να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά για να μην τρελαθώ τελείως.....μερικές φορές νοιώθω ότι είμαι βρεμένος αλλά είναι πλασματικό...το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος???
εμφανίστηκε στα 44 απο τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδω και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin,Lidaprim και μαλάξεις.ενόχληση και μουδιάσμα στον αριστερό όρχι πίσω αριστερα στην μέση, ενοχλήσεις κάτω από την κοιλιά εσωτερικά πάνω από το πέος,εσωτερικά αριστερα του μηρού,αλλά ακόμα και στο επάνω μέρος του ποδιού...

Εγώ όχι...βρεγμένος που νοιώθεις;
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#17 24 Φεβρουαρίου, 2013, 08:11:03 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 24 Φεβρουαρίου, 2013, 08:13:53 ΜΜ από SUPER_SUPER BAN
Μερικες φορες μετα την ουρηση ,καποιες σταγονες φευγουν στο εσωρουχο .
Αν παιξει και κανα κρυο ρευμα ,κανει τα πραγματα ακομα πιο  περιεργα εκει κατω .
Αν εννοεις αυτο ,ναι μου εχει συμβει .
Αυτο το σταξιμο παιζει να ξερεις στην παθηση μας σε πολλους αν οχι σε ολους...
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

το στάξιμο το έχω (μια σταγόνα άντε δυο) όσο καλά και αν προσπαθήσω να μην αφήσω ούρα.....Phaethon έχω την αίσθηση ότι είμαι βρεγμένος μερικές φορές αλλά δεν είμαι αυτο λέω....και κάτι άσχετο απο τις 22 που έγινε ο κατακλυσμός στην Αθήνα μεχρι και σήμερα ( και για αρκετές μερες ακόμα έμαθα) δεν εχω τηλέφωνο και ίντερνετ....
εμφανίστηκε στα 44 απο τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδω και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin,Lidaprim και μαλάξεις.ενόχληση και μουδιάσμα στον αριστερό όρχι πίσω αριστερα στην μέση, ενοχλήσεις κάτω από την κοιλιά εσωτερικά πάνω από το πέος,εσωτερικά αριστερα του μηρού,αλλά ακόμα και στο επάνω μέρος του ποδιού...

Αυτή την αίσθηση του βρεγμένου δεν την έχω ξανακούσει από κάποιον, αν και τώρα που το λες κάτι μου θυμίζει υποσυνείδητα για μένα. Εχω ακουσει για περίεργα γαργαλήματα στην περιοχή, στους μηρούς κλπ. Όσο για τις στάλες που λέει ο Ban, αρκετό καιρό πριν μου εκδηλωθεί η καταιγίδα, με ενοχλούσε πως όσο και να τη τίναζα θα ξέφευγε μια δυο σταγόνες στο εσώρουχο. Μετά απ´όλα και αφού χαλάρωσα, μείωθηκε και αυτό το φαινόμενο.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

καλησπέρα σε όλους, έκλεισα ένα  μήνα που παίρνω  quercetin και όλα πήγαιναν μιά χαρά μεχρι εχθές που άρχισα δίαιτα......ξαφνικά ανα δύο ώρες και για πρώτο βράδυ σηκώθηκα δύο φορές για κατούρημα (αρκετή ποσότητα καθε φορά) ρε παιδιά θα τρελαθώ είναι δυνατόν???
εμφανίστηκε στα 44 απο τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδω και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin,Lidaprim και μαλάξεις.ενόχληση και μουδιάσμα στον αριστερό όρχι πίσω αριστερα στην μέση, ενοχλήσεις κάτω από την κοιλιά εσωτερικά πάνω από το πέος,εσωτερικά αριστερα του μηρού,αλλά ακόμα και στο επάνω μέρος του ποδιού...

Ναι,ειναι δυνατον.Κατι που τρως ισως ευθυνεται .Π.χ ο ανανας σε εμενα ειναι απιστυτα διουρητικος....
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

μακάρι SUPER_SUPER BAN να είναι έτσι γιατί γιατι με την κουερσετίνη έβλεπα βελτίωση.... ευχαριστώ που απάντησες.
εμφανίστηκε στα 44 απο τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδω και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin,Lidaprim και μαλάξεις.ενόχληση και μουδιάσμα στον αριστερό όρχι πίσω αριστερα στην μέση, ενοχλήσεις κάτω από την κοιλιά εσωτερικά πάνω από το πέος,εσωτερικά αριστερα του μηρού,αλλά ακόμα και στο επάνω μέρος του ποδιού...

Μην τρελαίνεσαι κυρίως και σκέψου....

Μήπως ήπιες μεγάλες ποσότητες νερού?? Στο λέω γιατί ανέφερες δίαιτα, που συνήθως σε προτρέπει στο νερό... Ιδίως αν πιείς νερό καμιά ώρα πρίν κοιμηθείς, τότε είναι σίγουρο ότι θα ξυπνήσεις... Για αυτό, σκέψου τι άλλαξες και θα βρεις τη λύση.

Συμπτώματα απο 02.2011 (κάψιμο μετά την ούρηση- πόνος στην χαμηλή κοιλιακή χώρα, περίνεο, χαμήλά στη μέση, στυτικά προβλήματα). Καλλιέργειες ούρων στείρες. Καλλιέργειες σπέρματος στρεπτόκοκκος, εντερόκοκκος. Αντιμετώπιση με αντιβίωση δια στόματος, ενέσιμη, αντιφλεγμονώδη, Α-blockers. Συμπτώματα τα οποία δεν είναι μόνιμα. Προηγούμενο ιστορικό με σπαστική κολίτιδα (αντιμετωπίστηκε). Εκκίνηση λήψης κουεσερτίνης 01.2013 (Έχει λήξη 09.2013). Καθαρός από μικρόβια από 12.2012. Τεκνοποίηση 02.2012. Mείωση συμπτωμάτων από Ιούλιο 2013 μετά από εκκίνηση Γιόγκα και περιορισμό γλουτένης. Παράλληλα σταμάτημα σε γυμναστήριο (Βάρη), εκγύμναση μόνο με βοήθεια σωματικού βάρους. Μαξιλαράκι "ντόνατ" στο αυτοκίνητο και θετική σκέψη. Πλέον δεν θεωρώ τον εαυτό μου ασθενή ( 18.12.2013) αλλά ανήκω σε "ευαίσθητη ομάδα" .... Πληροφορίες εντός. Δεν υπαρχουν ματζούνια και μαγικές θεραπείες, μόνο παρατήρηση, αποφυγή και προσπαθεια.

έχεις δίκιο αγχωμένος στο να μην τρελαίνομαι αλλά ώρες ώρες απελπίζομαι, τέλος πάντων πίνω λίγο περισσότερο απο ότι έπινα από όταν ξεκίνησαν τα συμπτώματα κυρίως βότανα και μάλλον για αυτό πηγαίνω συχνότερα τουαλέτα, στην δίαιτα μου έδωσε και πολυβιταμίνες V2000. Αποφάσισα να κάνω διορθικό υπέρηχο για το αποτέλεσμα θα σας ενημερώσω, και κάτι που ήθελα να σας ρωτήσω, στα πρώτα πρωινά ούρα και μόνο εχω παρατηρήσει ότι δεν βγαίνουν με δύναμη και είναι και σαν να μην καταλαβαίνω ότι ουρώ, μετά απο εκεί όλα επανέρχονται ας πούμε στο φυσιολογικό, ξέρει κάτι κανείς??
εμφανίστηκε στα 44 απο τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδω και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin,Lidaprim και μαλάξεις.ενόχληση και μουδιάσμα στον αριστερό όρχι πίσω αριστερα στην μέση, ενοχλήσεις κάτω από την κοιλιά εσωτερικά πάνω από το πέος,εσωτερικά αριστερα του μηρού,αλλά ακόμα και στο επάνω μέρος του ποδιού...

#25 23 Μάρτιος, 2013, 07:31:30 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 23 Μάρτιος, 2013, 07:39:19 ΜΜ από markelos
Δεν ειμαι περηφανος για αυτο αλλά ξανακύλησα σε αντιβίωση.Ο πονος και η δυσλειτουργια δεν παλευοντουσαν και μεχρι να ξεκινησω ομοιοπαθητικη αναγκαστικα παιρνω αντιβίωση.Θα προσπαθησω παραληλα να κάνω και την παλαιολιθικη διατροφη ή νηστειοθεραπεια μπας και ηρεμησει και το εντερο.Την ομοιπαθητικη θα την ξεκινησω σε 3 μηνες και μεχρι τοτε ο ομοιοπαθητικος με πλάκωσε σε βιταμινες και αγιουρβεδικα βοτανα.
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

καλησπέρα σε όλους, χθές πήγα και έκανα εξέταση με προστατικό υγρό σήμερα πήρα την απάντηση και βρήκε πολλές αποικίες E COLI ο ουρολόγος μου έδωσε για άλλη μια φορά vibramysin.........καλά τον Νοέμβριο είχα  ΧΡΥΖΩΝ ΣΤΑΦΥΛΟΚΟΚΚΟΣ τον Δεκέμβριο ENTEROCOCCUS και τον Ιανουάριο ΣΤΑΦΥΛΟΚΟΚΚΟΣ.... θα μου πείτε γιατι δεν παω το δείγμα σε δύο εργαστήρια, γιατι εκει που είναι ο γιατρός το εργαστήριο είναι κοντά και το άλλο που ξερω είναι 20 χιλιόμετρα και δεν ξερω κατα πόσο κτραταει το δείγμα για να το πάω...κατα τα άλλα συνεχίζω την κουερτεσίνη κα σκέφτομαι αν πρέπει να πάρω αντιβίωση....
εμφανίστηκε στα 44 απο τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδω και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin,Lidaprim και μαλάξεις.ενόχληση και μουδιάσμα στον αριστερό όρχι πίσω αριστερα στην μέση, ενοχλήσεις κάτω από την κοιλιά εσωτερικά πάνω από το πέος,εσωτερικά αριστερα του μηρού,αλλά ακόμα και στο επάνω μέρος του ποδιού...

Παράθεσηβρήκε πολλές αποικίες E COLI....καλά τον Νοέμβριο είχα  ΧΡΥΖΩΝ ΣΤΑΦΥΛΟΚΟΚΚΟΣ τον Δεκέμβριο ENTEROCOCCUS και τον Ιανουάριο ΣΤΑΦΥΛΟΚΟΚΚΟΣ

χα χα χα!! Είναι το "μικρόβιο του μήνα", όπως έχουν την playmate του μήνα στα ημερολόγια του Playboy  :P

Είναι τελικά για τα πανηγύρια οι καλλιέργειες...
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

για τα πανηγύρια μπορεί να είναι εγώ τι να κάνω???
εμφανίστηκε στα 44 απο τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδω και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin,Lidaprim και μαλάξεις.ενόχληση και μουδιάσμα στον αριστερό όρχι πίσω αριστερα στην μέση, ενοχλήσεις κάτω από την κοιλιά εσωτερικά πάνω από το πέος,εσωτερικά αριστερα του μηρού,αλλά ακόμα και στο επάνω μέρος του ποδιού...

Προσωπικα οταν εμφανιζεται μικροβιο σε συμπασχων ειλικρινα μπερδευομαι.Και οταν λεω μικρβιο εννοω ουροπαθογονο,οπως το e çoli κτλ....
Ποτε δεν εμφανιστηκε σε εμενα κατι τετοιο (μονο χρυσιζων πρ.στρεπτοκοκκος).
Μελετες δειχνουν ομως πως και υγειεις εχουν ουροπαθογονα χωρις να  δηλωνουν προβληματα..
Τρεχα γυρευε...Ας μην ξαναπω τα ιδια , τα εχουμει ξαναπει πολλες φορες...
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .