Παράθεση από: spyros harley στις 22 Ιουνίου, 2013, 10:06:57 ΠΜ
Φίλε hyper ban ο ΖΟΥΜΠΟΣ πρέπει να έρθει στην αθήνα να παρουσιάσει την δουλεια του.Να μαζευτούμε ολοι απο το forum να ρωτησουμε να παρουμε απαντήσεις .Ενωμένοι και οργανωμένοι να βοηθηθούμε και να βοηθησουμε ο ενας τον άλλον.ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.
Γειά σου ρε Σπύρο ,με συγχωρείς που δεν σου είχα απαντήσει ,δεν το είχα δει  .

Ο dr Ζουμπος είχε έρθει Αθήνα για ενήμερωση και δυστυχώς εκεί παρευρέθησαν μόνο 4 άτομα αν και περισσότεροι είχαν δηλώσει παρών .Δεν μπόρεσα προσωπικά να πάω διοτί είχα ένα ατύχημα και δεν μου ήταν δυνατόν να περπατήσω .

Είχε ενδιαφερων και κάποια παιδιά που γνώριζα απο το ιατρείο του τρόμου ,όπως ο Phaethon ,o Mάρκελος κτλ έλαβαν αξιόλογη ενημέρωση .Με ένα π.μ, προς αυτούς ίσως λάβεις κάποιες απο τις απαντήσεις που ζητάς .

Σήμερα μπήκα στο ιστορικό  μου για να κάνω ένα update . .
Τα πράγματα κυλούν μια χαρά σε όλα τα θέματα όπως είχα πεί και στο πρόσφατο παρελθόν εκτός απο  ενα σύμπτωμα που μου εμφανίστηκε μετα απο παρα πολύ καιρό  . Ήπια που λέτε μισό  μπουκάλι  κρασί  πρίν απο 3 μέρες  και μετά απο μιση ώρα απο την τελευταία γουλιά έκανα με  άσβεστο πάθος σεξ .Τελείωα φυσιολογικά αλλά μόλις πήγα για κατουρημα ,ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΚΑΥΤΗΣ ΣΤΑΓΟΝΑΣ .Εκείνος ο πόνος ξέρετε που σου δίνει την αίσθηση πως υπάρχει υπόλοιπο και μόλις βγαίνει στάζει και καίει ;;;;
ΑNYWAY ,προσθέτω και άλλο μην στις συμβουλές μου προς προστατιδοπαθείς και αυτό είναι το εξής :
Μην πίνεται με άδειο στομάχι και προσθέστε την αντιστοιχη ποσότητα σε νερό μόλις πινετε και το βασικότερο κατεμού ...Αφου πιείτε αποφύγετε το σεξ ή την αυτοίκανοποίηση  .   
Συνέβη μια φορά να πω κλείνωντας και όλα κυλούν κανονικά απο εκείνη την ούρηση και μετά  .

Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#16 24 Σεπτεμβρίου, 2013, 02:34:47 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 24 Σεπτεμβρίου, 2013, 02:40:32 ΜΜ από akatanopliktos
Εντυπωσιακά όλα αυτά και μπράβο που τα κατάφερες!!! Κόβω και εγώ τσόντες και μαλακία και περιμένω! Για να δούμε...πάντα ντούρος εύχομαι! Α και ξέχασα το συκώτι σου πρέπει να το μελετήσει η επιστήμη!
Τσούξιμο στην ούρηση ανέκαθεν, συμπτώματα όπως συχνοουρία,πόνος κατά την εκσπερμάτιση, αδύναμη στύση,κόπωση, ενόχληση και χαμηλή λίμπιντο από τα 13. Δυσουρία κατόπιν κυστεοσκόπησης στα 22. Πόνος και συχνουρία προς το παρόν υπό έλεγχο λόγω αφεψιμάτων πλατανόμηλων.14 χρόνια κατάθλιψη και αγαμία.

#17 12 Νοεμβρίου, 2013, 07:18:55 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 12 Νοεμβρίου, 2013, 07:31:37 ΜΜ από Hyper Ban
Γεια και χαρά σας .Επιστρέφω με ένα σημαντικό update ,μιας και μετά από πολύ καιρό ΞΑΝΑΞΕΣΚΊΣΤΗΚΑ στους πόνους .

Ας πάρουμε τα πράγματα όμως με την σωστή σειρά τους .

Αρχές Μαΐου ,έφυγα από την γενέτειρά μου και πήγα εποχιακά να δουλέψω σε ένα νησί ,στο αντικείμενό μου ,με δέλεαρ τα χρήματα και μόνο .Εν γνώση μου βεβαίως ,μεγάλο παπάρι παραμόνευε .Και για του λόγου το αληθές διαπιστώστε το και μόνοι σας :

-6 μήνες χωρις ,ρεπο .
-2 με 3 φορες την εβδομαδα ,τουλαχιστον 10 ωρες υπερωρίες .
-Αφόρητη ζέστη
-Τρελό αγχος ,ΤΡΕΛΟ
-Πίεση
-Στρες
-Τουαλετα και κατουρημα μια φορά το 8ωρο (και αφοδευση)
-Κακή διατροφή ,με βασική το club sadwitch
+μερικά ακόμα μείον .


Το λοιπόν ...Στους 6 μηνές δουλειάς ...

ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΏΠΙΣΑ ΚΑΝΈΝΑ ΜΑ ΚΑΝΈΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!

Είχα καύλες καθημερινά ,στην μαλακία υπήρξα άψογος όπως  και στο σεξ με την κοπέλα μου .

Αν εξαιρεθεί ένα τριήμερο επεισόδιο πόνου στον αριστερό όρχι ,μετά από υπερβολική μαλακία ,στυτικά η σεζόν και προστατικά   κύλησε άψογα !!!

Οι πόνοι τώρα που αναφέρω  ξεκίνησαν αμέσως μετά απο αυτήν .Και όταν λέω αμέσως ,εννοώ αμέσως .
Καθώς σταματήσαμε την δουλειά στο νησί και περιμέναμε να πάρουμε την απόλυση στο χέρι μας ,όπως και τα λεφτά ,από την πρώτη μέρα μέρα διακοπής αρχίσανε τα τσιμπήματα και σφίξιμο στην κωλοτρυπίδα οπού και με τις μέρες μεγάλωνε .Τα κυρίως προβλήματα άρχισαν δε ,όταν έφαγα 6.000 ευρώ φέσι από την ίδια την επιχείρηση/όμιλο .
Την ίδια μέρα βέβαια ,ήπια και κάνα 5ρι μπύρες ,άσχετο όμως μιας και μόνο χαλάρωση μου έφεραν .
Τρελάθηκα στο άγχος ,κόμπος στο στομάχι ,κόμπος μέσα στον κώλο ,κόμπος στην ουρήθρα ,ανακάτεμα και ΑΓΧΟΣ ,πολύ ΑΓΧΟΣ !
Οι πόνοι και οι ενοχλήσεις δε ,μου θύμισαν την οξεία προστατίτιδα που είχα περάσει και θα τολμούσα να πω πως ίσως να ήταν και μεγαλύτεροι .
Διχαλωτή ούρηση ,σταγδην ,κάψιμο ...ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ !!!
Παράνοια προστέθηκε στην όλη κατάσταση ,πως έχω πάλι μικρόβιο ,πως έχω πάλι οξεία ,τι και  αν μίλησα με φίλους συμπάσχωντες ,τι και αν γνώριζα μιας και τα είχα ξαναπεράσει ,τι και αν πάτησα με το wand στον προστάτη και δεν ένιωσα πόνο ...Τι ,τι,τι,τι...
Μέσα στον πανικό μου ,πήγα σε ενα μικροβιολογικό δικό μου(αφού γύρισα) ,πήρα στυλεους ,έβγαλα προστατικό υγρό με το wand και πήρα 2 δείγματα ,από λευκό ,υπόλευκο  υγρό απο την ουρήθρα ;Έδωσα και ούρα για ανάλυση πανάθεμα με .
Κοινά μικρόβια ,pcr ,μύκητες ...

ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΡΈΘΗΚΕ .

ΜΕ ΑΚΟΥΤΕ ;;;;;

Τ Ι Π Ο Τ Α

Ούτε καν πυοσφαίρια ,που πάντα μου έβγαιναν !!!!
. - . - . -

Για να μειωθούν οι πόνοι ,ξεκίνησα μυωχαλαραρωτικα και αντιφλεγμονώδη .Μικρή η διαφορά που είδα όμως μετά από 5 μέρες και τα έκοψα μαχαίρι .
Αμέσως χρησιμοποίησα alpha blockers  ,έβαλα και το wand στο παιχνίδι(αφού μικροβιακά ήμουν καθαρός) και από την 3η μέρα είδα διαφορά .Σήμερα και μετά από 6 μέρες συστηματικής αντιμετώπισης  έχω επανέλθει στα γνωστά φυσιολογικά επίπεδα για εμένα . Ακόμα όμως και σήμερα ,πιάνω τον εαυτό μου να στραγγαλίζει με τους μύες της περιοχής της πυέλου τον προστάτη .Αυτό που κάνω είναι μια βαθιά ανάσα και χαλάρωση .
Αν με ξαναπιάσει ο πανικός που με έπιασε ,για να προλάβω τα χειρότερα ίσως και να χρησιμοποιήσω και κάποιο αγχολυτικό  τύπου xanax .
Θα ήθελα να προσθέσω πως πέρα από την δουλειά μου ,είχα και άλλα πράγματα επιπλέον να αγχωθούμε ,συγκατοίκηση με την κοπέλα μου ,να γνωρίσω τους δικούς της ,,bla ,bla ,bla κ.α.

Τα συμπεράσματα απο το παραπάνω δικά σας .Εγώ τα δικά μου , αν και λίγο αποπροσανατολίστηκα τελευταίως  ομολογώ ,τα έχω βγάλει εδώ και καιρό .

Καλή ευκολία  .~
Υ.γ. Phaethon σε ευχαριστώ ,η βοήθεια σου υπήρξε καταλυτική .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Μπράβο Άρχοντα της προστατίτιδας...ήμουν σίγουρος ότι δεν θα είναι επί μακρόν η επιδείνωση.

Για φαντάσου όμως οι καλλιέργειες να σου έβγαζαν ένα τυχαίο μικρόβιο π.χ καμιά επιδερμική μαλακία....δεν θα ήταν αδύνατο να ξεκολλήσεις ότι μπορεί να μην φταίει αυτό;

Όλα καλά.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Hyper
Αυτό που περιγραφείς προσωπικά μου δινει να καταλάβω ότι οι πόνοι αυτοί σε ορχη, βουβονική χώρα κτλ ήταν περισσότερο από  τις κιρσοκήλες και όχι από τη προστατίτιδα. Μια κιρσοκήλη σε έξαρση  ( εάν τον έκανες λάστιχο όπως αναφέρεις) μπορεί να φέρει πιο εντόνους πόνους από τη προστατίτιδα, λογικά το γνωρίζεις εσύ που έχεις . Ενδεχομένως να υπάρχει αλληλεπίδραση και των δυο παθήσεων στις οξείς καταστάσεις.  Ολοι ξέρουμε ότι το άγχος, πίεση και συχνός αυνανισμός αυξάνει τις ενοχλήσεις μας φέρνοντας  δυσκολία στην ούρηση κτλ , δηλαδή το περιστατικό σου αυτό είναι περισσότερο παθολογικό και κακώς το συσχετίζεις με το μικροβιακό.
Το σημαντικό είναι οτι είσαι πάλι καλά.
Πριν δυο χρόνια ξεκίνησαν όλα με τη παρουσία εντερόκοκκου που δε καταπολεμηθηκε σωστα. Τον Μαρτιο του 2013 , εμφανίστηκαν έντονοι  πόνοι αρχικά στους όρχεις, αναταράξεις εντέρων, πόνο στο προστάτη , δυσκολία στο περπάτημα, πόνοι στη μέση. Οι εξετάσεις στην αρχή έδειξαν εντερόκοκκο και στη συνέχεια χλαμυδιο. Πήρα  διάφορες αγωγές εξαιτίας έντονων ενοχλήσεων στο προστάτη, ενοχλητικό μπαλάκι και σφίξιμο στο περίνεο. Το χλαμύδιο ανιχνεύεται μόνο με κυτταρομετρία ροής και οχι με pcr. Πλέον δεν έχω ενοχλήσεις.

ΠαράθεσηΜια κοιρσοκήλη σε έξαρση  ( εάν τον έκανες λάστιχο όπως αναφέρεις) μπορεί να φέρει πιο εντόνους πόνους από τη προστατίτιδα
Ποιος σου το έχει πει αυτό ; Που το έχεις διαβάσει ; Εγώ πουθενά και η κοιρσοκήλη που ΕΙΧΑ(αριστερά μόνο) ,ήτανε μετρίου προς μικρού βαθμού .Εγχειρίστηκα πριν από 3 χρόνια και δεν άλλαξε τίποτα ως προς τα συμπτώματα .

Από όσα εγώ έχω διαβάσει η κοιρσοκήλη αν είναι μεγάλου βαθμού ΙΣΩΣ  να κάνει και πόνους .Η εμμονή μου με οδήγησε στο χειρουργικό τραπέζι επίσης θα ήθελα να πω ,στην οριακή ηλικία των 30 .

Παράθεσηδηλαδή το περιστατικό σου αυτό είναι περισσότερο παθολογικό και κακώς το συσχετίζεις με το μικροβιακό.

Συγκεκριμένα γράφω :

Παράνοια προστέθηκε στην όλη κατάσταση ,πως έχω πάλι μικρόβιο ,πως έχω πάλι οξεία ,τι και  αν μίλησα με φίλους συμπάσχωντες ,τι και αν γνώριζα μιας και τα είχα ξαναπεράσει ,τι και αν πάτησα με το wand στον προστάτη και δεν ένιωσα πόνο ...Τι ,τι,τι,τι...

Που ακριβώς βλέπεις τον συσχετισμό αυτόν ; Με αυτοαποκάλεσα παρανοϊκό όπως  βλέπεις ,συνεπώς γνώριζα.

Τώρα αν αυτό που εννοείς είναι πως κάποιοι απο τους πόνους της βουβωνικης χώρας ,προέρχονται απο τις επεμβάσεις που έχω κάνει (αριστερά για κοιρσοκηλη ,δεξιά για βουβωνοκήλη) συμφωνώ μαζί σου αλλά και πάλι δεν μιλάω κάπου για πόνους στους όρχεις εκτός από :

Αν εξαιρεθεί ένα τριήμερο επεισόδιο πόνου στον αριστερό όρχι ,μετά από υπερβολική μαλακία ,στυτικά η σεζόν και προστατικά   κύλησε άψογα !!!

Όπου δεν έχει να κάνει προφανώς με το ξεσκίστηκα στους πόνους .

Είμαι σίγουρος πως έχεις καλή διάθεση ,όπως όμως και για το ότι δεν διάβασες καλά αυτο που έγραψα !

Σε ευχαριστώ όπως και να έχει και σε φιλώ σταυρωτά!


Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παρακαλώ πολύ τον φίλο Hyper Ban να μου πει τι είναι το wand και για τον τρόπο χρήσης.Ευχαριστώ
Άρχισα να ασχολούμε με τον προστάτη μου το 2002 στα 48 λόγω τέτοιων προβλημάτων υγείας του πατέρα μου, φοβούμενος την κληρονομικότητα, και δεν έκανα λάθος όπως φαίνεται.Το PSA στα όρια και το μέγεθος αυξημένο.Κανένα όμως λειτουργικό πρόβλημα.Με την δακτυλοσκόπιση δεν ανιχνεύτηκε κακοήθεια.Το 2006 μου πρότεινε ο γιατρός ενδοσκοπική υπερηχογραφία προστάτη που δεν έκανα τελικά.Αργότερα εξετάσεις ούρων, σπέρματος, αίματος βρέθηκε ένα μικρόβιο, ένα μήνα αντιβίωση κτλ.

Παράθεση από: Mat στις 22 Μάρτιος, 2014, 12:16:36 ΜΜ
Παρακαλώ πολύ τον φίλο Hyper Ban να μου πει τι είναι το wand και για τον τρόπο χρήσης.Ευχαριστώ


ελπιζω να εισαι προετοιμασμενος..

Συμφωνα με την νευρομυικη  θεωρια (ψαξε για wise anderson protocol)  ..τα προβληματα του πυελικου αλγους προκαλουνται λογω εντασης καποιων μυων στην περιοχη της πυελου. Η θεωρια λεει οτι ασκωντας πιεση εσωτερικα, σε συγκεκριμενα σημεια αυτων των μυων, οι μυς με το καιρο επανερχονται στην φυσιολογικη τους κατασταση.

Τα υπολοιπα τα αφηνω στην φαντασια σου ..απο που μπορεις να εχεις προσβαση σε αυτους τους μυς ..και για να σε βοηθησω Wand σημαινει ραβδι.

..θα ελεγα ομως πρωτα να γραψεις το ιστορικο σου, και αργοτερα να διαβασεις ολες αυτα που εχουν γραφτει εδω. Εννοειτε πως δεν δοκιμαζεις τιποτα, πρωτου ενημερωθεις καλα και να εισαι σιγουρος το τι σου συμβαινει.

αληθεια hyper ..ποιο wand χρησιμοποιεις ..και πως υπολογιζεις την πιεση που ασκεις;

Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

Παράθεση από: Mat στις 22 Μάρτιος, 2014, 12:16:36 ΜΜ
Παρακαλώ πολύ τον φίλο Hyper Ban να μου πει τι είναι το wand και για τον τρόπο χρήσης.Ευχαριστώ

To wand που χρησιμοποιούσα είναι το pure wand  njoy ,το οποίο δεν έχει καμία σχέση με ιατρικά εργαλεία κτλ .Μου το συνέστησε ο φίλος ''Λαρισαίος'' . Αρχικώς βεβαίως φτιάχτηκε για άλλους σκοπούς ,περίεργους ,που εγώ προσωπικά ποτέ δεν εντόπισα ,μιας και το χρησιμοποίησα για αρκετό καιρό..!!!Πραγματικά δεν γνωρίζω πως ικανοποιούνται μέσω αυτών των κόλπων και δεν εντόπισα τίποτα άλλο εκεί σαν το περίφημο σημείο g ,εκτός από τα σημεία που με την πίεση δημιουργούνταν  κάτι σαν  φλόγωση .
Σε αυτά τα σημεία πάταγα ,με λίγη πίεση (τόση όσο το να νιώθω το κάψιμο) για περίπου 30 δεύτερα .
Σε μύες πέριξ και πάνω στον προστάτη , μην ξεχνάμε πως και ο προστάτης περιλάβετε από μύες ...
Δεν το χρησιμοποιώ εδώ και 2 -3 μήνες μιας και είμαι ελεύθερος συμπτωμάτων ...
Ελπίζω να σας κάλυψα .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Είσαι παλικάρι που το ξεπέρασες με κόλπα και όχι με δάχτυλα ΑΚΑΤΑΝ προέλευσης.

Έχεις διαφορετικούς τρόπους αντιμετώπισης από εμένα, αλλά έχεις ενδιαφέρουσα προσέγγιση, αυτό στο αναγνωρίζω.

Η μοναδική μου διαφωνία με εσένα φίλτατε είναι στον αυνανισμό. Προσωπική μου εμπειρία είναι πως όσο λιγότερο αυνανίζομαι, τόσο καλύτερα νιώθω. Και τόσο καλύτερες επιδόσεις έχω στο σέξ, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.

Ψυχραιμία και καλή καρδιά :) 

Βενσε- Αντώνης- ρεμος


Συμπτώματα απο 02.2011 (κάψιμο μετά την ούρηση- πόνος στην χαμηλή κοιλιακή χώρα, περίνεο, χαμήλά στη μέση, στυτικά προβλήματα). Καλλιέργειες ούρων στείρες. Καλλιέργειες σπέρματος στρεπτόκοκκος, εντερόκοκκος. Αντιμετώπιση με αντιβίωση δια στόματος, ενέσιμη, αντιφλεγμονώδη, Α-blockers. Συμπτώματα τα οποία δεν είναι μόνιμα. Προηγούμενο ιστορικό με σπαστική κολίτιδα (αντιμετωπίστηκε). Εκκίνηση λήψης κουεσερτίνης 01.2013 (Έχει λήξη 09.2013). Καθαρός από μικρόβια από 12.2012. Τεκνοποίηση 02.2012. Mείωση συμπτωμάτων από Ιούλιο 2013 μετά από εκκίνηση Γιόγκα και περιορισμό γλουτένης. Παράλληλα σταμάτημα σε γυμναστήριο (Βάρη), εκγύμναση μόνο με βοήθεια σωματικού βάρους. Μαξιλαράκι "ντόνατ" στο αυτοκίνητο και θετική σκέψη. Πλέον δεν θεωρώ τον εαυτό μου ασθενή ( 18.12.2013) αλλά ανήκω σε "ευαίσθητη ομάδα" .... Πληροφορίες εντός. Δεν υπαρχουν ματζούνια και μαγικές θεραπείες, μόνο παρατήρηση, αποφυγή και προσπαθεια.

Παράθεση από: Agxwmenos στις 27 Ιουλίου, 2014, 06:59:14 ΠΜ
Η μοναδική μου διαφωνία με εσένα φίλτατε είναι στον αυνανισμό. Προσωπική μου εμπειρία είναι πως όσο λιγότερο αυνανίζομαι, τόσο καλύτερα νιώθω. Και τόσο καλύτερες επιδόσεις έχω στο σέξ, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.

Φίλε Αγχωμένε ή κάτι δεν κατάλαβες εσύ ή κάτι δεν κατάλαβα εγώ. Ο Super Ban είναι από τους πρώτους που "κατήγγειλαν" τον αυνανισμό ως πηγή προβληματων.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#26 27 Ιουλίου, 2014, 03:21:55 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 27 Ιουλίου, 2014, 03:49:40 ΜΜ από Hyper Ban
ΠαράθεσηΑπο εσένα .
Είσαι παλικάρι που το ξεπέρασες με κόλπα και όχι με δάχτυλα ΑΚΑΤΑΝ προέλευσης.

Να είσαι καλά που μου το αναγνωρίζεις .Αν είχες διαβάσει όμως καλύτερα το ιστορικό μου ,θα είχες παρατηρήσει πως συνέβαλε και ο Ακατάν σε αυτό ,όπως και το wand  ,ΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΗΣΗ ΑΥΤΟΥ  ΠΡΙΝ  9 ΜΗΝΕΣ.
--------------------------------------------------------------------------------

ΠαράθεσηΑπο εσένα .
Έχεις διαφορετικούς τρόπους αντιμετώπισης από εμένα, αλλά έχεις ενδιαφέρουσα προσέγγιση, αυτό στο αναγνωρίζω.

Μάλον ξέχασες πως πριν απο 14-15 μήνες και για καιρό μετά , ζήταγες και έπαιρνες συμβουλές ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ,τύπου donut shaped μαξιλαράκια , αποχή απο τον αυνανισμό ΚΤΛ

ΠαράθεσηΑπο εσένα .
@ Hyper_Ban: Δίνω πόνο αδερφέ, μεγάλη συμβουλή έδωσες.

--------------------------------------------------------------------------------
ΠαράθεσηΑπο εσένα .Η μοναδική μου διαφωνία με εσένα φίλτατε είναι στον αυνανισμό. Προσωπική μου εμπειρία είναι πως όσο λιγότερο αυνανίζομαι, τόσο καλύτερα νιώθω. Και τόσο καλύτερες επιδόσεις έχω στο σέξ, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.

Στο θέμα που διημιούργησα ΠΟΡΝΟ, ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ και σχέση με ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΤΑΤΙΤΙΔΑ και ΣΤΥΤΙΚΗ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ έχεις σχολιάσει σχετικα. Κοίτα και μόνος σου ....

ΠαράθεσηΠαλιά μας λέγαν ότι τυφλώνει και δεν το πιστεύαμε... Αλλά μάλλον άλλο πράγμα εννοούσαν ότι τυφλώνει ο αυνανισμός...

-------------------------------------------------------------------------------

ΠαράθεσηΑπο εσένα .
Ψυχραιμία και καλή καρδιά :) 

Την ψυχραιμία δεν την χρειάζομαι ,υποθέτω πως σε εμένα απευθύνεσαι .Δεν καταλαβαίνω επίσης το ύφος σου ,που απο το πουθένα εμφανίζεσαι  και μου απευθύνεσαι ...Αν κοιτάξεις τα  inbox σου επίσης ,έγραφες και μας ρώταγες συνέχειααααα για την στύση ,παίρνοντας συμβουλές ...Κουράστηκες και έσυ σε κάποια φάση για τις τόσες φορές που μας ρώτησες  ,που μας απολογήθηκες  κιόλας !!!
Απο ότι φαίνεται σήμερα όχι απλά ξέχασες  πόσες συμβουλές πήρες ,αλλά είσαι και  σε φάση για να τις δώσεις πίσω ,''διαφωνώντας'' για τα αυτονόητα ,...
Δικαίωμα σου ,όφειλα όμως να σου απαντήσω διοτί μου απεύθυνες κάπως έντονα τον λόγο.
Και επείδη κάποια στιγμή έγραψες πως παρακολουθείς τα πάντα εδώ μέσα ,μήπως ένα απ εκείνα ήταν και αυτός ο οδηγός φίλτατε ;Εδώ βλέπεις να διαφωνούμε ;Γράφτηκε σχεδόν 2 χρόνια πριν.Μήπως πολλά απο τα σημερινά σου τρικ ,βασίζονται σε αυτόν ;

http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=652.0


ΠαράθεσηΒενσε- Αντώνης- ρεμος


Venceremos
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΓΡΑΦΩ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ  .
Μην ειρωνεύεσαι .δεν σε ειρωνευόμουν μόλις σου έδινα συμβουλές .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παράθεση από: Hyper Ban στις 27 Ιουλίου, 2014, 03:21:55 ΜΜ
ΠαράθεσηΑπο εσένα .
Είσαι παλικάρι που το ξεπέρασες με κόλπα και όχι με δάχτυλα ΑΚΑΤΑΝ προέλευσης.

Να είσαι καλά που μου το αναγνωρίζεις .Αν είχες διαβάσει όμως καλύτερα το ιστορικό μου ,θα είχες παρατηρήσει πως συνέβαλε και ο Ακατάν σε αυτό ,όπως και το wand  ,ΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΗΣΗ ΑΥΤΟΥ  ΠΡΙΝ  9 ΜΗΝΕΣ.


--------------------------------------------------------------------------------

ΠαράθεσηΑπο εσένα .
Έχεις διαφορετικούς τρόπους αντιμετώπισης από εμένα, αλλά έχεις ενδιαφέρουσα προσέγγιση, αυτό στο αναγνωρίζω.

Μάλον ξέχασες πως πριν απο 14-15 μήνες και για καιρό μετά , ζήταγες και έπαιρνες συμβουλές ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ,τύπου donut shaped μαξιλαράκια , αποχή απο τον αυνανισμό ΚΤΛ

ΠαράθεσηΑπο εσένα .
@ Hyper_Ban: Δίνω πόνο αδερφέ, μεγάλη συμβουλή έδωσες.

--------------------------------------------------------------------------------
ΠαράθεσηΑπο εσένα .Η μοναδική μου διαφωνία με εσένα φίλτατε είναι στον αυνανισμό. Προσωπική μου εμπειρία είναι πως όσο λιγότερο αυνανίζομαι, τόσο καλύτερα νιώθω. Και τόσο καλύτερες επιδόσεις έχω στο σέξ, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.

Στο θέμα που διημιούργησα ΠΟΡΝΟ, ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ και σχέση με ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΤΑΤΙΤΙΔΑ και ΣΤΥΤΙΚΗ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ έχεις σχολιάσει σχετικα. Κοίτα και μόνος σου ....

ΠαράθεσηΠαλιά μας λέγαν ότι τυφλώνει και δεν το πιστεύαμε... Αλλά μάλλον άλλο πράγμα εννοούσαν ότι τυφλώνει ο αυνανισμός...

-------------------------------------------------------------------------------

ΠαράθεσηΑπο εσένα .
Ψυχραιμία και καλή καρδιά :) 

Την ψυχραιμία δεν την χρειάζομαι ,υποθέτω πως σε εμένα απευθύνεσαι .Δεν καταλαβαίνω επίσης το ύφος σου ,που απο το πουθένα εμφανίζεσαι  και μου απευθύνεσαι ...Αν κοιτάξεις τα  inbox σου επίσης ,έγραφες και μας ρώταγες συνέχειααααα για την στύση ,παίρνοντας συμβουλές ...Κουράστηκες και έσυ σε κάποια φάση για τις τόσες φορές που μας ρώτησες  ,που μας απολογήθηκες  κιόλας !!!
Απο ότι φαίνεται σήμερα όχι απλά ξέχασες  πόσες συμβουλές πήρες ,αλλά είσαι και  σε φάση για να τις δώσεις πίσω ,''διαφωνώντας'' για τα αυτονόητα ,...
Δικαίωμα σου ,όφειλα όμως να σου απαντήσω διοτί μου απεύθυνες κάπως έντονα τον λόγο.
Και επείδη κάποια στιγμή έγραψες πως παρακολουθείς τα πάντα εδώ μέσα ,μήπως ένα απ εκείνα ήταν και αυτός ο οδηγός φίλτατε ;Εδώ βλέπεις να διαφωνούμε ;Γράφτηκε σχεδόν 2 χρόνια πριν.Μήπως πολλά απο τα σημερινά σου τρικ ,βασίζονται σε αυτόν ;

http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=652.0


ΠαράθεσηΒενσε- Αντώνης- ρεμος


Venceremos
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΓΡΑΦΩ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ  .
Μην ειρωνεύεσαι .δεν σε ειρωνευόμουν μόλις σου έδινα συμβουλές .


Φίλε Χάιπερ,

Πρώτα από όλα, τις απολογίες μου, γιατί από ότι φαίνεται η απάντησή μου σε ενόχλησε. Αδυνατώ να καταλάβω το γιατί βέβαια, αλλά εφόσων σε ενόχλησε, απολογούμαι ξανά.

Από την άλλη όμως, το ύφος σου 100 καρδιναλίων ενοχλεί εμένα. Φυσικά και μου έδωσες συμβουλές, φυσικά και θυμάμαι τα πάντα και φυσικά στηρίχτηκα και επάνω σου, όπως και πολλοί άλλοι. Και φυσικά και σου είπα ευχαριστώ, όπως και σε όλα τα μέλη που με τον τρόπο τους βοήθησαν.  Και φυσικά και στο αναγνωρίζω, αλλά φυσικά έχω άλλο τρόπο προσέγγισης. Πραγματικά, δεν μπορώ να καταλάβω τι πυροδότησε αυτή την αντίδρασή σου και θα ήθελα να μάθω τον τρόπο που ανέγνωσες το μήνυμά μου.

Η πράγματικότητα είναι ότι χάρηκα που μετά από μια τέτοια έξαρση, και δυσκολίες στη ζωή σου όπως αναφέρεις, το πάλεψες συνειδητά, με διαφορετικό τρόπο από ότι θα έκανα εγώ, είναι η αλήθεια. Αυτό βέβαια, δε σε κάνει ούτε πιο σπουδαίο ούτε κατώτερο εμού. Αν η διαφορετικότητα σε ενοχλεί, τότε μπορείς να ενοχλείσαι με το δικαίωμα στην αυτοδιάθεση κάθε έμβιου όντος.

Το να διεκδικείς δάφνες για την αδιαμφισβήτητη συμβολή σου στο φόρουμ είναι επίσης αναφαίρετο δικαίωμά σου και φυσικά πλάθει το προφίλ σου.  Σε θεωρούσα από τα φωτεινά σημεία στο φόρουμ λόγω ύφους και συμβολής και συνεχίζω να σε θεωρώ, αλλά λόγω πλέον της συμβολής σου και μόνο.

Τέλος, συγνώμη αν "ξέχασα" μερικά σημεία από το ιστορικό σου. Καθένας τραβάει το δικό του "γολγοθά" με την "αρρώστια" και μοναδικός σκοπός είναι η στήριξη και όχι οι έριδες. Δεν χρησιμοποίησα ποτέ το φόρουμ για να το παίξω ειδήμονας, μάγκας ή φωτεινός παντογνώστης. Απλά πήρα πολλά και έδωσα λιγότερα, είναι η αλήθεια. Αλλά, ευτυχώς το φόρουμ δεν είναι η κύρια ασχολία μου και σου ζητώ συγνώμη ξανά που "ξέχασα" ή "παράβλεψα" τις απόψεις σου περί αυνανισμού. Αλλά πάλι, αν σκεφτείς λιγάκι, επειδή ΗΞΕΡΑ τις απόψεις σου, μου φάνηκε περίεργο και διαφοροποιήθηκα.

Εν κατακλείδη, θα ξαναπώ "ψυχραιμία και καλή καρδιά" με ΟΛΗ τη σημασία της έκφρασης. Ψυχραιμία, γιατί μόνο έτσι θα ξεπεράσουμε αυτό που μας ταλαιπωρεί. Καλή καρδιά, γιατί δε νομίζω ότι χρειάζεται να υπάρχουν έριδες μεταξύ μας, αλλα υποστήριξη.  Η ειρωνία είναι κάτι που δε με χαρακτηρίζει, αλλά βλέπω ότι εξ ιδίων καμιά φορά κρίνονται τα αλλότρια.

Και πάλι σου ζητώ να με συγχωρέσεις αν θεώρησες το ύφος μου προσβλητικό, αλλά κατά την ίδια έννοια θεωρώ την "επίθεσή" σου αστοχη, άκαιρη και σίγουρα όχι αντιπροσωπευτική του προφίλ που είχες παρουσιάσει κατά καιρούς. Την επόμενη φορά, πριν ανοίξεις τους ασκούς του Αιόλου (ή το φυαλίδιο του Ασκληπιού, λόγω της παραμονής σου στο νησί του), σε προτρέπω να ζητήσεις εξηγήσεις αν "θίγεσαι". Ας μεταβιβάσουμε την δραματική στα καλοκαιρινά αρχαία θέατρα, όπου και ανήκει αυτή την εποχή και ας εξασκήσουμε την διαλεκτική, που είναι πιο κλασσική και παντώς καιρού. Χαμογέλα και μην νομίζεις ότι σκοπός μου είναι να σε προσβάλω. Έχω και έχεις -αν μου επιτρέπεις να εκφραστώ για εσένα-καλύτερα και πιο ουσιώδη πράματα να ασχοληθούμε, δε νομίζεις;

Μετά τιμής,

Αγχωμένος

ΥΓ: Συμπάθα με που δε σου απαντώ γραμμή προς γραμμή όπως πράττεις εσύ, αλλά δεν είναι αγώνας επιτραπέζιας αντισφαίρισης η φάση αγαπητέ. Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου. Αγχωμένος.
Συμπτώματα απο 02.2011 (κάψιμο μετά την ούρηση- πόνος στην χαμηλή κοιλιακή χώρα, περίνεο, χαμήλά στη μέση, στυτικά προβλήματα). Καλλιέργειες ούρων στείρες. Καλλιέργειες σπέρματος στρεπτόκοκκος, εντερόκοκκος. Αντιμετώπιση με αντιβίωση δια στόματος, ενέσιμη, αντιφλεγμονώδη, Α-blockers. Συμπτώματα τα οποία δεν είναι μόνιμα. Προηγούμενο ιστορικό με σπαστική κολίτιδα (αντιμετωπίστηκε). Εκκίνηση λήψης κουεσερτίνης 01.2013 (Έχει λήξη 09.2013). Καθαρός από μικρόβια από 12.2012. Τεκνοποίηση 02.2012. Mείωση συμπτωμάτων από Ιούλιο 2013 μετά από εκκίνηση Γιόγκα και περιορισμό γλουτένης. Παράλληλα σταμάτημα σε γυμναστήριο (Βάρη), εκγύμναση μόνο με βοήθεια σωματικού βάρους. Μαξιλαράκι "ντόνατ" στο αυτοκίνητο και θετική σκέψη. Πλέον δεν θεωρώ τον εαυτό μου ασθενή ( 18.12.2013) αλλά ανήκω σε "ευαίσθητη ομάδα" .... Πληροφορίες εντός. Δεν υπαρχουν ματζούνια και μαγικές θεραπείες, μόνο παρατήρηση, αποφυγή και προσπαθεια.

#28 30 Ιουλίου, 2014, 03:50:19 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 30 Ιουλίου, 2014, 03:54:43 ΠΜ από Hyper Ban
Nαι βέβαια .
Και τώρα με πιάνουν πολύ ,πολύ σπάνια...Τελευταία φορά ,πέρσυ τέλη οκτώμβρη .Αποδείχτηκε πως ήταν συσωρευμένο άγχος.
Είσαι ακόμα στην αρχή της πάθησης ,να κάνεις υπομονή .Όλα αυτά σε λίγο καιρό θα είναι παρελθόν.Πρέπει να ηρεμήσεις και να βρεις τι είναι αυτό που σε χαλάει στην καθημερινότητα σου .Κατι συμβαίνει εκεί και στρεσάρει το μυικό σου σύστημα στην περιοχή της πυελού πιστεύω ...
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .