Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα.
θέλω την βοήθεια σας,επειδή έμπλεξα και με άσχετους γιατρούς..
Την 1 αυγούστου εντελώς ξαφνικά με έπιασαν απίστευτοι πόνοι μπροστά στο πέος που μου έκοβαν την ανάσα.Ξαφικά τρομερή συχνοουρία.Οτι έπινα το έβγαζα εις διπλούν και όχι μόνο...
Για να μη σας κουράσω μου έδωσαν ciprofloxacin(UFEXIL) των 500mg 2 χάπια την ημέρα και xefo)αντιφλεγμονώδη) για 7 ημέρες.Θεραπεία 1 μήνα.
Επειδή όμως ο γιατρός ήταν πιτσιρικάς,είπα να το βεβαιώσω και σε άλλον.
Ηταν το μεγαλύτερο λάθος της ζωής μου...
Ενώ ήμουν καλά,πήγα στον άλλο γιατρό και μου είπε (προφανώς για τις γνωστες μίζες),ότι στις 15 μέρες θα άλλαζα την αντιβίωση στην RULID.
Μόλις σταμάτησα την UFEXIL και πήρα την RULID,έιχα τρομερούς πόνους,παιδιά σαν να με τρύπαγαν παντού,σε σημείο που δεν άντεχα άλλο..
Συμπτώματα απίστευτα όπως:να μην μπορώ να κρατηθώ ,να μην μπορω να ουρήσω,να έχω κάνει παντού φλεγμονές,να είμαι πρησμένος παντού...
Σκέτη κόλαση...
Επρεπε να πάρω οπωσδήποτε αντιφλεγμονώδη,αλλά μου είπε μη πάρεις..
Από την Πέμπτη 16 αυγούστου έως την κυριακή το βράδυ στις 19 που τελικά αναγκάστηκα να πάρω μόνος μου το βράδυ γιατί από τους πόνους δεν μπορώ καν να ακουμπήσω το πέος μου.
Μετά από αυτό ξαναπαίρνω UFEXIL για άλλες 15 μέρες για να κλείσω τον μήνα θεραπείας και 8 μέρες xefo rapid(αντιφλεγμονώδη).
Τελειώνοντας την θεραπεία ενώ πήγαινα καλά τις τελευταίες 2 μέρες,μετά από πρόταση άλλου γιατρού να σταματήσω την αντιβίωση,έχω φοβερό κάψιμο και συχνοουρία ειδικά το πρωί κάθε 10 λεπτά.
Εχω φοβηθεί τόσο πολύ που έχω πέσει σε κατάθλιψη...
Εκανα καλλιέργεια ούρων=ΣΤΕΙΡΑ
Γενική ούρων=ΣΤΕΙΡΑ
Καλλιέργεια Σπέρματος=ΣΤΕΙΡΑ
Χλαμύδια Σπέρματος=ΣΤΕΙΡΑ
Μυκόπλασμα=ΣΤΕΙΡΑ
Εκανα και ουρηθρική καλλιέργεια με το στυλέο και περιμένω απάντηση..
Η στύση μου έχει μαλακώσει και βγάζω πολύ λιγότερο σπέρμα και χωρίς να πετάγεται μακριά..
Διάβασα ότι σε οσους συμβαίνει για πρώτη φορά,ή τους περνάει τελείως ή τους εμφανίζεται μετά από χρόνια.
Τι συμβαίνει με εμένα?

Απευθύνομαι και στον PHAETHON μήπως μπορεί να με βοηθήσει...
Παιδιά σας ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΦΟΒΙΣΜΕΝΟΣ...

Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ των προτέρων


Δεν ειμαι ο Φαεθων .
Ειμαι ενας τυχαιος αν θα μπορουσες να το πεις .
Παιρνω την πρωτοβουλια να σου απαντησω  ,μιας και εισαι η κρισιμοτερη απο οσους παρατηρω κατασταση  χ.π.α./χ.π.  που δεν εχει απαντηθει .Τα παιδια λειπουν μερες που το διαχειριζονται ,ισως διακοπες .

Αυτο εδω παρακατω ειναι ενα link που θα σε οδηγησει ,στο πιο σοβαρο forum απο ολα τα forum που κυκλοφορουν διασπαρτα στο διαδυκτιο . Εχει φτιαχτει απο ομοιοπαθωντα που θεραπευτηκε ,με σκοπο να βοηθησει και να προωθησει την wise και aderson μεθοδο ή αλλιως standford prostocoll και οχι μονο . Eχει succes stories ανθρωπων που τα καταφεραν να το φερουν στο 100%  και στο 80% και με αλλες αφθονες μεθοδους  . Καποιες απο αυτες τις μεθοδους υπαρχουν και στην Ελλαδα και καποιες οχι  .Γνωμη μου ειναι να κατσεις και ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ να το μαδησεις .Και επειδη εισαι κατασταση πανικου , να εισαι σιγουρος πως σε καταλαβαινω  και σου λεω να ηρεμησεις .Η απογνωση δεν θα σε  οδηγησει πουθενα , πουθενα ομως . . . Ολοι μας ξεκινησαμε καπως ετσι και αλλαξαμε 10δες γιατρους μεχρι να καταλαβουμε τι ακριβως μας συμβαινει . Το link ειναι αυτο :

http://www.chronicprostatitis.com/forum/index.php?sid=35cafb57c7d267fdc904b5e5a106276c

Επειδη ζηταει ομως εγγραφη υπαρχει ενα κολπακι να κανεις μεσω googlebot  με την προυποθεση οτι χρησιμοποιεις mozzila firefox . Αν δεν τα καταφερεις ,πρεπει να πληρωσεις.

http://www.tech-recipes.com/rx/1135/firefox_change_user_agents_access_content/

Δωσε μεγαλη προσοχη σε αυτο το forum ισως σε κανει να γλυτωσεις χρονο και χρημα ,κατι που πολλοι απο εμας χασαμε . .
Εχεις κατι που μπορει να φτασει σε καλο και ανεκτο επιπεδο ή να  θεραπευτει  τελειως .
Να μην ανυσηχεις μονο .
Στην Ελλαδα ,αυτη την μεθοδο την ξεκινησε ενας Ελληνας γιατρος ονοματι Ζουμπος .Την διδαχτηκε απο τους wise και anderson και την ξεκινησε και εδω .Aν και καμποσοι προφανως και υποθετικα ,τον εχουν επισκεπτει κανενας τους(παναθεμα τους)δεν εχει μπει στον κοπο να μας μιλησει για αυτον .Το πρωτοκολλο αυτο ειναι δοκιμασμενο στο εξωτερικο και εχει αποδοσει .Στην Ελλαδα αναμενουμε ακομα τα αποτελεσματα αυτου ,αφου και καποιος μπει στον κοπο να τα δημοσιοποιησει .
Θα στον προτεινα αν θες την αληθεια .Προσωπικα εδω και καιρο ειμαι σε ενα πολυ καλο επιπεδο και δεν επιθυμω κατι τετοιο .
Καλη τυχη στις επιλογες σου φιλε μου , εκ βαθεων Γιαννης Καλ.  .

Αγαπητέ μου φίλε σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου.
Να σε έχει ο θεός πάντα καλά.
Το άσχημο είναι ότι δεν ξέρω καλά αγγλικά αλλά θα το παλέψω.
Εσύ πως κατάφερες να το ξεπεράσεις?
Εκανες κάτι μόνος σου?

