Παράθεση@hyperban
Χωρις διάθεση αντιπαράθεσης, να παρατηρήσω τα εξής:
- Αφού δεν έχει σημασία 'από που', τότε γιατί αναφέρεις τη stamey που σκοπό έχει (εκτός από τον προσδιορισμό του μικροβίου) το 'από που'.
Συμφωνούμε λοιπόν ότι η αντιβίωση πρέπει να είναι γερή, σαν να είναι από τον προστάτη, αυτό έγραψα κι εγώ, μην επαναλαμβανόμαστε.
- Όπως εξήγησα, η φυσική διαδικασία, αυτή δ........

Ναι .
Και πάλι αν ξαναέκανα εξέταση όμως αυτή θα έκανα . Δεν κυνηγάω μικρόβια όμως πιά ,απλά είπα να πω την μαλακία μου .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παράθεση από: aaa στις 31 Ιουλίου, 2013, 08:00:59 ΜΜ
Καλά αυτό με τις μπατονετες είναι ολέθριο! Καλλιέργεια σπέρματος με απόλυτη καθαριότητα είναι το σωστό. Το καλύτερο η λήψη να γίνει στο σπίτι και να μεταφερθεί σε πλησιέστερο εργαστήριο.
Pk, Hyper: Πάντως αφού βλέπω τόσες αποδοκιμασίες σε αυτά που γράφω, καταλαβαίνω ότι είστε τόσο επιτυχημένοι στη ζωή και στην καριέρα σας, που επεκτείνετε την επιτυχία σας και στην ιατρική, ευχομαι και εις ανώτερα, ο ουρανός είναι το όριό σας.
Παίζετε το ρόλο του ιδανικού ανθρωποδιώκτη, να μη μιλάει κανένας εκτός από το άκρως επιτυχημένο εγώ σας! (αν και μου φαίνεται μόνο στο να διώχνετε τους άλλους είναι αυτό που πετύχατε μεχρι τώρα. Ίσως λοιπόν στην άλλη ζωή να τα καταφέρετε, μια και σας αδίκησε η κακούργα καινωνία)
Εμμμ...Χρησιμοποίησα την αξιόλογη πληροφορία που μας έδωσες(πραγματικά) για να εκφράσω την αποψη μου .
Συγνωμη που αντι να πω αέρια ,είπα κλάσιμο .Δεν είχα σκοπό να υποβαθμίσω την επιστημονική σου τοποθέτηση .Ασθενής είμαι και ταπεινής μόρφωσης ,δεν μου επιτρέπεται να μιλώ με ορολογίες .Είναι ανόητο .
Σε ευχαριστώ για τους χαρακτηρισμούςσου  ,πάω να πεθάνω σε κανά χαντάκι τώρα  απο πρέζα και συνέχισε εσύ ,προσωπικά δεν με ενοχλεις ...
Σε καταλαβαίνω .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παράθεση από: Hyper Ban στις 31 Ιουλίου, 2013, 10:30:39 ΜΜ
πάω να πεθάνω σε κανά χαντάκι τώρα  απο πρέζα και συνέχισε εσύ ,προσωπικά δεν με ενοχλεις ...

αχαχαχαχαχαχα!!! μου βγήκαν συμπτώματα μπροστατίτιδας απ´το γέλιο!!!! +1
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: LUKAS στις 31 Ιουλίου, 2013, 03:06:21 ΜΜ
Φιλε evans επιασες ολο την ουσία με αυτο το μηνυμα σου, και για τις εξετασεις και για τους γιατρους με τον εντεροκκοκο. Οπως λες εαν δε μπορεί ο γιατρός να σου παρει υγρο απο το προστάτη θα σου βαλει τουλαχιστον 3 τετοιες μπατονέτες. Τον εντεροκκοκο ειναι αληθεια οτι πολλοι γιατροι δε του δινουν σημασία. Οσο για τις αντιβιώσεις τα πραγματα παιδια δεν ειναι τοσο απλά, δεν υπαρχει κανονας. Οι πενικιλίνες δεν αποπροφιούνται ευκολα απο το προστάτη γι αυτο τις αποφευγουν οι ουρολογοι γενικά, λογικά εαν ο προστάτης ειναι σε καλή κατάσταση ενδεχώμενα και οι πενικιλίνες σκοτώνουν το μικρόβιο. Σιγουρα παιζει ρολο εαν εχουμε ξαναπάρει στο παρελθόν την ιδια αντιβίωση,  και ciproxin οι περισσοτεροι εχουμε παρει..
Ισως και να πληρώνουμε τωρα ολες αυτες τις αντιβιώσεις που μας εδιναν ευκολα ολα αυτα τα χρόνια οι παθολογοι για κρυολογήματα.
Σε ευχαριστώ, να βοηθήσω προσπαθώ κι εγώ, απλά και ανθρώπινα.
Δε θα πλακωθούμε εδώ μεταξύ μας, όλοι υποφέρουμε λίγο - πολύ από αυτό, και εδώ μου φαίνεται ότι συνεργαζόμαστε για να βοηθηθούμε.
Μέσα από την εμπειρία του γράφει ο καθένας, ίσως και εγώ να διαβάζομαι λίγο απόλυτος μερικές φορές, πχ για το είδος της εξέτασης, σημείο που διαφωνούμε. Όμως σέβομαι και ακούω τη γνώμη του άλλου, για αυτό έκανα και 2 stamey.
Άρα ούτε καν διαφωνούμε, απλά ανταλλάσουμε απόψεις για να μάθουμε, να  βοηθήσουμε τον εαυτό μας, και αν είναι δυνατό και κανένα άνθρωπο.
Πολύ σημαντικές οι πληροφορίες και οι γνώσεις στο forum από τους aaa και Hyperban, ενώ ο Phaethon είναι η φωνή της λογικής, τόσο στα θέματα συμπεριφοράς στο forum, όσο και σε αυτά που αφορούν την πάθησή μας.
Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.

#19 01 Αυγούστου, 2013, 03:41:07 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 01 Αυγούστου, 2013, 06:07:29 ΜΜ από admin2
Το tabrin είναι κινολόνη λίγο πιο δραστική για χλαμύδια. Όμως τα χλαμύδια πολύ γρήγορα παρουσιάζουν αντοχή στις κινολόνες. Η πιο σωστή και αποτελεσματική επιλογή είναι το vibramycin κάθε 12 ώρες για ένα μήνα σύμφωνα με το uptodate και τη Γιαμαρέλλου). Αν το παραγγείλεις σε γνωστό σου φαρμακοποιό μπορεί να στο κρατήσει, γιατί υπάρχει έλλειψη. Τέλος πάντων τώρα που το άρχισες συνέχισέ το, είναι σίγουρα δραστικό για τον εντερόκοκκο. Μπορεί να συνχορηγηθεί tabrin και vibramycin

Επίσης λέω ότι έπρεπε να είχε επιβεβαιώσει τον εντερόκοκκο, με μόνο την καλλιέργεια για κοινά μικρόβια, σε εργαστήριο δίπλα στο σπίτι του. Η λήψη να γίνει αμέσως μόλις κάνει σχολαστικό μπάνιο. Αλλιώς αν κάνει την εξέταση μετά από δύο ώρες, θα μπορούσε να επιμολυνθεί η άκρη της ουρήθρας και να επιμολύνει το σπέρμα. Δηλαδή όχι πραγματική μόλυνση αλλά ψευδή του δείγματος κατά τη λήψη (ειρωνικά ο χρήστης το αποκάλεσε θεωρία της κλανιάς και συμφώνησε παραπάνω και ο pk [...], γιατί δεν μας θέλουν εδώ, μην τους επισκιάσουμε). Υπενθυμίζω λοιπόν για όσους δεν διάβαζαν στο Δημοτικό, ότι τα μικρόβια είναι αόρατα και υπάρχουν ακόμα και στον αέρα, όπου μπορούν άνετα να αιωρούνται ως μικροσκοπικοί οργανισμοί που είναι και σίγουρα υπάρχουν και στα αέρια που παράγουμε και διαχέονται στο εσώρουχο (αφού είναι σε τεράστιες ποσότητες ο εντερόκκος μέσα στα κόπρανα, φυσιολογικά ως σαπρόφυτο). Δεν είπα ότι σίγουρα μπορεί να συμβεί αυτό, αλλά είπα ότι θα μπορούσε. Μαλιστα εμένα μου συνέβη και το απόφυγα με δεύτερη καλλιέργεια δίπλα στο σπιτι μου. Δεν έπρεπε να δεχθεί αβασάνιστα τον εντερόκοκκο και να κάθεται τώρα να τον κυνηγάει. Αντιθέτως χλαμύδια δεν υπάρχουν πουθενά στο σώμα ως σαπρόφυτα (δηλαδή ως φυσιολογική χλωρίδα) και εάν τα βρεις προσπαθείς να τα καταστρέψεις

Αμ αυτό με τις μπατονέτες; ολέθριο πραγματικά. Βάζεις μικρόβια με ένα στυλεό (γιατί στην είσοδο της ουρήθρας έχει μικρόβια), τα σέρνεις βιαίως μέσα στην αποστειρωμένη μοίρα της ουρήθρας ή αν σπρώξεις καλά, θα φτάσεις στην αποστειρωμένη περιοχή του προστάτη. Σαν να μην φτάνει η καταστροφή, επιπροστίθεται η εκδορά. Βουτάς πιο πριν τον στυλεό σε καλλιεργητικό υλικό για να καλλιεργηθούν σίγουρα μέσα στην ουρήθρα. Οπότε μια νέα προστατίτιδα από μικρόβιο νέο ίσως να επιπροστίθεται. Θα μου πείτε ότι μας το είπαν. Όμως δεν υπάρχει στις οδηγίες της Αμερικής και πιθανά εκεί θα διώκονταν ποινικά. Ο στυλεός (χωρίς όμως να τον εμποτίσεις σε καλλιεργητικό υλικό από πριν, αλλά μόνο μετά) είναι η παλιά μέθοδος διάγνωσης μέσω καλλιέργειας του μικρόβιου της ουρηθρίτιδας μόνον (χλαμύδια ή γονόκοκκος). Φυσικά τώρα πια έχει εγκαταλειφθεί. Για τις ουρηθρίτιδες πια, στις ΗΠΑ κάνουν  PCR στα ούρα για τα αντίστοιχα μικρόβια. Μάλιστα τις αναφέρουν ως πιο οικονομικές και με διαφορά πιο ειδικές και ευαίσθητες από τις καλλιέργειες. Άσχετα που εμείς τις πληρώνουμε πανάκριβα

Παράθεση
Από Admin: το μήνυμα τροποποιήθηκε λόγω παραβίασης των κανονισμών του forum
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

Παράθεση από: pk στις 01 Αυγούστου, 2013, 05:48:39 ΜΜ
Δε θα συνεχίσω πολύ στο φορουμ γιατί επαναλαμβάνω ότι κατι δεν πάει καλά...αγνοείται το γεγονός ότι απλοί αναγνωστες-μη μελη αλλά και αφανή μέλη ΔΕΝ ξερουν αυτά που οι πιο έμπειροι θεωρούν δεδομένα.

Όποιος μπορεί να μου εξηγήσει τι θέλει να πει ο ποιητής, θα τον ευγνωμονούσα.

Pk γιατί μας επαναλαμβάνεις συνέχεια ότι δεν μας ξαναμιλήσεις και τελικά όλο εδώ είσαι; Ψάχνεις κάποιου είδους επιβεβαίωση;
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#21 01 Αυγούστου, 2013, 06:44:31 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 01 Αυγούστου, 2013, 07:12:51 ΜΜ από Phaethon
Ναι κι εγώ πιστεύω ότι τα ελληνικά μου είναι καλά και διάβασα όλο το μήνυμα αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω. Επειδή δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να είμαι χαζός, οπότε τα γραφόμενα σου και η συμπεριφορά σου να είναι όντως ευκολονόητα για όλους εκτός από μένα, παρακαλώ οποιοδήποτε άλλο μέλος του forum να με διαφωτίσει:

ΠαράθεσηΔε θα συνεχίσω πολύ στο φορουμ γιατί επαναλαμβάνω ότι κατι δεν πάει καλά...αγνοείται το γεγονός ότι απλοί αναγνωστες-μη μελη αλλά και αφανή μέλη ΔΕΝ ξερουν αυτά που οι πιο έμπειροι θεωρούν δεδομένα

1) Καταλαβαίνει κάποιος ποιο ακριβώς είναι το παράπονο του pk? Καταλαβαίνει κάποιος με ποιον ακριβώς τα έχει ο pk?
2) Καταλαβαίνει κάποιος πως ο pk θα λύσει το πρόβλημα (όποιο τελικά κι αν είναι αυτό) φεύγοντας από το forum ή ζητώντας να τον κάνουν ban?
3) Καταλαβαίνει κάποιος γιατί ο pk ζητάει από άλλους να τον κάνουν ban και δεν σταματάει απλά ο ίδιος να ποστάρει ή δεν σβήνει το προφιλ του;
4) Καταλαβαίνει κάποιος γιατί ο pk επαναλαμβάνει ότι θα σταματήσει να γράφει στο forum αλλά τελικά δεν το κάνει;

Ειλικρινά δεν γράφω τα παραπάνω για να τον θίξω, απλά όντως αναρωτιέμαι μήπως εγώ δεν καταλαβαίνω και κάποιος άλλος καταλαβαίνει. Αν όμως δεν υπάρξει καμία απάντηση από κανέναν στα ερωτήματά μου μάλλον θα επιβεβαιωθούν οι υποψίες μου.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#22 01 Αυγούστου, 2013, 07:14:02 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 01 Αυγούστου, 2013, 07:28:51 ΜΜ από aaa
Παράθεση από: Hyper Ban στις 30 Ιουλίου, 2013, 09:57:03 ΜΜ

Για εμένα δεν είναι ,διότι όπως είπε και ο aaa , ενα δειγμα μπορεί να επιμολυνθεί (κατά την λήψη του)ακόμα και απο κλάσιμο  !!!

και του απαντάς αμέσως μετά εσύ:
Παράθεση από: pk στις 31 Ιουλίου, 2013, 04:24:42 ΜΜ
Ούτε πανεπιστημιακοί, ουτε ακατάνηδες, ούτε υπερβολές, ουτε θεωριες κλανιάς, ουτε εξωγηινοι μυκητες, ούτε ο ουρανος πεφτει στα κεφαλια μας!

παραθέτω αυτά που είπατε μαζί για εμένα και τις θεωρίες μου! Γιατί μου φαίνεται ότι ξεχνάς pk και ψάχνεις εξιλαστήρια θύματα διαρκώς. Μακάρι να έμενες αλλά όχι δημιουργώντας εντάσεις. Δεν σε ενόχλησα και δεν σε ανέφερα ποτέ, πριν με ειρωνευτεις παραπάνω...
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

#23 01 Αυγούστου, 2013, 07:24:43 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 01 Αυγούστου, 2013, 07:36:36 ΜΜ από Phaethon
Παράθεση από: Hyper Ban στις 30 Ιουλίου, 2013, 09:57:03 ΜΜ
Για εμένα δεν είναι ,διότι όπως είπε και ο aaa , ενα δειγμα μπορεί να επιμολυνθεί (κατά την λήψη του)ακόμα και απο κλάσιμο  !!!

aaa μπορώ να σου επιβεβαιώσω ότι ο hyper ban απλά επαναλαμβάνει αυτό που εσύ έγραψες και δεν είναι στάλα κοροιδευτικό, εκτός αν σε πειράζει που το "αέρια" το έκανε "κλάσιμο". Στο έχει εξάλλου ήδη εξηγήσει ο ίδιος παραπάνω πολλάκις.

Παράθεση από: pk στις 31 Ιουλίου, 2013, 04:24:42 ΜΜ
Ούτε πανεπιστημιακοί, ουτε ακατάνηδες, ούτε υπερβολές, ουτε θεωριες κλανιάς, ουτε εξωγηινοι μυκητες, ούτε ο ουρανος πεφτει στα κεφαλια μας!

Όσο για τον pk, δεν το είχα δει παρά μόνο τώρα που το παράθεσες. Όντως σε σφάζει με το γάντι και σε ειρωνεύεται...ποιος; ο πρώτος που φώναζε εδώ μέσα "να ακουμε τυφλά όσα μας λένε οι γιατροί" και ο πρώτος που για την παραμικρή παραπάνω κουβέντα που του είπαμε έσκιζε τα ρούχα του ότι τον υβρίζουμε και επικαλείται τους admins για "τόνους ύβρεων". Εγώ τι άλλο να πω; Απλά ότι οι καυγάδες, οι σπόντες και οι πονηράδες άρχισαν από την μέρα που μπήκε, ακατανόητα και χωρίς καμία εξηγήσιμη αιτία (βλέπε μήνυμά μου παραπάνω). Ίσως βέβαια να είναι και βαλτό το παιδί σε διατεταγμένη υπηρεσία.

Παράθεση από: pk στις 17 Ιουλίου, 2013, 12:39:43 ΠΜ
Για την ακριβεια εγραψα οτι αυτα που ψαχνουν να τα κουβεντιαζουν με τους θεραποντες ιατρούς (πιθανώς και διαφορων ειδικοτητων) που αυτοί επιλέγουν τελικά

Επειδή εχω περασει περιοδους ιατρου του ιντερνετ.....καλό ειναι να μοιραζεστε αυτες τις σκεψεις με το γιατρο σας....εγω ας πουμε ρωτησα ενα γνωστό μου δερματολόγο-φίλο και μου ειπε......για τα παραπανω που γραφονται περι μυκητων...

...και μου ειπε οτιδηποτε πεφτει στην αντίληψη του ασθενούς να ρωταει το γιατρό...αλλά να μη γινεται ο ιδιος γιατρός γιατί κατανταει αυτιστικός και χανει την επαφή με το τί ειναι αλήθεια, τί ισχύει και τί τον αφορά πραγματικά....

Παράθεση από: pk στις 16 Ιουλίου, 2013, 11:30:02 ΜΜ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ το 2013 να μιλάμε για το οτι η κλανιά επιμολύνει με εντεροκοκο το εσωρουχο και τσιμπαει ο προστατης...

Οι δύο τελευταίες παραθέσεις είναι από το ίδιο άτομο και στην δεύτερη κάνει κριτική στον μοναδικό γιατρό που αυτή τη στιγμή συστηματικά γράφει στο forum
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#24 01 Αυγούστου, 2013, 07:26:37 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 01 Αυγούστου, 2013, 07:33:54 ΜΜ από aaa
Παράθεση από: aaa στις 01 Αυγούστου, 2013, 03:41:07 ΜΜ
Επίσης λέω ότι έπρεπε να είχε επιβεβαιώσει τον εντερόκοκκο, με μόνο την καλλιέργεια για κοινά μικρόβια, σε εργαστήριο δίπλα στο σπίτι του. Η λήψη να γίνει αμέσως μόλις κάνει σχολαστικό μπάνιο. Αλλιώς αν κάνει την εξέταση μετά από δύο ώρες, θα μπορούσε να επιμολυνθεί η άκρη της ουρήθρας και να επιμολύνει το σπέρμα.
Παράθεση

Επίσης να σημειώσω μετά το σχολαστικό πλύσιμο θα πρέπει να ουρήσετε ώστε να ξεπλυθεί η ουρήθρα και μετά να δώσετε σπέρμα στον αποστειρωμένο ουροσυλλέκτη, που δεν θα πρέπει με τα χέρια σας να τον ακουμπήσετε από την κάτω πλευρά του καπακιού ή μέσα στο ποτηράκι
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

Pk πράγματι είσαι σε διατεταγμένη υπηρεσία, όπου βρεις ένταση ανακατεύεσαι και την πολλαπλασιάζεις. Δεν νομίζω ότι είσαι ασθενής. Σκοπός σου είναι να διώξεις ανθρώπους από το φόρουμ
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

#26 01 Αυγούστου, 2013, 07:41:16 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 01 Αυγούστου, 2013, 07:55:24 ΜΜ από Phaethon
Παράθεση από: aaa στις 01 Αυγούστου, 2013, 07:38:15 ΜΜ
Pk πράγματι είσαι σε διατεταγμένη υπηρεσία, όπου βρεις ένταση ανακατεύεσαι και την πολλαπλασιάζεις. Δεν νομίζω ότι είσαι ασθενής. Σκοπός σου είναι να διώξεις ανθρώπους από το φόρουμ

Κάτι τέτοιο υποπτεύομαι κι εγώ. Πως αλλοιώς εξηγείται ότι όλο φεύγει και τελικά όλο εδώ περιφέρεται και εκμεταλλεύεται την ελευθερία λόγου που το ίδιο το forum του δίνει για να δυσφημεί το ίδιο το forum με κουβέντες του στυλ "κάτι δεν πάει καλά"..."δεν ξέρω ποιανού τη μανέστρα χαλάω" και τέτοια μισόλογα...

Ο διάβολος -βλέπε Ακατάν- έχει πολλά ποδάρια. Χαρά στην υπομονή σας και την ανοχή σας φίλοι admins.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: Hyper Ban στις 30 Ιουλίου, 2013, 09:57:03 ΜΜ

Για εμένα δεν είναι ,διότι όπως είπε και ο aaa , ενα δειγμα μπορεί να επιμολυνθεί (κατά την λήψη του)ακόμα και απο κλάσιμο  !!!


φυσικά και δεν με πείραξε η λέξη κλάσιμο, αλλά ο συνδυασμός της με τρία θαυμαστικά που δείχνει ειρωνεία, έχουμε και τον pk που άμεσα υποδαυλίζει την εστία της φωτιάς, ώστε να την πολλαπλασιάσει! Ανακυκλώνει ό,τι έγινε, ξανά και ξανά. Σου λέει θα απηυδήσουν από τις εντάσεις και θα λακίσουν από 'δω
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

aaa υπερβολικός γίνεσαι...τα θαυμαστικά ξέρεις υποδηλώνουν έκπληξη και όχι πάντα ειρωνία. Σου είχα πει ότι κι εμένα μου είχε κάνει εντύπωση αυτό που είχες γράψει...Αλλά έχεις δίκιο όταν σε έχει τσιτώσει κι ο άλλος φυσάς και το γιαούρτι.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: aaa στις 01 Αυγούστου, 2013, 03:41:07 ΜΜ
Το tabrin είναι κινολόνη λίγο πιο δραστική για χλαμύδια. Όμως τα χλαμύδια πολύ γρήγορα παρουσιάζουν αντοχή στις κινολόνες. Η πιο σωστή και αποτελεσματική επιλογή είναι το vibramycin κάθε 12 ώρες για ένα μήνα σύμφωνα με το uptodate και τη Γιαμαρέλλου). Αν το παραγγείλεις σε γνωστό σου φαρμακοποιό μπορεί να στο κρατήσει, γιατί υπάρχει έλλειψη. Τέλος πάντων τώρα που το άρχισες συνέχισέ το, είναι σίγουρα δραστικό για τον εντερόκοκκο. Μπορεί να συνχορηγηθεί tabrin και vibramycin

Επίσης λέω ότι έπρεπε να είχε επιβεβαιώσει τον εντερόκοκκο, με μόνο την καλλιέργεια για κοινά μικρόβια, σε εργαστήριο δίπλα στο σπίτι του. Η λήψη να γίνει αμέσως μόλις κάνει σχολαστικό μπάνιο. Αλλιώς αν κάνει την εξέταση μετά από δύο ώρες, θα μπορούσε να επιμολυνθεί η άκρη της ουρήθρας και να επιμολύνει το σπέρμα. Δηλαδή όχι πραγματική μόλυνση αλλά ψευδή του δείγματος κατά τη λήψη (ειρωνικά ο χρήστης το αποκάλεσε θεωρία της κλανιάς και συμφώνησε παραπάνω και ο pk [...], γιατί δεν μας θέλουν εδώ, μην τους επισκιάσουμε). Υπενθυμίζω λοιπόν για όσους δεν διάβαζαν στο Δημοτικό, ότι τα μικρόβια είναι αόρατα και υπάρχουν ακόμα και στον αέρα, όπου μπορούν άνετα να αιωρούνται ως μικροσκοπικοί οργανισμοί που είναι και σίγουρα υπάρχουν και στα αέρια που παράγουμε και διαχέονται στο εσώρουχο (αφού είναι σε τεράστιες ποσότητες ο εντερόκκος μέσα στα κόπρανα, φυσιολογικά ως σαπρόφυτο). Δεν είπα ότι σίγουρα μπορεί να συμβεί αυτό, αλλά είπα ότι θα μπορούσε. Μαλιστα εμένα μου συνέβη και το απόφυγα με δεύτερη καλλιέργεια δίπλα στο σπιτι μου. Δεν έπρεπε να δεχθεί αβασάνιστα τον εντερόκοκκο και να κάθεται τώρα να τον κυνηγάει. Αντιθέτως χλαμύδια δεν υπάρχουν πουθενά στο σώμα ως σαπρόφυτα (δηλαδή ως φυσιολογική χλωρίδα) και εάν τα βρεις προσπαθείς να τα καταστρέψεις

Αμ αυτό με τις μπατονέτες; ολέθριο πραγματικά. Βάζεις μικρόβια με ένα στυλεό (γιατί στην είσοδο της ουρήθρας έχει μικρόβια), τα σέρνεις βιαίως μέσα στην αποστειρωμένη μοίρα της ουρήθρας ή αν σπρώξεις καλά, θα φτάσεις στην αποστειρωμένη περιοχή του προστάτη. Σαν να μην φτάνει η καταστροφή, επιπροστίθεται η εκδορά. Βουτάς πιο πριν τον στυλεό σε καλλιεργητικό υλικό για να καλλιεργηθούν σίγουρα μέσα στην ουρήθρα. Οπότε μια νέα προστατίτιδα από μικρόβιο νέο ίσως να επιπροστίθεται. Θα μου πείτε ότι μας το είπαν. Όμως δεν υπάρχει στις οδηγίες της Αμερικής και πιθανά εκεί θα διώκονταν ποινικά. Ο στυλεός (χωρίς όμως να τον εμποτίσεις σε καλλιεργητικό υλικό από πριν, αλλά μόνο μετά) είναι η παλιά μέθοδος διάγνωσης μέσω καλλιέργειας του μικρόβιου της ουρηθρίτιδας μόνον (χλαμύδια ή γονόκοκκος). Φυσικά τώρα πια έχει εγκαταλειφθεί. Για τις ουρηθρίτιδες πια, στις ΗΠΑ κάνουν  PCR στα ούρα για τα αντίστοιχα μικρόβια. Μάλιστα τις αναφέρουν ως πιο οικονομικές και με διαφορά πιο ειδικές και ευαίσθητες από τις καλλιέργειες. Άσχετα που εμείς τις πληρώνουμε πανάκριβα

Παράθεση
Από Admin: το μήνυμα τροποποιήθηκε λόγω παραβίασης των κανονισμών του forum

Πολύ ενδιαφέρουσα η αποψή σου .
Πραγματικά θεωρούσα αυτή την εξέταση που έκανα και μου την πρότεινε φίλος πολύ πιο αξιόπιστη απο μία κοινή εξέταση σπέρματος .
Αν ξαναχρειαστεί (χτύπα ξύλο)θα κάνω μία κοινη σπέρματος με τις αντίστοιχες εξετάσεις .Με έπεισες .
Αν ήσουν ο γιατρός μου τι ακριβώς θα μου έγραφες στο χαρτί για έλεγχο ;
Για τι μικρόβια ;
Επίσης ,πόσες μέρες πιστεύεις πως το παραπάνω δείγμα θα πρέπει να μείνει στο αντιδραστήριο ;
Προσωπικα πιστεύω πως όπως και η γυναίκα ,έτσι και ο άνδρας μια εξέταση σαν την παραπάνω θα πρέπει να την κάνει κάθε χρόνο (μην βρίζεις φαέθων) .Βέβαια αν βρεθεί κάτι ,το πόσο αξίζει να λάβεις αντιβιωση και ιδιαίτερα δε αν δεν έχεις συμπτώματα ,έιναι μία άλλη συζητηση .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .