Αυτά τα λέει ενας διδάκτορας ουρολόγος στο πανςμιστημιο του Βερολίνου τρ τι να σου πω δν ξέρω απλά αυτό που άκουσα είπα. Μπορεί και λανθασμένα

Παιδια μια ασχετη ερωτηση.. τα πυοσφαιρια δεν δειχνουν φλεγμωνη; απο την στιγμη που δεν εχω πυοσφαιρια τα τελευταια 3 χρονια μετα τη θεραπεια.. γιατι εχω αυξημενο ph  σπερματος 8.3; η γιατρος του μικροβιολογικου μου ειπε παντως οτι η επιστημη λεει μεγαλυτερο η ισο με το 7.2 ειναι υγιες αν ειναι μικροτερο ειναι παθολογικο.. και εγω διαβαζω απο τη μελετη μου αυτο (Το pH του σπέρματος αντανακλά την ισορροπία μεταξύ των τιμών pH των διαφορετικών εκκρίσεων των επικουρικών αδένων, κυρίως την αλκαλική έκκριση των σπερματοδόχων κύστεων και την όξινη έκκριση του προστάτη. Φυσιολογικά οι τιμές pH στο σπέρμα κυμαίνονται από 7.2 μέχρι 8.0. Οι διαταραχές στο pH του σπέρματος μπορεί να είναι αποτέλεσμα παθολογικών καταστάσεων στις σπερματοδόχους κύστεις ή στον προστάτη και τεχνικών λαθών κατά τη μέτρηση. Πολύ αλκαλικό pH (πάνω από οκτω) συνδέεται με φλεγμονές των αδένων του γεννητικού συστήματος)
-ολα αρχισαν το 2017, φουσκωμα κοιλιας, εντονοι πονοι χαμηλα, σπερμα σαν ζελες που δεν εκτιναζοταν μακρια, στυτικη δυσλειτουργιαπονος στον δεξι ορχι που εφτανε μεχρι φτερνα.
- υπερηχο με τον γιατρο να λεει εχει περασει πολλες προστατιτιδες
-καλλιεργεια σπερματος δειχνει πυοσφαιρια 7 και ουεροπλασμα με τον γιατρο να ειναι σκεπτικος αν πρεπει να μου δωσει αντιβιωση λεγοντας μου οτι θα το χεις για παντα. Εν τελη ενα μηνα ciproxin και minocin συνεχισα με quersetin 2 μηνες επανερχεται η στυση υποχωρουν οι πονοι μεσα σε μια βδομαδα.
Μετα απο 2 μηνες εμφανιζεται ξανα η στυτικη δυσλειτουργια καλλιεργεια πυοσφαιρια μηδεν και αρνητικος για μικροβια.. ξεκιναω σιαλις και ολα οκ.
-  χειμωνα 2019 προς 2020 εως τωρα παρατηρω οτι προστεθηκε η προωρη εκσπερματωση και δεν εχω καθολου λιμπιντο, απωλεια στυσης ακομα και με σιαλις αρκετες φορες, το κεφαλακι του πεους δεν πριζεται και δεν το νιωθω, σε σημειο που λες και βελονες να το βαλω παλι δεν θα  νιωσω πονο. Περιεργα πραγματα.


Ενα βιντεο για τα κρουστικά κύματα. 
Να υπενθυμίσω, αλλα κρουστικα για τον προστατη αλλα κρουστικα για το πεος. Αν ειναι το ιδιο μηχάνημα με αλλο πρωτοκολλο δεν ξερω.

https://www.youtube.com/watch?v=FNQRZZqQdY8
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

Παράθεση από: Manos v στις 29 Μαΐου, 2020, 12:21:37 ΜΜ
Φίλε από αριθμό και κινητικότητα πως είναι;
απο αριθμο στο οριο της γονιμοτητας.. δηλαδη 15 εκατομμυρια/ml και 8% κανονικες μορφες.. κινητικοτητα κλπ καλη..αλλα εχω και κιρσοκυλη β βαθμου μη ξεχνας.. ισως να οφειλεται εκει εκει..παντως με το ουεροπλασμα η κινητικοτητα ηταν χαλια θυμαμαι μορφολογια 5% και αριθμος ιδιος..
-ολα αρχισαν το 2017, φουσκωμα κοιλιας, εντονοι πονοι χαμηλα, σπερμα σαν ζελες που δεν εκτιναζοταν μακρια, στυτικη δυσλειτουργιαπονος στον δεξι ορχι που εφτανε μεχρι φτερνα.
- υπερηχο με τον γιατρο να λεει εχει περασει πολλες προστατιτιδες
-καλλιεργεια σπερματος δειχνει πυοσφαιρια 7 και ουεροπλασμα με τον γιατρο να ειναι σκεπτικος αν πρεπει να μου δωσει αντιβιωση λεγοντας μου οτι θα το χεις για παντα. Εν τελη ενα μηνα ciproxin και minocin συνεχισα με quersetin 2 μηνες επανερχεται η στυση υποχωρουν οι πονοι μεσα σε μια βδομαδα.
Μετα απο 2 μηνες εμφανιζεται ξανα η στυτικη δυσλειτουργια καλλιεργεια πυοσφαιρια μηδεν και αρνητικος για μικροβια.. ξεκιναω σιαλις και ολα οκ.
-  χειμωνα 2019 προς 2020 εως τωρα παρατηρω οτι προστεθηκε η προωρη εκσπερματωση και δεν εχω καθολου λιμπιντο, απωλεια στυσης ακομα και με σιαλις αρκετες φορες, το κεφαλακι του πεους δεν πριζεται και δεν το νιωθω, σε σημειο που λες και βελονες να το βαλω παλι δεν θα  νιωσω πονο. Περιεργα πραγματα.