Παράθεση από: Hyper Ban στις 28 Απριλίου, 2013, 07:58:35 ΜΜ
Παράθεση από: Trapsoul στις 28 Απριλίου, 2013, 12:54:36 ΜΜ
Παιδάκια, sorry αλλα είσαστε ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ. Εχει φάει σκάλωμα το κεφάλι σας ότι είμαι βαλτός. Sorry, αλλά κάνετε ακριβώς το ίδιο πράγμα το οποίο τόσο πολύ μισίσατε... Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, είμαστε στην ίδια ομάδα!!! Δηλαδή σ'αυτό το μπλόγκ, ΔΕΝ εχει δικαίωμα κανείς να εκφράσει μια άλλη άποψή??? Ειστε τα ίδια και χειρότεροι με τον ακαταν... ασπρο ή μαύρο, το γκρί κύριοι δεν υπάρχει σ'αυτό το μπλόγκ... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!
Σας παραθέτω μερικά link για να δείτε τα effects του προστατικού μασαζ
http://www.prostatitis.org/drainage.html
http://www.oocities.org/bill3320/
http://www.fertilitysolution.com/Treatment-for-Chronic-Prostatitis/Prostate-Massage-and-Prostate-Drainage.html
Στην ερευνα σου και στα λινκ που παραθετεις , εισαι σε πρωιμο εφηβικο σταδιο .Οσο και αν προειδοπειησαι για τα λαθη που κανεις στην ερευνα σου , επιμενεις να τα συνεχιζεις .
Δεν θα αναφερθω στο περιοχομενο αυτων...Θα σε αφησω απλα να συνεχισεις αυτο που επελεξες.Τα μειον και τα συν ειναι στις δυνατοτητες του φορουμ και ειναι για να δηλωνουν δημοκρατικα τα συναισθηματα τους οι συμμετεχοντες σε αυτο .Αν εχεις την απορια  ποιος εγω σου πεταξα κανα 2 .Γιατι;Γιατι μπορουσα!!!!
Μην κανεις σαν παρατημενη γκομενα

Trapsoul και μονο που αυτην την στιγμη σου απανταμε αναιρει τον ισχυρισμο σου οτι είμαστε σαν το καραμπλάγκ.Αυτα που γράφεις φαίνονται οπως και η απάντηση μας.Στο οτι μας την λές που βιαστήκαμε και θεποιήσαμε τον Ακαταν ηταν και ειναι κάτι το οποίο πληρωσαμε και πληρώνουμε αφου εχουμε και εμεις ενα μερίδιο ευθύνης στο οτι όλοι εσεις παρασυρθήκατε και πήγατε σε αυτον.Αλλα και εμεις εξαπατηθήκαμε και σας το λέμε ανοιχτα και εσυ αντι απλά να ακούσεις και να κρατήσεις μια πισηνη πάς και αναρτεις link για τα όποια οφέλει του προστατικου μασαζ.Το μασας μπορει να ακουφίζει,αλλά ΔΕΝ ΘΕΡΑΠΕΥΕΙ!!!!!!Αυτο φωνάζουμε εδω μέσα.
Την πίεση για να γράψουμε οτι και καλά θεραπευτηκαμε ή οτι ειμαστε σε πάρα πολύ καλό επίπεδο την δεχτήκαμε όλοι και εννοείται οτι την δεχτηκα και εγω αλλά ποτε δεν έγραψα οτι θεραπέυτηκα γιατι του ειπα οτι ψεμματα δεν γράφω.Η αλήθεια ειναι οτι εχει εναν τρόπο πίεσης και τοτε φοβόμασταν πάρα πολυ μην τυχόν και μας αφήσει χωρις να μας θεραπέυσει(ΡΕ ΤΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΗΜΑΣΤΑΝ)!!!!!!!!!Τι πλύση εγκεφάλου φάγαμε!!!!
Τέλος πάντων trapsoul κάνε οτι σε φωτίσει αυτος που πιστευεις αλλά μην μας την λες οτι δεν ανεχόμαστε και την πέφτουμε σε οποια γνώμη ειναι αντίθετη απο αυτο που πιστευουμε εμεις.Εμεις δεν σου ειπαμε μην πάς,πήγαινε δοκίμασε το και αν τυχόν σε θεραπέυσει και μεινεις χωρις δάχτυλο και αντιβίωση για ένα μεγάλο και ευλογο χρονικό διάστημα θα χαρούμε για εσενα οσο και αν σου ακούγεται ειρωνικό.Και θα έχουμε και εμεις εδω εναν θεραπευμένο του Ακαταν να διαφωνούμε ανοιχτα και με πραγματικα επιχειρήματα και οχι με μουφα υπερηχους και ουροομετρίες γιατι πέρα απο όποια εικόνα μου παραθέτουν εγω προτιμώ την άμεση μαρτυρια του πασχοντα χωρις να έχει πίεση απο κανέναν(αν και με τον Ακαταν ποτε δεν θα ειμαι σίγουρος οτι αν βρεθει ενας εδω μεσα και πει θεραπέυτηκα δεν θα ειναι βαλτός).Σορρυ άλλα ο τυπος ειναι αδίστακτος και θα κάνει τα πάντα για να μην χάσει φράγκα.
Τέλος πάντων δοκόμασε το και μόλις δεις και εσυ με τα μάτια σου αυτο που ειδαμε και εμεις,δηλαδη την πλήρη κοροιδία,τοτε εδω ειμαστε να τα ξαναπούμε.ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΗΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ.
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

Trapsoul σε τσίμπησε καμιά μύγα; Δεν καταλαβαίνω την "έκρηξή" σου αυτή και ποιον ακριβώς κατηγορείς έτσι γενικά και αόριστα από τα 106 μέλη του forum αυτού.

