#30 17 Αυγούστου, 2013, 08:17:34 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 17 Αυγούστου, 2013, 08:29:53 ΜΜ από Hyper Ban
Ετσι ρε ,δύναμη !
Κράτα γερά και σταμάτα να κατηγορείς για όλα την προστατιτιδα !Απόλαυσε το καινούργιο εγώσου  ,οπου το πλαισιώνει  η γιόγκα ,η κλασσική μουσική ,η χορτοφαγία και το καλιτεχνικό πατινάζ και άφησε πίσω  σου ,τα βαρη ,τα ξενύχτια ,το heavy metal ,τις μπύρες !
Πιές και κανά 2 κεφίρ στην υγειά μας και ρίξε και μια στροφη για τον Μάρκελο με Σόπεν ή Πουτσίνι !
Πέρα απο την μαλακία ,χαίρομαι πολυ με την εξελιξη σου ,διότι έχεις καταφέρει ως φαινεται ,να ζείς και να ανακαλυπτεις ένα καίνουργιο εγώ μέσα απο την πάθηση ,ίσως   πιο  συναρπαστικο και απο  το προηγούμενο .
Μπράβο σου ,είθε να γίνεις παράδειγμα και για άλλους .
namaste
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Σας ευχαριστώ συνάδερφοι και εύχομαι τα καλύτερα...

Για την ιστορία, προχτές είχα πόνους και πάλι, για μία ημέρα, αλλά δεν μάσησα... Την επόμενη πήγαν περίπατο. Φαίνεται ότι οι εξάρσεις λιγοστεύουν και σε συχνότητα και σε ένταση. Δε λέω ότι γιατρεύτηκα, αλλά λέω ότι το φιλοσοφώ και προσπαθώ.

@Ηyper: Σήμερα άκουγα Tchaikovsky (Την 6η Συμφωνία του- Pathetique) ρε φίλε, λες να είναι ο καινούριος μου εαυτός...

http://www.youtube.com/watch?v=vIS-9WG36dU


Συμπτώματα απο 02.2011 (κάψιμο μετά την ούρηση- πόνος στην χαμηλή κοιλιακή χώρα, περίνεο, χαμήλά στη μέση, στυτικά προβλήματα). Καλλιέργειες ούρων στείρες. Καλλιέργειες σπέρματος στρεπτόκοκκος, εντερόκοκκος. Αντιμετώπιση με αντιβίωση δια στόματος, ενέσιμη, αντιφλεγμονώδη, Α-blockers. Συμπτώματα τα οποία δεν είναι μόνιμα. Προηγούμενο ιστορικό με σπαστική κολίτιδα (αντιμετωπίστηκε). Εκκίνηση λήψης κουεσερτίνης 01.2013 (Έχει λήξη 09.2013). Καθαρός από μικρόβια από 12.2012. Τεκνοποίηση 02.2012. Mείωση συμπτωμάτων από Ιούλιο 2013 μετά από εκκίνηση Γιόγκα και περιορισμό γλουτένης. Παράλληλα σταμάτημα σε γυμναστήριο (Βάρη), εκγύμναση μόνο με βοήθεια σωματικού βάρους. Μαξιλαράκι "ντόνατ" στο αυτοκίνητο και θετική σκέψη. Πλέον δεν θεωρώ τον εαυτό μου ασθενή ( 18.12.2013) αλλά ανήκω σε "ευαίσθητη ομάδα" .... Πληροφορίες εντός. Δεν υπαρχουν ματζούνια και μαγικές θεραπείες, μόνο παρατήρηση, αποφυγή και προσπαθεια.

#32 30 Αυγούστου, 2013, 11:28:42 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 30 Αυγούστου, 2013, 11:32:45 ΠΜ από Smith
Παλικάρια μπραβο σε όλους για την πρόοδό σας, δεν ξερω τι γιατρούς εχετε αλλά..... η απαγορευση του metal ειναι εγκλημα ρε! 8)

Παρτε κι ένα κλασσικό που ταξιδευει

http://www.youtube.com/watch?v=sWGOEWdV13M
35 χρονών.Tavanic με σντιβιογραμμα για 6 εβδομαδες και vibramycin. Eιχα enterococus spp και γονοκκοκο. Τωρα δεν πονάω καθόλου. Πήρα για καμια δεκαρια μερες κουαρσετινη. Τωρα πια μόνο ενα πιάσιμο στη μεση οταν καθομαι πάνω από 1 ωρα. Περναει με κινησεις της μεσης ορθιος για 1-2 λεπτά. Ομοίως όταν οδηγώ παραπάνω από 1-1,5 ώρα συνεχόμενα. Στυση-σπέρμα όλα ok.
Ο γιατρός μου ειπε τελειώσαμε. Καλλιεργειες σπέρματος για κοινα μικροβια, χλαμυδια, γονοκκοκο, hominis..κάτι, ουρεαπλασμα, μυκόπλασμα αρνητικές. Γενική ούρων και καλλιεργεια ουρων αρνητικές.
Δεν ξερω αν θεραπευτικα τελεσίδικα.
Αυτό που ξέρω ειναι οτι 2 προηγουμενοι γιατροί μου εδιναν στα τυφλά αντιβιωση και αντικαταθλιπτικά χωρις αποτελεσμα και με μόνο εργαλείο μια -καθαρή- γενική ούρων και μου ελεγαν να μαθω να ζω μ αυτό.

To metal δεν κόβεται φίλος, όσο και να προσπαθήσουμε...
Πρώτα θα μας κοπούν τα κάκκαλα, και μετά η μεταλλιά....

:)
Συμπτώματα απο 02.2011 (κάψιμο μετά την ούρηση- πόνος στην χαμηλή κοιλιακή χώρα, περίνεο, χαμήλά στη μέση, στυτικά προβλήματα). Καλλιέργειες ούρων στείρες. Καλλιέργειες σπέρματος στρεπτόκοκκος, εντερόκοκκος. Αντιμετώπιση με αντιβίωση δια στόματος, ενέσιμη, αντιφλεγμονώδη, Α-blockers. Συμπτώματα τα οποία δεν είναι μόνιμα. Προηγούμενο ιστορικό με σπαστική κολίτιδα (αντιμετωπίστηκε). Εκκίνηση λήψης κουεσερτίνης 01.2013 (Έχει λήξη 09.2013). Καθαρός από μικρόβια από 12.2012. Τεκνοποίηση 02.2012. Mείωση συμπτωμάτων από Ιούλιο 2013 μετά από εκκίνηση Γιόγκα και περιορισμό γλουτένης. Παράλληλα σταμάτημα σε γυμναστήριο (Βάρη), εκγύμναση μόνο με βοήθεια σωματικού βάρους. Μαξιλαράκι "ντόνατ" στο αυτοκίνητο και θετική σκέψη. Πλέον δεν θεωρώ τον εαυτό μου ασθενή ( 18.12.2013) αλλά ανήκω σε "ευαίσθητη ομάδα" .... Πληροφορίες εντός. Δεν υπαρχουν ματζούνια και μαγικές θεραπείες, μόνο παρατήρηση, αποφυγή και προσπαθεια.

Καλησπέρα,

Με αφορμή ένα pm του LUKAS αποφάσισα να κάνω μια ανανέωση. Πριν μια βδομάδα τα συμπτώματα επέστρεψαν. Πιθανές αλλαγές:

1. Ο καιρός που κρύωσε (μου το είχε τονίσει ο γιατρός)
2. Έφαγα καυτερά για λίγο χρονικό διάστημα
3. Έκανα μια μετακόμιση και ένα καθαρισμό αποθήκης, δηλαδή σήκωσα αρκετά βάρη.
4. Μια μικρή επαγγελματική απογοήτευση που με γέμισε άγχος.

Ευτυχώς, είναι πιο ήπια αυτή τη φορά και τα παρακολουθώ. Και πάνω που είπα να μεταφέρω το στόρυ ως Success....Σαν την κυβέρνηση Σαμαρά είμαι ο πούστης. Κάθε του χρόνου ανάκαμψη, και όλο κάτι λείπει και παίρνω νέα μέτρα....

Σας φιλώ γλυκά στον προστάτη (εξωτερικά πάντα)

Ο Agxwmenos φίλος σας. [/glow]
Συμπτώματα απο 02.2011 (κάψιμο μετά την ούρηση- πόνος στην χαμηλή κοιλιακή χώρα, περίνεο, χαμήλά στη μέση, στυτικά προβλήματα). Καλλιέργειες ούρων στείρες. Καλλιέργειες σπέρματος στρεπτόκοκκος, εντερόκοκκος. Αντιμετώπιση με αντιβίωση δια στόματος, ενέσιμη, αντιφλεγμονώδη, Α-blockers. Συμπτώματα τα οποία δεν είναι μόνιμα. Προηγούμενο ιστορικό με σπαστική κολίτιδα (αντιμετωπίστηκε). Εκκίνηση λήψης κουεσερτίνης 01.2013 (Έχει λήξη 09.2013). Καθαρός από μικρόβια από 12.2012. Τεκνοποίηση 02.2012. Mείωση συμπτωμάτων από Ιούλιο 2013 μετά από εκκίνηση Γιόγκα και περιορισμό γλουτένης. Παράλληλα σταμάτημα σε γυμναστήριο (Βάρη), εκγύμναση μόνο με βοήθεια σωματικού βάρους. Μαξιλαράκι "ντόνατ" στο αυτοκίνητο και θετική σκέψη. Πλέον δεν θεωρώ τον εαυτό μου ασθενή ( 18.12.2013) αλλά ανήκω σε "ευαίσθητη ομάδα" .... Πληροφορίες εντός. Δεν υπαρχουν ματζούνια και μαγικές θεραπείες, μόνο παρατήρηση, αποφυγή και προσπαθεια.

Agxwmene Καλή επάνοδο!
Δεν πετάς και το link του youtube για τη yoga που αναφέρεις παραπάνω;
Εμφάνιση με μικροενοχλήσεις (κάψιμο κατά την ούρηση, πόνοι 1 δευτ. στο πέος), από το καλοκαίρι του 2012.
Φεβρουάριος 2013: Καλλιέργεια σπέρματος θετική σε εντερόκοκκο - Αγωγή με Augmentin και Ladinin για 1 μήνα, με έξαρση κατά το τέλος της αγωγής.
Απρίλιος 2013: χωρίς μικρόβια σε καλλιέργειες σπέρματων, ούρων και Stamey Meares, παρ' όλα αυτά συμπτώματα όπως ενόχληση ψηλά στους μηρούς μετά από κάθισμα ή αίσθηση βάρους στους όρχεις παραμένουν.
Οκτώβριος 2013: Καλλιέργεια σπέρματος: ξανά εντερόκοκκος και εκκίνηση αντιβίωσης Prixina.
Αυγουστος 2020: Ανεκτή κατάσταση, με το κύριο σύμπτωμα του πόνου / ενόχλησης στους μηρούς μετα από παρατεταμένο κάθισμά να παραμένει.

Αδέρφια με τους ευαίσθητους προστάτες, χαιρετώ...

Με τόσες ανακατατάξεις θα νομίζετε ότι είμαι τρολ, αλλά δεν είμαι. Έχω σάρκα, οστά και προστάτη.
Η προηγούμενη κρίση ευτυχώς, δεν κράτησε πολύ. Την ξεπέρασα, προς το παρόν. Το πως, δεν ξέρω.
Πάντως όλοι οι παράγοντες που προανέφερα (καυτερά, βάρη, άγχος και κρύο) δεν υπάρχουν πιά.
Τώρα, το τι έφταιξε, συνεχίζω να λέω ότι δεν γνωρίζω.
Πάντως, όσο περνάει ο καιρός πιστεύω ολοένα ότι μπορώ να τα καταφέρω, και έτσι νομίζω ότι θα ξεπερνάω και τις κρίσεις

@noukos Φίλε, δεν είναι ένα συγκεκριμένο, υπάρχουν άπειρα (αν εννοείς τη γιόγκα). Θα σου δώσω ένα παράδειγμα εδώ, αλλά ξαναλέω ότι υπάρχει πληθώρα στο διαδίκτυο.

http://www.youtube.com/watch?v=0o0kNeOyH98

http://www.youtube.com/watch?v=wrP4lTlYUM4 (Σε αυτό μπορεί να μη συγκεντρωθείτε στη γιόγκα, αλλά στα μάτια...)

Επίσης ένα καλό βιβλίο σχετικά με τη γιόγκα και το διαλογισμό είναι το
Γιόγκα, Το Α και το Ωτου OSHO
(http://www.skroutz.gr/books/102758.%CE%93%CE%B9%CF%8C%CE%B3%CE%BA%CE%B1-%CF%84%CE%BF-%CE%AC%CE%BB%CF%86%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF-%CF%89%CE%BC%CE%AD%CE%B3%CE%B1.html)

Σας τρίβω τον προστάτη με απαλές κινήσεις να χαλαρώσετε,

Ο agxwmenos φίλος σας.
Συμπτώματα απο 02.2011 (κάψιμο μετά την ούρηση- πόνος στην χαμηλή κοιλιακή χώρα, περίνεο, χαμήλά στη μέση, στυτικά προβλήματα). Καλλιέργειες ούρων στείρες. Καλλιέργειες σπέρματος στρεπτόκοκκος, εντερόκοκκος. Αντιμετώπιση με αντιβίωση δια στόματος, ενέσιμη, αντιφλεγμονώδη, Α-blockers. Συμπτώματα τα οποία δεν είναι μόνιμα. Προηγούμενο ιστορικό με σπαστική κολίτιδα (αντιμετωπίστηκε). Εκκίνηση λήψης κουεσερτίνης 01.2013 (Έχει λήξη 09.2013). Καθαρός από μικρόβια από 12.2012. Τεκνοποίηση 02.2012. Mείωση συμπτωμάτων από Ιούλιο 2013 μετά από εκκίνηση Γιόγκα και περιορισμό γλουτένης. Παράλληλα σταμάτημα σε γυμναστήριο (Βάρη), εκγύμναση μόνο με βοήθεια σωματικού βάρους. Μαξιλαράκι "ντόνατ" στο αυτοκίνητο και θετική σκέψη. Πλέον δεν θεωρώ τον εαυτό μου ασθενή ( 18.12.2013) αλλά ανήκω σε "ευαίσθητη ομάδα" .... Πληροφορίες εντός. Δεν υπαρχουν ματζούνια και μαγικές θεραπείες, μόνο παρατήρηση, αποφυγή και προσπαθεια.

Xαχαχαχαχαχαχα !!!!

Ο Μάρκελος μπροστά σου είναι γατάκι !Προσκυνώ το μεγαλείο σου !!!
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Tις καλησπέρες μου...

Λόνκγ τάιμ, νόου σί που λένε και στο χωριό μου....Ας πούμε ότι ήμουν απασχολημένος, για να έχουμε κάτι να λέμε...

Το λοιπόν, νομίζω ότι πλέον είμαι ΟΚ! Στύση ικανοποιητικότατη, τόσο που παρά τρίχα να έχουμε και δεύτερο παιδάκι (αλλά δε βοήθησε η τύχη σε αυτό).

Ο πόνος είναι κάτι μακρινό (το οποίο μπορεί και να επανέρχεται που και που αλλά δεν δίνω και πολύ σημασία)...

Και επειδή έχω μείνει αρκετά εκτός από το φόρουμ, ώστε να συνειδητοποιήσω κάποια πράματα, για όποιον τα διαβάσει...

1. Διατροφή: Διαπίστωσα ότι περισσότερο κακό κάνει ο καφές, παρά τα ήπια αλκοολούχα (κρασί μπύρα). Για τα ζόρικα δεν συζητάω (πάνω από 30% αλκοόλ) δεν τα βάζω πιά στο στόμα μου. Περιορισμός της γλουτένης τελικά μου έκανε καλό (λιγότερο φούσκωμα, πιο χαλαρό έντερο, λιγότερη πίεση στην περιοχή του προστάτη). Δεν είναι ότι φέρνει και αμάν την αλλαγή, αλλά αδέρφια βοηθάει.
2. Τέλος τα βάρη και τα καραγκιοζιλίκια. Γιόγκα, περπάτημα, κολύμπι, οτιδήποτε γίνεται φυσικά και χωρίς προσθήκη βάρους ή μηχανημάτων. Προσοχή, είναι παρατήρηση προσωπική αλλά και οι εκάστοτε γιατροί που είδα, μου το επεσήμαναν. Φτάνω να πιστεύω ότι ιδιαίτερα οι ασκήσεις στο κάτω μερος του σώματος (κοιλιακοί και κάτω άκρα) επιβαρύνουν αρκετά τη μέση και την πύελο, τόσο που βοηθάν στον πόνο.
3. Περιορισμός άγχους. Έχωντας διαβάσει και το πόστ του Φαέθωνα περί "τύπου προστατιδοπαθούς", εκτιμώ ότι η φύση της ασθένειας (εάν αποκλειστούν άλλοι παράγοντες) είναι καθαρά νευρομυϊκή- ψυχολογική. Όπως είπε και ένας δόκτωρας "μερικοί άντρες συσσωρεύουν όλο το άγχος στο πουλί τους". Ε, ναι... τους κράζω τους γιατρούς για τα καράβια αντιβίωσης που δίνουν, αλλά η συγκεκριμένη ρήση είναι χρυσός.
4. Συζήτηση: Νομίζω ότι το να μοιραστώ το πρόβλημα με άτομα έμπιστα, εχέμυθα και συγκαταβατικά (ακόμα και μέσα στο φόρουμ) μου έκανε καλό. Προσοχή, μην πέσουμε στην λούπα της "κλειστής κάστας" και ανακυκλώνουμε το πρόβλημα ο ένας με τον άλλο. Δε νομίζω ότι χρειάζεται να συζητάμε μόνο με ομοιοπαθείς, αλλά και με άτομα υγιή που απλά θα μας ακούσουν και θα μοιραστούν τον πόνο μας.

Ελπίζω σε βελτίωση όλων εδώ μέσα. Πραγματικά, όποιος χρειάζεται περισσότερες πληροφορίες, με χαρά θα του τις δώσω.

Σας κάνω απαλές μαλάξεις, να χαλαρώσετε...

Agxwmenos
Συμπτώματα απο 02.2011 (κάψιμο μετά την ούρηση- πόνος στην χαμηλή κοιλιακή χώρα, περίνεο, χαμήλά στη μέση, στυτικά προβλήματα). Καλλιέργειες ούρων στείρες. Καλλιέργειες σπέρματος στρεπτόκοκκος, εντερόκοκκος. Αντιμετώπιση με αντιβίωση δια στόματος, ενέσιμη, αντιφλεγμονώδη, Α-blockers. Συμπτώματα τα οποία δεν είναι μόνιμα. Προηγούμενο ιστορικό με σπαστική κολίτιδα (αντιμετωπίστηκε). Εκκίνηση λήψης κουεσερτίνης 01.2013 (Έχει λήξη 09.2013). Καθαρός από μικρόβια από 12.2012. Τεκνοποίηση 02.2012. Mείωση συμπτωμάτων από Ιούλιο 2013 μετά από εκκίνηση Γιόγκα και περιορισμό γλουτένης. Παράλληλα σταμάτημα σε γυμναστήριο (Βάρη), εκγύμναση μόνο με βοήθεια σωματικού βάρους. Μαξιλαράκι "ντόνατ" στο αυτοκίνητο και θετική σκέψη. Πλέον δεν θεωρώ τον εαυτό μου ασθενή ( 18.12.2013) αλλά ανήκω σε "ευαίσθητη ομάδα" .... Πληροφορίες εντός. Δεν υπαρχουν ματζούνια και μαγικές θεραπείες, μόνο παρατήρηση, αποφυγή και προσπαθεια.

Μπράβο αγχωμένε (να πω πρώην αγχωμένε;), το μήνυμά σου δίνει ελπίδα σε όλους, για βελτίωση, διαχείρηση και αντιμετώπιση της πάθησης και μάλιστα χωρίς τη χρήση αντιβιωτικών.
Για τον καφέ συμφωνώ. Τον έχω κόψει και εγώ, καθώς και το τσάι. Το ψωμί πάλι δύσκολα κόβεται...
Αυτό που δεν κατάλαβα είναι που γράφεις:
Παράθεση από: Agxwmenos στις 18 Δεκεμβρίου, 2013, 05:06:07 ΜΜ
Φτάνω να πιστεύω ότι ιδιαίτερα οι ασκήσεις στο κάτω μερος του σώματος (κοιλιακοί και κάτω άκρα) επιβαρύνουν αρκετά τη μέση και την πύελο, τόσο που βοηθάν στον πόνο.
Agxwmenos
Δηλ. οι ασκήσεις για κοιλιακούς και κάτω άκρα σε βοηθάνε ή επιδεινώνουν;
Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.

Επιδεινώνουν evans, sorry αν δεν ημουν ξεκάθαρος.
Συμπτώματα απο 02.2011 (κάψιμο μετά την ούρηση- πόνος στην χαμηλή κοιλιακή χώρα, περίνεο, χαμήλά στη μέση, στυτικά προβλήματα). Καλλιέργειες ούρων στείρες. Καλλιέργειες σπέρματος στρεπτόκοκκος, εντερόκοκκος. Αντιμετώπιση με αντιβίωση δια στόματος, ενέσιμη, αντιφλεγμονώδη, Α-blockers. Συμπτώματα τα οποία δεν είναι μόνιμα. Προηγούμενο ιστορικό με σπαστική κολίτιδα (αντιμετωπίστηκε). Εκκίνηση λήψης κουεσερτίνης 01.2013 (Έχει λήξη 09.2013). Καθαρός από μικρόβια από 12.2012. Τεκνοποίηση 02.2012. Mείωση συμπτωμάτων από Ιούλιο 2013 μετά από εκκίνηση Γιόγκα και περιορισμό γλουτένης. Παράλληλα σταμάτημα σε γυμναστήριο (Βάρη), εκγύμναση μόνο με βοήθεια σωματικού βάρους. Μαξιλαράκι "ντόνατ" στο αυτοκίνητο και θετική σκέψη. Πλέον δεν θεωρώ τον εαυτό μου ασθενή ( 18.12.2013) αλλά ανήκω σε "ευαίσθητη ομάδα" .... Πληροφορίες εντός. Δεν υπαρχουν ματζούνια και μαγικές θεραπείες, μόνο παρατήρηση, αποφυγή και προσπαθεια.

Σόκερες Αγχωμενε! Μπράβο φίλε! Πάντα καλά!
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Σε ευχαριστώ Φαέθων,

Αν αναλογιστώ ότι πριν από ένα χρόνο, είχα κλείσει ραντεβού στον ΑΚΑΤΑΝ από την απελπισία μου και 3 μέρες πριν πάω βρήκα τό φόρουμ (που ακόμα ήταν σε αρχικό σημείο, αλλά ένιωσα κάποια πράματα αμέσως)...νομίζω ότι ήμουν ΠΟΛΥ ΚΩΛΟΦΑΡΔΟΣ...

Τώρα πλέον, θυμάμαι εκείνες τις μέρες και σχεδόν γελάω, με σύνεση πάντα... Η απελπισία είναι κακός σύμβουλος και οι ΑΚΑΤΑΝ εκεί έξω, πολύ περισσότεροι από τον Σούπερ Ήρωα με τις Φαβορίτες και το ατσάλινο δάχτυλο.

Ευχαριστώ εσένα και όλους όσους έφαγαν το δάχτυλο για χάρη μου, ώστε εγώ και άλλοι εδω μέσα να την γλιτώσουν φτηνά.

Ελπίζω να βοηθηθούν και άλλοι σαν και εμένα και φυσικά από εμένα όλη η στήριξη και οι (ερασιτεχνικές και βιωματικές πάντα) συμβουλές που μπορώ να δώσω.

Με αγάπη

Agxwmenos[/glow]
Συμπτώματα απο 02.2011 (κάψιμο μετά την ούρηση- πόνος στην χαμηλή κοιλιακή χώρα, περίνεο, χαμήλά στη μέση, στυτικά προβλήματα). Καλλιέργειες ούρων στείρες. Καλλιέργειες σπέρματος στρεπτόκοκκος, εντερόκοκκος. Αντιμετώπιση με αντιβίωση δια στόματος, ενέσιμη, αντιφλεγμονώδη, Α-blockers. Συμπτώματα τα οποία δεν είναι μόνιμα. Προηγούμενο ιστορικό με σπαστική κολίτιδα (αντιμετωπίστηκε). Εκκίνηση λήψης κουεσερτίνης 01.2013 (Έχει λήξη 09.2013). Καθαρός από μικρόβια από 12.2012. Τεκνοποίηση 02.2012. Mείωση συμπτωμάτων από Ιούλιο 2013 μετά από εκκίνηση Γιόγκα και περιορισμό γλουτένης. Παράλληλα σταμάτημα σε γυμναστήριο (Βάρη), εκγύμναση μόνο με βοήθεια σωματικού βάρους. Μαξιλαράκι "ντόνατ" στο αυτοκίνητο και θετική σκέψη. Πλέον δεν θεωρώ τον εαυτό μου ασθενή ( 18.12.2013) αλλά ανήκω σε "ευαίσθητη ομάδα" .... Πληροφορίες εντός. Δεν υπαρχουν ματζούνια και μαγικές θεραπείες, μόνο παρατήρηση, αποφυγή και προσπαθεια.

Καλησπέρα αγχωμενε, δε ξέρω αν είσαι ενεργός αλλά εγώ πολύ παρόμοια συμπτώματα. Μπορείς να μου στείλεις σε πριβέ το όνομα του γιατρού σου ; Είναι Θεσσαλονίκη;