#3 12 Σεπτεμβρίου, 2012, 09:29:37 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 12 Σεπτεμβρίου, 2012, 02:53:25 ΜΜ από Phaethon
Καλωσήρθες Rocky. Συμφωνώ απόλυτα με τον John Kalam (παρεπιπτόντως κι εγώ ένας "τυχαίος" είμαι...ούτε γιατρός ούτε κάτι σχετικό). Όσα πιστεύω και σε όσα έχω καταλήξει για την πάθηση αυτή (όσον αφορά την πλειοψηφία των περιπτώσεων όπου πιθανά εμπίπτεις κι εσύ) τα έχω αναπτύξει διεξοδικά. Πρέπει να κάνεις τον κόπο να τα διαβάσεις, να τα καταλάβεις, να αποφασίσεις αν συμφωνείς ή όχι και να αρχίσεις τις δοκιμές και τον πειραματισμό. Δεν πιστεύω ότι θα σε ωφελήσω σε κάτι περισσότερο με το να επαναλάβω τα ίδια ακριβώς πράγματα εδώ και δεν έχω κάτι να προσθέσω για την ώρα. Εκτός ίσως από το να σου πω πως τα όσα σου συνέβησαν σχετικά με τις αντιβιώσεις που πήρες πιθανολογώ ότι ήταν τυχαία (ότι δηλ. χειροτέρεψες αλλάζοντας αντιβίωση κλπ). Και να σου επισημάνω ότι το άγχος και το στρες που σου προκάλεσε αυτό που σου συμβαίνει ανατροφοδοτεί το πρόβλημα και μπορεί να επιδεινώνει πολύ άσχημα τα συμπτώματά σου και να σε οδηγεί σε φαύλο κύκλο. Προσπάθησε να ηρεμήσεις άμεσα...όπως έχει γράψει κι ένας φίλος μπορεί να είναι άσχημο αυτό που περνάς αλλά δεν είναι καρκίνος ούτε κινδυνεύει η ζωή σου. Αν ηρεμήσεις πραγματικά και χαλαρώσεις την περιοχή εκείνη, μπορεί κιόλας να δεις τα πρώτα θετικά αποτελέσματα σύντομα.

Υ.Γ. Το μόνο που δεν κατανοώ σε όσα αναφέρεις είναι το
Παράθεσηνα έχω κάνει παντού φλεγμονές,να είμαι πρησμένος παντού...
παντού φλεγμονές???? τι εννοείς παντού και πως το διαπίστωσες αυτό;....παντού πρησμένος??? αυτό πρώτη φορά το ακούω...
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Αγαπητοί φίλοι σας ευχαριστώ και πάλι για τις άμεσες απαντήσεις.

Φίλε phaethon,όταν έγινε το λάθος με την αντιβίωση και δεν πήρα αντιφλεγμονώδη είχα πόνο ο οποίος έκανε φλεγμονές οι οποίες φαινόντουσαν αισθητά.
Ολα τα αγγεία -αδένες-πέος-ήταν κατακόκκινα και πρησμένα σε σημείο που δεν μπορούσες καν να τα αγγίξεις.
Ακόμα και τώρα που έχω το κάψιμο τα αγγεία είναι κόκκινα και το πέος έχει παντού κοκκινίλες και είναι σαν στεγνό-ξηρό.
Οσο περισσότερο κάψιμο έχω τόσο περσσότερο γίνεται..

Οσο αφορά τις εξετάσεις το μόνο που έχει μείνει να κάνω είναι η αξονική το Σάββατο και η εξέταση με το προστατικό υγρό(STAMEY MYERS).

Στο μεταξύ παραγγειλα και την Κουρσετίνη της solgar,μήπως με βοηθήσει και πηγαίνω για περπάτημα.
Στην δουλειά μου περνάω μια κόλαση,στην οποία οφείλονται όλα(έλεγα ότι δεν αντέχω άλλο(είμαι και 6 μήνες απλήρωτος)Προσπαθώ να φύγω από εκεί άλλα δεν μπορώ(δεν υπάρχει τίποτα).

Οπως λέτε πάντως πολύ σωστά είναι,να είμαι ψύχραιμος και να έχω πίστη στο θεό.

Δεν έχω διαβάσει όσο και να έψαξα,ίδια περίπτωση με την δικιά μου και αυτό με τρομάζει.

Και πάλι σας ευχαριστώ μέσα από την ψυχή μου. 

#5 13 Σεπτεμβρίου, 2012, 10:21:23 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 13 Σεπτεμβρίου, 2012, 10:32:46 ΠΜ από Phaethon
Παράθεσηείχα πόνο ο οποίος έκανε φλεγμονές οι οποίες φαινόντουσαν αισθητά.
Ολα τα αγγεία -αδένες-πέος-ήταν κατακόκκινα και πρησμένα σε σημείο που δεν μπορούσες καν να τα αγγίξεις.
Ακόμα και τώρα που έχω το κάψιμο τα αγγεία είναι κόκκινα και το πέος έχει παντού κοκκινίλες και είναι σαν στεγνό-ξηρό.

Φίλε μου έχω ακούσει πολλά από συμπάσχοντες αλλά τέτοιες δερματικές ενδείξεις πρώτη φορά ακούω. Αυτό δεν είναι τυπικό της πάθησης που συζητάμε εδώ οπότε για να μη σε πάρω στο λαιμό μου σηκώνω τα χέρια ψηλά...

Μάλλον για να πω την αλήθεια έχω ξαναδιαβάσει κάτι παρόμοιο στην μαρτυρία ενός ανθρώπου που ανήκει στην σπανιότερη κατηγορία ΙΙ, όταν δοκίμασε να μείνει μακρυά από αντιβίωση ενώ είχε περιοδικό επεισόδιο της κατηγορίας αυτής. Όχι όμως παίρνοντας αντιβίωση...εκτος αν η αντιβίωσή σου ήταν τελείως ακατάλληλη για το τυχόν μικρόβιο αλλά αν άνηκες στην κατηγορία ΙΙ θα είχε φανεί το μικρόβιο στις καλλιέργειες ούρων που αναφέρεις. Οπότε δεν βγαζω άκρη...

Δες εδώ http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=240.msg356#msg356
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#6 13 Σεπτεμβρίου, 2012, 11:12:42 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 13 Σεπτεμβρίου, 2012, 11:35:44 ΠΜ από john kalam
Παντως εγω rocky ,για την πιστη μας στο θεο δεν σου μιλησα .
Πιστη προτεινει ενας ακατανομαστος ΙΑΤΡΟΣ  για να αποποιηθεις εσυ ο ιδιος  των ευθυνων σου και να αρχισεις να κατηγορεις αορατους εχθρους  και την πιστη σου που ηταν φτωχη εκεινη την στιγμη που επαθες το κακο . Προς οφελος του βεβαιως . Ο εξορκισμος επισης την περιπτωση μας δυσκολα ευεργετει .
Επειδη μου ακουγεσαι λιγο ψυχαναγκαστικος και με τρομαζεις με ολα αυτα για το ΠΕΟΣ ,αν δεν εισαι σιγουρος για την διαδικασια που σου συμβαινει(πως τα λες ολα αυτα ρε παιδακι μου,στα ειπε καποιος ή απο το κεφαλι σου τα εβγαλες ;)καλυτερα να συμβουλευτεις εναν ειδικο .Το να υποθετεις πραγματα που σου συμβαινουν ή καλυτερα να παρερμηνευεις κατι που βλεπεις δεν ειναι και οτι καλυτερο .
Για να βαλω καποια πραγματα στην θεση τους , οι γιατροι ,το 90 % αυτων δεν ειναι ασχετοι ή μαλακες , ή ζωα , ή απαραιτητα ''πανε να μας τα φανε''.Η παθηση μας για αυτους ,οπως και για εμας ,θυμιζει το αινιγματικο stonehetz ! Εικασιες  , υποθεσεις , μικροβιακες  , μη μικροβιακες  , καταταξεις σχετικες , αντιβιωσεις  ,  μυοχαλαρωτικα και ολα αυτα μαζι ,τον ασθενη καλα δεν το κανουν . Οσο και να διαβασουν ,σε αυτο το σκοτεινο κομματι της ουρολογιας ,οπου θα επρεπε να ειναι και ξεχωριστο ,η ιδια η ουρολογια εχει μαυρα μεσανυχτα. Δυστυχως ...

Πρωτα πρεπει να σου απαντησω σε αυτο που με ρωτησες,για το τι εκανα και ειμαι 80 εως και 95 % καλα .Πoλλα.Παρα πολλα και ανω των 70 % αυτων ωφελιμα για εμενα και για το υπολοιπο του οργανισμου μου .Τα τελευταια 7 χρονια απο οπου και το επαθα , εκοψα το τσιγαρο ,εκοψα το αλκοολ,εκοψα τα λιπαρα ,την πολυ ζαχαρη και γενικοτερα ειμαι σε μια πιο  αθλητικη εμφανιση  απο ποτε .Ενω στην αρχη ημουνα για φουντο και η αυτοκτονια λογω της εντασης του προβληματος  γυρναγε συνεχεια στο μυαλο μου ,σημερα ειμαι καλα και προσπαθω να ζησω την ζωη μου .Καλυτερα απο ποτε ισως στα 38 μου ! Οχι οτι η προστατιτιδα μου εκανε καλο ,ωραια ητανε και η ασωτη ζωη ,γαμάτη !Μερικες φορες κυνδυνευες να πεθανεις απο τα ξερατα σου και καποιες αλλες απο το μεθυσι σου και την μαστουρα σου ,νομιζες στο ξενο σπιτι που ξυπναγες πως σου εχουν κλεψει το νεφρο αλλα...μαλον αυτα ηταν που με εφεραν ως εδω.Τουλαχιστον  εμενα .
Η χρονια κακη διατροφη ,οι καταχρησεις στο τομεα της μαλακιας  αλλα και του σεξ οταν το ειχα ,το καπνισμα(ολων των ειδων) το αλκοολ , το ανεξελεγκτο στρες και οι διαφοροι δικοι μου ψυχαναγκασμοι ,  ενα πρωι με εσκασαν τοσο πολυ που εκδηλωσα οξεια προστατιτιδα οπου εφυγε με την σειρα της και μου αφησε την χρονια (χρονιο πυελικο αλγος πες το οπως θες ).
Για χρονια παλευα με το θηριο ,2μηνα αντιβιωτικα ,τριμμηνα με ολους του πιθανους συνδυασμους .Να ξαναπροσπαθω να απογοητευομαι ,να μετραω ασπρες τριχες και καθημερινα για καιρο πολυ να καιγομαι!!!!!Δοκιμασα και αλλα επισης ,ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΟΛΑ  , την μαλακια  , τα αντιβιωτικα  , μεχρι και μαλλαξεις σε φιλο ουρολογο οπου και για οσο τις εκανα με βοηθησαν ... Ολα με βοηθησαν , στα περισσοτερα ομως το αγχος μου και η εικονα/φαντασια  ενως τελειου Γιαννη δεν με αφηναν να δω την βελτιωση ...Ωσπου μετα απο κανα 2 αιφνιδιους θανατους συνομηλικων μου και μικροτερων μου ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΚΑ ΑΙΤΙΑ , αντιληφθηκα κατι το οποιο εδω καιρο ειχα ξεχασει πως εχω.
Εχω και ειχα την ζωη μου και και πρεπει και επρεπε  να ζησω ,να αποκτησω ,να κατακτησω ,να νικησω  !  Ως την ημερα που εκεινη η ανωτατη δυναμη που ονομασες θεο ,αποφασισει να μου την στερησει θα συνεχισω να κανω αυτο που απλωχερα(μπορει και τυχαια)μου χαρισε ο πατερας μου .Να ζω αυτο το θαυμα,οπου ειναι και το μονο θαυμα που ως σημερα αδικαιολογητα σχεδον βλεπω γυρω μου .Αστο να σε μαγεψει και ισως δεις την αληθεια .Ενα μερος αυτης .
Καπου εκει στον 3-4 χρονο που λες ,αντιληφθηκα πως ειχα πιασει το 70-80 % .Περιεργο ε ;Ετσι ειναι αυτη η παθηση ..Πολλοι γιατροι χορηγουν ψυχιατρικης φυσεως φαρμακα σε ασθενεις ,με θετικα για αυτους αποτελεσματα .
Το γαματο με αυτην την υποθεση ειναι πως οι εναλλακτικες απλα δεν τελειωνουν. Τις προαλλες διαβασα καπου για κατι υποθετα υχθιολης  και για ενα ακομα σκευασμα της solgar .
Διαβασα επισης για ενα μαλλαγμενο παιδι που εγκατελειψε τον μαlacta του και αγορασε wand . Αν με ξαναπιασει εξαρση θατα δοκιμασω τα παραπανω,γιατι οχι .Επισης  και για καποιον αλλο που εκοψε την γλουτενη και εγινε καλα.
ΟΛΑ ΒΕΛΤΙΩΝΟΥΝ .ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΓΓΙΞΕΙ ;
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΧΤΙΣΤΗΚΕ ΜΕ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ .ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙΣ ΤΑ ΘΕΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΒΟΗΘΟΥΝ ,ΣΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΑ ΕΙΚΟΝΙΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΡΩΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ , ΘΕΛΕΙ ΚΟΠΟ ΙΔΡΩΤΑ .ΤΟ ΑΛΚΟΟΛ Π.Χ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΠΤΙΣΤΕΙ ΝΕΡΟ , ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ  ,ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ .
ΦΤΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ ,ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ .ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΜΥΞΟΚΛΑΙΓΕΣΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΕΙΚΟΝΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ.
Κοιτα ,ζησε ,μαθε απο εμας ,διαβασε .
Ειθε οι εμπειριες μας ,να γινουνε δικες σου .Και βρε rocky , κοτζαμ Ρωσσο Drago κερδισες ,στην προστατιτιδα θα κολωσεις ;
Ρωτα με οτι αλλο θελεις.
ΑΜΗΝ

#7 13 Σεπτεμβρίου, 2012, 12:26:17 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 13 Σεπτεμβρίου, 2012, 04:51:06 ΜΜ από Phaethon
Φίλε John το post σου περιέχει πολλές πολλές σοφές αλήθειες και επιτέλους τις ακούω κι από ακόμα έναν τρίτο, αλλοιώς θα άρχιζα να κάνω κου-κου. Είναι κατανοητό όσο και λυπηρό αυτό το τετριμμένο επαναλαμβανόμενο ποστάρισμα του νέου ασθενούς που τον έχει βρει ξαφνικά η συμφορά, και αρχίζει και παίρνει ότι αντιβίωση μπορεί να φανταστεί πιστεύοντας ότι κάποια θα τον πιάσει και όπου σε κάθε τυχαία αλλαγή νομίζει ότι πλέον βρήκε τι θα τον σώσει ενώ σε κάθε οπισθογύρισμα μερικές μέρες μετά προσπαθεί να βρει μια εξήγηση γιατί δεν τον "πιάνει" πλεον η αντιβίωση.

Είναι όπως τα λες και για το stonehedge και για την ψυχολογία.

Το σώμα μας είναι ένα τέλειο εργαλείο και είναι προγραμματισμένο να δουλευει σωστά. Η προσβολή σε κάποια τυχαία άτομα από ένα μικρόβιο που δεν μπορούν να το διώξουν μήνες και χρόνια ΒΑΡΙΑΣ αντιβίωσης δεν μου καθόταν καλά εξ'αρχής. Δηλαδή οι προιστορικοί και οι αρχαίοι που ήταν άπλυτοι και πήδαγαν άπλυτες γυναίκες και κοιμότουσαν χάμω έπρεπε να πάσχουν όλοι από προστατίτιδα. ΕΜΕΙΣ νομίζω δημιουργούμε την πάθηση και μόλις σταματήσουμε να το ενοχλούμε αυτό σιγά σιγά θα επανέλθει, πλήρως ή σε κάποιο ποσοστό. Βάλε λοιπόν έναν άνθρωπο αγχώδη που αρχίζει και βγάζει προβλήματα ψυχοσωματικά λόγω στρες, ξαφνικά να του εμφανίζονται όλα αυτά τα καταραμένα συμπτώματα και να τρελαίνεται. Σίγουρα δεν βοηθάει.

Η αντίληψη που έχω παιδιά για τις αντιβιώσεις είναι ότι δεν λειτουργούν όπως το παυσίπονο στον πονοκέφαλο, δηλαδή σε "πιάνουν" κάπως ή λίγο ή σε πιάνουν κάποιες μέρες και άλλες όχι. Ή έχεις μικρόβιο και σύντομα (1 άντε 1,5 μήνα) εξαλείφουν τον πληθυσμό του και γίνεσαι καλά αν είναι κατάλληλες ή, αν είναι ακατάλληλες, (ή δεν φταίει μικρόβιο για το πρόβλημά σου) τρως τρως και διαφορά δεν βλέπεις (εκτός ίσως στην αρχή για ψυχολογικούς λόγους). Το να κάθεσαι να παίρνεις εξάμηνα και έτη ολόκληρα αντιβίωση περιμένοντας να γίνει ξαφνικά το θαύμα είναι τραγικό. Εδώ καρκίνο έχει κάποιος και σε μερικούς μήνες έχει βγει το πόρισμα: η τον εξαλείφει η χημειοθεραπεία ή πεθαίνει ο ασθενής.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Αγαπητοί φίλοι σας ευχαριστώ για την πολύ σημαντική ψυχολογική και όχι μόνο
στήριξη που μου δίνετε..

Φίλε JOHN σ'ευχαριστώ για την δυνατή ντόπα που μου δίνεις(δεν ήθελα να σε επηρεάσω με το θέμα της θρησκείας)ανεξάρτητα αν εγώ έχω την ανάγκη να πιστεύω για τους δικούς μου λόγους.

Οπως καταλαβαίνεις δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο,ξαφνικά σε μια στιγμή αλλάξει η ζωή σου...
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι ότι ήμουν ο μοναδικός με τόσους δυνατούς πόνους(εννοώ για την πρώτη φορά στην οποία έδειξε ουρολοίμωξη το stick ενός βλάκα εκπαιδευόμενου και στην συνέχεια τα ούρα στην καλλιέργεια ήταν στείρα).
Στις 15 μερες ήμουν πολύ καλά,όταν όμως άλλαξα την αντιβίωση(στα 2 πρώτα χάπια κιόλας),οι πόνοι ήταν σαν την αρχή ίσως και χειρότεροι.
Ξέχασα να σας αναφέρω πως είχα ακριβώς τα συμπτώματα της οξείας,αλλά με πυρετό το πολύ μέχρι 37,5.
Υπάρχει πιθανότητα να είχα οξεία και επειδή σταμάτησα στις 15 μέρες με διακοπή 3 ημερών με την άλλη αντιβίωση(μη έχοντας πάρει αντιφλεγμονώδη)και συνεχίζοντας μετά για άλλες 14 μέρες απλά να ηρέμησε και να μην εξαλείφτηκε?
Το παράξενο είναι ότι τώρα δεν δείχνει μικρόβιο!!!!
Πως όμως ηρέμησε με την UFEXIL και όχι με την αναθεματισμένη RULID?

Για αυτό κάτι δεν μου κολλάει...

Μήπως τώρα έγινε χρόνια(τόσο γρήγορα)?
Αυτή η σκέψη ήταν του μικροβιολόγου..

Εχετε να μου προτείνετε κάτι σύμφωνα με την εμπειρία και με τις γνώσεις σας?

Παιδιά το ονομά μου είναι θεόδωρος και χάρηκα έστω και μέσω μηνυμάτων..

Ευχαριστώ παιδιά



#9 13 Σεπτεμβρίου, 2012, 07:36:12 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 13 Σεπτεμβρίου, 2012, 07:43:12 ΜΜ από Phaethon
Το θέμα του πυρετού που αναφέρεις είναι alert. Αν όντως είχες κατηγορία Ι (οξεία) τότε 15 μέρες δεν είναι επαρκές διάστημα αν τυχόν η δεύτερη αντιβίωση δεν ήταν κατάλληλη για το μικρόβιο που τυχόν σε πρόσβαλλε. Στη θέση σου:
-Θα έκανα Stamey Meares ή καλλιέργεια 2 δειγμάτων κατά Nickel
-Αν έβγαζε κάποιο ουροπαθογόνο μικρόβιο στο προστατικό υγρό, θα την επαναλάμβανα άμεσα σε άλλο διαγνωστικό κέντρο να επιβεβαιώσω τα αποτελέσματα...ίσως και σε τρίτο
-Θα έπαιρνα αντιβίωση όχι στην τύχη αλλά βάση του αντιβιογράμματος που να δείχνει ότι ο συγκεκριμένος οργανισμός έχει ευαισθησία, προτιμώντας αντιβιωσεις με καλή διαπερατότητα στον προστάτη (φθοροκινολόνες) για μεγάλη διάρκεια (σίγουρα 6 εβδομάδες ίσως και 8  )
-Θα επαναλάμβανα την εξέταση

Όλα αυτά για να γλυτώσεις τον κίνδυνο να καταλήξεις περίπτωση της κατηγορίας ΙΙ.

Ωστόσο, μετά από αυτά ακόμα και έχοντας "απολυμανθεί" μπορεί παρόλα αυτά να συνεχίσουν κάποια συμπτώματα γιατί δυστυχώς απ'ότι φαίνεται -έστω και καθαρός μικροβίων- μπορεί μυστηριωδώς αυτή η ανισορροπία-ενόχληση-επίθεση στην πυελική περιοχή να έχει δώσει έναυσμα να ξεκινήσει η κατηγορία ΙΙΙ. Σε άλλους προκαλείται από μια επέμβαση, σε άλλους από πιεστική σεξουαλική δραστηριότητα, σε άλλους από θεραπευμένη οξεία προστατίτιδα.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Φίλε PHAETHON σ'ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες συμβουλές σου..
Θα προσπαθήσω να τις ακολουθήσω όσο γίνεται καλύτερα.

Μόλις γύρισα από το ιατρείο ενός πολύ γνωστού ΚΑΘΗΓΗΤΗ,ο οποίος ήταν τόσο αλαζόνας,που ούτε καν ήθελε να ακούσει το ιστορικό.

Μου είπε κατηγορηματικά ότι φταίνε κάτι νεύρα και μου είπε να βάλω στο κεφάλι του πέους Ξ Υ Λ Ο Κ Α Ι Ν Η και να μην κάνω τίποτα άλλο....
Ούτε αντιβίωση-εξετάσεις-δάχτυλο και να πάω στα 50 μου να με ξαναδεί...

Το πιο τρελό ακόμα είναι ότι δεν με άφησε να του πω ούτε τα συμπτώματα που είχα,γιατί προφανώς βιαζόταν να φύγει....
Μιλάμε για πολύ γνωστό διευθυντή σε μεγάλο δημόσιο ειδικό νοσοκομείο.....

Είναι ποτέ δυνατόν να βάζεις συνέχεια ΞΥΛΟΚΑΙΝΗ?????

Αν είναι αυτή η λύση τότε θα βοηθήσει χιλιάδες κόσμο!!!!!!!

Θα το δοκιμάσω βέβαια και θα σας πω,αλλά συνέχεια νομίζω ότι δεν θα κάνει καλό!!!

Περιμένω απάντηση



φλεγμονές παντού....κοκκινίλες....πολύ γνωστό ΚΑΘΗΓΗΤΗ...ξυλοκαϊνη στο κεφάλι του πέους...θεός που θα βοηθήσει

Ρε συ Rocky έχω αρχίσει να καταλήγω ότι μας κάνεις πλάκα και δυστυχώς έχασα κανένα μισάωρο χθες να σου απαντήσω. Φιλάκια από μένα.  :'(
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Οχι ρε PHAETHON,αλήθεια σου λέω στο λόγο της τιμής μου!!!

Και εγώ έπαθα πλάκα όταν μου το είπε γιατί ήταν τόσο φυσικό για αυτόν,λες και το δίνει σαν αγωγή καιρό.
Αν θέλετε σας δίνω το όνομα του να το επιβεβαιώσετε και εσείς από μόνοι σας..

Ετσι όπως μου το είπες φοβάμαι να το δοκιμάσω μην μου κάνει άλλη ζημιά.
Προφανώς δεν το έχεις ξανακούσει από ότι κατάλαβα...

Ξηλοκαινη?????????????Ρε τι άλλο θα ακουσουμε!!!Δεν την λέω σε εσένα αλλά στον "καθηγητη"του πούτσου (κυριολεκτικα).Πως εισαι τωρα?
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

Μάρκελε σ' ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου,

Ασφαλώς και δεν έβαλα ξυλοκαίνη..

Κατάφερε να με πάρει στο λαιμό του ο μαλάκας γιατρός που μου άλλαξε την αντιβίωση,όταν προφανώς σύμφωνα με τις ενδείξεις(πολύ δυνατούς πόνους-πυρετό-ρίγη)είχα οξεία προστατίτιδα και κατάφερε να μου την κάνει χρόνια...

Η ζωή μου είναι πολύ χάλια.
Εχω συνέχεια κάψιμο και πόνους και απίστευτη συχνοουρία,παρόλο που παίρνω πάλι "ciproxin 500mg",για ένα μήνα συνεχόμενα αυτή την φορά.
Το κακό είναι ότι έχω πολύ άγχος και το χειροτερεύει πάρα πολύ..
Η ψυχολογία μου είναι χάλια,αλλά πως θα βοηθηθώ όταν με καίει και με τσούζει συνέχεια.

Θα τελειώσω την θεραπεία και θα σας πω νεότερα.

Οποιος έχει να προτείνει κάτι είναι πάντα ευπρόσδεκτος..