#15 28 Αυγούστου, 2013, 01:13:03 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 28 Αυγούστου, 2013, 01:15:03 ΜΜ από Smith
Καλημερα σε όλους.

22 μερες χωρις αντιβιωσεις, 8 μερες χωρις κουαρσετινη. Δεν πονάω καθόλου. Μόνο ενα πιάσιμο στη μεση οταν καθομαι πάνω από 1 ωρα. Περναει με κινησεις της μεσης ορθιος για 1-2 λεπτά. Ομοίως όταν οδηγώ παραπάνω από 1-1,5 ώρα συνεχόμενα. Στυση-σπέρμα όλα ok.
Ο γιατρός μου ειπε τελειώσαμε. Καλλιεργειες σπέρματος για κοινα μικροβια, χλαμυδια, γονοκκοκο, hominis..κάτι, ουρεαπλασμα, μυκόπλασμα αρνητικές. Χωρίς pcr αλλά το αφησαν το δειγμα για 5 μέρες Πανω από 4 μερες ήδη ειναι υπερβολή μου είπαν. Δεν ξερω αν εχουν δικιο. Γενική ούρων και καλλιεργεια ουρων αρνητικές.
Δεν ξερω αν θεραπευτικα τελεσίδικα.
Αυτό που ξέρω ειναι οτι 2 γιατροί μου εδιναν στα τυφλά αντιβιωση και αντικαταθλιπτικά χωρις αποτελεσμα και με μόνο εργαλείο μια -καθαρή- γενική ούρων και μου ελεγαν να μαθω να ζω μ αυτό. Τί ειναι το "αυτό" τελικά ρε παιδιά? Μια μαλακία και μισή ειναι.
Αυτό που καταλαβα ειναι οτι το α-μικροβιακό πυελικό άλγος ειναι λιγοτερο συχνό απ οτι νομιζουμε. Αλλά και γι αυτό όλο και κάτι γίνεται. Φυσικοθεραπεια, σκευασματα κτλ. Αρκεί πρώτα να σιγουρευτούμε οτι καθαρισε το συστημα από μικρόβια. Τα χλαμυδια ειναι πιο επίμονα αλλά κι αυτά φευγουνε, αυτό κατάλαβα.
Αμα θελετε να ρωτησετε κατι και ξερω ν απαντήσω πείτε μου. Εγραψα αυτα που πέρασα και τί έγινε. Συντομα θα επικαιροποιησω και το ιστορικό υπογραφή μου. Δεν νταραβεριζομαι με γιατρούς, δεν ειμαι γιατρός. Τα γραφω όπως τα καταλαβαίνω εγώ, πιθανό να κάνω λάθος, δε συμβουλευω. Αυτά και περαστικά σε όλους με καλή ψυχολογια.
35 χρονών.Tavanic με σντιβιογραμμα για 6 εβδομαδες και vibramycin. Eιχα enterococus spp και γονοκκοκο. Τωρα δεν πονάω καθόλου. Πήρα για καμια δεκαρια μερες κουαρσετινη. Τωρα πια μόνο ενα πιάσιμο στη μεση οταν καθομαι πάνω από 1 ωρα. Περναει με κινησεις της μεσης ορθιος για 1-2 λεπτά. Ομοίως όταν οδηγώ παραπάνω από 1-1,5 ώρα συνεχόμενα. Στυση-σπέρμα όλα ok.
Ο γιατρός μου ειπε τελειώσαμε. Καλλιεργειες σπέρματος για κοινα μικροβια, χλαμυδια, γονοκκοκο, hominis..κάτι, ουρεαπλασμα, μυκόπλασμα αρνητικές. Γενική ούρων και καλλιεργεια ουρων αρνητικές.
Δεν ξερω αν θεραπευτικα τελεσίδικα.
Αυτό που ξέρω ειναι οτι 2 προηγουμενοι γιατροί μου εδιναν στα τυφλά αντιβιωση και αντικαταθλιπτικά χωρις αποτελεσμα και με μόνο εργαλείο μια -καθαρή- γενική ούρων και μου ελεγαν να μαθω να ζω μ αυτό.

#16 28 Αυγούστου, 2013, 01:44:52 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 28 Αυγούστου, 2013, 01:57:31 ΜΜ από Phaethon
Παράθεση από: Smith στις 28 Αυγούστου, 2013, 01:13:03 ΜΜ
Αυτό που καταλαβα ειναι οτι το α-μικροβιακό πυελικό άλγος ειναι λιγοτερο συχνό απ οτι νομιζουμε.

Μελέτες δείχνουν ότι 95% των ασθενών που τους γίνεται διάγνωση "Χρόνια Προστατίτιδα" στην ουσία πάσχουν από Κατηγορία ΙΙΙ-Σύνδρομο Χρόνιου Πυελικού Άλγους (παλαιότερα: "Χρόνια Μη βακτηριακή Προστατίτιδα"). Πηγή: Nickel επίσης Wise & Anderson.

Αν μου επιτρέπεις, εσύ πως έβγαλες συμπέρασμα περί του αντιθέτου και πόσο δηλαδή εκτιμάς ότι είναι το ποσοστό;

Ερώτηση δεύτερη: αν τώρα που είσαι καθ'ολα "καθαρός" όπως λες ξαφνικά σου επιστρέψουν συμπτώματα (πράγμα που βεβαίως το απεύχομαι), τι θα σκεφτείς;
α) Μπα, φαίνεται λάθος κάνανε οι τελευταίες εξετάσεις. Μάλλον απ'ότι φαίνεται έχω ακόμα μικρόβιο το οποίο όμως τους ξέφυγε.
β) Ω να πάρει, ξαναμολύνθηκα!
γ) Χμμμ...παρά το ότι είμαι "καθαρός" από μικρόβια έχω πάλι συμπτώματα. Μπορεί λοιπόν τελικά τα συμπτώματά μου να μην οφείλονται σε μικροβιακές αιτίες...

Ερώτηση τρίτη γιατί ψιλομπερδεύτηκα: πως συμβιβάζεται το
Παράθεση από: Smith στις 28 Αυγούστου, 2013, 01:13:03 ΜΜ
Τί ειναι το "αυτό" τελικά ρε παιδιά? Μια μαλακία και μισή ειναι.

με το
Παράθεση από: Smith στις 28 Αυγούστου, 2013, 01:13:03 ΜΜ
Δεν ξερω αν θεραπευτικα τελεσίδικα.

Με άλλα λόγια, από τα όσα γράφεις φαίνεσαι πεπεισμένος ότι η αιτία του προβλήματός μας είναι στην μεγάλη πλειοψηφία μικροβιακή, ότι οι γιατροί απλά συνήθως δεν κάνουν καλλιέργειες όπως πρέπει (σε αυτό δεν θα διαφωνήσω) και ότι αν οι καλλιέργειες γίνουν σωστά, η αντιμετώπιση είναι απλή ("μια μαλακία και μισή"). Πως συμβαδίζουν τα παραπάνω με το "Δεν ξερω αν θεραπευτικα τελεσίδικα."; Τι ακριβώς φοβάσαι;
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#17 28 Αυγούστου, 2013, 07:31:30 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 28 Αυγούστου, 2013, 07:39:31 ΜΜ από Smith
Οπως ειπα και πριν, μιλαω απλουστευμενα οπως τα καταλαβαινω.
Εγω ημουν διαγνωσμενος με α-μικροβιακό πυελικο αλγος από εγκληματιες γιατρούς και ταλαιπωρηθηκα μηνες μεχρι να καταρριφθει αυτο. Αναλογικά, και με την ακαταλληλοτητα πολλων γιατρων οπως εχω ακουσει και διαβασει και εδω και αλλου, καποια ατομα που εχουν μικροβιο λαθεμενα κατηγοριοποιουνται ως αμικροβιακοί.
Εαν ξαναπονεσω ξερω οτι πρωτα πρεπει να ψαξω εάν υπάρχει μικρόβιο. Τωρα ειμαι σταθερος σεξουαλικά, η γυναικα εξεταστηκε κι αυτη, όλα καλά. Εαν δε βρω μικροβιο και ξανα- πονάω στο μελλον, ε τότε θα πάμε στο αμικροβιακό.
Το οτι ειναι μια μαλακια και μιση παντα το λεω στον εαυτο μου για να δειξω οτι ειναι αντιμετωπισιμο, ψυχολογικοι λόγοι και με βοηθανε.
Δε φοβαμαι κάτι, απλά εχω σαν ενδεχομενο να βγει κάτι υνομυικό, που κι αυτο θα το παλέψω.
Τωρα για τ αλλα που λες δεν τα πολυκαταλαβαινω και δεν ξέρω.
35 χρονών.Tavanic με σντιβιογραμμα για 6 εβδομαδες και vibramycin. Eιχα enterococus spp και γονοκκοκο. Τωρα δεν πονάω καθόλου. Πήρα για καμια δεκαρια μερες κουαρσετινη. Τωρα πια μόνο ενα πιάσιμο στη μεση οταν καθομαι πάνω από 1 ωρα. Περναει με κινησεις της μεσης ορθιος για 1-2 λεπτά. Ομοίως όταν οδηγώ παραπάνω από 1-1,5 ώρα συνεχόμενα. Στυση-σπέρμα όλα ok.
Ο γιατρός μου ειπε τελειώσαμε. Καλλιεργειες σπέρματος για κοινα μικροβια, χλαμυδια, γονοκκοκο, hominis..κάτι, ουρεαπλασμα, μυκόπλασμα αρνητικές. Γενική ούρων και καλλιεργεια ουρων αρνητικές.
Δεν ξερω αν θεραπευτικα τελεσίδικα.
Αυτό που ξέρω ειναι οτι 2 προηγουμενοι γιατροί μου εδιναν στα τυφλά αντιβιωση και αντικαταθλιπτικά χωρις αποτελεσμα και με μόνο εργαλείο μια -καθαρή- γενική ούρων και μου ελεγαν να μαθω να ζω μ αυτό.

Παράθεση από: Smith στις 28 Αυγούστου, 2013, 07:31:30 ΜΜ
Τωρα για τ αλλα που λες δεν τα πολυκαταλαβαινω και δεν ξέρω.

Δεν ξέρω σε ποια άλλα αναφέρεσαι πάντως νομίζω με κάλυψες στα περισσότερα.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: Phaethon στις 29 Αυγούστου, 2013, 05:36:43 ΜΜ
Παράθεση από: Smith στις 28 Αυγούστου, 2013, 07:31:30 ΜΜ
Τωρα για τ αλλα που λες δεν τα πολυκαταλαβαινω και δεν ξέρω.

Δεν ξέρω σε ποια άλλα αναφέρεσαι πάντως νομίζω με κάλυψες στα περισσότερα.

Ειμαι πρακτικος ανθρωπος, δεν πολυκαταλαβαινω αυτα με μελετες και στατιστικές. Μπορει να ειναι σωστες και τελειες. Αλλά εγώ κοιταω τον κοσμο γυρω μου τί παίζει και τί πράγματα υπάρχουν να γίνουν. Εχω κρύο αιμα που λένε, αλλά την κοροιδία με γιατρούς που ειχα παει και αλλους θεραπευτες και φιλοσοφους δε τη γουσταρω. Τωρα που ξεθολωσα και δεν ποναω (και το ιδιο ευχομαι για ολους), εγώ αυτά που έμαθα εδω και κανα εξάμηνο που ταλαιπωρήθηκα (και αλλοι παραπανω ή λιγότερο από μενα) ειναι αυτά που έγραψα.
1.Αμα δεν ειχα μικροβιο και πονουσα θα κοιταζα τις αλλες θεωριες πιο πολύ, αυτες που λετε εδω και σιγουρα θα κανουν καλό μαζί με άλλες που λένε για φαρμακα πονου, φυσικοθεραπειες, σκευασματα αλλα κτλ.
2.Αμα ειχα μικροβιο και δεν ειχα ενοχλησεις θα κοιταζα να το διώξω.
3.Αμα ειχα μικροβιο και ενοχλησεις θα εκανα ό,τι έκανα και τώρα, αυτή ειναι η περίπτωσή μου.
4.Αμα ξαναπονεσω χωρις να χω μικροβιο θα πάω στο 1.
Από κει και πέρα καλά τα στατιστικά, δεν τα αμφισβητώ. Αλλά ειμαι του test-trial-fail και test-trial-solve. Και στατιστικες του MIT να μου ελεγαν οι προηγουμενοι που τραβιόμουνα, αφού τα νουμερα δεν πήραν χαμπάρι οτι δε με αφορουσαν αμεσα (αφου δεν εκαναν εξετασεις και με εβγαζαν αμικροβιακό ενω ειχα πολύ πραμα στο συστημα), κοιταω πάντα τί ιδιότητα εχει αυτός που μου λεει κατι. Δε λεω οτι ισχυει για όλους αλλα οι περισσότεροι εκει μέσα πέφτουμε, εστω και αν το solve σημαινει να ελεγχω τα συμπτωματα για μεγάλη χρονική περίοδο. Αμα πεσει τίποτα αλλο στην αντίληψή μου για τα θεματα αυτα μπας και ειναι χρησιμα ή αμα επιδεινωθω θα γραψω κάτι. Προσωπικες αποψεις, ετσι, ο καθενας οτι τον φωτισει ο Θεος κανει.
35 χρονών.Tavanic με σντιβιογραμμα για 6 εβδομαδες και vibramycin. Eιχα enterococus spp και γονοκκοκο. Τωρα δεν πονάω καθόλου. Πήρα για καμια δεκαρια μερες κουαρσετινη. Τωρα πια μόνο ενα πιάσιμο στη μεση οταν καθομαι πάνω από 1 ωρα. Περναει με κινησεις της μεσης ορθιος για 1-2 λεπτά. Ομοίως όταν οδηγώ παραπάνω από 1-1,5 ώρα συνεχόμενα. Στυση-σπέρμα όλα ok.
Ο γιατρός μου ειπε τελειώσαμε. Καλλιεργειες σπέρματος για κοινα μικροβια, χλαμυδια, γονοκκοκο, hominis..κάτι, ουρεαπλασμα, μυκόπλασμα αρνητικές. Γενική ούρων και καλλιεργεια ουρων αρνητικές.
Δεν ξερω αν θεραπευτικα τελεσίδικα.
Αυτό που ξέρω ειναι οτι 2 προηγουμενοι γιατροί μου εδιναν στα τυφλά αντιβιωση και αντικαταθλιπτικά χωρις αποτελεσμα και με μόνο εργαλείο μια -καθαρή- γενική ούρων και μου ελεγαν να μαθω να ζω μ αυτό.

#20 29 Αυγούστου, 2013, 08:44:43 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 29 Αυγούστου, 2013, 08:54:13 ΜΜ από Phaethon
ΠαράθεσηΕγω ημουν διαγνωσμενος με α-μικροβιακό πυελικο αλγος από εγκληματιες γιατρούς και ταλαιπωρηθηκα μηνες μεχρι να καταρριφθει αυτο.
ΠαράθεσηΑυτό που ξέρω ειναι οτι 2 γιατροί μου εδιναν στα τυφλά αντιβιωση και αντικαταθλιπτικά χωρις αποτελεσμα

Απλά το ιστορικό σου έχει κάποια σημεία που μου φαίνονται περίεργα ή τουλάχιστον "πρωτότυπα" σε σχέση με δεκάδες κοινότυπα ιστορικά που έχω ακούσει και διαβάσει. Λες ότι 2 κι όλας γιατροί σου διέγνωσαν "α-μικροβιακό πυελικο αλγος".

Κατ'αρχάς ο όρος είναι λάθος. Το "α-μικροβιακό πυελικό άλγος" που λες δεν υπάρχει επιστημονικά ως ονοματολογία πάθησης...οπότε υποθέτω (εφ'όσον αποκλείεται και οι δύο γιατροί να βγάλαν από το κεφάλι τους τον ίδιο ανύπαρκτο όρο) πως προφανώς δεν συγκράτησες ακριβώς την διάγνωση που σου έγινε. Υπάρχει "Σύνδρομο Χρόνιου Πυελικού Άλγους" (γνωστό και ως "κατηγορία ΙΙΙ") για να ξεχωρίζει.

Το πρώτο εκπληκτικό σημείο λοιπόν με το ιστορικό σου είναι ότι έπεσες σε γιατρό (ΔΥΟ ΜΑΛΙΣΤΑ!) τόσο προχω- και διαβασμένους ώστε να γνωρίζουν περί Συνδρόμου Χρόνιου Πυελικού Άλγους. Στην Ελλάδα είχα ακούσει μόνο μια περίπτωση ασθενούς ως τώρα που ο γιατρός του να του κάνει την διάγνωση αυτή. Στο 99% των περιπτώσεων οι γιατροί πετάνε ένα "έχεις χρόνια προστατίτιδα" (πράγμα που δεν υπάρχει ως επιστημονική ονομασία πάθησης, είναι τόσο γενικό σαν να σου λέω "έχεις πονοκέφαλο"), στο 99% των περιπτώσεων εννοούνε βακτηριακή, και στο 99% των περιπτώσεων χορηγούνε αντιβίωση.

Το δεύτερο ιδιαίτερο σημείο στο ιστορικό σου είναι το ότι παρά το ότι πέφτεις σε ΔΥΟ γιατρούς τόσο διαβασμένους ώστε να σου κάνουν διάγνωση Συνδρόμου Χρόνιου Πυελικού Άλγους, ωστόσο.....σου χορηγούν και οι δύο αντιβίωση. Δεν μπορώ να φανταστώ γιατί ένας γιατρός του οποίου η διάγνωση δείχνει ότι γνωρίζει τις νεότερες εξελίξεις στην έρευνα για την πάθησή μας και ότι πιστεύει πως δεν φταίει μικρόβιο για τα συμπτώματά σου....θα σε πλακώσει ωστόσο κι εκείνος στην αντιβίωση.

ΠαράθεσηΕγω ημουν διαγνωσμενος με α-μικροβιακό πυελικο αλγος από εγκληματιες γιατρούς και ταλαιπωρηθηκα μηνες μεχρι να καταρριφθει αυτο.
Τελευταία ερώτηση αν δεν στα σπάω πολύ: πως "καταρρίφθηκε" τελικά η διάγνωση ότι έχεις Σύνδρομου Χρόνιου Πυελικού Άλγους ή αν προτιμάς "Χρόνια Μη Μικροβιακή Προστατίτιδα" (παλαιότερη ονομασία);
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Wre kardasi de diavazeis polu sugkentrwmena ton allon mou fainetai. Sou eipa eimai praktikos anthrwpos k ta lew apla opws ta katalavainw. Nomizw psiloxanesai stous iatrikous orismous k den pairneis ti geniki eikona tou allou pou den einai kai giatros. Kaneis de mou eipe gia amikroviako algos rita apo tous 2 prwtous. Otan ponas k sou lene oti eisai amikroviakos, egw to katalavainw oti exw amikroviako pono. To algos pou lete edw.Toso apla. Otan o tritos- polu enimerwmenos- vriskei mikrovio tote prepei na to diwkseis. K ama sunexizeis na ponas pas se alles methodous pou exw diavasei k edw k allou. Mi xanesai se episimous orismous, den ta kserw, egw kserw ti ekana, ta egrapsa, ta rwtisa, ta lew k edw k ligo kairo den ponaw. Egrapsa k sto proigoumeno minima 4 pragmatakia, twra allo den kserw. K gia na sou pw tin alitheia mou den kserw an ponas i oxi twra, euxomai na min, alla polu me ti thewria pas k rwtas san o allos na prepei na kserei orismous. Ama eisai kala mi ta skalizeis ta thewritika-orismous toso polu les kai oloi kseroun akrivws ta iatrika. Pame xalara giati psilotobola fasi vgainei.
35 χρονών.Tavanic με σντιβιογραμμα για 6 εβδομαδες και vibramycin. Eιχα enterococus spp και γονοκκοκο. Τωρα δεν πονάω καθόλου. Πήρα για καμια δεκαρια μερες κουαρσετινη. Τωρα πια μόνο ενα πιάσιμο στη μεση οταν καθομαι πάνω από 1 ωρα. Περναει με κινησεις της μεσης ορθιος για 1-2 λεπτά. Ομοίως όταν οδηγώ παραπάνω από 1-1,5 ώρα συνεχόμενα. Στυση-σπέρμα όλα ok.
Ο γιατρός μου ειπε τελειώσαμε. Καλλιεργειες σπέρματος για κοινα μικροβια, χλαμυδια, γονοκκοκο, hominis..κάτι, ουρεαπλασμα, μυκόπλασμα αρνητικές. Γενική ούρων και καλλιεργεια ουρων αρνητικές.
Δεν ξερω αν θεραπευτικα τελεσίδικα.
Αυτό που ξέρω ειναι οτι 2 προηγουμενοι γιατροί μου εδιναν στα τυφλά αντιβιωση και αντικαταθλιπτικά χωρις αποτελεσμα και με μόνο εργαλείο μια -καθαρή- γενική ούρων και μου ελεγαν να μαθω να ζω μ αυτό.

#22 30 Αυγούστου, 2013, 08:27:15 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 30 Αυγούστου, 2013, 10:40:17 ΠΜ από Phaethon
Μάστορα δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω τι μου λες, ίσως φταίνε σε ένα βαθμό και τα Greeklish σου που μου βγαλαν τα μάτια.

Εαν λοιπόν τόσο πολύ σε προβληματίζουν οι "ορισμοί" να πούμε ότι αυτό το forum δεν είναι για όσους έχουν χρόνια προστατίτιδα ή χρόνιο πυελικό άλγος, αλλά για όσους έχουν "ένα σφάχτη" γενικότερα να το κάνουμε απλούστερο;

Δεν είναι θέμα θεωρίας και ορισμών αλλά θέμα διαγνώσεων. Αν εσύ έχεις κάλο στο πόδι και σου λέει κάποιος ότι έχεις μικρόβιο στο αυτί, δυστυχώς υπάρχει πρόβλημα συνενόησης, κατανόησης και εξεύρεσης λύσης.

Πάμε παρακάτω: που βλέπεις να σε ρώτησα κάτι όπου "έπρεπε να ξέρεις ορισμούς" για να απαντήσεις; Το μόνο που σε ρώτησα είναι:
-πως γίνεται 2 γιατροί να σου λένε ότι είσαι "α-μικροβιακός" (sic) και μετά να σου δίνουν αντιβίωση;
-από που καταρρίφθηκε τελικά (όπως γράφεις) το ότι έχεις "α-μικροβιακό πυελικό άλγος"; (sic)
...είναι τόσο δυκολονόητα αυτά που ρώτησα (και στα οποία τελικά δεν απάντησες;). Αν είναι άστο, δεν πειράζει.

Παράθεση από: Smith στις 30 Αυγούστου, 2013, 12:46:02 ΠΜ
Wre kardasi de diavazeis polu sugkentrwmena ton allon mou fainetai.

Σου θυμίζω τα δικά σου επακριβώς λόγια:
ΠαράθεσηΕγω ημουν διαγνωσμενος με α-μικροβιακό πυελικο αλγος από εγκληματιες γιατρούς

Τώρα λες:
Παράθεση από: Smith στις 30 Αυγούστου, 2013, 12:46:02 ΠΜ
Kaneis de mou eipe gia amikroviako algos rita apo tous 2 prwtous. Otan ponas k sou lene oti eisai amikroviakos, egw to katalavainw oti exw amikroviako pono.
...αν και εδω μας τα αλλάζεις λίγο, αυτό το τελευταίο δηλαδή το είχες γράψει κάπου κι από πριν και δεν το είδα ή έπρεπε να μυρίσω τα νύχια μου;

Παράθεση από: Smith στις 30 Αυγούστου, 2013, 12:46:02 ΠΜ
Pame xalara giati psilotobola fasi vgainei.
Αν το λες για μένα, εκπλήσσομαι γιατί εγώ  είμαι χαλαρότατος και εύχομαι και για σένα το ίδιο. Ωστόσο δεν μου φαίνεσαι να είσαι και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την αιτία του εκνευρισμού σου. Μου φάνηκε ότι ζήτησες πριν 2-3 ποστ όποιος θέλει να σου κάνει ερωτήσεις για το ιστορικό σου. Ίσως πάλι να μην διάβασα "συγκεντρωμένα"  ;D

Δεν πειράζει, ξέχασέ το και να παραμείνεις πάντα καλά και ασυμπτωματικός!
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#23 30 Αυγούστου, 2013, 11:06:00 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 30 Αυγούστου, 2013, 11:09:07 ΠΜ από Smith
Ρωτας τα ιδια και τα ιδια και δε διαβαζεις σωστα τα μηνυματα.
Βιάζεσαι να γραψεις μου φαινεται ωρες ωρες και θα ξαναγραψω τί έγραψα πάλι για 3η-4η φορά.

-Δε διαβασες οτι πηγα σε 3 γιατρούς και οχι σε 2.

-Δε διαβασες οτι ο ενας απο τους 2 πρωτους μου γραψε αντικαταθλιπτικα ΧΩΡΙΣ αντιβιωση (και χωρις εξετασεις σπερματος) και μου πε οτι δεν εχω μικροβιο, και να μαθω να ζω "μ αυτό". Αυτο για μενα ειναι αλγος χωρις μικροβιο.

- Δε διαβασες οτι ο άλλος από τους 2 μου εδωσε αντιβιωση με το ματι και μετα μου ειπε αφου δεν εφυγε ο πονος (χωρις εξετασεις σπερματος ουτε πριν ουτε μετα την αντιβιωση) δεν υπάρχει μικροβιο, ειναι ψυχολογικό, να μαθω να ζω "μ αυτό". Αυτό για μενα ειναι αλγος χωρις μικροβιο.

- Δε διάβασες ότι ο 3ος μου εκανε εξετασεις, βρηκε μικροβιο, πήρα καμποσο καιρό φαρμακα, εφυγε το μικροβιο, εφυγε ο πόνος. Ετσι εγω θεωρω ότι καταρριπτεται οτι ειχα πόνο- άλγος χωρις μικροβιο.

- Δε διαβασες οτι τα λέω απλά όπως τα καταλαβαίνω, οποτε πρεπει να παρεις κι εσύ το πρισμα του ασθενή, όχι του γιατρού της ακριβολογίας. Το θεμα των διαγνωσεων ειναι για γιατρούς. Εδω λέμε εμπειριες και μεταφερουμε πραγματα όπως τα καταλαβαινει ο καθενας, ειμαστε ασθενεις όχι γιατροί. Τα λέμε όπως τα καταλαβαινουμε.

Κοίτα λίγο άμα θες πιο προσεκτικά τί γράφει ο άλλος, τί να ξαναγραφει 4ή φορά τα ιδια και προς το ιδιο άτομο ειναι βαρύ.

Και επειδή έχω τσεκάρει ότι είσαι λίγο εριστικός στο άτομό μου με κάτι "καραlol" που έγραφες και τέτοια, δε ξερω γιατί το εκανες, δεν ξερω τί πάιζει αλλά δε μου αρεσει.

Ούτε εσενα θα σου αρεσε γι αυτό και δεν κάνω το ίδιο.

Αμα θελει κανενα αλλο παλικάρι να ρωτησει κατι ευχαριστως.
35 χρονών.Tavanic με σντιβιογραμμα για 6 εβδομαδες και vibramycin. Eιχα enterococus spp και γονοκκοκο. Τωρα δεν πονάω καθόλου. Πήρα για καμια δεκαρια μερες κουαρσετινη. Τωρα πια μόνο ενα πιάσιμο στη μεση οταν καθομαι πάνω από 1 ωρα. Περναει με κινησεις της μεσης ορθιος για 1-2 λεπτά. Ομοίως όταν οδηγώ παραπάνω από 1-1,5 ώρα συνεχόμενα. Στυση-σπέρμα όλα ok.
Ο γιατρός μου ειπε τελειώσαμε. Καλλιεργειες σπέρματος για κοινα μικροβια, χλαμυδια, γονοκκοκο, hominis..κάτι, ουρεαπλασμα, μυκόπλασμα αρνητικές. Γενική ούρων και καλλιεργεια ουρων αρνητικές.
Δεν ξερω αν θεραπευτικα τελεσίδικα.
Αυτό που ξέρω ειναι οτι 2 προηγουμενοι γιατροί μου εδιναν στα τυφλά αντιβιωση και αντικαταθλιπτικά χωρις αποτελεσμα και με μόνο εργαλείο μια -καθαρή- γενική ούρων και μου ελεγαν να μαθω να ζω μ αυτό.

#24 30 Αυγούστου, 2013, 11:40:08 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 30 Αυγούστου, 2013, 11:57:47 ΠΜ από Phaethon
όλα όσα λες είναι...

Γράψε εξ΄αρχής ποιοί επιτρέπεται να σου κάνουν ερωτήσεις και μην μας κουράζεις χωρίς λόγο..."κομμάντο".

Υ.Γ. καλό θα είναι, εφόσον όπως ομολογείς δεν καταλαβαίνεις και πολλά από στατιστικές, έρευνες και "θεωρίες" να αποφεύγεις να κάνεις βαρησήμαντες επιστημονικές δηλώσεις του τύπου
ΠαράθεσηΑυτό που καταλαβα ειναι οτι το α-μικροβιακό πυελικό άλγος ειναι λιγοτερο συχνό απ οτι νομιζουμε.
που μπορεί να παραπληροφορήσουν και να στρέψουν προς την λάθος κατεύθυνση ομοιοπαθείς που διαβάζουν, γιατί τότε δυστυχώς θα αναγκάζομαι να σου απαντήσω σου αρέσει - δεν σου αρέσει και μου αρέσει -δεν μου αρέσει.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#25 30 Αυγούστου, 2013, 11:54:02 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 30 Αυγούστου, 2013, 11:59:54 ΠΜ από Smith
Παράθεση από: Phaethon στις 30 Αυγούστου, 2013, 11:40:08 ΠΜ
όλα όσα λες είναι...

Γράψε εξ΄αρχής ποιοί επιτρέπεται να σου κάνουν ερωτήσεις και μην μας κουράζεις χωρίς λόγο..."κομμάντο".

-Για τα "καραλολ" και τετοια που εγραφες κανεις γαργαρα βλέπω.
-Για το οτι δε διαβαζεις σωστά που σου τα εκανα πάλι λιανά στο μύνημα πιο πάνω πάλι κάνεις γαργάρα βλέπω.
- Δεν κάνω επιστημονικες δηλωσεις, μεταφερω τα προσψπικά μου συμπερασματα και εχω πει οτι δεν ειμαι γιατρος ουτε παιρνω ποσοστα, ουτε δινω συμβουλές. Αλλά δε διαβάζεις, ειπαμε.
Αμα κουράζεσαι εσύ δεν ειναι δικό μου θέμα, κι εγώ θα κουραζόμουνα να γραφω απαντησεις χωρίς να βλέπω τί γραφει πρώτα ο άλλος πάντως.
Τωρα εσύ συνεχιζεις να εισαι εριστικός και αγενής από τα "karaλολ" μέχρι το τελευταιο μύνημά σου. Καλύτερα ειναι να μή με ξαναρωτήσεις για τους λόγους που σου εγραψα εδώ και πιο πάνω. Οποιος άλλος θέλει, ευχαρίστως.
35 χρονών.Tavanic με σντιβιογραμμα για 6 εβδομαδες και vibramycin. Eιχα enterococus spp και γονοκκοκο. Τωρα δεν πονάω καθόλου. Πήρα για καμια δεκαρια μερες κουαρσετινη. Τωρα πια μόνο ενα πιάσιμο στη μεση οταν καθομαι πάνω από 1 ωρα. Περναει με κινησεις της μεσης ορθιος για 1-2 λεπτά. Ομοίως όταν οδηγώ παραπάνω από 1-1,5 ώρα συνεχόμενα. Στυση-σπέρμα όλα ok.
Ο γιατρός μου ειπε τελειώσαμε. Καλλιεργειες σπέρματος για κοινα μικροβια, χλαμυδια, γονοκκοκο, hominis..κάτι, ουρεαπλασμα, μυκόπλασμα αρνητικές. Γενική ούρων και καλλιεργεια ουρων αρνητικές.
Δεν ξερω αν θεραπευτικα τελεσίδικα.
Αυτό που ξέρω ειναι οτι 2 προηγουμενοι γιατροί μου εδιναν στα τυφλά αντιβιωση και αντικαταθλιπτικά χωρις αποτελεσμα και με μόνο εργαλείο μια -καθαρή- γενική ούρων και μου ελεγαν να μαθω να ζω μ αυτό.

#26 30 Αυγούστου, 2013, 11:59:56 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 30 Αυγούστου, 2013, 12:04:58 ΜΜ από Phaethon
Δεν έχω καμιά διάθεση να σου απαντήσω και να συνεχίσω την κουβέντα μαζί σου μετά το τελευταίο μήνυμά σου αλλά για αυτό που έγραψες, δεν μπορώ με τρώει:

Παράθεση από: Smith στις 30 Αυγούστου, 2013, 11:54:02 ΠΜ
-Για τα "καραλολ" και τετοια που εγραφες κανεις γαργαρα βλέπω.

Να σου απαντήσω λοιπόν τώρα εδώ: καραlol, καραlol, καραlol!!!!!
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#27 30 Αυγούστου, 2013, 12:02:28 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 30 Αυγούστου, 2013, 12:47:13 ΜΜ από Smith
Παράθεση από: Phaethon στις 30 Αυγούστου, 2013, 11:58:34 ΠΜ
Επαναλαμβάνω γιατί μάλλον δεν θα το είδες από παραπάνω:

Υ.Γ. καλό θα είναι, εφόσον όπως ομολογείς δεν καταλαβαίνεις και πολλά από στατιστικές, έρευνες και "θεωρίες" να αποφεύγεις να κάνεις βαρησήμαντες επιστημονικές δηλώσεις του τύπου
ΠαράθεσηΑυτό που καταλαβα ειναι οτι το α-μικροβιακό πυελικό άλγος ειναι λιγοτερο συχνό απ οτι νομιζουμε.
που μπορεί να παραπληροφορήσουν και να στρέψουν προς την λάθος κατεύθυνση ομοιοπαθείς που διαβάζουν, γιατί τότε δυστυχώς θα αναγκάζομαι να σου απαντήσω σου αρέσει - δεν σου αρέσει και μου αρέσει -δεν μου αρέσει.

Παράθεση από: Phaethon στις 30 Αυγούστου, 2013, 11:40:08 ΠΜ
όλα όσα λες είναι...

Γράψε εξ΄αρχής ποιοί επιτρέπεται να σου κάνουν ερωτήσεις και μην μας κουράζεις χωρίς λόγο..."κομμάντο".


Παράθεση από: Phaethon στις 30 Αυγούστου, 2013, 11:59:56 ΠΜ

Να σου απαντήσω λοιπόν τώρα εδώ: καραlol, καραlol, καραlol!!!!!

-Για τα "καραλολ" και τετοια που εγραφες κανεις γαργαρα βλέπω.
-Για το οτι δε διαβαζεις σωστά που σου τα εκανα πάλι λιανά στο μύνημα πιο πάνω πάλι κάνεις γαργάρα βλέπω.
- Δεν κάνω επιστημονικες δηλωσεις, μεταφερω τα προσωπικά μου συμπερασματα και εχω πει οτι δεν ειμαι γιατρος ουτε παιρνω ποσοστα, ουτε δινω συμβουλές. Αλλά δε διαβάζεις, ειπαμε.
Αμα κουράζεσαι εσύ δεν ειναι δικό μου θέμα, κι εγώ θα κουραζόμουνα να γραφω απαντησεις χωρίς να βλέπω τί γραφει πρώτα ο άλλος πάντως.
Τωρα εσύ συνεχιζεις να εισαι εριστικός και αγενής από τα "karaλολ" μέχρι το τελευταιο μύνημά σου.
Καλύτερα ειναι να μή με ξαναρωτήσεις για τους λόγους που σου εγραψα εδώ και πιο πάνω.
Οποιος άλλος θέλει, πολύ ευχαρίστως για μια ανταλλαγή εμπειριών γι αυτό το πραγμα που ταλαιπωρει. Γι αυτό ειναι τα φορουμ.

υγ. Ο σεβασμός δεν παει με την ηλικια αλλα με τη συμπεριφορά. Ετσι εχω μαθει εγω. Γι αυτό ας εισαι 40άρης (...) μ αυτά που γραφεις, εγω τουλάχιστον δε σε σεβομαι αφου δε σεβεσαι εσυ.

Εγω ηρεμια και διάλογο θελω από τα παιδιά εδώ, ουτε καμια θεσουλα ουτε τίποτε άλλο. Αμα δε ρωτανε τα βπαλικαρια, θα ξαναμπαινω αραια και που μιας και προς το παρον τουλαχιστον ο πονος εφυγε.

edit. Σου ριξα και μια αναφορα σε admin, οχι τιποτ αλλο επειδή οτι κανω το λεω και επειδή διαβασα τωρα οτι εχεις και βλεψεις για admin. Δεν περιμενω τιποτα, ουτε με νοιαζει αλλα καλο ειναι να υπάρχε γιατί κάτι ειδα τωρα εγραφες και για ψυχακηδες.

Οποιος άλλος θέλει, πολύ ευχαρίστως για μια ανταλλαγή εμπειριών γι αυτό το πραγμα που ταλαιπωρει. Γι αυτό ειναι τα φορουμ.

Κουβεντα κομμενη στο εδω ιστορικό μου, ενοχλεις, εισαι αγενής και κανεις θόρυβο. Ασε τον κοσμο στην ηρεμία του.
35 χρονών.Tavanic με σντιβιογραμμα για 6 εβδομαδες και vibramycin. Eιχα enterococus spp και γονοκκοκο. Τωρα δεν πονάω καθόλου. Πήρα για καμια δεκαρια μερες κουαρσετινη. Τωρα πια μόνο ενα πιάσιμο στη μεση οταν καθομαι πάνω από 1 ωρα. Περναει με κινησεις της μεσης ορθιος για 1-2 λεπτά. Ομοίως όταν οδηγώ παραπάνω από 1-1,5 ώρα συνεχόμενα. Στυση-σπέρμα όλα ok.
Ο γιατρός μου ειπε τελειώσαμε. Καλλιεργειες σπέρματος για κοινα μικροβια, χλαμυδια, γονοκκοκο, hominis..κάτι, ουρεαπλασμα, μυκόπλασμα αρνητικές. Γενική ούρων και καλλιεργεια ουρων αρνητικές.
Δεν ξερω αν θεραπευτικα τελεσίδικα.
Αυτό που ξέρω ειναι οτι 2 προηγουμενοι γιατροί μου εδιναν στα τυφλά αντιβιωση και αντικαταθλιπτικά χωρις αποτελεσμα και με μόνο εργαλείο μια -καθαρή- γενική ούρων και μου ελεγαν να μαθω να ζω μ αυτό.

#28 30 Αυγούστου, 2013, 12:53:14 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 30 Αυγούστου, 2013, 01:02:00 ΜΜ από Phaethon
Λαγός την φτέρη έξυνε, κακό της κεφαλής του, την έχεις ακούσει την παροιμία; Βλέπεις ότι δεν απαντάω αλλά δεν λες να το βουλώσεις. Ακου τα λοιπόν αφού θες τόσο πολύ.

Αναφορά εσύ σε μένα όταν έχεις κάνει ήδη δυο διαφορετικά προφιλ σε αυτό το forum, πράγμα που απαγορεύεται ρητά? Ιδέα μου λες; Στην αναφορά που έκανες δεν ρωτάς τους admins μήπως τυχόν βρήκαν ότι ποστάρες από την ίδια ip με άλλου εγγεγραμένου χρήστη σε αυτό το forum; Είμαι περίεργος να δω τι θα πουν...καράlol! Και ποιος να ναι ο άλλος, ποιος να ναι ο άλλος ρε γμτ...μπα τόσο μεγάλη σύμπτωση δεν μπορεί!

Έχεις καταπιεί δολώματα, πετονιές, αγγίστρια και τον ψαρά μαζί φίλε Smith από τον καιρό που έκατσες και εξηγούσες από που ποστάρεις (από public network και έκανες δυο μέρες να το σκεφτείς-μπράβο ρε φίλε καραlol) και ίσως τα άλλα παιδιά δεν καταλάβαιναν γιατί τα λες αυτά, αλλά εσύ ήξερες πολύ καλά έτσι δεν είναι; Και σήμερα πάλι ξανατσίμπησες, αφού η εμπάθεια δεν κρύβεται πίσω από διαφορετικό nick, έτσι δεν είναι;

Μην το πεις κι αλλού, COMMANDO, π.χ. στη μαμά σου ότι είπα καραlol μήπως και έρθουν και με κάνουν ντα!

Και προς ενημέρωσή σου σταματάω να γράφω οπουδήποτε όταν εγώ το αποφασίσω και συνήθως αφού παψουν να μου απευθύνουν τον λόγο.

Άστα δεν σου πάει καλά ρε Smith, θα καταλήξεις να κάνεις και τρίτο προφίλ μπας κι επιτέλους τα βρουμε αλλά δεν...Δεν είναι θέμα nick. Θέσεις για κάμψεις-άκυρο-Θέσεις για κάμψεις-άκυρο-οκλαδόν-εγέρθητω-οκλαδόν-εγέρθητω-μεταβολή-μεταβολή-αεροπορία-τούμπες-βαρελάκια-έρπειν-ανάποδο έρπειν-πυροβολικό! Smiiiith....το σχολείο στη θάλασσα!!!!




Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Ta public ip kai to poios ta xrisimopoiei den einai diko mou thema. De me apasxolei katholou. Esena pou se apasxolei k sou dinoun tetoies plirofories oi admin mou arkei, de tha tous rwtisw. Kai pali adiaforo m afinei.To commando to lew suxna pukna epeidi eimai stratiwtikos. De tha mpw se test maximotitas. Ola t alla pou les xaraktirizoun esena, oxi emena. Telos.
35 χρονών.Tavanic με σντιβιογραμμα για 6 εβδομαδες και vibramycin. Eιχα enterococus spp και γονοκκοκο. Τωρα δεν πονάω καθόλου. Πήρα για καμια δεκαρια μερες κουαρσετινη. Τωρα πια μόνο ενα πιάσιμο στη μεση οταν καθομαι πάνω από 1 ωρα. Περναει με κινησεις της μεσης ορθιος για 1-2 λεπτά. Ομοίως όταν οδηγώ παραπάνω από 1-1,5 ώρα συνεχόμενα. Στυση-σπέρμα όλα ok.
Ο γιατρός μου ειπε τελειώσαμε. Καλλιεργειες σπέρματος για κοινα μικροβια, χλαμυδια, γονοκκοκο, hominis..κάτι, ουρεαπλασμα, μυκόπλασμα αρνητικές. Γενική ούρων και καλλιεργεια ουρων αρνητικές.
Δεν ξερω αν θεραπευτικα τελεσίδικα.
Αυτό που ξέρω ειναι οτι 2 προηγουμενοι γιατροί μου εδιναν στα τυφλά αντιβιωση και αντικαταθλιπτικά χωρις αποτελεσμα και με μόνο εργαλείο μια -καθαρή- γενική ούρων και μου ελεγαν να μαθω να ζω μ αυτό.