γεία σας και απο μένα, είμαι καινούργιος στο φόρουμ και μπορώ να πώ ότι έπεσα κατα λάθος ψάχνοντας για τη χρόνια προστατίτιδα....επιτρέψτε μου να σας πω και εγω τα συμπτώματα που εχω και όποιος θέλει μπορεί να μου πει την γνώμη του γιατί δεν σας κρύβω ότι με έχει πάρει λίγο απο κάτω...πρέπει να ξεκίνησαν όλα πριν απο περίπου ένα χρόνο όταν ανακάλυψα ότι τα πρωινά που ξυπνούσα δεν είχα την στύση που είχα σε καθημερινή βάση, δεν εδωσα σημασία γιατι γενικά εδω και πολλά χρόνια εχω τρομερό άγχος, εξάλλου έκανα και κάθε εξάμηνο εξετασεις γενικά και δεν φαινόταν τίποτα, (υπέρηχους, PSA, γενικές εξετασεις αίματος κλπ) πάντα τα εκανα προληπτικά γιατι εχω χασει τον πατερα μου απο καρκίνο στον πνεύμονα το 2009 και απο τοτε εχω μια φοβία...τον Σεπτέμβριο που μας περασε εκανα παλι τις παραπάνω εξετασεις που σας είπα και δεν εδειξαν τίποτα, ξαφνικά ένα πρωί κυριακής ξύπνησα και πήγα τουαλέτα, μετα απο εκείνη την στιγμή είχα το αίσθημα ότι κατουριέμαι πάνω μου ( δεν ήμουν) και πήγαινα συχνότερα για κατούρημα, σκέφτηκα ότι επειδή γενικά έπινα πολύ νερό (3 λιτρα)  είναι λογικό, έκοψα το πολύ νερό, αλλά και πάλι είχα και εχω συχνοουρία....να καταλήξω όμως γιατι σίγουρα σας κούρασα στις 9 Νοεμβρίου πήγα σε ένα γνωστό μου ουρολόγο και αφού μου έκανε δακτυλική εξέταση  μου είπε για φλεγμονή και μου πήρε προστατικό υγρό το πήγα για ανάλυση και έδειξε <<αναπτύχθηκαν λίγες αποικίες χρύζων σταφυλόκοκκος>> μου έδωσε να παίρνω τα Ladinin και απο την Παρασκευή θα ξεκινήσω μαλάξεις, όταν τον ρώτησα ποσες θα κάνω μου είπε ότι δεν μπορεί να ξέρει απο τωρα ακριβώς αλλά 10 θα κάνω σίγουρα...καθε γνώμη ευπρόσδεκτη και σας ευχαριστώ για την φιλοξενία.
εμφανίστηκε στα 44 απο τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδω και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin,Lidaprim και μαλάξεις.ενόχληση και μουδιάσμα στον αριστερό όρχι πίσω αριστερα στην μέση, ενοχλήσεις κάτω από την κοιλιά εσωτερικά πάνω από το πέος,εσωτερικά αριστερα του μηρού,αλλά ακόμα και στο επάνω μέρος του ποδιού...

ICEMAN
Καλώς ήρθες .
Διάβασε αυτό :
http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0
Και μετά αυτό :
http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=652.0
Αν εξακολουθείς να έχεις και άλλες απορίες αφου περιηγηθείς για τα καλά στο forum, ευχαρίστως να σε βοηθήσουμε .
Συμπλήρωσε σε παρακαλώ την υπογραφή σου όπως εχω κάνει και εγω με τον phaethon,τον βερτη κτλ  .Aυτο δηλαδή που αναφέρουμαι σε συντομια σαν ιστορικό μας κάτω - κάτω(το δικό μου ειναι αυτό με τα κόκκινα για να καταλαβεις ) σε κάθε μας μηνυμα όπως αυτο εδω.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ   ΟΛΟΙ  ,αυτό βοηθάει να βλέπουμε εν συντομία το ιστορικο του κάθε ασθενή/συμπάσχοντα  ,αφενός για να ξέρουμε με ποιόν έχουμε να κάνουμε και να βοηθηθούμε /ταυτιστούμε με αυτόν  ,αφετέρου για να βοηθάμε νέους ασθενείς με τα ίδια προβλήματα να τα ξεπερνάνε .

Αυτό γίνεται αν πας πάνω στην γραμμή εργαλειών και  στο ''Προφίλ'' ,μπεις εκεί που λέει ''Προφίλ Φόρουμ'' και συμπληρώσεις την φόρμα της  ''Υπογραφής'' .

Μετά πατάς ''αλλαγή προφίλ'' και τέλος .
Σε χαιρετώ .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

σε ευχαριστώ για τις οδηγίες, θα κάτσω να τις διαβάσω.
εμφανίστηκε στα 44 απο τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδω και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin,Lidaprim και μαλάξεις.ενόχληση και μουδιάσμα στον αριστερό όρχι πίσω αριστερα στην μέση, ενοχλήσεις κάτω από την κοιλιά εσωτερικά πάνω από το πέος,εσωτερικά αριστερα του μηρού,αλλά ακόμα και στο επάνω μέρος του ποδιού...

#3 15 Νοεμβρίου, 2012, 11:01:22 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 15 Νοεμβρίου, 2012, 11:03:21 ΠΜ από Phaethon
Παράθεση από: iceman στις 14 Νοεμβρίου, 2012, 08:03:59 ΜΜ
αφού μου έκανε δακτυλική εξέταση  μου είπε για φλεγμονή....
όταν τον ρώτησα ποσες θα κάνω μου είπε ότι δεν μπορεί να ξέρει απο τωρα ακριβώς αλλά 10 θα κάνω σίγουρα...καθε γνώμη ευπρόσδεκτη και σας ευχαριστώ για την φιλοξενία.

Δεν μπορεί να δει κανείς φλεγμονές με το δάχτυλο παρά μόνο να αισθανθεί τυχόν διόγκωση και ανωμαλίες στη γενική υφή. Γενικά: πρόσεχε.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους, να ευχαριστήσω τον Super Ban για τις οδηγίες και το καλωσόρισμα, και τον Phaethon, και να ρωτήσω τον δεύτερο τι να προσέχω??.
ξεκίνησα τις μαλάξεις, σήμερα θα κάνω την δεύτερη και έχει ο Θεός, τέλειωσα το πρώτο κουτί ladinin και είμαι στο δεύτερο και νομίζω ότι δεν κοιμάμαι καλά και μάλλον πρεπει να με έχεις επηρεάσει η αντιβίωση αλλά  και γενικά δεν εχω δει βελτίωση (μάλλον νωρίς είναι)....διάβασα ότι πειραζει πολύ την πάθηση το άγχος, τι να λέμε τώρα εχω τρομερό άγχος εδω και πολλά χρόνια απο τα 19 έχω Νευροφυτική ψωρίαση, γενικά αγχώνομαι και στρεσάρομαι και ακόμα πιο πολύ απο την μέρα που ήρθαν στον κόσμο τα δύο παλικάρια μου....να σταματήσω εδώ γιατι μπορώ να γραψω βιβλίο για το άγχος και το στρές....θα επανέλθω με νεώτερα. 
εμφανίστηκε στα 44 απο τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδω και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin,Lidaprim και μαλάξεις.ενόχληση και μουδιάσμα στον αριστερό όρχι πίσω αριστερα στην μέση, ενοχλήσεις κάτω από την κοιλιά εσωτερικά πάνω από το πέος,εσωτερικά αριστερα του μηρού,αλλά ακόμα και στο επάνω μέρος του ποδιού...

#5 19 Νοεμβρίου, 2012, 10:17:39 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 20 Νοεμβρίου, 2012, 12:01:25 ΠΜ από Phaethon
Παράθεσητι να προσέχω??

Να προσέχεις μήπως ο γιατρός σου σε οδηγήσει στο να πετάξεις τζάμπα λεφτά καθώς ήδη σου είπε μια κοτσάνα (ή πονηράδα) κατά την γνώμη μου όπως σου επισήμανα (ότι έχεις φλεγμονές βάση...δακτυλικής εξέτασης). Δεύτερον να προσέχεις με το θέμα των μαλάξεων όπου σε κατευθύνει. Πολλοί εδώ μέσα έχουμε πικρή εμπειρία και για να σου μιλήσω ξεκάθαρα προκύπτουν τα εξής ερωτήματα τα οποία θα έκανα εγώ στον γιατρό στη θέση σου:
-Σε τι αποσκοπεί με τις μαλάξεις; Με άλλα λόγια γιατί στις κάνει; Ίσως το ερώτημά μου να σε ξενίζει αν σου "συνταγογράφησε" τις μαλλάξεις ως αυτονόητη αντιμετώπιση, αλλά...για σκέψου το. Στη θέση σου θα περίμενα συγκεκριμένη απάντηση και η απάντηση που θα σου δώσει έχει σημασία. Για να σε "θεραπεύσει"; Για να σου απαλύνει τα συμπτώματα; Έχει κάποια άλλη πετυχημένη εμπειρία από άλλους ασθενείς που μπορεί να σου παραθέσει; Κάποια....έρευνα ή στατιστική μήπως; Γνωρίζεις τι να περιμένεις από αυτές;
-Δεύτερον μέσω ποιου μηχανισμού πιστεύει ότι θα σε ωφελήσουν οι μαλάξεις; Έχει κάποια θεωρία για το πως θα σε βοηθήσουν;
-Τρίτον, ρώτησε τη γνώμη σου αν θες να πειραματιστείς με αυτές (προαφανώς όχι αν δεν σου έχει απαντήσει-εξηγήσει από μόνος του τα παραπάνω) ή στις παρουσίασε ως αυτονόητες;
-Τέταρτο -και ίσως κυριότερο- σου άφησε φλου το πόσες θα κάνεις λέγοντάς σου "τουλάχιστον 10". Βάση των απαντήσεών του στα προηγούμενα ερωτήματα, από που προκύπτει αυτό το νούμερο; και τι ακριβώς θα τον κάνει να κρίνει ότι έκανες αρκετές και ήρθε η ώρα να σταματήσεις; Σε ρώτησε αν μπορείς να ανταπεξέλθεις στο κόστος; Σου είπε ότι μπορεί να μην έχουν καμμία επίπτωση πάνω σου;

Οι μαλάξεις είναι μια πειραματική - εμπειρική - αμφιλεγόμενη μέθοδος όπως θα βρεις αν ψάξεις εδώ μέσα και διαβάσεις το σχετικό topic. Το όφελός τους δεν έχει αποδειχτεί από καμία επίσημη επιστημονική έρευνα ή στατιστική. Δεν είμαι εναντίον της δοκιμής μαλάξεων αλλά βάση αυτών και δεδομένου ότι υπάρχει θέμα αβέβαιου κόστους / αβέβαιου ώφελους θεωρώ ότι ένας τίμιος γιατρός θα πρέπει να τις κάνει μετά από σωστή ενημέρωση και σύμφωνη γνώμη του ασθενούς ο οποίος θα ζυγίσει ο ίδιος τα δεδομένα και την τσέπη του...και όχι επιτακτικά ή αυθαίρετα ούτε βάση υπονοούμενων και ψεύτικων προσδοκιών και υποσχέσεων.

Καμμια φορά ντρεπόμαστε να κάνουμε πολλές ερωτήσεις ή πιστεύουμε αυτονόητα ότι ο γιατρός ξέρει και θέλει το καλό μας. Αυτή η αθωότητα εμένα προσωπικά μου έχει στοιχήσει σε κόπο, χρόνο, χρήμα, άγχος, και το πολύ αρνητικό συναίσθημα ότι κάποιος εκμεταλλέυτηκε τον πόνο μου για να με πιάσει κώτσο. Ελπίζω να μην σου συμβεί.

Είπες ότι ο γιατρός είναι γνωστός σου και γι αυτό ίσως εσύ ξέρεις καλύτερα πόσο τον εμπιστεύεσαι. Ίσως και να τον αδικώ δεδομένου ότι δεν δίνεις πολλές λεπτομέρειες αλλά από αυτά που γράφεις μου γεννήθηκαν οι παραπάνω πολλές απορίες...Απλά από περιέργεια: σε χρεώνει για τις μαλάξεις και πόσο;

Παράθεση....διάβασα ότι πειραζει πολύ την πάθηση το άγχος, τι να λέμε τώρα εχω τρομερό άγχος εδω και πολλά χρόνια

Όχι απλά πειράζει πολύ την πάθηση το άγχος αλλά πιθανά να την προκαλεί. Σου έχει παραθέσει δύο link παραπάνω ο Super Ban. Το ένα είναι οι δικές μου οδηγίες για νέους ασθενείς. Κάνε τον κόπο και διάβασέ τες.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

γειά σας και πάλι, ήθελα να περάσουν λίγες μέρες και να σας ενημερώσω για την πορεία τις θεραπείας. πρώτα να απαντήσω στον Phaethon ότι το κόστος τις κάθε μάλαξης είναι 25ευρώ, εχω κάνει εννέα και αύριο είναι η τελευταία που θα κάνω ετσι μου είπε.παράλληλα με τις μαλάξεις μου έκανε και ενέσεις με σύμπλεγμα βιταμίνης B την μια και αντιφλεγμονώδη την  άλλη( σε ερωτηση μου ποια και τι δεν μου είπε).μετα το ladinin που πήρα 10 μέρες πήρα και 10 μέρες vibramysin.αυτά μεχρι στιγμήςθα δω τι θα γίνει αυριο και θα σας πω.
εμφανίστηκε στα 44 απο τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδω και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin,Lidaprim και μαλάξεις.ενόχληση και μουδιάσμα στον αριστερό όρχι πίσω αριστερα στην μέση, ενοχλήσεις κάτω από την κοιλιά εσωτερικά πάνω από το πέος,εσωτερικά αριστερα του μηρού,αλλά ακόμα και στο επάνω μέρος του ποδιού...

καλημέρα και καλή Κυριακή να έχουμε, να πω ότι απο το τελευταίο μήνυμα με άφησε χωρίς μαλάξεις και φάρμακα και αυριο θα πάω να κανω εξέταση προστατικού υγρού. η αλήθεια είναι ότι μέχρι και χθες είχε ελαττώσει η συχνοουρία αλλά σήμερα με ενοχλεί κάπως (σαν τσούξιμο? ενόχληση? όχι στο κατούρημα ) να πω ότι μάλλον απο χθες αρπαξα τίποτα που έκατσα σε ξένη λεκάνη τι να πω θα δούμε και αύριο με την εξέταση.
εμφανίστηκε στα 44 απο τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδω και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin,Lidaprim και μαλάξεις.ενόχληση και μουδιάσμα στον αριστερό όρχι πίσω αριστερα στην μέση, ενοχλήσεις κάτω από την κοιλιά εσωτερικά πάνω από το πέος,εσωτερικά αριστερα του μηρού,αλλά ακόμα και στο επάνω μέρος του ποδιού...

Παράθεση από: iceman στις 16 Δεκεμβρίου, 2012, 10:45:52 ΠΜ
καλημέρα και καλή Κυριακή να έχουμε, να πω ότι απο το τελευταίο μήνυμα με άφησε χωρίς μαλάξεις και φάρμακα και αυριο θα πάω να κανω εξέταση προστατικού υγρού. η αλήθεια είναι ότι μέχρι και χθες είχε ελαττώσει η συχνοουρία αλλά σήμερα με ενοχλεί κάπως (σαν τσούξιμο? ενόχληση? όχι στο κατούρημα ) να πω ότι μάλλον απο χθες αρπαξα τίποτα που έκατσα σε ξένη λεκάνη τι να πω θα δούμε και αύριο με την εξέταση.
Δεν κολλάς έτσι μικρόβια !Αν βούτηξε το πουλί σου όμως στο νερό της τουλέτας ,τότε αλλάζει το θέμα .
Μήπως θα έπρεπε να αλλάξεις προσέγγιση θεραπείας  ;
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Υ.γ.
Εντωμεταξύ λες πως είσαι 44 ...
Παράθεσηεμφανίστηκε στα 44 από τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδώ και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin και μαλάξεις.
Υπάρχει μια πιθανότητα να πάσχεις από καλοήθη υπερπλασία και να έχει γίνει κακή διάγνωση .
Για δες σε  αυτό το θέμα :
http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=659.0
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#10 01 Ιανουαρίου, 2013, 06:12:51 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 01 Ιανουαρίου, 2013, 06:21:37 ΜΜ από iceman
καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους, με υγεία πάνω απο όλα.....τα τελευταία νέα είναι ότι έκανα εξέταση με προστατικό υγρό και έβγαλε λίγες αποικίες εντερόκοκκου....μου έδωσε αντιβίωση Lidaprim για 5 ημέρες...και μου είπε ότι δεν χρειάζονται άλλες μαλάξεις, αυτά τα ολίγα παιδιά η αλήθεια είναι ότι με εχει πάρει απο κάτω..... να είστε καλά και πάλι καλή χρονιά!
εμφανίστηκε στα 44 απο τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδω και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin,Lidaprim και μαλάξεις.ενόχληση και μουδιάσμα στον αριστερό όρχι πίσω αριστερα στην μέση, ενοχλήσεις κάτω από την κοιλιά εσωτερικά πάνω από το πέος,εσωτερικά αριστερα του μηρού,αλλά ακόμα και στο επάνω μέρος του ποδιού...

και μετά το lidaprim έκανα εξεταση προστατικού υγρού και ήμουν σίγουρος ότι υπάρχει μικρόβιο μιας και δεν ένοιωθα καλά και είχα πάλι συμπτώματα όπως συχνοουρία, και για πρώτη φορα και πόνο χαμηλα στην κοιλιά,που και μέχρι τωρα που γραφω εχω καπου κάπου ενοχλήσεις.....και ναι βγήκε ΣΤΑΦΥΛΟΚΟΚΚΟΣ λίγες αποικίες.....μου είπε να πάρω αντιβίωση ceclor 500 αλλά μεχρι στιγμής δεν εχω αρχίσει γιατι  πιστεύω ότι θα την πάρω τσάμπα χωρίς να γίνει κάτι...θα ήθελα την γνώμη σας!
εμφανίστηκε στα 44 απο τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδω και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin,Lidaprim και μαλάξεις.ενόχληση και μουδιάσμα στον αριστερό όρχι πίσω αριστερα στην μέση, ενοχλήσεις κάτω από την κοιλιά εσωτερικά πάνω από το πέος,εσωτερικά αριστερα του μηρού,αλλά ακόμα και στο επάνω μέρος του ποδιού...

ΑΠΟ  ΤΗΝ  ΜΕΓΑΛΗ  ΠΕΙΡΑ  ΠΟΥ  ΕΧΩ  ΣΤΟ  ΘΕΜΑ  ΤΩΝ  ΜΑΛΑΞΕΩΝ  ΓΙΑΤΙ  ΥΠΟΦΕΡΩ  ΑΠΟ  ΤΣΟΥΞΙΜΑΤΑ  ΚΑΙ  ΠΟΝΟΥΣ  ΠΑΝΩ  ΑΠΟ  16  ΧΡΟΝΙΑ  ΝΑ  ΕΙΣΑΙ  ΛΙΓΟ  ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΣ  ΓΙΑΤΙ  ΟΙ  ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ  ΕΡΕΥΝΕΣ  ΕΧΟΥΝ  ΔΕΙΞΕΙ  ΟΤΙ  ΔΕΝ  ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ  ΤΙΠΟΤΕ  ΠΑΡΑ  ΜΟΝΟ  ΙΣΩΣ  ΟΤΑΝ  ΥΠΑΡΧΕΙ  ΥΠΕΡΒΟΛΗ  ΣΤΟΝ  ΤΡΟΠΟ  ΚΑΙ  ΤΗΝ  ΔΥΝΑΜΗ  ΤΗΣ  ΜΑΛΑΞΗΣ.ΜΠΟΡΕΙ   ΝΑ  ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ  ΚΑΙ  ΚΑΠΟΙΑ  ΖΗΜΙΑ  ΣΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΗ.

ΞΕΧΑΣΑ  ΝΑ  ΣΟΥ  ΓΡΑΨΩ  ΑΠΟ  ΤΗΝ  ΠΕΙΡΑ  ΠΟΥ  ΕΧΩ  ΘΑ  ΕΞΑΝΤΛΗΣΕΙΣ  ΠΡΩΤΑ  ΑΡΚΕΤΟ  ΚΑΙΡΟ  ΟΛΩΝ  ΤΩΝ  ΕΙΔΩΝ  ΤΙΣ  ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ  . ΓΙΑΤΙ  Η  ΠΡΟΣΤΑΤΙΤΙΔΑ  ΕΥΚΟΛΑ  ΔΕΝ  ΕΞΑΛΕΙΦΕΤΕ.ΑΦΟΥ  ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ  ΜΕ  ΤΙΣ  ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ   ΜΕΤΑ  ΔΕΙΛΑ  ΔΕΙΛΑ  ΘΑ  ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ  ΜΑΛΑΞΕΙΣ.ΑΥΤΑ  ΠΟΥ  ΛΕΝΕ  ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ  ΟΥΡΟΛΟΓΟΙ  ΠΕΡΙ  ΑΠΟΙΚΟΙΩΝ  ΜΙΚΡΟΒΙΩΝ  ΕΙΝΑΙ  ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ  ΓΙΑ  ΝΑ  ΒΓΑΖΟΥΝ  ΧΡΗΜΑ. ΕΓΩ  ΕΧΩ  ΚΑΝΕΙ  30  ΜΑΛΑΞΕΙΣ  ΧΩΡΙΣ  ΝΑ  ΔΩ  ΚΑΜΙΑ  ΒΕΛΤΙΩΣΗ.ΠΑΝΤΩΣ  Η  ΤΕΛΙΚΗ  ΑΠΟΦΑΣΗ  ΕΙΝΑΙ  ΔΙΚΗ  ΣΟΥ.

Άγιος σε ευχαριστώ για τις συμβουλές, Μαλάξεις έχω κάνει είδη 10 και μου είπε ότι δεν χρειάζονται άλλες γιατι ο προστάτης απο την ψηλάφηση που εχει κάνει τον βλέπει φυσιολογικό....τωρα για τις αντιβιώσεις δεν θελω να παίρνω και για αυτο το ψαχνω μπας και βρω κατι απο φυτικό σκεύασμα όπως η κουαρτεσίνη που θα πάρω για να δω τι αποτέλεσμα θα έχει.
εμφανίστηκε στα 44 απο τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδω και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin,Lidaprim και μαλάξεις.ενόχληση και μουδιάσμα στον αριστερό όρχι πίσω αριστερα στην μέση, ενοχλήσεις κάτω από την κοιλιά εσωτερικά πάνω από το πέος,εσωτερικά αριστερα του μηρού,αλλά ακόμα και στο επάνω μέρος του ποδιού...