geia xara paidia,meta apo kairo apofasisa na grapso thn istoria mou me mono skopo na mhn yparxoun nea thumata...h istoria mou xekinhse to 2009 kai prosopika pisteuo oti xekinhse apo loimoxi meta apo sex me mia xenh xoris profulaxh...sthn arxh mou evgaze staph.aureus sth sunexeia echerichia colli meta pali staph.aureus kai meta tpt...meta apo 5-6 urologous pou allaxa sth thessaloniki xoris kanena apotelesma kai exodas dokimasei prixina ciproxin tavanic bactrimel kai libe-prosta pou mou kanan kano sth stush vrhka ton akatano iounio tou 11 kai phga sto nhsi...mexri tote ta sumptomata mou htan suxnoouria kai kausos sthn ourithra meta thn expermatosh kai meiosh sth stysh kai sth limpido genikotera logo ton gnoston enoxlhseon...ekatsa 48meres sthn kw opou epairna 1 dolofoniko opos apodeixthke cocktail ton 2 glimbax 1 avelox 3 dalacin kai 6 brasan th mera kai se kapoia fash mou ekane 2 ta avelox 1 glimbax 3 dalacin...sth sunexeia phgaina kathe mhna sthn athena opou gia 6 meres to mhna epairna to idio sxhma gia allous 6 mhnes mexri ton martio tou 2012...oi protes enoxlhseis sto muoskeletiko m susthma kai idiaitera sthn podoknhmikh ston axilleio tis eniosa sthn 3h mhniaia therapeia kai sthn 4h tou pa na mou meuiosei tis doseis an ginetai kathos eftasa se shmeio na flegontai ta podia m..h apadhsh tou htan koitame to stoxo tha gineis kala oti sou leo ego KAI oti molis kopso thn adiviosh tha fugoun oi ponoi...shmera 27 mhnes meta to kopsimo kthe morfhs adivioshs talaiporoumai apo aforhtous muoskeletikous kai neurologikous ponous se olo to swmA KAI IDIAITEERA stous sundesmous guro apton axilleio kai sth mesh h opioia me dinei souvlies...exo diegnosthei me perif.neuropathia proklhtheisa apo kinolones apta cocktail pou den exoun dothei se olh thn yfhlio opou kai na psaxeis kai giname peiramatozwa oloi mas me eutuxos mono 2 thumata sovara emena kai enan gallo pou upoferei kai autos...auth th stigmh pou grafo de mporo na statho pano apo 5 lepta to polu orthios sunexomena kai de mporo na kano pano apo 200-300m sunexomena ..xreiazmai paush 5-10 lepta gia na kano allo toso k paei legontas...niotho ena kapsimo kai adunamia...epishs opos egrapsa sto chat mou xei prokalesei kai anikanothta sto sperma kathos prin auton eixa arithmo spermatozoarion 40ekat eno tora 22ekat...exo dokimasei diafores morfes physikotherapeias xoris kanena ousiastiko apotelesma...http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.pbs.org%2Fnewshour%2Fbb%2Fhealth-jan-june11-antibiotics_06-16%2F&h=sAQEstAWx                                                                                       https://www.facebook.com/ajax/messaging/attachment.php?attach_id=c8d0d55d0c8806c0b589a167f136a9a6&mid=mid.1401288143294%3A7711ed6b55f250ac75&hash=AQCsZnYPd1F2cuFz                        paratheto kapoious sundesmous gia na katanoithei kalutera to megeths ths zhmias pou exo pathei   sto flox report stis sel 51-59 milaei gia ton anamenomeno xrono apokatastashs kai sth sel 59 gia tis endexomenes monimes vlaves pou afhnoun...epishs exei meiothei upervolika h aisthish tou orgasmou shmeiosh oti tis 2 teleutaies kalliergeies pou xo kanei einai kathares ...akoma exo parei ena metaliko wand pou m p[roteine sunpasxon alla pragmatika de me voithaei an oxi katholou elaxista...gia auto eimai psiloapaisiodoxos oson afora to wise anderson...auth th stigmh pao se 1 kentro apokatastashs opu mou lene thelo sigura 3 xronia kai gia na xanagino opos prin polu duskla eos apithano..mou diegnosan toxikh poluneuropathia
8 xronia sex(oxi prwktiko) xoris profulaxh ,ganja alcohol 3 fores th vdomada,mhxanaki papaki sklhrh sela (exei 2 xronia autokinhto),kapoies fores suxnoouria ,diatrofikes dusanexias kai kolitida logo ton dolofonikon cocktail tou akatano...pono sth mesh san maxairia...adunamia xrhshs profulaktikou logo hmisklhrhs styshs..periferikh neuropathia diegnosmenh apo neurolofgo h opoia proklithike apo ta 2 glimbax 1 avelox 3 dalacin hmerhsios gia 2mhnes sunexomenous kai 7meres to mhna gia allous 6 mhnes ...kai auth th stigmh de mporo na statho orthios parapano apo 4-5 lepta me aforhtous muoskeletikous kai neurologikous ponous...pisteuo oti ola xekinhsan apo epafh alla sth sunexia ephreasthke neura puelos entero k oti oi adivioseis de kanoun tpt(exo parei ta pada mona tous )kai ta cocktail pou anefera,oi mallaxeis prosferoun prwsorinh anakoufish, oxi therapeia(gia mena milao)

#1 29 Μαΐου, 2014, 02:15:42 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 29 Μαΐου, 2014, 02:18:34 ΜΜ από Phaethon
Παράθεσηopou epairna 1 dolofoniko opos apodeixthke cocktail ton 2 glimbax 1 avelox 3 dalacin kai 6 brasan th mera......exo diegnosthei me perif.neuropathia proklhtheisa apo kinolones apta cocktail pou den exoun dothei se olh thn yfhlio opou kai na psaxeis kai giname peiramatozwa oloi mas me eutuxos mono 2 thumata sovara emena kai enan gallo pou upoferei kai autos...auth th stigmh pou grafo de mporo na statho pano apo 5 lepta to polu orthios sunexomena kai de mporo na kano pano apo 200-300m sunexomena ..xreiazmai paush 5-10 lepta gia na kano allo toso k paei legontas

Φίλε Alex το μήνυμά σου είναι τρομαχτικό ακόμα και για μένα που έχω διαβάσει πολλές παρόμοιες ιστορίες τρόμου για αντιβιωτικά σε ξένα fora για προστατίτιδα. Είναι αλλοιώς να τα ακούς από ένα παιδί που πηγαίνατε στον ίδιο "γιατρό". Να σου πω ότι θλίβομαι και πικραίνομαι απίστευτα για αυτά που λες και σου εύχομαι ολόψυχα να το ξεπεράσεις.

Γι'αυτό κάθομαι εγώ εδώ μέσα και γίνομαι κακός και παθιάζομαι και βρίζομαι με διάφορους. Προσπαθώ να ενημερώσω τα παιδιά ότι τα αντιβιωτικά δεν είναι παίξε γέλασε. Ότι το κυνήγι μικροβίων-φαντασμάτων μπορεί να βγει σε πολύ κακό. Να ενημερώσω ότι ο Ακατάν είναι πέρα από χρηματοφάγος (πάει στο διάολο) και επικίνδυνος. Και γι'αυτό δεν έχω ΚΑΜΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΟΧΗ σε τυπάκια που είτε καλοπροαίρετα είτε κακοπροαίρετα μπαίνουν και λένε "έλα μωρέ, κακό δεν κάνει", "έχει μια λογική η μέθοδός του" κλπ. Και ας με πουν φασίστα, ας με πουν μαλάκα ας με πουν κακό.

ΥΓ: Σε τιμάει που παρά τον πόνο σου έκατσες και μοιράστηκες με όλους μας αυτό που σου συνέβη
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Alex καλώς ήρθες και πάλι.
Έχεις τη συμπάθεια όλων μας, και μπορείς να γράφεις και με greeklish και όπως γουστάρεις.
Θύμα του ακατάν έχω πέσει κι εγώ, τα έχω γράψει, http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=4.45  με επιδείνωση και επέκταση των συμπτωμάτων. Σε εμένα έδινε άλλα κοκτέιλ. Μετά την τραγωδία στον ακατάν και τη δική μου κατάρρευση, αλλά κυρίως λόγω της ευαισθησίας του νευρικού της συστήματος, η σύζυγός μου έχοντας πάρει κι αυτή ουκ ολίγα αντιβιοτικά για τις υποτροπιάζουσες κολπίτιδες και κυστίτιδες που είχε, έπαθε νευρικό κλονισμό και χρειάστηκε ψυχιατρική συνδρομή για να συνέλθει. Και όλα αυτά τα 'ωραία' πάνω στη φάση που θέλαμε να κάνουμε παιδί.

Η δική σου περίπτωση όμως με μη αναστρέψιμες όπως γράφεις βλάβες στο νευρικό σύστημα, δεν νομίζω ότι οφείλεται σε κάποια ευαισθησία του νευρικού σου συστήματος αλλά στην εξωφρενικά υπερβολική αντιβίωση.

Να επαναλάβω απλά, για να γίνει απόλυτα κατανοητό:
Γράφεις για 2 glimbax (φθοριοκινολόνη), 1 avelox (φθοριοκινολόνη) και 3 dalacin (Κλινδαμυκίνη, επίσης ισχυρό αντιβιοτικό και φονέας της εντερικής χλωρίδας) την ημέρα, και κατόπιν 1 glimbax, 2 avelox και 3 dalacin την ημέρα, σύνολο 48 ημέρες.

Υπάρχει κάποιος γιατρός που να διαβάζει; Θα ήθελα πολύ να μας γράψει τη γνώμη του.

Το από Μάρτιο του '13 ιστορικό σου
http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=700.0 
το επισήμανα και ανέδειξα και εγώ σε πρόσφατο αφιέρωμα στα 'καμάρια' της ουρολογίας. http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=878.0  Να συμπληρώσω ότι εκεί γράφεις: 'auth th stigmh exo k stenwsh ourithras,to opoio dn eixa kai mou prokalese aptis mallaxeis..'Όσοι έχουμε πάει στον ακατάν, μας έχει προβληματίσει το ότι η στένωση της ουρήθρας το πιθανότερο είναι να προέρχεται από τις βίαιες μαλάξεις; Εγώ πάντως 'διχαλωτή ούρηση' δεν είχα ποτέ πριν πάω στον ακατάν, αυτό παρουσιάστηκε μετά. Όλοι οι γιατροί που επισκέφτηκα μετά τον ακατάν, μου είπαν ότι οι βίαιες μαλάξεις, εκτός των άλλων, τραυματίζουν και την ουρήθρα, με μη αναστρέψιμα αποτελέσματα.
Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.

#3 29 Μαΐου, 2014, 04:08:31 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 29 Μαΐου, 2014, 04:12:22 ΜΜ από Hyper Ban
   Την ίδια στιγμή που εδώ αναφέρονται οι κυνδύνοι που κρύβονται πίσω απο τις επισκέψεις στο ιατρείο το ακατανόμαστου ιατρού ,στο αντίστοιχο επαίσχυντο blog ανεβαίνουν μαρτυρίες θεραπείας ...
   Δεν έχω να πω κάτι άλλο και τι να πω ; Τον alex τον γνωρίζω προσωπικά και πραγματικά θλίβομαι και του εύχομαι του παιδιού να το ξεπεράσει γρήγορα .
  Κυριολεκτικά πάντως για χάρη του πλουτισμού της τσέπης του γυφτογιατρού ,υπήρξαμε πειραματόζωα ,διοτί απο τις πληροφορίες που έχω ,δεν χορηγεί πιά τις ίδιες ποσότητες σε κοκτέηλ φαρμάκων και τυφλά ,παρά μόνο στοχευμένα και βάση αντιβιωγράμματος .
   Αφού δεν πεθάναμε ...
 
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παράθεση από: Hyper Ban στις 29 Μαΐου, 2014, 04:08:31 ΜΜ
   Κυριολεκτικά πάντως για χάρη του πλουτισμού της τσέπης του γυφτογιατρού ,υπήρξαμε πειραματόζωα ,διοτί απο τις πληροφορίες που έχω ,δεν χορηγεί πιά τις ίδιες ποσότητες σε κοκτέηλ φαρμάκων και τυφλά ,παρά μόνο στοχευμένα και βάση αντιβιωγράμματος .
   Αφού δεν πεθάναμε ...

Ρε φίλε και να σου πω τώρα τι θυμάμαι: είχα φρικάρει που ο μέγας ειδικός, που κορόϊδευε τους άλλους γιατρούς ότι δεν ξέρουν τι κάνουν, χωρίς καμμία λογική μοίραζε στον καθένα αντιβιωτικά από τη κεφάλα του και ούτε θυμόταν τι έδινε στον καθένα. Εγώ την είχα γλυτώσει μόνο με tavanic + vibramicin επειδή με είχε θεωρήσει "ελαφρά περίπτωση". Θυμάμαι λοιπόν ότι κάποιες φορές με ρώταγε πως πάω από συμπτώματα και επειδή τον έκοβα ότι ετοιμαζόταν να μου προσθέσει κι άλλη αντιβίωση του έλεγα "καλά είμαι". Κι αυτό γιατί αν και ακόμα τον πίστευα, από την άλλη είχε αρχίσει να μου περνάει από το μυαλό ότι τελικά ίσως πουλάει αέρα και είχε τρομάξει το μάτι μου με τις αντιβιώσεις που άκουγα.

Πλάκα τώρα, έχω ένα μικρό απόστημα στο δόντι, ο οδοντίατρος μου κάνει απονεύρωση και ήδη μου το έχει καθαρίσει δυο φορές υπομονετικά για να καταπολεμήσει τη φλεγμονίτσα πριν το σφραγίσει οριστικά. Μου είπε όμως ότι αν δεν καθαρίσει τελείως και με την τρίτη φορά "ίσως χρειαστεί να πάρω λίγη αντιβίωση", πράγμα που προσπαθεί να το αποφύγει....και μιλάμε τώρα για μια αντιβιωσούλα για 3-4 μέρες. Μου ρθε να ξεραθώ στα γέλια και σκεφτόμουνα "αν ήξερες τι έχω πιει στη ζωή μου...."
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

alex και απο μενα περαστικα!Για τον εγκληματια ιατρουδακο δεν εχω να σχολιασω τιποτα παραπανω απο οσα εχω και εχετε πει,περαν του οτι καποια στιγμη,αν δεν τιμωρηθει απ τον Θεο,ισως πρεπει να τιμωρηθει απο θνητο.....
Αlex η δικη μου συμβουλη (αν θες βεβαια την υιοθετεις)ειναι πως μετα απο τοση αντιβιωση και ολες τις συνεπειες που εχει υποστει ο οργανισμος σου εσωτερικα,καλο θα ηταν να κοιταξεις να παρεις και καποιο-α βοτανα-βιταμινες σχετικα με την "ανοικοδομηση" του οργανισμου(να βοηθηθει το ανοσοποιητικο σου,τις λειτουργιες των οργανων σου,νεφρα,συκωτι,στομαχι,συνδεσμοι,τενοντες)ολα φιλε μου ολα!
Απο κει και περα θα χρειαστει πολυ υπομονη,δυναμη και ψυχολογικη ωστε σιγα σιγα να βγεις απο αυτο του τουνελ!Περαστικα φιλε!
ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ,ΝΥΚΤΟΟΥΡΙΑ,ΠΟΝΟΙ ΣΤΟΥΣ ΟΡΧΕΙΣ,ΠΟΝΟΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΝΕΟ,ΤΣΟΥΞΙΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΟΥΡΗΣΗΣ,ΦΑΓΟΥΡΑ-ΠΟΝΟΙ ΣΤΗ ΒΑΛΑΝΟ,ΓΔΑΡΣΙΜΟ ΚΑΙ ΑΦΟΡΗΤΟΙ ΠΟΝΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΩΣΗ,ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΤΥΣΗΣ,ΚΑΤΑΡΑΚΩΜΕΝΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ!

Alex πραγματικα ειναι φοβερα δυσκολα ολα αυτα που μας περιγραφεις. Νομιζω οτι το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ηρεμησεις και να αφησεις το σωμα σου σιγα σιγα να επανελθει. Εχω πιστει οτι η νηστειοθεραπεια και μια αυστηρη διατροφη  θα σε βοηθησει, τουλαχιστον  να επανελθει η ισορροπια στο εντερο σου και στην συνεχεια ισως να αρχισει να ηρεμει και το νευρικο σου συστημα.

Στην θεση σου θα εβρισκα ενα παραθαλασσιο μερος και θα την εβγαζα με πολυ αυστηρη διατροφη θαλασσα και ηλιο. Ισως τα ιαματικα λουτρα βοηθησουν επισης το νευρικο σου συστημα.

Εχε πιστη υπομονη και αγαπησε το σωμα σου.

Σχετικα με τον ακατα ..ξερω πως πλεον δεν δινει πολλες αντιβιωσεις (κανουν κακο λεει) δινει προβιοτικα και τελευταια μιλαει για διατροφη και μυικους πονους κτλ. Ο τυπος σιγα σιγα το αλλαζει το παραμυθι ..σε λιγο θα διδασκει πυελικο μασαζ.

Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

Παράθεση από: aman στις 30 Μαΐου, 2014, 03:37:47 ΜΜ
Σχετικα με τον ακατα ..ξερω πως πλεον δεν δινει πολλες αντιβιωσεις (κανουν κακο λεει) δινει προβιοτικα και τελευταια μιλαει για διατροφη και μυικους πονους κτλ. Ο τυπος σιγα σιγα το αλλαζει το παραμυθι ..σε λιγο θα διδασκει πυελικο μασαζ.

Σχετικά με αυτό που λες, το έχει τονίσει προ πολλού ο Hyper Ban. O Ακατάν μας διαβάζει και ενημερώνεται ανελλιπώς από εδώ για την πάθηση. Έχει αλλάξει τροπάριο για να συμβαδίζει με όσα επισημαίνουμε εδώ πολλές φορές και πλέον μιλάμε για έναν άλλο Ακατάν από αυτόν που γνωρίσαμε εμείς. Το μόνο σταθερό είναι το πενηντάρικο.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: Phaethon στις 30 Μαΐου, 2014, 04:07:41 ΜΜ
Παράθεση από: aman στις 30 Μαΐου, 2014, 03:37:47 ΜΜ
Σχετικα με τον ακατα ..ξερω πως πλεον δεν δινει πολλες αντιβιωσεις (κανουν κακο λεει) δινει προβιοτικα και τελευταια μιλαει για διατροφη και μυικους πονους κτλ. Ο τυπος σιγα σιγα το αλλαζει το παραμυθι ..σε λιγο θα διδασκει πυελικο μασαζ.

Σχετικά με αυτό που λες, το έχει τονίσει προ πολλού ο Hyper Ban. O Ακατάν μας διαβάζει και ενημερώνεται ανελλιπώς από εδώ για την πάθηση. Έχει αλλάξει τροπάριο για να συμβαδίζει με όσα επισημαίνουμε εδώ πολλές φορές και πλέον μιλάμε για έναν άλλο Ακατάν από αυτόν που γνωρίσαμε εμείς. Το μόνο σταθερό είναι το πενηντάρικο.

Είμαι σίγουρος πώς ο Ακατάν άλλαξε και την βαζελίνη σε σωληνάριο . . .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#9 30 Μαΐου, 2014, 08:54:20 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 30 Μαΐου, 2014, 08:56:17 ΜΜ από Hyper Ban
Παράθεση από: Hyper Ban στις 30 Μαΐου, 2014, 07:04:28 ΜΜ
Παράθεση από: Phaethon στις 30 Μαΐου, 2014, 04:07:41 ΜΜ
Παράθεση από: aman στις 30 Μαΐου, 2014, 03:37:47 ΜΜ
Σχετικα με τον ακατα ..ξερω πως πλεον δεν δινει πολλες αντιβιωσεις (κανουν κακο λεει) δινει προβιοτικα και τελευταια μιλαει για διατροφη και μυικους πονους κτλ. Ο τυπος σιγα σιγα το αλλαζει το παραμυθι ..σε λιγο θα διδασκει πυελικο μασαζ.

Σχετικά με αυτό που λες, το έχει τονίσει προ πολλού ο Hyper Ban. O Ακατάν μας διαβάζει και ενημερώνεται ανελλιπώς από εδώ για την πάθηση. Έχει αλλάξει τροπάριο για να συμβαδίζει με όσα επισημαίνουμε εδώ πολλές φορές και πλέον μιλάμε για έναν άλλο Ακατάν από αυτόν που γνωρίσαμε εμείς. Το μόνο σταθερό είναι το πενηντάρικο.

Είμαι σίγουρος πώς ο Ακατάν άλλαξε και την βαζελίνη σε σωληνάριο . . .
Εννοώ εκείνη την χύμα που είχε στο βαζάκι με τις κωλότριχες όλων και  τα  καφέ σκατουλάκια ,κάποια στιγμή του πρότεινα να εκσυγχρονίσει τα ύλικα του και να την πάρει σε σωληνάριο ,για να μην μπερδεύονται οι κωλοτριχές σας με τις δικές μας ,τα κουραδάκια επίσης .
Διαδυκτική ήταν η συμβουλή μου και αν το ύλικο άλλαξε είναι μία νίκη όπως και να το κάνεις (περιμένω επιβεβαίωση απο νεότερους ).
Κυρίως όμως οι αλλαγές εστίαζαν στις απόψεις του  και στο μουχαμπετι που είχε με τον πελάτη γύρω απο την πάθηση .Κάθε φορά προσάρμοζε τις απόψεις του ,αναλόγως την μαλακία που του έιχε πεί και ο εκάστοτε ασθενής .Θυμάμαι μία φορά που του είπα για την αποχή-δίαιτα απο τους υδατάνθρακες και του έστειλα και σχετικό email και εννοώ στην αρχή μου το σνόμπαρε ,μετά το οικοιοποιήθηκε τόσο που το έβαλε στο protocoll του ...Και δεν ήταν το μόνο ...
Διδάξαμε πολιτισμό και ...ουρολογία ;;;
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Φίλε μου σου εύχομαι και εγώ περαστικά σου όσο μπορεί να είναι δυνατό. Κάθομαι και σκέφτομαι και γω πόσο μηδενικά συμπτώματα είχα πριν αρχίσω τις κινολόνες. Κάθε "θεραπεία" και χειρότερα, δηλαδή ακ'όμα και αν δεχτούμε ότι τα "μικρόβια" απέκτησαν ανθεκτικότητα στα αντιβιωτικά αποκλείεται να έγιναν πιο επιθετικά και να προκαλούν όλο και περισσότερα συμτώματα άρα τι μένει ? Παρενέργειες από τις αγωγές ρε γαμώτο.
Αυτό με τη βαζελίνη ήταν πολύ καλό πάντως, μια καλλιέργεια βαζελίνης άραγε τι θα δείξει?
Εμφάνιση συμπτωμάτων το 2007: αίμα στο σπέρμα και ασβεστώσεις, αγωγή κλασικά κινολόνη όπως και τις επόμενες φορές. Άρχισα να το ψάχνω λίγο περισσότερο το 2010 με πιο πλήρεις αγωγές αλλά κάθε φορά τα συμπτώματα (πόνος στους όρχεις, κίτρινο χρώμα σπέρματος, τσούξιμο στην ούρηση, δέκατα, κόπωση, αίσθηση βάρους) επανέρχονταν σε 20 ημέρες μετά την αγωγή εντονότερα. Στις 2/5/2013 ξεκίνησα συνδυασμό αλκαλικής διατροφής και νηστειοθεραπείας με πολύ καλά αποτελέσματα μέχρι τώρα. Θα δείξει... Λοιπόν έδειξε. Από το Πάσχα του 2013 με αρχές νηστειοθεραπείας και αλκαλικής διατροφής είμαι σχεδόν ασυμπτωματικός. Το μόνο που μου έχει μείνει είναι τσούξιμο κατά την ούρηση μερικές μέρες του μήνα και υποκίτρινο χρώμα σπέρματος. PSA 0,43 τον 1o του 2014.

#11 31 Μαΐου, 2014, 04:02:58 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 31 Μαΐου, 2014, 04:25:23 ΜΜ από Hyper Ban
   Εάν το δείγμα πάει στο ''συμβεβλημένο'' μικροβιολογικό του ιατρείου του Ακατάν ,τότε σιγουρά θα εμφανίστουν χλαμύδια και εντερόκοκκος .
    Θα χορηγηθεί στην βαζελίνη ένα μικρό κοκτέηλ αντιβιοτικών ,θα συστηθεί δίαιτα με αποφυγή συγκεκριμένων τροφών και αφού εξαφανιστούν(1000% επιτυχία) τα όποια μικρόβια ,η βαζελίνη θα γράψει θεραπεία τεκμηρίωσης στο blog του αντίχριστου ΚΑΡΑγκιόζη με τίτλο τεκμ.   Χ απο Βαζ(ελίνη)Ακατ(άν)  ...
   Εδώ που τα λέμε ,ο ιδιοκτήτης του BLOG  ΚΑΡΑγκιόζης γιατί δεν μας έχει πεί τι εγινε με αυτόν ;Τελευταία φορά που έγραφε & μίλαγε είχε μικρόβιο και στυτική δυσλειτουργία .
  Τα σχόλια πάντως απενεργοποιήθηκαν ή διαγράφηκαν   διοτί όπως αποδείχτηκε δεν συνέφεραν το θεάρεστο έργο του Ακατάν ...Αυτό έγινε μάλιστα και αρκετα μπακαλίστικα(χαρακτηριστικό της δουλειάς του μεγαλογιατρού ) διοτί έμειναν ''γραπτά'' να μιλούν για προσκλήσεις σε συζήτηση χωρίς να υπάρχουν κουτάκια διαλόγου .Κάτι το οποίο  προδίδει το όποιο παρελθόν του blog σε ενδιαφερόμενους ασθενείς  ...
  Σπέυσε γίδαρχε να το διορθώσεις τώρα ,ξέρεις εσύ !
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Κατά πόσο 'άλλαξε' ο ακαταν δεν το γνωρίζω.
Το ότι κάνει καλλιέργειες στην ουσία τι αλλάζει; Πάλι κοκτέιλ θα δώσει, μπορεί να μην είναι τρία αντιβιοτικά ταυτόχρονα, θα είναι όμως δύο. Το αντιβιόγραμμα βγάζει πλήθος  αντιβιώσεων, θα διαλέξει δύο. Ποιος του είπε ότι μπορεί να δίνει δύο αντιβιοτικά ταυτόχρονα για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα; Ας πούμε ότι μια 'βασική' θέλει 40 συνεδρίες μαλάξεων, συν 1 μέρα αντιβίωσης πριν, συν 3 μέρες αντιβίωσης μετά, βάλε και τρεις τέσσερις μέρες που το πειραματόζωο θα έχει κάποια υποχρέωση και θα στερηθεί της μοναδικής Του παρέας, μιλάμε για κοντά 50 μέρες αντιβίωσης με δύο αντιβιοτικά ταυτόχρονα. Είναι λίγο; Δε νομίζω. Εδώ για ένα αντιβιοτικό σαν το vibramycin ας πούμε (που δεν είναι καν κινολόνη), ρωτήστε όποιο γιατρό θέλετε, δεν κάνει να το παίρνουμε πάνω από 30 μέρες συνεχόμενα. Το γράφουν ρητά και οι οδηγίες του φαρμάκου. Φανταστείτε 50 ημέρες, ταυτόχρονα με μία φθοριοκινολόνη σαν κι αυτές που δίνει...
Τώρα αν παρ ελπίδα η καλλιέργεια δε βγάλει κάποιο μικρόβιο, τι θα πει στον ασθενή ότι δεν έχει προστατίτιδα; Θα του πει ότι τη 'βλέπει' με το διορθικό (το 'απόλυτο' και καλά διαγνωστικό προστατίτιδας) και τα μικρόβια δε βγήκαν αφού είναι μπλοκαρισμένα στα 'σωληνάκια'. Πάλι κοκτέιλ θα δώσει. Ο ίδιος μάλιστα ισχυρίζεται ότι οι καλλιέργειες δεν είναι αξιόπιστες. Τότε γιατί τις κάνει;

Ίσως γιατί θέλει να βοηθήσει την πατρίδα μας, επειδή είναι πατριώτης. Να κινείται το χρήμα, να πάρει μπροστά η ατμομηχανή της Ελληνικής οικονομίας. Δεν το είχα καταλάβει τόσο καιρό, κοντόφθαλμα σκεπτόμενος.  :-\

Είχα μιλήσει με ένα παιδί στο 'σαλονάκι' στα πρόθυρα της κατάστασης που περιγράφει ο Alex. 'Δεν αντέχω άλλο ρε φίλε' μου είπε, 'πονάει όλο το σώμα μου από τις κινολόνες'. Τρία αντιβιοτικά και αυτός, περί τις 70 μαλάξεις, μηδαμινά αποτελέσματα. Όταν τον ρώτησα ποιο είναι τέλος πάντων αυτό το τρομερό μικρόβιο που χρειάζεται τόση αντιβίωση, μου είπε ότι δεν είχε κάνει ποτέ καλλιέργειες, και ότι ο ακαταν έβλεπε την πορεία της φλεγμονής με τα διορθικά! (και με το extra αζημίωτο, είπαμε η ατμομηχανή). Παράλληλα έκανε διανοίξεις ουρήθρας (by akatan...) χωρίς αποτέλεσμα.

Συμπέρασμα:
Καλλιέργειες για να κινείται το χρήμα. Αν δε βγάλουν μικρόβιο, extra διορθικά για να κινείται το χρήμα. Αν οι μαλάξεις σας δημιουργήσουν στένωση ουρήθρας, μην ανησυχείτε, εδώ είμαστε εμείς, διανοίξεις ουρήθρας by akatan και η οικονομία έχει πάρει φωτιά, μαζί και η ουρήθρα μας. Πως αλλιώς θα επιτύχουμε προστατογενή πλεονάσματα συνέλληνες;
Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.