μπορω να πω οτι με βοηθάνε , το πρωί συνήθως εχω κάποια στύση ενω στον ύπνο μου βλεπω γυναίκες. (εχω κανει 6 εως τωρα, δεν ειναι κατι τραγικό σαν ινσουλίνη). Όταν ρώτησα αν μετα την αγωγή θα εχω ορέξεις μου ειπε " θα δούμε ο καθε οργανισμός αντιδα διαφορετικά" , αφήνοντας με μια ακομα απορία.
 Στο θεμα προστάτη πόνος...
 Μου έκανε εναν υπέρηχο για να δει αν εχω σφιχτούς μυες και εκει οφείλετε ο πόνος. 
μυικό σπασμο στην ουρήθρα μου δεν είδε.
 - Το ΧΠΑ χωρίζετε σε 2 κατηγορίες σε φλεγμονώδες και μη. Εσεις εχετε κατω απο 1.000.000 κύτταρα φλεγμονής  δεν έχετε φλεγμονή
- Καλο ειναι αυτο?
- Πολυ καλο... εδω δεν το βλεπω τον μυ.. δεν υπάρχει στένωση. Προτείνω να σας δωσω κατι για εναν μηνα.. και αν σε αυτον τον εναν μηνα νιώσετε καλύτερα,
το συνεχίζουμε, αλλιώς το σταματάμε. Καταλάβατε?
- Οχι ? Τον φαντάζομαι τον πόνο?
-Οχι μπορεί να ειναι ενοχλήματα απο παλιές φλεγμονές, ειναι ουλες, σαν να εχω σχίσει το χερι μου και οι οποις θα υπάρχουν για χρόνια και σιγα σιγα και οπτικα θα γίνονται καλύτερα και η πίεση που θα υπάρχει θα είναι μικρότερη   
- Αυτες ειναι οι αποτιτανωσεις ?
- Δεν ειναι αποτιτανωσεις ειναι ουλες
- Αμμο , Πετρες ειναι?
- Αποτιτανωσεις ειναι στο προστάτη... Τωρα μιλαμε για το πυελικο έδαφος...  μιλάμε για το κρεας σας  :o 
- Στο κρεας υπαρχουν ουλες???  :o :o :o
- Ναι ειναι παλιές φλεγμονές, ειναι  παλια σημεία πίεσης , ο προστατης σας εχει αποτιτανωνεις μπορουμε να δωσουμε αυτα τα φαρμακα που χαλαρώνουν και αυτες τις ίνες και τον προστάτη.  Αυτο προτείνω γιατι δεν λεω οτι ειναι στην φαντασία σας.

Μου έδωσε σερενοα ρεπενς και περιμένει να δω έστω 10% βελτίωση  και μπας και το δυναμώσουμε με  a blocker.
Σε ερωτηση μου αν θα φεύγουν οι πονοι με τα χρονια " δεν ειναι σίγουρο, στην μη φλεγμονώδες συνήθως περνάει"

Εχω παρει 11 μερες Σερενοα Ρεπενς και νομιζω εχω βελτιωθεί στο πόνο, η αλήθεια ειναι πως σταμάτησα να καβαλάω την μοτο, την μέρα που την καβάλησα πέθανα στον πονο.
Σε ερώτηση μου αν ειναι καλο να αυνανίζομαι μου ειπε ναι, πσπ πιο συχνα τοσο καλυτερα. Κατα την γνωμη μου δεν κανει καλο γιατι οταν το δοκίμασα πονούσα.
 Αποψη μου 1 καθε  3-4 μερες. ΣΕ ΕΜΕΝΑ. Οσο για γυναικά και φοβάμαι πλέων και η δυσκολία στύσης και πρόωρης με αποτρέπει να ασχοληθώ  :'( 
 Στα κακα τωρα, ειδα οτι βγαίνει ελάχιστο σπέρμα  μετά το σερενοα,μπορεί να εινα τυχαίο. Παλίνδρομη εκσπερμάτιση?  φραγμένοι πόροι? δεν μπόρεσα να βγαλω ακρη.
 Με εχει κουράσει ψυχολογικά αφάνταστα γιατι δεν ξερω πως θα εξελιχθεί. Τι Μ@λ@κισμενη αρρώστια ειναι αυτη! Αν ειναι δυνατών και δεν υπάρχει ενημέρωση!   
 Ενα αλλο που θελω να δοκιμάσω ειναι η φυσιοθεραπεία, αν και σιγουρα δεν ειναι για ολους
 Αλλο που θελω ειναι να ξανακάνω εξετάσεις, μπας και βρω κατι να πολεμήσω  :-\

Ενα αλλο που θελω να αναφέρω ειναι το παράπονο μου απο άτομα που είτε γράφονται και δεν δίνουν ποτε καμιά πληροφορία ή δε διαβάζουν το φορουμ.
 Και στους παλιούς που απλα δεν δίνουν σημεία ζωης και της κατάστασης που ειναι τώρα, και δεν μιλάω για τους γνωστούς   έχουν γραφτεί πάρα πολλοί. Που ειναι ολοι αυτοί?

-χαμηλή  libido
 Συνεχίζουμε...

123

• Full Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 24, 2020, 12:27:42 πμ »
https://pelvicpainhelp.com/history-of-the-wise-anderson-protocol-1/

Στο 3.30
Λέει ότι με τα χρόνια θα φύγουν οι πόνοι όπως του είπε ο γιατρός του... Το ίδιο έχει πει και ο δικός μου "συνήθως στην μη φλεγμονωδης περνάει με τα χρόνια"
Μήπως τελικά αυτοί που έγιναν καλά, ήταν τελικά και θέμα χρόνου μαζί με τον τρόπο ζωή - θεραπεία που ακολούθησαν?
 Απλά τα θέλω να μοιράσουμε την σκέψη μου, δεν σημαίνει ότι είναι κανόνας.
-χαμηλή  libido
 Συνεχίζουμε...