12 Αυγούστου, 2014, 06:31:04 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 30 Αυγούστου, 2017, 06:13:09 ΜΜ από κατερινα ατετοκουμπο
ΟΥΡΟΛΟΓΟΣ

Καλημέρα, σόρυ ήμουν εκτός για αυτό και δεν απάντησα νωρίτερα, θα σου προτείνω 3 γιατρούς κατα σειρά προσωπικής εκτίμησης. α) Ηλίας Μπράχος χειρούργος ουρολόγος τα πρωινά στο ΙΚΑ και τα απογεύματα στο Ιπποκράτειο (τηλ στην γραμματεία του Ιπποκράτειου για ωράριο 2810342755). Πολύ συζητήσιμος και φιλικός γιατρός, σεμνος, χωρίς ύφος ξερόλα. Δίνει από τα πιο σύγχρονα σχήματα αντιβιώσεων αλλά δυστυχώς είναι προσκολημένος στο τρίπτυχο: ασθένεια - αντιβίωση - ίαση. Αν δεν υπάρχει κάτι περιπλεγμένο που δεν περνάει μόνο με αντιβίωση θα ήταν η πρώτη επιλογή μου. Εξαιρετικά έμπειρος. Επίσης από τους πολύ οικονομικούς γιατρούς. 40 ευρώ με απόδειξη πρώτη επίσκεψη και 30 ευρώ χωρίς οι επόμενες αν χρειαστούν. Τέλος πολύ καλός γιατρός για να σου δίνει μια σωστή αντιβίωση χωρίς πολλές πολλές κουβέντες και ειρωνείες για τυχόν άλλες θεραπευτικές μεθόδους που ακολουθείς. β) Γιώργος Παρανυχιανάκης χειρούργος ουρολόγος τα πρωινά στο ΙΚΑ και αυτός και τα απογεύματα Μάχης Κρήτης 10, έχει και άλλα ιατρεία εκεί, το τηλ δεν στο γράφω γιατί το σηκώνει σπάνια. Θα πάς 4 η ώρα το απόγευμα και θα περιμένεις στην ουρά η οποία να παρακαλάς να είναι μικρή για να την προλάβει μέχρι τις 6. Τι γίνεται μετά δεν ξέρω και δεν τόλμησα να ρωτήσω.  Έχει μηχάνημα διορθικού υπέρηχου στο ιατρείο του (αν ενδιαφέρεσαι για σένα σου είναι αδιάφορο) και χρεώνει πρώτη επίσκεψη με διορθικό 70 ευρώ και μετά ότι έχετε την ευχαρίστηση ανάλογα και το πως θα σε κόψει οικονομικά. Εμένα πάντως που με κατέταξε στην κατηγορία των μπατήρηδων μου πήρε 50 ευρώ για 3 επισκέψεις μαζί με την διορθική ένεση αντιβιωτικού στον προστάτη που μου έκανε. Επίσης ήμουν μπροστά σε περίπτωση καρκινοπαθή γέρου που δεν του πήρε χρήματα για την εξέταση. Λιγομίλητος και σχετικά στον κόσμο του δίνει αρκετά καλές αντιβιώσεις και από πολλούς θεωρείται αν όχι το Νο1 στο Ηράκλειο σίγουρα στους 3 πρώτους. Ότι λέει πάντως είναι ουσίας αλλά δεν είναι ακριβώς ο γιατρός που θα συζητήσεις με λεπτομέρειες το πρόβλημά σου. Είναι και ο λαός που περιμένει από έξω...  γ) Ειρήνη Πεδιαδίτη χειρούργος ουρολόγος Λ. 62 Μαρτύρων 36 τηλ. 2810371433 και στο Interclinic που είναι διευθύντρια του ουρολογικού του. Δεν έχω πάει αλλά φίλος μου και άλλοι γνωστοί την κατατάσουν αν όχι στο Νο1 στο Ηράκλειο σίγουρα στους 3 πρώτους. Από ότι έχω καταλάβει είναι καλή σε περιστατικά του στιλ: συνδιασμός κυστίτιδας με ζάχαρο και γενικά δεν φοβάται τα δύσκολα. Αν δεν είχα δει την σημαντική βελτίωση της υγείας μου με τον δικό μου αυτοσχεδιασμό θα είχα πάει. Είναι αρκετά ακριβή 150 ευρά πρώτη επίσκεψη και 70 ευρά οι επόμενες. Αυτά αν θες κάτι παραπάνω μου λές, έχω  πάει και σε άλλους αν θες την γνώμη μου για κάποιο συγκεκριμένο γιατρό.           
Εμφάνιση συμπτωμάτων το 2007: αίμα στο σπέρμα και ασβεστώσεις, αγωγή κλασικά κινολόνη όπως και τις επόμενες φορές. Άρχισα να το ψάχνω λίγο περισσότερο το 2010 με πιο πλήρεις αγωγές αλλά κάθε φορά τα συμπτώματα (πόνος στους όρχεις, κίτρινο χρώμα σπέρματος, τσούξιμο στην ούρηση, δέκατα, κόπωση, αίσθηση βάρους) επανέρχονταν σε 20 ημέρες μετά την αγωγή εντονότερα. Στις 2/5/2013 ξεκίνησα συνδυασμό αλκαλικής διατροφής και νηστειοθεραπείας με πολύ καλά αποτελέσματα μέχρι τώρα. Θα δείξει... Λοιπόν έδειξε. Από το Πάσχα του 2013 με αρχές νηστειοθεραπείας και αλκαλικής διατροφής είμαι σχεδόν ασυμπτωματικός. Το μόνο που μου έχει μείνει είναι τσούξιμο κατά την ούρηση μερικές μέρες του μήνα και υποκίτρινο χρώμα σπέρματος. PSA 0,43 τον 1o του 2014.


Also, I really appreciate the atmosphere of encouragement, sharing and experimentation on the boards. 
There are some truly exceptional artists here.