24 Σεπτεμβρίου, 2012, 08:59:58 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 19 Δεκεμβρίου, 2012, 07:32:23 ΜΜ από Super Ban
...
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#1 25 Οκτωβρίου, 2012, 01:23:37 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 19 Δεκεμβρίου, 2012, 07:20:27 ΜΜ από Super Ban
Oδηγίες απο τον ''Μαίτρ του είδους''(λέω εγώ τώρα) Φελιτσιάνο  Νόβακ :

"Για να αντιληφθείτε την αίσθηση της  αφής του προστάτη , σφίξτε την γροθιά σας . Η μπάλα των μυών κάτω από το δείκτη δίπλα απο τον  αντίχειρα είναι παρόμοια με τον λοβό του προστάτη. Με τον άλλο  δείκτη σας,  αισθάνθείται  αυτό τον μυ. Όσο πιο σκληρή  κάνεις την  γροθιά, τόσο πιο σταθερό θα αισθάνεσαι τον μυ .
Αυτή  είναι η υφή  ενός  φυσιολογικού  προστάτη. Θα πρέπει να είναι  σταθερός κατα την ψηλάφηση  και να είναι περισσότερο ή λιγότερο παρόμοιος σε μέγεθος. Αφου χαλαρώσετε την γροθιά σας , όλο και πιο χαλαρός θα γινει ο μυς (ελώδης). Όσο  μεγαλύτερος και ελώδης  ο προστάτης ψηλαφείται , τόσο μεγαλύτερη είναι η συσσώρευση υγρού στο εσωτερικό του.

"Ασκήστε σταθερή πίεση επί του άνω τμήματος αυτού του μυ (προστάτη), και σιγά-σιγά προς τα κάτω ωθείσται  προς την κατεύθυνση της μεσαίας γραμμής(κέντρο), κάντε το  κατ 'επανάληψη.Για να τελειοποιήσετε αυτή την τεχνική πρέπει καθημερινά να κάνετε αυτη την διαδικασία επι του προστάτη. Φανταστείτε ένα μπαλόνι γεμάτο με νερό, οι πιθανότητες ρήξης του μπαλονιού είναι περισσότερες εάν ασκείται  σταθερή πίεση  παρά χαϊδεύοντας(?).

"Αν η σύζυγο σας  μάθει την τεχνική αυτή με αυτόν τον τρόπο,  μπορεί να προχωρήσει μελλοντικά σε  ένα κανονικότατο   μασάζ του προστάτη.

"Τοποθετήστε τον εαυτό σας να στέκεται σε μια πλατφόρμα περίπου 30-40 ποντους  ψηλά, με τα  πόδια σε  κάμψη προς τα εμπρός εως την  μέση, που θα  κλίνει σε ένα ψηλό τραπέζι ή σε μια καρέκλα με τα χέρια σας. Η σύζυγος θα πρέπει να τοποθετήσει τον εαυτό της  πίσω σας . Χρησιμοποιώντας ένα γάντι μιας χρήσης το οποίο θα έχει λιπάνει με κάποιο σχετικό τζελ , αυτή θα πρέπει  στον πρωκτό σας  απαλά να  τοποθετήσει  το δείκτη, επεκτείνοντάς τον όσο το δυνατόν ψηλότερα. Χωρίς να ασκειθει πίεση ή περιττές κινήσεις, θα πρέπει να αισθάνθει το ανώτερο τμήμα του προστάτη, και να αρχίσει να εφαρμόζει πίεση, όσο εσείς αντέχεται. Ίσως  να υπάρξει ένας ελαφρύ πόνος ,υποφερτός συνήθως . Κάθε αφόρητος πόνος μπορεί να οφείλεται σε οξεία προστατίτιδα, στην οποία οποιαδήποτε περίπτωση μασάζ αντενδείκνυται. Συμβουλευτείτε τον ουρολόγο σας πριν κάνετε οτιδήποτε άλλο.

"Μπορεί να αισθανθείτε τον προστάτη σας να αρχίζει  να στραγγίζει   πριν ακομα  το  υγρό αρχίσει να στάζει από την ουρήθρα προς τα έξω. Κανονικά το υγρό θα πρέπει να είναι διάφανο , όπως το νερό και όχι περισσότερο από 4 σταγόνες .(δείτε γιατί στο αυθεντικό κείμενο χωρις την δική μου μεταφραση)

Συλλέξτε το υγρό σε ένα καθαρό ουροσυλλέκτη  και θυμηθείτε  την συνοχή αυτού. Αν  είναι αδιαφανες, γαλακτώδες ή κιτρινωπό  με πυώδη ζελέ υφή και όψη μπορεί να είναι μολυσμένο .  Ί σως καταφέρετε να βγάλετε   όσο ένα κουταλάκι του γλυκού υγρό, όχι όμως σε όλους  . Οι αγωγοί του προστάτη αποφρασονται και παρεμποδίζονται απο  ινώσεις σκληρίες κτλ  , Αν υπάρξει στεγνη μαλλαξη  ,ίσως να οφείλεται στην ακατάλληλη τεχνική του μαλλάκτη ιατρού. Η διαδικασία αυτή θα πρέπει  να επαναλαμβάνεται κάθε μέρα μέχρι ο προστάτης να αρχίσει να στραγγίζει χωρίς δυσκολία . Επαναλάβετε την παραπάνω διαδικασία στον αντίθετη λοβό του προστάτη.

"Όσο περισσότερο υγρό αποστραγγίζεται, τόσο λιγότερο ο ασθενής θα πονάει , καθώς και η ροή των ούρων θα ελευθερωθεί. Εάν η τεχνική αυτή συνοδεύεται με  πολλαπλά αντιβιοτικά βάση εμπειριών  , μια θεραπεία είναι δυνατή μέσα σε 2 έως 3 εβδομάδες."

Αυθεντικό και χωρίς μετάφραση κείμενο εδώ :

http://curezone.org/art/read.asp?ID=61&db=5&C0=74

Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παράθεση από: SUPER_SUPER BAN στις 25 Οκτωβρίου, 2012, 01:23:37 ΠΜ
Αν υπάρξει στεγνη μαλλαξη  ,ίσως να οφείλεται στην ακατάλληλη τεχνική του μαλλάκτη ιατρού. Η διαδικασία αυτή θα πρέπει  να επαναλαμβάνεται κάθε μέρα μέχρι ο προστάτης να αρχίσει να στραγγίζει χωρίς δυσκολία . Επαναλάβετε την παραπάνω διαδικασία στον αντίθετη λοβό του προστάτη.

"Όσο περισσότερο υγρό αποστραγγίζεται, τόσο λιγότερο ο ασθενής θα πονάει , καθώς και η ροή των ούρων θα ελευθερωθεί. Εάν η τεχνική αυτή συνοδεύεται με  πολλαπλά αντιβιοτικά βάση εμπειριών  , μια θεραπεία είναι δυνατή μέσα σε 2 έως 3 εβδομάδες."

Για να θεωρείτε ένας προστάτης υγιής, πρέπει να βγάζει προστατικό υγρό όταν ο ουρολόγος προσπαθεί να πάρει δείγμα για ανάλυση; Αν δεν βγάλει υγρό, τι πρέπει ένας να κάνει; Το αρχικό κείμενο αναφέρει η αιτία να έχει να κάνει με «completely obstructed ducts» αν δεν βγάζει ο προστάτης υγρό. Πως θα πρέπει να ξεμπλοκάρουμε τον προστάτη. Η αντιβίωση βοήθα το προστάτη να βγάλει υγρό, η χρειάζεται να γίνουν μαλάξεις από γιατρό η σύζυγο όπως λέει η τεχνική του «Dr Antonio Novak Feliciano»;
44 - Χρόνια Προστατίτιδα απο το 2007. Αυξημένη FSA (19), Testosterone (380), κιρσοκύλη (δεξιά + αριστερά).  Στυτική δυσλειτουργία κάπου κάπου από το 2011. Το 11/2012 εντοπιστικέ Ε. Faecalis μετα απο καλλιέργεια σπερματος (χωρίς μαλλαξη για προστατικό υγρό) - 3 μήνες  αγωγή με TAVANIC. Το 04/2013 εντοπιστικέ Chlamydia (μετά απο μαλλαξη για προστατικό υγρό) - αγωγή με Vibramicyn για 16 ημέρες. Στης 19/4/2013 - Καλλιέργεια σπερματος + με μάλαξη για προστατικό υγρό + εξέταση για τεστοστερόνη (total + free) το πρωί μεταξύ 6-7 πμ.

#3 21 Απριλίου, 2013, 11:48:13 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 21 Απριλίου, 2013, 12:06:54 ΜΜ από SUPER_SUPER BAN
Δεν με ενδιαφέρει , το ανέβασα για να παρουσιάσω πως η τεχνική του Feliciano  είναι ακριβώς η ίδια με αυτή του Ακατάν .
Τίποτα παραπάνω .
Λογική πάντως η απορία σου . . .
*Μπορείς να το ψάξεις .Κάντο εσύ που έχεις όρεξη και αν θες ανέβασε και το link ή την απάντηση του ουρολόγου που ρώτησες !

Από ότι θυμάμαι πάντως και αν αυτό σε βοηθά ,όταν ρώτησα έναν ουρολόγο ,μου είπε πως είναι θέμα τεχνικής του γιατρού - εμπειρίας να βγάλεις προστατικό υγρό από τον προστάτη και το διαπιστώνω κάθε φορά που κάνω μαλάξεις με το wand
για ανακούφιση και συντήρηση .Το χρώμα βεβαίως είναι άκυρο ,μια μπορεί να βγεί λευκό ,υπόλευκο μία διάφανο .Κάποιες φορές βγαίνει κολλώδες και κατάλευκο  και αυτό γιατί  έχεις πατήσει σε σπερματοδόχο και εκεί κρύβεται και η μεγαλύτερη κομπίνα του Ακατάν ,βασιζόμενη στην τρομοκρατία και στα πτυχία που επιτέλους κρέμασε στο ολοκαίνουργιο & γυαλιστερό ιατρείο του  .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Ο Ban χρησιμοποιεί ένα από αυτά  ;D

Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#5 21 Νοεμβρίου, 2013, 05:27:22 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 21 Νοεμβρίου, 2013, 05:29:34 ΜΜ από Hyper Ban
http://www.ebay.com/itm/njoy-Pure-Wand-Hand-Polished-Medical-Grade-Stainless-Steel-Massage-Wand-/130839703041?
Σαν αυτό ,αλλά όχι απο ebay .Mου το έστειλε συμπασχων απο το ιατρείο του πόνου γνωριμος,μέσω courier .Eπειδή πρόσφατα μου ζήτησε φίλος ,του τηλ. και δεν έχει άλλο δυστυχώς .Θα βρείς όμως dont worry.
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#6 21 Νοεμβρίου, 2013, 07:33:02 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 21 Νοεμβρίου, 2013, 07:35:19 ΜΜ από Hyper Ban
Παράθεση από: detox στις 21 Νοεμβρίου, 2013, 06:04:24 ΜΜ
καλα....αν σου πω οτι  απο ολα που εχω  δει και  reviews που διαβασα...σε αυτο ειχα καταληξει?! αν ειχε  και  δονηση  θα ηταν πρωτο...!  8)

Παράθεση από: Hyper Ban στις 21 Νοεμβρίου, 2013, 05:27:22 ΜΜ
http://www.ebay.com/itm/njoy-Pure-Wand-Hand-Polished-Medical-Grade-Stainless-Steel-Massage-Wand-/130839703041?
Σαν αυτό ,αλλά όχι απο ebay .Mου το έστειλε συμπασχων απο το ιατρείο του πόνου γνωριμος,μέσω courier .Eπειδή πρόσφατα μου ζήτησε φίλος ,του τηλ. και δεν έχει άλλο δυστυχώς .Θα βρείς όμως dont worry.
'' 'Εχεις περίεργα γούστα εσύ αγόρι μου '' .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παράθεση από: detox στις 21 Νοεμβρίου, 2013, 06:04:24 ΜΜ
αν ειχε  και  δονηση  θα ηταν πρωτο...!  8)
Υπάρχει με δόνηση...μια ρώσσικη μαλακία που μοιάζει με black&decker...
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

αυτες τις μερες διαβαζω ενα site ενος τυπου που ισχυριζεται οτι διορθωσε το προβλημα..

Μια απο τις βασικες του τεχνικες ειναι η μαλαξη προστατη (επιμενει η αληθεια) ..αλλα και το εξωτερικο μασαζ τα ζεστα λουτρα κτλ..

Αν και ο τροπος που τα γραφει και οπως ειναι στημενο το σαιτ φαινεται μουφα  ..δεν φαινετε να πουλαει τιποτα ουτε να προωθει κατι.

Επισης λεει πολλα απο αυτα που αναφερονται και εδω. Μυικη ενταση διατασεις μασαζ οχι συχνο σεξ.

http://www.prostate-massage-and-health.com/

εχει και ενα βιντεο για την μαλαξη

Σχετικα με την μαλαξη λεει ...απαγορευτικες οι εντονες πιεσεις (οχι σαν του ακαταν)


περιμενω την αποψη σας!!
Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.