Παράθεση από: Trapsoul στις 28 Απριλίου, 2013, 12:54:36 ΜΜ
Sorry, αλλά κάνετε ακριβώς το ίδιο πράγμα το οποίο τόσο πολύ μισίσατε
Ποιο είναι αυτό ακριβώς για να καταλάβω;

ΠαράθεσηΔηλαδή σ'αυτό το μπλόγκ, ΔΕΝ εχει δικαίωμα κανείς να εκφράσει μια άλλη άποψή???
Κατ'αρχάς αυτό δεν είναι blog, αλλά forum. Δεύτερον: Σε εμπόδισε κανείς να εκφράσεις την άποψή σου;; Σου έσβησε ή σου λογόκρινε κανείς μήνυμα μήπως όπως πάθαμε όλοι στο blog του αρχηγού σου;;;;;;;; Και αφού είναι έτσι όπως τα λες τότε πως τα μηνύματά σου εξακολουθούν και εμφανίζονται και τέλος πάντων γιατί επιλέγεις και συνεχίζεις να γράφεις εδώ;;; Σε ελκύει κάτι που δεν το βρίσκεις αλλού;;;;;;;;   Αστείο πάντως κείμενο, ειδικά από ένα άτομο όπως εσύ που αυτολογοκρίνεται σβήνοντας ο ίδιος τα posts του μετά που σου έχουν απαντήσει. Κρίμα αλλά νόμιζα ότι τουλάχιστον μιλάω με ντόμπρο άνθρωπο. Μήπως Trapsoul το να εκφράζεις την άποψή σου για σένα σημαίνει και το ότι οι άλλοι πρέπει να συμφωνήσουν θέλουν δε θέλουν;;;;;; Μάλλον αυτό καταλαβαίνω και ατύχησες.

Παράθεσηδεν έστειλα ποτέ κείμενο, και ας δέχθηκα πιέσεις
Πόση κοινή λογική λοιπόν χρειάζεται επιτέλους για να καταλάβει κανείς ότι αν τα links που πόσταρες βγαίναν αληθινά, αν ο τύπος πραγματικά έκανε δουλειά δεν θα χρειαζότουσαν οι πιέσεις;;; Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΕΙΧΕ ΛΑΜΨΕΙ ΔΥΟΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ!!! Δεν θα υπήρχαμε εμείς οι πρώην ασθενείς του να τον κράζουμε αλλά θα τον εξυμνούσαμε όλοι και θα ποστάραμε με το όνομά μας στο blog του (και όχι στέλνοντας μια "τεκμηρίωση" στον blogάρχη να την ποστάρει εξ ονόματός μας;;). Πόσο μυαλό θέλει κάποιος για να καταλάβει αυτό το οφθαλμοφανές....Πολύ απ'ότι φαίνεται...

ΠαράθεσηΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!
Στο επιστρέφω. Πραγματικά είσαι απαράδεκτος και πραγματικά προσωπικά έχασα τον χρόνο μου που ασχολήθηκα μαζί σου και με την κενολογία σου. Όσον αφορά εμένα: μίλα μόνος σου πλέον. Είσαι καμένο χαρτί και σου αξίζει να στα τρώει ο Ακατάν. Γιατί δεν αρκεί κάποιος να είναι μάγκας για να ξεχωρίσει σε αυτό το κόσμο, πρέπει να υπάρχουν και τα διαθέσιμα κορόϊδα. It takes two to tango...

Για τους υπόλοιπους που διαβάζουν την ξεπερασμένη παραφιλολογία σου, για να μην καούν κι αυτοί:
http://www.chronicprostatitis.com/massage.html
http://ehealthforum.com/health/side-effects-of-prostate-massage-t187896.html

Παράθεση Από Admin: σας υπενθυμίζουμε τους όρους ποσταρίσματος μηνυμάτων στο forum "1) Μην είστε προσβλητικοί απέναντι σε άλλους χρήστες. Ακόμα και αν διαφωνείτε τελείως με τις απόψεις τους, παρακαλούμε να διατυπώνετε την αντίθεσή σας ευπρεπώς και με επιχειρήματα -όχι με χαρακτηρισμούς. Σε τελική ανάλυση, οι ασθενείς δεν έχουν τίποτα να χωρίσουν μεταξύ τους αλλά αντίθετα έχουν κοινό συμφέρον. Οι τσακωμοί δεν προσφέρουν τίποτα." Παρακαλούμε να τηρούνται οι κανόνες αλλιώς θα βρεθούμε στη δυσάρεστη θέση να τροποποιήσουμε / σβήσουμε μέρος μηνύματος. Μπορείτε να ξαναδείτε τους κανόνες του forum εδώ http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=5.0
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: markelos στις 29 Απριλίου, 2013, 12:44:22 ΠΜ

Το μασας μπορει να ακουφίζει,αλλά ΔΕΝ ΘΕΡΑΠΕΥΕΙ!!!!!!Αυτο φωνάζουμε εδω μέσα.

Αν θα κάνεις τον κόπο να διαβάσεις τα posts μου στο φορουμ θα δεις ότι πουθενά δεν αναφέρομαι για θεραπέια. ΠΟΥΘΕΝΑ! Αναφέρομαι μόνο στα ευεργετικά στοιχεία που μπορεί να έχει η μάλαξη του προστάτη και δεν λέω για θεραπέιες. Αυτό είναι προφανές, ακόμα και σε εμένα, αφού πλέον έχω αναγνωρίσει ότι έχω συμπτώματα ΧΠΑ και όχι συμπτώματα προστατίτιδας. Επίσης, θα δείς ότι έχω ανοίξει ένα θέμα στην ενότητα Ιστορικό Αναγνωστών που είναι πλέον ασυμπτωματικοί και ρωτώ αν υπάρχει κάποιος που είναι ασυμπτωματικός για πάνω από 2 χρόνια, οπότε για ποιά θεραπέια μιλάμε?
Πάντως σε ευχαριστώ για τον τόνο του κειμένου σού που είναι πολύ πιο ευγενικός και φιλικός από των Phaethon και Super Ban... πού είναι απλά απαράδεκτοι και άκρως ειρωνικοί σε ένα νέο μέλος.

Παράθεση Από Admin: σας υπενθυμίζουμε τους όρους ποσταρίσματος μηνυμάτων στο forum "1) Μην είστε προσβλητικοί απέναντι σε άλλους χρήστες. Ακόμα και αν διαφωνείτε τελείως με τις απόψεις τους, παρακαλούμε να διατυπώνετε την αντίθεσή σας ευπρεπώς και με επιχειρήματα -όχι με χαρακτηρισμούς. Σε τελική ανάλυση, οι ασθενείς δεν έχουν τίποτα να χωρίσουν μεταξύ τους αλλά αντίθετα έχουν κοινό συμφέρον. Οι τσακωμοί δεν προσφέρουν τίποτα." Παρακαλούμε να τηρούνται οι κανόνες αλλιώς θα βρεθούμε στη δυσάρεστη θέση να τροποποιήσουμε / σβήσουμε μέρος μηνύματος. Μπορείτε να ξαναδείτε τους κανόνες του forum εδώ http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=5.0
Εμφάνηση στα 35 μετά από χρήση φιναστερίδης. Οι εξετάσεις έδειξαν χλαμύδια. Θεραπεία με μαλάξεις και αντιβίωση. Η ψυχολογία ΜΕΤΡΑΕΙ!

Και επιτέλους, επειδή βρέθηκε ένα κοράκι και σας έφαγε τα φραγκα, δεν σημαίνει ότι το ρημαδο-μασαζ δεν κάνει καλό στον προστάτη!
Εμφάνηση στα 35 μετά από χρήση φιναστερίδης. Οι εξετάσεις έδειξαν χλαμύδια. Θεραπεία με μαλάξεις και αντιβίωση. Η ψυχολογία ΜΕΤΡΑΕΙ!

Δεν κάνει κακό αυτο ειναι σιγουρο αλλά το αν κάνει καλό ειναι ένα μεγάλο θεμα που οταν το συζήτησα με τον ουρολόγο που με παρακολουθούσε ηταν πολύ διστακτικος να μου απαντήσει.Αν κάτσεις και το σκεφτεις απο μόνος σου δεν μπορεις να πιέζεις συνεχώς και με τέτοια πίεση έναν αδένα.Εγω χρησιμοποιώ το wand 2-3 φορες τον μηνα έτσι για να καθαρίσει απο τα τυχόν υπολέιματα(μπορει να ειναι και μαλακία αυτο που κάνω μιας και ο οργανισμος πρέπει να μπορει να καθαρίζει μονος του).Τέλος πάντων αρκετα τα έχουμε συζητήσει το θεμα της μάλαξης και ειδικα για τον τρόπο που το κάνει ο Ακαταν,και δεν αναφέρομαι μόνο στην τεχνικη άλλα και στην συμπεριφορα του και στην πίεση που ασκει και στους ασθενεις του(πέρα απο την πίεση στον προστάτη)
Το φόρουν αυτο trapsoul το φτιάξαν άνθρωποι που εξαπατήθηκαν απο τον Ακαταν οπότε ειναι λογικό να μην υποστηρίζουν οτι με την μάλαξη θα γίνεις καλά γιατι αυτο λέει ο Ακαταν και αυτο ειναι και το ζητούμενο και οχι η πρωσωρινή ανακούφιση.Εδω ειμαστε άτομα που το δοκιμάσαμε για 30-120 μαλάξεις και το μονο που ειδαμε ηταν μια μικρή και παρωδικη βελτίωση η οποία μπορει να είχε ερθει και με τους τόνους αντιβίωσης που μας έδινε χωρις μάλαξη(αυτο δεν μπορούμε να το αποδείξουμε αλλα ουτε και ο Ακαταν).
Οποτε trapsoul το να μην υποστηρίζουν-υποστηρίζω οτι με της μαλάξεις θα γινεις καλά ή θα κάνει καλό στον προστατη σου σε αυτο το φόρουν ειναι λογικό και μην τσαντίζεσαι γιατι εμεις στο λέμε εκ πείρας,τωρα τι λέει το κάθε λαμόγιο που ανεβάζει οτι μαλακία θέλει σε οποιοδήποτε site με το ιατροσημο και με δήθεν τίτλους απο ιατρικές σχολές της οποίες δεν μπορεις και δεν έχεις κάν την δυνατότητα να ξέρεις αν ισχυουν μην της πολυπιστευεις.Αν μπεις σε πιο εγκυρα site(νομίζω εχουν αναφερθει σε αυτα)θα δεις και άλλες γνώμες απο όλο τον κόσμο οχι μονο απο την Ελλάδα.
ΑΑΑΑΑΑΑ ξεχασα να σου πω σχετικα με της μαλάξεις αρκετοι γιατροι θα σου πουν :ας κάνουμε καμια δεκαρια και αν δεις κάτι να άλλαζει οκ διαφερετικα δεν έχει νόημα.Αυτο πιστευεις το λένε επειδη δεν θέλουν λεφτά???Απλά δεν ειναι τοσο λαμόγια οσο ο Ακαταν.
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣΕΙΣ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΤΗΣ ΜΑΛΛΑΞΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.ΑΥΤΟ ΚΑΝΤΟ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΤΟΥ ΑΚΑΤΑΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΣΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΝ ΕΜΕΙΣ ΗΜΑΣΤΑΝ ΚΟΡΟΙΔΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΑ ΕΦΑΓΕ ΤΟΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΡΟΤΙ ΈΧΕΤΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΤΟ ΦΩΝΑΖΟΥΝ (ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΗΜΑΣΤΑΝ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΦΟΥΡΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ-ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΣΕΙΣ ΠΛΕΟΝ ΕΧΕΤΕ ΣΑΝ ΜΑΣΗΜΕΝΗ ΤΡΟΦΗ)ΤΟΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΕΙΣΑΣΤΕ?????ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΤΕ ΝΩΡΙΣ ΑΛΛΑ ΣΥΖΗΤΑΤΕ ΑΚΟΜΑ ΣΤΙΣ ΠΟΣΕΣ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΝΕΦΡΑ ΣΑΣ ΑΚΟΜΑ ΖΟΥΝ.
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

Παράθεση από: markelos στις 29 Απριλίου, 2013, 09:23:34 ΜΜ
Δεν κάνει κακό αυτο ειναι σιγουρο αλλά το αν κάνει καλό ειναι ένα μεγάλο θεμα που οταν το συζήτησα με τον ουρολόγο που με παρακολουθούσε ηταν πολύ διστακτικος να μου απαντήσει.Αν κάτσεις και το σκεφτεις απο μόνος σου δεν μπορεις να πιέζεις συνεχώς και με τέτοια πίεση έναν αδένα.Εγω χρησιμοποιώ το wand 2-3 φορες τον μηνα έτσι για να καθαρίσει απο τα τυχόν υπολέιματα(μπορει να ειναι και μαλακία αυτο που κάνω μιας και ο οργανισμος πρέπει να μπορει να καθαρίζει μονος του).Τέλος πάντων αρκετα τα έχουμε συζητήσει το θεμα της μάλαξης και ειδικα για τον τρόπο που το κάνει ο Ακαταν,και δεν αναφέρομαι μόνο στην τεχνικη άλλα και στην συμπεριφορα του και στην πίεση που ασκει και στους ασθενεις του(πέρα απο την πίεση στον προστάτη)
Το φόρουν αυτο trapsoul το φτιάξαν άνθρωποι που εξαπατήθηκαν απο τον Ακαταν οπότε ειναι λογικό να μην υποστηρίζουν οτι με την μάλαξη θα γίνεις καλά γιατι αυτο λέει ο Ακαταν και αυτο ειναι και το ζητούμενο και οχι η πρωσωρινή ανακούφιση.Εδω ειμαστε άτομα που το δοκιμάσαμε για 30-120 μαλάξεις και το μονο που ειδαμε ηταν μια μικρή και παρωδικη βελτίωση η οποία μπορει να είχε ερθει και με τους τόνους αντιβίωσης που μας έδινε χωρις μάλαξη(αυτο δεν μπορούμε να το αποδείξουμε αλλα ουτε και ο Ακαταν).
Οποτε trapsoul το να μην υποστηρίζουν-υποστηρίζω οτι με της μαλάξεις θα γινεις καλά ή θα κάνει καλό στον προστατη σου σε αυτο το φόρουν ειναι λογικό και μην τσαντίζεσαι γιατι εμεις στο λέμε εκ πείρας,τωρα τι λέει το κάθε λαμόγιο που ανεβάζει οτι μαλακία θέλει σε οποιοδήποτε site με το ιατροσημο και με δήθεν τίτλους απο ιατρικές σχολές της οποίες δεν μπορεις και δεν έχεις κάν την δυνατότητα να ξέρεις αν ισχυουν μην της πολυπιστευεις.Αν μπεις σε πιο εγκυρα site(νομίζω εχουν αναφερθει σε αυτα)θα δεις και άλλες γνώμες απο όλο τον κόσμο οχι μονο απο την Ελλάδα.
ΑΑΑΑΑΑΑ ξεχασα να σου πω σχετικα με της μαλάξεις αρκετοι γιατροι θα σου πουν :ας κάνουμε καμια δεκαρια και αν δεις κάτι να άλλαζει οκ διαφερετικα δεν έχει νόημα.Αυτο πιστευεις το λένε επειδη δεν θέλουν λεφτά???Απλά δεν ειναι τοσο λαμόγια οσο ο Ακαταν.
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣΕΙΣ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΤΗΣ ΜΑΛΛΑΞΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.ΑΥΤΟ ΚΑΝΤΟ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΤΟΥ ΑΚΑΤΑΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΣΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΝ ΕΜΕΙΣ ΗΜΑΣΤΑΝ ΚΟΡΟΙΔΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΑ ΕΦΑΓΕ ΤΟΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΡΟΤΙ ΈΧΕΤΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΤΟ ΦΩΝΑΖΟΥΝ (ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΗΜΑΣΤΑΝ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΦΟΥΡΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ-ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΣΕΙΣ ΠΛΕΟΝ ΕΧΕΤΕ ΣΑΝ ΜΑΣΗΜΕΝΗ ΤΡΟΦΗ)ΤΟΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΕΙΣΑΣΤΕ?????ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΤΕ ΝΩΡΙΣ ΑΛΛΑ ΣΥΖΗΤΑΤΕ ΑΚΟΜΑ ΣΤΙΣ ΠΟΣΕΣ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΝΕΦΡΑ ΣΑΣ ΑΚΟΜΑ ΖΟΥΝ.
Άντε πάλι με τον Ακατάν... Ποιος μιλάει για ακατν? Μονό εσείς. Εγώ δεν αναφέρομαι σ' αυτόν. Αναφέρομαι στο massage. Παιδιά καταλαβαίνω την αγανάκτησή σας, αλλά πραγματικά γιατί δεν αλλάζετε τον τίτλο του φορουμ σε Αντι-Ακατν ή Αντι-Massage Μεθοδους Θεραπείας του προστάτη να τελειώνουμε....? Τελικά αυτό το φορουμ τι είναι? Μέσο για να βρούμε λύση στο προβλημά μας ή να δυσφημίσουμε ένα μαλάκα? Και γιατί τον δυσφημείτε και δεν του κάνετε μια ξεγυρισμένη αγωγή... αφού τόσο πολύ θέλετε να μας προστατέψετε από αυτό(αν επιθυμείτε μπορώ να συνεισφέρω και εγώ οικονομικά για τα νομικά σας έξοδα) και να του πάρετε την άδει εξασκήσεως? Γιατί έγώ όταν έκανα εγγραφή νόμιζα ότι όλες οι μέθοδοι που βοηθούν - προσοχή βοηθούν, δεν θεραπέυουν(για να μην παρεξηγηθώ) - ήταν καλοδεχούμενες? Και στο κάτω κάτω της γραφής κύριοι, εμένα το προστατικό massage μου έχει βελτιώσει την κατάσταση και το λέω. Λυπάμαι ειλικρινά που δεν έγινε το ίδιο και σε εσάς, το λέω με όλη μου την καρδιά. Τέλος επειδή δεν έχει νόημα όλη αυτή η διαμάχη, και επειδή δεν θέλω να σας χαλάσω το Αντι-Ακαταν φορουμ σας, αποχωρώ και σας ευχαριστώ για ότι αποκόμισα από τα λεγόμενά σας και σας υπόσχομαι αν βρω κάτι άλλο πέραν του massage θα ενημερώσω την κοινότητά σας.
Εμφάνηση στα 35 μετά από χρήση φιναστερίδης. Οι εξετάσεις έδειξαν χλαμύδια. Θεραπεία με μαλάξεις και αντιβίωση. Η ψυχολογία ΜΕΤΡΑΕΙ!

Στο καλό και χαιρετισμούς. Πάρε κι ένα link να δοκιμάσεις και τον Διαμαντή με ιδιαίτερη πείρα στις μαλάξεις και σπουδές στην Ινδία http://www.mylist.gr/?view=showad&adid=28089&cityid=2
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: Phaethon στις 30 Απριλίου, 2013, 01:11:00 ΜΜ
Στο καλό και χαιρετισμούς. Πάρε κι ένα link να δοκιμάσεις και τον Διαμαντή με ιδιαίτερη πείρα στις μαλάξεις και σπουδές στην Ινδία http://www.mylist.gr/?view=showad&adid=28089&cityid=2
Μή μου πείς ότι σε επέισε και αυτός να τον δοκιμάσεις???..... Χχαχαχαχχαχαχαχ!!!
Εμφάνηση στα 35 μετά από χρήση φιναστερίδης. Οι εξετάσεις έδειξαν χλαμύδια. Θεραπεία με μαλάξεις και αντιβίωση. Η ψυχολογία ΜΕΤΡΑΕΙ!

Trapsoul τράβα κάνε μονο μαλάξεις χωρις αντιβίωση μιας και λες οτι οι μαλάξεις σε βελτίωσαν και αν δεις βελτίωση έλα να μας τα ξαναπείς.Και μιας και αναφερθηκες στο οτι ασχολούμαστε με τον Ακαταν ειναι λογικό μιας και οι μόνοι που ασχολούνται με της μαλάξεις ή μασαζ του προστάτη ειναι ο Ακαταν και ο Διαμαντης.
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

Παράθεση από: Trapsoul στις 30 Απριλίου, 2013, 02:30:04 ΜΜ
Μή μου πείς ότι σε επέισε και αυτός να τον δοκιμάσεις???..... Χχαχαχαχχαχαχαχ!!!
Μπα; Τώρα σου φαίνεται αστείο που το βλέπεις αλλού; Γιατί άραγε;; κάνει κάτι διαφορετικό από αυτό που πας και κάνεις στον δικό σου που μου θέλει και νόμπελ ιατρικής, πανάθεμά τον; Δεν ξέρω φίλε, μη ρωτάς εμένα...εγώ μια σύσταση σου έκανα επειδή εσύ όπως γράφεις πιστεύεις ότι σου κάνουν καλό οι μαλάξεις. Είμαι σίγουρος ότι ο Διαμαντής θα σου πάρει λιγότερα...Και αν πιστευεις ότι κάνει καλό το στραβό δαχτυλάκι του Ακατάν φαντάσου δουλειά που θα έκανε μια 27ποντη μαλαπέρδα του Διαμαντή.

Υ.Γ. Trapsoul και μια που φεύγεις όπως υποσχέθηκες (πράγμα που δυστυχώς δεν πιστεύω ότι θα πράξεις) να σου πω απλά ότι αν άνοιγες τα ματάκια σου καλά και διάβαζες τι έχω γράψει για το θέμα των μαλάξεων σε προηγούμενο post στο ίδιο topic θα διάβαζες τα εξής:
Παράθεση1) Οι μαλάξεις μπορεί να σας βοηθήσουν και θα άξιζε ίσως τον κόπο να πειραματιστείτε με αυτές. Με το να σας βοηθήσουν εννοώ ότι οι μαλάξεις ελαφρύνουν τα συμπτώματα άλλες φορές περισσότερο άλλες λιγότερο σε κάποιους ασθενείς, όχι όμως σε όλους. Σε πολλούς δεν έχουν κανένα αποτέλεσμα.Αυτή είναι και η εμπειρία ανθρώπων guru που ασχολούνται με το πρόβλημά μας όπως οι Nickel, Wise & Anderson, Daniel Shoskes.

2) Οι παραπάνω, βάση της λογικής του "best-evidence" (=δοκιμάζω και κρατάω ότι φέρνει αποτέλεσμα) αποδέχονται ή δεν κατακρίνουν τη δοκιμή μαλάξεων και τη χρήση τους μέσα στο θεραπευτικό σχήμα, εάν και εφόσον ο ασθενής βλέπει καλυτέρευση. Τονίζουν ότι η αποδοχή τους αυτή γίνεται βάση αυτής της λογικής και μόνο, καθώς οι αναφορές για καλυτέρευση είναι "anecdotal" (μαρτυρίες πασχόντων) και δεν έχει αποδειχτεί κάτι από επιστημονικές έρευνες. Ούτε ασχολούνται με το να εικάσουν κάποια εξήγηση για το μέσω του ποιού μηχανισμού οι μαλάξεις προσφέρουν το όποιο όφελος σε αυτούς που το προσφέρουν.

Χτυπιέσαι πολλές μέρες τζάμπα λοιπόν. Οπότε για την ιστορία και για να μην σου μείνει η απορία: ο λόγος που σε έκανε αντιπαθητικό -σε μένα τουλάχιστον- δεν είναι τόσο η γνώμη σου, όσο η συμπεριφορά σου. Το ότι ξαφνικά αγανακτείς για κάτι που είπαμε 5 μέρες πριν, το ότι σβήνεις τα post σου, το ότι γενικά χτυπιέσαι κλαψουρίζεις απειλείς ότι θα φύγεις και τη λες σε όσους δεν συμφωνούν με τη γνωμη σου, τα links που μας πετάς στη μούρη χάρην αποδείξεως λες και μόνο εσύ ξέρεις να ψάχνεις στο google, το ότι απαντάς σε άλλα από αυτά που σου λένε, το ότι προσπαθεις να κάνεις μαθήματα δεοντολογίας.

Τυπικό δείγμα το τι μου τη σπάει σε σένα trapsoul είναι αυτό παρακάτω...αυτός ο ύπουλος και προσεκτικός τρόπος με τον οποίο πετάς τη μπηχτή σου και μετά μόλις στην πούμε σκίζεις τα ιμάτιά σου με "ιερή αγανάκτηση", φάσκοντας και αντιφάσκοντας, βρίζοντας εμάς, το forum, το σύμπαν ολόκληρο και γενικά προσπαθώντας να θολώσεις τα νερά:

Παράθεση από: Trapsoul στις 30 Απριλίου, 2013, 12:18:44 ΜΜ
Άντε πάλι με τον Ακατάν... Ποιος μιλάει για ακατν? Μονό εσείς.

Παράθεση από: Trapsoul στις 22 Απριλίου, 2013, 06:34:29 ΜΜ
Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω το forum αν υπάρχει κάποιος που με τη μέθοδο του γιατρού από το νήσι απαλάχθηκε από τα μικρόβια.

Παράθεση από: Trapsoul στις 22 Απριλίου, 2013, 09:56:05 ΜΜ
Πόσες θεραπείες έκανες ? Ακολούθησες πιστά τις οδηγίες του?

Παράθεση από: Trapsoul στις 29 Απριλίου, 2013, 10:45:00 ΠΜ
Αν θα κάνεις τον κόπο να διαβάσεις τα posts μου στο φορουμ θα δεις ότι πουθενά δεν αναφέρομαι για θεραπέια. ΠΟΥΘΕΝΑ!

Παράθεση από: Trapsoul στις 22 Απριλίου, 2013, 10:36:06 ΜΜ
Ρε φιλε Ban... το ότι εσύ δεν έγινες καλά δεν σημαίνει ότι κάποιος άλλος δεν έγινε καλά.

Και πάλι στο καλό! Αλλά αν αποφασίσεις να μείνεις κάνοντας κάποιον από τους συνήθεις ελιγμούς σου να ξέρεις ότι παρακολουθείσαι στενά για απόπειρα παραπλάνησης κόσμου  :-X
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Δεν προσφέρουν κάτι οι τσακωμοί, οι χαρακτηρισμοί και οι υψηλοί τόνοι. Παροτρύνω όλα τα μέλη του φόρουμ να ρίξουν τους τόνους και να επικεντρωθούν σε στοιχεία, γεγονότα, θεραπείες και τις προσωπικές τους εμπειρίες από την πάθηση. Το φόρουμ δεν είναι αντι-δάκτυλος είναι αντι-προστατίτιδα.
Διάγνωση Χρόνιας Βακτηριακής Προστατίτιδας (e-coli) 2007 στα 31 λόγω ενοχλήσεων συζύγου μετά το σεξ - είχα συχνουρία και κάψιμο. Αποτυχημένες θεραπείες κυνολόνες ως 2010 τα παράτησα. Αδυναμία τεκνοποίησης Μάιος 2012 θεραπεία με ΑBlocker, Prixina, μαλάξεις. Καθαρός Ιουν 2012 - τεκνοποιηση Σεπ 2012 - Επανεμφάνιση e-coli Μάρτιος 2013

Παράθεση από: βερτης στις 01 Μαΐου, 2013, 02:42:35 ΜΜ
Το φόρουμ δεν είναι αντι-δάκτυλος είναι αντι-προστατίτιδα.

Σέβομαι απλά τη παλαιότητά σου και δεν θα σου επαναλάβω τα ίδια που προείπα. Δεν ξέρω τι είναι το φόρουμ εγώ πάντως είμαι αντι-πονηρός και αντι-υποχθόνιος. Και το alert μου έχει γίνει πολύ ισχυρό με την πονηριά των κωλοδαχτυλάτων που έχουν βρεθεί μπροστά μου.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Phaethon από το τί έχει γράψει ο καθένας εδώ φαίνεται ξεκάθαρα τί ρόλο βαράει, αν εξυπηρετεί πονηρούς σκοπούς, αν προμοτάρει γιατρούς - μάγους κλπ. Σίγουρα αυτά που έχουμε περάσει όλοι μας μας κάνουν τρομερά ευέξαπτους και νευρικούς και θεωρώ και με το δίκιο μας. Ωστόσο επιμένω ότι η παράθεση περιπτώσεων, στοιχείων, θεραπειών που είχαν κάποια θετικά αποτελέσματα (όσο παροδικά και αν ήταν) ή και αρνητικά αποτελέσματα πρέπει να είναι ο κύριος στόχος του φόρουμ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ. Οι αντιπαραθέσεις δεν ωφελούν. Οι απατεώνες βρωμάνε από χιλιόμετρα και νομίζω χάρη σε αυτό το φόρουμ πολλοί το κατάλαβαν με πρώτο εμένα που χάρη σε σας γλύτωσα μεγάλη ταλαιπωρία και τεράστια έξοδα.
Διάγνωση Χρόνιας Βακτηριακής Προστατίτιδας (e-coli) 2007 στα 31 λόγω ενοχλήσεων συζύγου μετά το σεξ - είχα συχνουρία και κάψιμο. Αποτυχημένες θεραπείες κυνολόνες ως 2010 τα παράτησα. Αδυναμία τεκνοποίησης Μάιος 2012 θεραπεία με ΑBlocker, Prixina, μαλάξεις. Καθαρός Ιουν 2012 - τεκνοποιηση Σεπ 2012 - Επανεμφάνιση e-coli Μάρτιος 2013

Παράθεση από: βερτης στις 01 Μαΐου, 2013, 02:42:35 ΜΜ
Το φόρουμ δεν είναι αντι-δάκτυλος είναι αντι-προστατίτιδα.

Βέρτη αυτή η τελευταία σου πρόταση σε αδικεί και με αναγκάζει να επαναληφθώ:
Παράθεση από: Phaethon στις 22 Ιουλίου, 2012, 03:25:06 ΜΜ
1) Οι μαλάξεις μπορεί να σας βοηθήσουν και θα άξιζε ίσως τον κόπο να πειραματιστείτε με αυτές. Με το να σας βοηθήσουν εννοώ ότι οι μαλάξεις ελαφρύνουν τα συμπτώματα άλλες φορές περισσότερο άλλες λιγότερο σε κάποιους ασθενείς, όχι όμως σε όλους. Σε πολλούς δεν έχουν κανένα αποτέλεσμα. Αυτή είναι και η εμπειρία ανθρώπων guru που ασχολούνται με το πρόβλημά μας όπως οι Nickel, Wise & Anderson, Daniel Shoskes.

2) Οι παραπάνω, βάση της λογικής του "best-evidence" (=δοκιμάζω και κρατάω ότι φέρνει αποτέλεσμα) αποδέχονται ή δεν κατακρίνουν τη δοκιμή μαλάξεων και τη χρήση τους μέσα στο θεραπευτικό σχήμα, εάν και εφόσον ο ασθενής βλέπει καλυτέρευση. Τονίζουν ότι η αποδοχή τους αυτή γίνεται βάση αυτής της λογικής και μόνο, καθώς οι αναφορές για καλυτέρευση είναι "anecdotal" (μαρτυρίες πασχόντων) και δεν έχει αποδειχτεί κάτι από επιστημονικές έρευνες. Ούτε ασχολούνται με το να εικάσουν κάποια εξήγηση για το μέσω του ποιού μηχανισμού οι μαλάξεις προσφέρουν το όποιο όφελος σε αυτούς που το προσφέρουν.

Αν δεν καταλαβαίνεις αυτά που διαβάζεις δεν μπορώ να προσθέσω κάτι άλλο για να βοηθήσω.

Όμως πέρα από τα παραπάνω, εσύ τουλάχιστον γνωρίζεις καλά ότι αυτή στiγμή βρίσκεται στον αέρα εξοργιστική προσπάθεια εξαπάτησης και αισχροκέρδειας σε βάρος ομοιοπαθών, στην οποία έχουμε πέσει θύματα πάμπολλοι από εδώ μέσα. Μόνος σου υπολόγισες ότι "τα λεφτά είναι πολλά Άρη". Φάγαμε ψέματα με το τσουβάλι, υποσχέσεις για σχεδόν 100% θεραπεία σε 30 μαλάξεις και αυτή τη στιγμή στο ελληνικό internet κυκλοφορούν απίστευτα πράγματα: μαλάξεις για μείωση του όγκου του προστάτη, μαλάξεις για βελτίωση της στύσης, μαλάξεις για θεραπεία της χρόνιας προστατίτιδας, μαλάξεις για πάσαν νόσον και πάσαν μαλακίαν. Πράγματα τα οποία αξίζουν να πάρουν θέση δίπλα στο νερό του καματερού και την φραπελιά που θεραπεύει τον καρκίνο. Που θυμίζουν μεσαίωνα και που θα κάναν κάθε γνώστη ουρολόγο και ερευνητή (πολλών εκ των οποίων την άποψη παρέθεσα για τις μαλάξεις-αφού θέλεις στοιχεία) να βάλει τα γέλια.  Και δυστυχώς όσο κι αν κάποιοι προειδοποιούνται από τις δικές μας ιστορίες, πάμπολλοι άλλοι στην απελπισία τους εξακολουθούν και πέφτουν θύματα, όπως συμβαίνει άλλωστε και με τα θύματα των μάγων και των καφετζούδων.

Οι μαλάξεις λοιπόν μπορεί κάποιους προσωρινά να τους ανακουφίσουν, να τους βελτιώσουν. Ναι συμφωνώ απολύτως. Αυτό έγινε με εσένα, με τους φίλους μου Super Ban και Maevious (για να αναφέρω 3 έναντι δεκάδων που ξέρω στους οποίους δεν προσφέραν τίποτα παρά πόνο, ταλαιπωρία και ελάφρυνση τσέπης). Και φυσικά για τις περιπτώσεις σας δεν είπα κουβέντα και φυσικά χαίρομαι. Αυτό όμως έχει μεγάλη διαφορά με το να μπαίνει κάποιος εδώ και τάχα μου να ρωτάει "μήπως τυχόν ο Μαρκέλος δεν έγινε καλά επειδή δεν τήρησε σχολαστικά τις οδηγίες του Ακατανόμαστου" (λες και οι άλλοι που τις τηρήσανε έγιναν καλά). Εάν δεν καταλαβαίνεις την διαφορά αυτή και προσπαθείς να κρατήσεις ίσες αποστάσεις, ειλικρινά με εκπλήσεις. Τέτοιες "αθώες" ερωτήσεις και επιχειρήματα τα έχουμε φάει στη μάπα καιρό και προσωπικά οι ανοχές μου είναι πολύ μικρές. Γνωρίζω ότι κάποιοι ομοιοπαθείς έχουν κινηθεί δικαστικά για εξαπάτηση και αυτό και μόνο προσωπικά με κάνει να πιστεύω ότι ο Admin θα έπρεπε να σβήνει σχόλια που αναμεταδίδουν την παραφιλολογία του, όπως
ΠαράθεσηΟι μαλάξεις, αποδεδειγμένα, μειώνουν τον όγκο του προστάτη
προκειμένου να μη γίνουμε συνένοχοι. Αλλά αυτό είναι προσωπική μου γνώμη...(Παρεπιπτόντως Βέρτη εσύ που ζητάς στοιχεία, δεν σου φαίνεται καθόλου αυθαίρετη η παραπάνω φράση;)

Για να κλείσω, ο καθένας έχει κάθε δικαίωμα να γράψει ότι θέλει. Αλλά και εγώ προσωπικά έχω κάθε δικαίωμα, όποιον δω να προσπαθεί -εκμεταλλευόμενος την δημοτικότητα του forum η οποία εν μέρη στηρίχθηκε σε χρόνο που εγώ και άλλοι ξοδέψαμε- γλυκά γλυκά να περάσει σε ομοιοπαθείς αυθαιρεσίες, διαφήμιση και παραφιλολογία του Ακατανόμαστου, θα τον λιανίσω και δεν έχω καμία ανοχή. ("Θα τον λιανίσω" βέβαια εννοώ με επιχειρήματα και ποσταρίσματα, προς θεού δεν απειλω, εννοώ θα τον μαλάξω πνευματικά).

Ας κλαίει μετά, ας φωνάζει, ας απειλεί ότι θα φύγει, ας κρυφοκοιτάζει κάθε μία ώρα μπας και μου ρίξει κάνα μείον που δυσφημίζω το αφεντικό του (ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ!!!: τα συν με νοιάζουν από άτομα που πιστευουν ότι τα βοήθησα και τα πονεμένα παιδάκια που έσωσα από τους απατεώνες).

Και φυσικά πάντα εκφέρω την δική μου άποψη, ούτε εκπρόσωπος του forum είμαι ούτε το μόνο μέλος. Όσοι έχουν αντίθετη άποψη απ'τη δική μου ας τον υποστηρίξουν...
Φιλάκια και μαλάξεις σε όλους σας.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: Trapsoul στις 28 Απριλίου, 2013, 12:54:36 ΜΜ
Παιδάκια, sorry αλλα είσαστε ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ. 

Πάρε και ένα καθυστεριμένο άκυρο κι απο εμένα και άλλη φορά να προσέχεις περισσότερο πως μιλάς στο Phaethon και
στο Superban που έχουν αφιερώσει άπειρο χρόνο εδω μέσα για να απαντάνε στον καθένα και να του εξηγούν με υπομονή (πολλές φορές πράγματα που έχουμε πει και ξαναπεί) και επίσης έχουν βγάλει τα μάτια τους να ψάχνουν στο Internet για  όλες τις διαφορετικές περιπτώσεις και όλα τα διαφορετικά συμπτώματα.

ΥΓ.Αύριο θα φας κι άλλο άκυρο επειδή δε μπορείς να ξεχωρίσεις ενα blog απο ένα forum.