Μπράβο RunningJohn, με το ιστορικό σου βοηθάς πολύ κόσμο με παρόμοια προβλήματα.

Μπράβο επίσης που έχεις φιλότιμο και ενημερώνεις (όταν υπάρχει λόγος σοβαρός) σε αντίθεση με πολλούς που έχουνε γράψει το φόρουμ στα ...
Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.

#16 23 Μαΐου, 2014, 01:59:19 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 23 Μαΐου, 2014, 02:01:54 ΜΜ από Phaethon (Φαέθων)
Παράθεση από: Hyper Ban στις 23 Μαΐου, 2014, 09:44:19 ΠΜ
Συμφωνώ απόλυτα ,ο όρος Μπροστατίτιδα δύσκολα αντικαθίσταται...Sad story bro .


Το συνημμένο είναι η λύση...
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#17 23 Μαΐου, 2014, 03:28:26 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 23 Μαΐου, 2014, 03:30:55 ΜΜ από aman
ελεος βρε παιδια ποιος μιλησε για μικροβια και φλεγμονες.. θεωρω πως μεταξυ μας, γραφοντας προστατιτιδα καταλαβαινομαστε.

..και για να το πω διαφορετικα, θεωρω πως ο john δεν ειχε ποτε "προστατιτιδα" πυελικο αλγος η μυοσκελετικη απορρυθμιση της περιοχης.

Το να εχει καποιος στυτικο προβλημα και δυσκολια στην ουρηση δεν θεωρω οτι αρκει για να το αποδωσεις στα παραπανω. Αποτι φαινετε, καποια νευρα που πιεζοντουσαν στην μεση δημιουργουσαν αυτες τις δυσλειτουργιες.

..και ο τιτλος του forum χρονια προστατιτιδα λεει, να τον αλλαξουμε και αυτον για να μην μπερδευομαστε;


μπραβο και απο μενα για την ενημερωση ..οπως λεει και ο evans δυστηχως οι περισσοτεροι δεν φροντιζουν να ενημερωσουν το φορουμ.
Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

#18 23 Μαΐου, 2014, 03:59:14 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 23 Μαΐου, 2014, 05:24:52 ΜΜ από Phaethon
aman δεν τρέχει τίποτα κατ'αρχάς η συμπάθεια παραμένει...πιο πολύ πείραγμα κάνω μετά από τα lexodanil που πήρα...

Παράθεση από: aman στις 23 Μαΐου, 2014, 03:28:26 ΜΜ
ελεος βρε παιδια ποιος μιλησε για μικροβια και φλεγμονες.. θεωρω πως μεταξυ μας, γραφοντας προστατιτιδα καταλαβαινομαστε.

Δυστυχώς αυτό είναι το πρόβλημα....ότι "μεταξυ μας, γραφοντας προστατιτιδα ΔΕΝ καταλαβαινομαστε". Άλλο καταλαβαίνει ο καθένας κι άλλο εννοεί ο καθένας....Και είναι φυσικό αφού ούτε οι γιατροί μεταξύ τους καταλαβαίνονται λέγοντας "προστατίτιδα".

"Προστατίτιδα" κατά λέξη σημαίνει φλεγμονή του προστάτη. Εντάξει, δεν νομίζω ότι χρειάζεται να σχολιάσουμε πάλι ότι τελικά οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν έχουμε κάτι τέτοιο, αλλοιώς να πάρω κι άλλα lexodanil. Απ'ότι γράφεις μετά προκύπτει ότι δεν χρειάζεται...

Το έχουμε πει και το έχουμε ξαναπεί ότι αυτός ο όρος είναι λάθος και μπερδεύει. Ρωτάς γιατί τον κρατάμε...Τον κρατάμε πολύ απλά, γιατί οι περισσότεροι ασθενείς εδώ μέσα με τα συμπτώματά μας, φεύγουμε με αυτή τη διάγνωση από τους μαλάκες που επισκεπτόμαστε.

Το έχουμε πει και το έχουμε ξαναπεί ότι τελικά αυτή η διάγνωση δίδεται σε μια πληθώρα παθήσεων της πυελικής περιοχής, όπου τελικά το μόνο που αποδυκνύει ότι κάποιος ασθενής πάσχει από το ΑΥΤΟ (όπως θες πες το) είναι αυτά τα γνωστά κουλά συμπτώματα.

Για να έρθω στο ζουμί λοιπόν, δεν διαφωνώ μαζί σου στο ότι χρησιμοποίησες τον όρο προστατίτιδα αλλά στο  ότι διαφοροποίησες τον John "ως μη έχοντα προστατίτιδα". Για να το λες αυτό πάει να πει ότι έχεις ορίσει το ποιος έχει προστατίτιδα, ώστε να λες ότι κάποιος δεν έχει. Οπότε πως εσύ λοιπόν ορίζεις την "προστατίτιδα" και πως διαφοροποιείς τον John ως μη πάσχοντα;

Λες λοιπόν ότι στην περίπτωση του John καποια νευρα που πιεζοντουσαν στην μεση δημιουργουσαν αυτες τις δυσλειτουργιες. Συμφωνώ. Και που ξέρεις λοιπόν ότι παρόμοιο πράγμα δεν δημιουργεί τις δυσλειτουργίες σε πάρα πολλούς άλλους από εμάς που φύγαμε από τους γιατρούς με διάγνωση είτε "προστατίτιδας" είτε ότι είναι στη φαντασία μας;

Λες: " θεωρω πως ο john δεν ειχε ποτε "προστατιτιδα", πυελικο αλγος η μυοσκελετικη απορρυθμιση της περιοχης. Απ'οτι φαινεται, καποια νευρα που πιεζοντουσαν στην μεση δημιουργουσαν αυτες τις δυσλειτουργιες".

Δηλαδή το ότι ενα πεταλο του 5ου σπονδυλου μεσης το οποιο δεν ηταν στη φυσιολογικη του θεση αλλα ηταν στον αερα πιεζοντας νευρα δεν το θεωρείς αιτία νευρομυϊκού προβλήματος ή μυοσκελετικής απορρύθμισης της περιοχής;  ???

Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Να μας συγχωρειτε παιδια που ειπαμε την ταπεινη μας αποψη!Δεν υπαρχει λογος φυσικα να μας απαξιωνεται ουτε να κοψετε φλεβες!Απλα το παλικαρι ανεφερε συπτωματα τα οποια και τελικωσ ηταν ξεκαθαρα οτι δεν προερχοταν απο τον προστατη ουτε ειχε τα δικα μας συπτωματα!το παλικαρι χειροτερευε ειδικοτερα μετα απο τρεξιμο η ασκηση!Επισης του εχει διαγνωστει φλεβικη διαφυγη!Μετα την εγχειρηση αναφερει οτι νιωθει καλυτερα και σαν ετυμηγορια φαινεται να ταιριαζει με την ταπεινη μου αποψη οτι δεν πασχει απο προστατιτιδα!Δεν χρειαζονται αφορισμοι και απαξιωσεις για διαφορετικες γνωμες παρα μονο σεβασμος και ελευθερη βουληση!Αν ειναι οταν λεμε την ταπεινη μας αποψη να κοβετε φλεβες να σταματησουμε....απλα προσοχη μην καταληξουμε σαν το σαιτ του ακαταν!!
ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ,ΝΥΚΤΟΟΥΡΙΑ,ΠΟΝΟΙ ΣΤΟΥΣ ΟΡΧΕΙΣ,ΠΟΝΟΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΝΕΟ,ΤΣΟΥΞΙΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΟΥΡΗΣΗΣ,ΦΑΓΟΥΡΑ-ΠΟΝΟΙ ΣΤΗ ΒΑΛΑΝΟ,ΓΔΑΡΣΙΜΟ ΚΑΙ ΑΦΟΡΗΤΟΙ ΠΟΝΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΩΣΗ,ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΤΥΣΗΣ,ΚΑΤΑΡΑΚΩΜΕΝΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ!

Παράθεση από: ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ στις 23 Μαΐου, 2014, 07:43:41 ΜΜ
Δεν χρειαζονται αφορισμοι και απαξιωσεις για διαφορετικες γνωμες παρα μονο σεβασμος και ελευθερη βουληση!Αν ειναι οταν λεμε την ταπεινη μας αποψη να κοβετε φλεβες να σταματησουμε....
Οι αφορισμοί, η απαξίωση ('μικροβιοπαρμένοι', 'πλοκάμια του ακαταν', 'παλιομοδίτες της δεκαετίας του 90', 'ηλίθιοι', 'ψυχάκηδες', κλπ) και η έλλειψη σεβασμού στη διαφορετική γνώμη είναι χαρακτηριστικά του Φαέθων.
Όταν του έκανα παρατήρηση (με πολύ περισσότερη ευγένεια από όση έπρεπε), η απάντηση του ήταν 'στο πούτσο μας' και 'καλό κούμπωμα' .
Ο Φαέθων –ευτυχώς- δεν είναι ιδιοκτήτης του forum και το όποιο πρόβλημα έχει δε θα πρέπει να είναι αιτία να σταματήσει κανείς να γράφει, βοηθώντας, λαμβάνοντας βοήθεια, και ανταλλάσοντας απόψεις δημοκρατικά και ελεύθερα, ως φυσιολογικός και πολιτισμένος άνθρωπος.
Η ίδια παρατήρηση – σύσταση ισχύει και για όλα τα παιδιά που σταμάτησαν να γράφουν στο φόρουμ εξαιτίας του Φαέθων.
Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.

#21 23 Μαΐου, 2014, 10:16:02 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 23 Μαΐου, 2014, 10:54:19 ΜΜ από aman
Φαεθων χρησιμοποιω την προστατιτιδα, για να εκφρασω κυριως τα κοινα χαρακτηριστικα συμπτωματα που εχουμε οι περισσοτεροι. Το πυελικο αλγος ισως σε καποιους, παραπεμπει σε πονους γυρω απο την πυελο ..και οχι στα ανδρολογικα που μας αφορουν και τα θεωρουμε μαλλον σημαντικοτερα. 

παντως πολλες φορες στα μηνυματα μου αναφερομε σε "προστατιτιδα" αλλα και πυελικο πονο, ...τελοσπαντων.

Σχετικα με τον john απο την πρωτη στιγμη τα συμπτωματα του για μενα, δεν ηταν αρκετα για να μιλησουμε για "προστατιτιδα" και η μυικη απορρυθμιση μαλλον δεν προερχοτανε απο τους πυελικους μυς (standford) αλλα απο καποια νευρα στην μεση. Οποτε πολυ πιθανον να μην ειχε καν triggerpoints και ολα τα σχετικα που σχετιζοντε με τους μυς της περιοχης και το πυελικο αλγος.

Πχ Καποιος με δισκοπαθεια μπορει να εχει καποιες φορες πονους στους ορχεις στα ποδια κτλ ..δεν θεωρω ομως οτι εχει και "προστατιτιδα".

Ειναι αληθεια οτι υπαρχει ενα φοβερο μπερδεμα ..αλλα τουλαχιστον μεταξυ μας δεν υπαρχει λογος να ανακυκλωνουμε τα ιδια και ξερουμε πανω κατω ο καθενας τι εννοει.

Αν σου φυγει καμια φορα η λεξη προστατιτιδα ..ξερω πολυ καλα τι εννοεις.

Στο λινκ μπορειτε να δειτε σχεση σπονδυλικης στηλης με τα υπολοιπα οργανα. (ειχε ποσταρει παρομοιο ο φαεθων)

http://gr.ceragem.net/flash/verte_motion.swf
Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

Παράθεση από: Phaethon στις 23 Μαΐου, 2014, 01:59:19 ΜΜ
Παράθεση από: Hyper Ban στις 23 Μαΐου, 2014, 09:44:19 ΠΜ
Συμφωνώ απόλυτα ,ο όρος Μπροστατίτιδα δύσκολα αντικαθίσταται...Sad story bro .


Το συνημμένο είναι η λύση...

Xαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχ
Οκ ,respect !
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παράθεση από: Phaethon στις 23 Μαΐου, 2014, 03:59:14 ΜΜ
aman δεν τρέχει τίποτα κατ'αρχάς η συμπάθεια παραμένει...πιο πολύ πείραγμα κάνω μετά από τα lexodanil που πήρα...

Παράθεση από: aman στις 23 Μαΐου, 2014, 03:28:26 ΜΜ
ελεος βρε παιδια ποιος μιλησε για μικροβια και φλεγμονες.. θεωρω πως μεταξυ μας, γραφοντας προστατιτιδα καταλαβαινομαστε.

Δυστυχώς αυτό είναι το πρόβλημα....ότι "μεταξυ μας, γραφοντας προστατιτιδα ΔΕΝ καταλαβαινομαστε". Άλλο καταλαβαίνει ο καθένας κι άλλο εννοεί ο καθένας....Και είναι φυσικό αφού ούτε οι γιατροί μεταξύ τους καταλαβαίνονται λέγοντας "προστατίτιδα".

"Προστατίτιδα" κατά λέξη σημαίνει φλεγμονή του προστάτη. Εντάξει, δεν νομίζω ότι χρειάζεται να σχολιάσουμε πάλι ότι τελικά οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν έχουμε κάτι τέτοιο, αλλοιώς να πάρω κι άλλα lexodanil. Απ'ότι γράφεις μετά προκύπτει ότι δεν χρειάζεται...

Το έχουμε πει και το έχουμε ξαναπεί ότι αυτός ο όρος είναι λάθος και μπερδεύει. Ρωτάς γιατί τον κρατάμε...Τον κρατάμε πολύ απλά, γιατί οι περισσότεροι ασθενείς εδώ μέσα με τα συμπτώματά μας, φεύγουμε με αυτή τη διάγνωση από τους μαλάκες που επισκεπτόμαστε.

Το έχουμε πει και το έχουμε ξαναπεί ότι τελικά αυτή η διάγνωση δίδεται σε μια πληθώρα παθήσεων της πυελικής περιοχής, όπου τελικά το μόνο που αποδυκνύει ότι κάποιος ασθενής πάσχει από το ΑΥΤΟ (όπως θες πες το) είναι αυτά τα γνωστά κουλά συμπτώματα.

Για να έρθω στο ζουμί λοιπόν, δεν διαφωνώ μαζί σου στο ότι χρησιμοποίησες τον όρο προστατίτιδα αλλά στο  ότι διαφοροποίησες τον John "ως μη έχοντα προστατίτιδα". Για να το λες αυτό πάει να πει ότι έχεις ορίσει το ποιος έχει προστατίτιδα, ώστε να λες ότι κάποιος δεν έχει. Οπότε πως εσύ λοιπόν ορίζεις την "προστατίτιδα" και πως διαφοροποιείς τον John ως μη πάσχοντα;

Λες λοιπόν ότι στην περίπτωση του John καποια νευρα που πιεζοντουσαν στην μεση δημιουργουσαν αυτες τις δυσλειτουργιες. Συμφωνώ. Και που ξέρεις λοιπόν ότι παρόμοιο πράγμα δεν δημιουργεί τις δυσλειτουργίες σε πάρα πολλούς άλλους από εμάς που φύγαμε από τους γιατρούς με διάγνωση είτε "προστατίτιδας" είτε ότι είναι στη φαντασία μας;

Λες: " θεωρω πως ο john δεν ειχε ποτε "προστατιτιδα", πυελικο αλγος η μυοσκελετικη απορρυθμιση της περιοχης. Απ'οτι φαινεται, καποια νευρα που πιεζοντουσαν στην μεση δημιουργουσαν αυτες τις δυσλειτουργιες".

Δηλαδή το ότι ενα πεταλο του 5ου σπονδυλου μεσης το οποιο δεν ηταν στη φυσιολογικη του θεση αλλα ηταν στον αερα πιεζοντας νευρα δεν το θεωρείς αιτία νευρομυϊκού προβλήματος ή μυοσκελετικής απορρύθμισης της περιοχής;  ???
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου . Με καλύπτεις και με το παραπάνω !
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#24 23 Μαΐου, 2014, 11:37:11 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 06 Μαΐου, 2016, 02:45:04 ΜΜ από admin2
Παράθεση από: evans στις 23 Μαΐου, 2014, 10:11:00 ΜΜ
Παράθεση από: ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ στις 23 Μαΐου, 2014, 07:43:41 ΜΜ
Δεν χρειαζονται αφορισμοι και απαξιωσεις για διαφορετικες γνωμες παρα μονο σεβασμος και ελευθερη βουληση!Αν ειναι οταν λεμε την ταπεινη μας αποψη να κοβετε φλεβες να σταματησουμε....
Οι αφορισμοί, η απαξίωση ('μικροβιοπαρμένοι', 'πλοκάμια του ακαταν', 'παλιομοδίτες της δεκαετίας του 90', 'ηλίθιοι', 'ψυχάκηδες', κλπ) και η έλλειψη σεβασμού στη διαφορετική γνώμη είναι χαρακτηριστικά του Φαέθων.
Όταν του έκανα παρατήρηση (με πολύ περισσότερη ευγένεια από όση έπρεπε), η απάντηση του ήταν 'στο πούτσο μας' και 'καλό κούμπωμα' .
Ο Φαέθων –ευτυχώς- δεν είναι ιδιοκτήτης του forum και το όποιο πρόβλημα έχει δε θα πρέπει να είναι αιτία να σταματήσει κανείς να γράφει, βοηθώντας, λαμβάνοντας βοήθεια, και ανταλλάσοντας απόψεις δημοκρατικά και ελεύθερα, ως φυσιολογικός και πολιτισμένος άνθρωπος.
Η ίδια παρατήρηση – σύσταση ισχύει και για όλα τα παιδιά που σταμάτησαν να γράφουν στο φόρουμ εξαιτίας του Φαέθων.
Πετάχτηκες και εσύ βλέπω με την 1η ευκαιρία κατά του Phaethon αντι να δώσεις τόπο στην οργή και αυτό που καταφέρες είναι να οξύνεις τα πνεύματα αγαπητέ evans .Και πετάχτηκες πράγματι [...] ,αν παρατηρήσεις την ροή του διαλόγου (με την καλή ένοια)ως έχει .
[....]για να πιάσεις στο στόμα σου τον Phaethon(638 μηνυματα) .Το διανοητικό του επίπεδο γύρω απο την πάθηση ,παρέμεινε στην φάση που είναι εδώ και χρόνια το δικό σου     μόνο ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΜΗΝΕΣ .Ενημερώθηκε και κατανόησε την πάθηση ταχύτατα, συγκέντρωσε απίστευτες πληροφορίες  οπου και τις μοιράστηκε μαζί μας και καταφερε να βοηθήσει πάρα πολύ κόσμο ,όπως και εμένα για να την κατανοήσω.Και αν δεν ήταν να αυτός να μου ΠΑΤΗΣΕΙ ΣΦΑΛΙΑΡΑ  ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ 'ΕΜΜΕΣΩΣ ''ΒΡΕ ΒΛΑΚΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΑΚΑΤΑΝ'' , ο κώλος μου θα είχε γίνει σαν σαμπρέλα και σήμερα θα ήμουν ίσως ξανά σε απόγνωση και μισότρελος όπως είναι ακόμα δυστυχώς κάποιοι  συμπάσχοντες απο τότε .
  Βοήθησε η στάση του και προφύλαξε τους συμπάσχοντες ,απο γιατρούς βδέλες ,ανώριμους στην πάθηση ασθενείς ξερόλες και απο troll νέα μέλη με γνωστούς και άγνωστους σκοπούς .Επίσης το μηνυμά  σου είναι σαχλό δεν θα το ξανακοιτάξω ...Μην αναμασήσεις τίποτα απο δαύτο ...
Kαι στην τελική αν νομίζεις πως η στάση του είναι προβληματική και πως δεν του αξίζει να βρίσκεται εδώ μέσα,ρίξε του Ακυρα και καταγγειλέ τον στους admins και αμα δεν πολυγουστάρεις κιόλας και ξενερώνεις γενικότερα με την παρτη του  ,μην δίνεις σημασία στην στάση του ρε αδερφέ !!!Αλλά μην οξύνεις τα πνεύματα !!!!!!!Ο Σπάρτακος έχει ψυχολογικά με τον Phaethon και λίγα με εμένα (.) απο την εποχή του blog του Καραγκιόζη (δεν γνωρίζεις ),θα του περάσει ....
Εσυ τι πετάγεσαι ;
----venceremos----
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#25 23 Μαΐου, 2014, 11:42:15 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 06 Μαΐου, 2016, 02:43:40 ΜΜ από admin2
Λοιπόν Evans μέρες τώρα τρώγεσαι για καυγά και δεν σου δίνω σημασία. Οπότε τελικά δεν κρατήθηκες και [...] βρήκες ευκαιρία -ουρανοκατέβατος τελείως- επειδή έγραψα το τόσο τρομερό "να κόψω φλέβες" να ρίξεις το δηλητήριό σου....και ούτε καν μίλαγα μαζί σου

Επειδή λοιπόν [...]
έχω βαρεθεί να πετάγεσαι [...] όποτε μιλάω με κάποιον χωρίς να σου πέφτει λόγος και χωρίς να αναφερθώ σε σένα και αρχίζεις το θάψιμο. Πότε για το τι είπα για τον Shoskes, πότε γιατί τσακώθηκα με κάποιον που δεν σε αφορά, πότε γιατί διαφωνείς με το τι είπα και πότε γιατί τσιμπήθηκες με κάτι το οποίο ποτέ δεν σε χαρακτήρισε. Δεν ξέρω τι ζόρι τραβάς και δεν με ενδιαφέρει. Εισαγγελέα εδώ δεν χρειάζομαι. Καλά κάνεις και εστιάζεις σε μια κουβέντα παραπάνω όποτε ειπώθηκε [...]κρίμα στα κατεβατά που έγραψα [...]

Στα παλιά μου τα παπούτσια για "όοοοολους αυτούς" (αχ τι τραγικό που ακούγεται) [που ίσως να είναι και ο ίδιος, ίσως κι εσύ]-που σταμάτησαν να γράφουν στο forum "εξαιτίας του Phaethon". To forum δεν είναι facebook να ψάχνουμε για φίλους, εξυπηρετεί άλλο συγκεκριμένο σκοπό. Ο Μαρκελος κι Ban μπορούν να σε πληροφορήσουν για το πόσα ευχαριστήρια μηνύματα έχω στο inbox από παιδιά που τους άνοιξα τα μάτια. Για μένα αυτό είναι ηθική ανταμοιβή και όσα λες τώρα εσύ......

Ναι μπορεί να είμαι απότομος και να βγαίνω από τα ρούχα μου κάποιες φορές αλλά πάντα είχα να απαντήσω με επιχειρήματα (εσύ κι "αυτοί" όχι, γι αυτό και σταμάτησαν). Ποτέ δεν αρνήθηκα την κουβέντα ακόμα κι αν ήταν με ειρωνία γιατί όταν έχεις πει 100 φορές κάτι δεν έχεις πλέον πολλούς άλλους τρόπους.  Ούτε χρειάστηκε να...φύγω από το forum για να βρω το δίκιο μου εναντίον οποιουδήποτε μου επιτέθηκε, όπως π.χ. εσύ τώρα.

Σου δηλώνω ρητά ότι είναι η τελευταία φορά που μιλάω μαζί σου κι αυτό γιατί με προκάλεσες απροκάλυπτα. Από εδώ και στο εξής απαξιώ να απαντήσω σε οτιδήποτε αναφέρεις ακόμα κι αν είναι ονομαστικά στο πρόσωπό μου, και αν έχεις ελάχιστη αξιοπρέπεια κάνε το ίδιο. [...]

[ΥΓ Banαρε thanks για την υποστήριξη...βλέπω τα ίδια γράφαμε με διαφορά...5 λεπτών. Αδελφή ψυχή είσαι ρε πούστη  ]
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#26 23 Μαΐου, 2014, 11:47:31 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 24 Μαΐου, 2014, 02:31:42 ΜΜ από Phaethon
Παράθεση από: ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ στις 23 Μαΐου, 2014, 07:43:41 ΜΜ
Να μας συγχωρειτε παιδια που ειπαμε την ταπεινη μας αποψη!Δεν υπαρχει λογος φυσικα να μας απαξιωνεται ουτε να κοψετε φλεβες!Απλα το παλικαρι ανεφερε συπτωματα τα οποια και τελικωσ ηταν ξεκαθαρα οτι δεν προερχοταν απο τον προστατη ουτε ειχε τα δικα μας συπτωματα!το παλικαρι χειροτερευε ειδικοτερα μετα απο τρεξιμο η ασκηση!Επισης του εχει διαγνωστει φλεβικη διαφυγη!Μετα την εγχειρηση αναφερει οτι νιωθει καλυτερα και σαν ετυμηγορια φαινεται να ταιριαζει με την ταπεινη μου αποψη οτι δεν πασχει απο προστατιτιδα!Δεν χρειαζονται αφορισμοι και απαξιωσεις για διαφορετικες γνωμες παρα μονο σεβασμος και ελευθερη βουληση!Αν ειναι οταν λεμε την ταπεινη μας αποψη να κοβετε φλεβες να σταματησουμε....απλα προσοχη μην καταληξουμε σαν το σαιτ του ακαταν!!

Εντάξει Σπάρτακε υπερέβαλλα στην περιγραφή. No problem. Δεν είπα και τίποτα τρομερό ούτε σε είπα καμπούρη.

Για να γίνουμε σαν το σαιτ του Ακατάν όπου τα ποστ φιλτράρονταν, κόβονταν και τέλως έγραφε μόνο ένας, απέχουμε πολύ ακόμα...θα πρέπει να μάθω hacking πρώτα, οπότε μην ανησυχείς. Όσο το Ακατανοblog ήταν ακόμα ελεύθερο από συμφέροντα και καυγάδες είχαμε και μπινελίκια και τα πάντα, όπως κι εδώ. Όταν άρχισε η λογοκρισία όλα αυτά κόπηκαν και το blog "νοικοκυρεύτηκε". Εδώ όπως έχω ξαναδηλώσει μάλλον πάσχουμε από το αντίθετο πρόβλημα, υπερβολική δημοκρατία.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Ηyper γελαω με τη δηλωση σου "Ο Σπάρτακος έχει ψυχολογικά με τον Phaethon και λίγα με εμένα (.) απο την εποχή του blog του Καραγκιόζη (δεν γνωρίζεις ),θα του περάσει ....!!
Φιλαρακι απο που και ως που να χω ψυχολογικα μαζι σας?Γνωριζομαστε και σας χρωσταω τιποτα λεφτα η μου φαγατε καμια γκομενα?
Παμε καλα?κατεθεσα την αποψη μου και ο Φαεθων απαντησε με τον τροπο που απαντησε.Απο που συμπερανες οτι εχω ψυχολογικα μαζι σας?Σας εχω πει κατι προσωπικα η εχω πει κατι για σας στο φορουμ?Στην τελικη απαντησε ο Φαεθων εσυ τι εισαι και απαντας?Ρε μαγκες συνελθετε και κουλαρετε!Πασχουμε απο μια ασθενεια και μπαινουμε για να βρουμε λυση,να καταθεσουμε αποψεις και εμπειριες,συζηταμε!Αν δεν γουσταρετε μας το λετε να την κανουμε να το κανετε prive!Oυτε προσβολες,ουτε ειρωνιες,ουτε ψυχολογικα...Αλλωστε μεγαλα παιδια ειμαστε για να παιζουμε τους καουμποηδες απ τα πληκτρολογια,σε ενα φορουμ με τοσο σοβαρο θεμα!

ΥΓ1.Το "θα του περασει" το εκλαμβανω οτι αναφερεσαι στην προστατιτιδα...(καλη τη θεληση λιγο χιουμορ για να ελαφρυνθει το θεμα)

ΥΓ2.Φαεθων,καμπουρη δεν με ειπες αλλα ο σχολιασμος σου ειναι απαξιωτικος και ειρωνικος,ελπιζω να καταλαβες οτι ηταν λαθος και δεν χρειαζοταν αναλογο υφος!
ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ,ΝΥΚΤΟΟΥΡΙΑ,ΠΟΝΟΙ ΣΤΟΥΣ ΟΡΧΕΙΣ,ΠΟΝΟΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΝΕΟ,ΤΣΟΥΞΙΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΟΥΡΗΣΗΣ,ΦΑΓΟΥΡΑ-ΠΟΝΟΙ ΣΤΗ ΒΑΛΑΝΟ,ΓΔΑΡΣΙΜΟ ΚΑΙ ΑΦΟΡΗΤΟΙ ΠΟΝΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΩΣΗ,ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΤΥΣΗΣ,ΚΑΤΑΡΑΚΩΜΕΝΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ!

Παράθεση από: ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ στις 24 Μαΐου, 2014, 01:47:47 ΠΜ
ΥΓ2.Φαεθων,καμπουρη δεν με ειπες αλλα ο σχολιασμος σου ειναι απαξιωτικος και ειρωνικος,ελπιζω να καταλαβες οτι ηταν λαθος και δεν χρειαζοταν αναλογο υφος!
Εντάξει Σπάρτακε, το είπαμε. Δεν φαντάστηκα ότι θα το έπαιρνες τόσο βαρέως. Η υπερβολική ευαισθησία είναι χαρακτηριστικό των προστατιδοπαθών γι'αυτό άλλωστε και πάσχουμε από αυτή τη πάθηση. Εγώ δεν πιστευω ότι έχεις κάποιο "ψυχολογικό" μαζί μου τουναντίον στο ξανάπα όταν πρωτομπήκες εδώ ότι χαίρομαι πολύ όταν βλέπω παιδιά από τα παλιά πέτρινα χρόνια. Ας το κλείσουμε εδώ.

Όσο για τον ουσία του θέματος τώρα, γράφεις:
Παράθεσητελικωσ ηταν ξεκαθαρα οτι δεν προερχοταν απο τον προστατη ουτε ειχε τα δικα μας συπτωματα! το παλικαρι χειροτερευε ειδικοτερα μετα απο τρεξιμο η ασκηση!
Ούτε στους περισσότερους από εμάς τα συμπτώματα είναι ξεκάθαρο ότι προέρχονται από τον προστάτη. Πολλοί από εμάς (μεταξύ των οποίων κι εγώ) χειροτερεύαμε μετά από τρέξιμο ή άσκηση. Τέλος ο Running John αναφέρει:
Παράθεσηκαθε μερα φριχτους πονους στη μεση και το ποδι σε σημειο να μην μπορω να δουλεψω, να κοιμηθω κτλ. ..Επισης η συχνοουρια και η δυσουρια να βρισκονται στο ζενιθ σε σημειο να μην μπορω με τιποτα να κατουρησω και να χρειαζεται πολλες φορες να καθομαι στην λεκανη
Με συγχωρείς αλλά αυτά δεν είναι τυπικότατα συμπτώματα που αναφέρουμε όσοι έχουμε "προστατίτιδα";
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#29 24 Μαΐου, 2014, 11:24:44 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 24 Μαΐου, 2014, 11:30:34 ΜΜ από Hyper Ban
Παράθεση από: ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ στις 24 Μαΐου, 2014, 01:47:47 ΠΜ
Ηyper γελαω με τη δηλωση σου "Ο Σπάρτακος έχει ψυχολογικά με τον Phaethon και λίγα με εμένα (.) απο την εποχή του blog του Καραγκιόζη (δεν γνωρίζεις ),θα του περάσει ....!!
Φιλαρακι απο που και ως που να χω ψυχολογικα μαζι σας?Γνωριζομαστε και σας χρωσταω τιποτα λεφτα η μου φαγατε καμια γκομενα?
Παμε καλα?κατεθεσα την αποψη μου και ο Φαεθων απαντησε με τον τροπο που απαντησε.Απο που συμπερανες οτι εχω ψυχολογικα μαζι σας?Σας εχω πει κατι προσωπικα η εχω πει κατι για σας στο φορουμ?Στην τελικη απαντησε ο Φαεθων εσυ τι εισαι και απαντας?Ρε μαγκες συνελθετε και κουλαρετε!Πασχουμε απο μια ασθενεια και μπαινουμε για να βρουμε λυση,να καταθεσουμε αποψεις και εμπειριες,συζηταμε!Αν δεν γουσταρετε μας το λετε να την κανουμε να το κανετε prive!Oυτε προσβολες,ουτε ειρωνιες,ουτε ψυχολογικα...Αλλωστε μεγαλα παιδια ειμαστε για να παιζουμε τους καουμποηδες απ τα πληκτρολογια,σε ενα φορουμ με τοσο σοβαρο θεμα!

ΥΓ1.Το "θα του περασει" το εκλαμβανω οτι αναφερεσαι στην προστατιτιδα...(καλη τη θεληση λιγο χιουμορ για να ελαφρυνθει το θεμα)

ΥΓ2.Φαεθων,καμπουρη δεν με ειπες αλλα ο σχολιασμος σου ειναι απαξιωτικος και ειρωνικος,ελπιζω να καταλαβες οτι ηταν λαθος και δεν χρειαζοταν αναλογο υφος!
Σαφώς και γνωριζόμαστε ,ξέχασες τι έγραφες πριν λίγες μέρες πέρι super ban και παλιούς γνώριμους κτλ απο το blog του ΚΑΡΑγκιόζης ; Είχες συγκινηθεί κιόλας...
Για τις πρώιμες απόψεις σου περι του Ακατάν οι οποίες ήταν και ολόσωστες ,έιχες κριθεί τότε απο τον Phaethon και λιγο απο εμένα και ''δακρυσμένος'' εξαφανίστηκες απο το forum...Για αυτό και αναφέρω τα ψυχολογικά ...
Απάντησα για τον Phaethon , επειδή  το θεώρησα χρέος μου ,επειδή είναι φίλος μου και επειδή θεώρησα σωστή και την στάση του και τις απαντήσεις που έδωσε στις θεωρίες σας, πως ο running john ποτέ του δεν είχε προστατίτιδα ...
Αυτά .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .