20 Σεπτεμβρίου, 2013, 10:00:10 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 20 Σεπτεμβρίου, 2013, 12:45:24 ΜΜ από Geo
Ήρθε ο καιρός να σας μιλήσω και γώ για την δική μου περίπτωση.Να αναφέρω εδώ ότι επειδή έχουν περάσει
πολλά χρόνια κάποια πράγματα έχουν ξεχαστεί ή για να απώ την αλήθεια τα έχω σβήσει από την μνήμη μου
εγώ επείτηδες όσο γίνεται γιατί μου είναι/ήταν εξαιρετικά δυσάρεστα.Είμαι πλέον 44 ετών κανονικού
σωματικού βάρους και χωρίς ευτυχώς κάποιο άλλο χρόνιο σοβαρό νόσημα.
Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή τους λοιπόν .
Γυρω στα 2001-2 αν θυμάμαι καλά είχα μια σειρά επαφών με την τότε κοπέλα μου (πρωκτικό σεξ χωρίς
προφύλαξη-παράλληλα με κακη υγιεινη  της περιοχής λόγω ιδιαζόντων συνθηκών-διακοπες )που μου άφησε κληρονομιά μια βαλανοποσθήτιδα.Έκανα την κατάλληλη θεραπεία και έπειτα από λίγο διαστημα έγινα
καλά.Γιατί το λέω αυτό? γιατί ήταν ή μόνη φορά που κάποιο "μικρόβιο" υπήρξε αποδεδειγμένα στην...ευρυτερη περιοχή.
Όλα καλά λοιπόν με αυτό το θέμα.
Παμε παρακάτω...έναν χρόνο μετά λοιπόν βρισκόμουν σε μια ιδιαίτερως αγχώθη και κουραστική περίοδο της
ζωής μου.Κοιμόμουν λίγο και άσχημα,έτρωγα χάλια και στο πόδι ΌΤΑΝ προλάβαινα(60 κιλα-1,80 τοτε
,ράκος),έπινα πολύ αλκοολ και ελάχιστο νερό και κάπνιζα, όχι τρελλά αλλα κάπνιζα 2-3 πακετα τη
βδομάδα.
Αποτέλεσμα να έχω "ρεψει" που λέμε...Το αγχος μου λόγω  της δουλέιας μου έιχε χτυπήσει
κόκκινο...αλλά ξέχασα να σας πω ήμουν -και είμαι-πολύ γυναικας.
Το καλό (ή και κακό υπο συνθηκες) είναι ότι αρέσω στις κυρίες αρκετα αρα λοιπον οπως καταλαβαινετε
δεν είχα αφήσει θηλυκό να γλυτώσει στην "περιοχή" ευθυνης μου.
Είχα λοιπόν πολύ συχνα επαφές με διαφορες κοπελιές (safe παντα) μιας και είχα χωρίσει με την κοπελα
μου.
Γιατί τα λέω αυτα...μα γιατι ήμουν και είμαι φοβερα δραστηριος σε βαθμο να το "κάνω" πολλες φορες
συνεχομενα σχεδον(7-10 κλπ) σε μια νυχτα....να προσπαθω να έχω συνεχόμενους οργασμους και παρομοιες
βλακίες τις οποίες κατοπιν μάλλον πλήρωσα και πληρωνω.
Τοτε λοιπον ενω ένιωθα ατρωτος κατά τα άλλα με μόνο μου προβλημα το  υπερβολικο στρες ,επαθα ένα
κολικο στα νεφρα.Απειρος πόνος, αιμα στα ουρα, οποιος έχεις περασει ξερει...τελικα κατουρησα μια πετρα 2
mm διαμετρο  αν θυμαμαι καλα.Εκανα ολες τι εξετασεις υπερηχους-ακτινογραφιες  κλπ
ολα οκ...απλα δεν επινα νερο.Ο γιατρος μου δωσε ενα κουτι που λεγονταν VIOXX(ΜΣΑΦ αργοτερα εμαθα πολυ
καλα τι σημαινουν αυτα τα αρχικα) μου απαγορευσε να δουλεψω για ένα μηνα τουλαχιστον και αφου μου ειπε
να πινω ένα τονο νερο κλπ με εστειλε σπιτι.
Τέλεια λέω εγω...θα καθομαι σπίτι και τι θα κάνω σπίτι...?? το αγαπημενο σπορ ...σεξ.Μια χαρα θα πειτε
,'ετσι έλεγα και εγώ μέχρι μια μέρα....ή μάλλον μια νύχτα που άλλαξε όλη μου τη ζωή τελικά.Είχα φέρει
σπίτι λοιπόν την νέα μου περιπέτεια και αφου έιχα πιει -μιας και ακολουθούσα τις οδηγίες του γιατρου-
πολύ νερό επιδιδόμουν σε ...πολυ "δυνατό" σεξ.Επειδή εδώ δεν περιγραφουμε τσοντες λοιπον θα τα
προσπερασουμε ολα αυτα και θα φρασουμε την στιγμη του τελειωματος οπου  ένιωσα ότι ήθελα να τελειώσω
και να κατουρήσω παράλληλα καθώς και ένα περιεργο πόνο "πιασιμο" στην βαση του πέους.Επειδή μου ρθε
απότομα αμέσως μετα πήγα τουαλετα να κατουρήσω μιας και ένιωθα αφορητη τάση για να ουρήσω.Πραγματι
ούρησα αλλα ποτε δεν ανακουφίστηκα,είχα συνεχως μια τάση για ουρηση.
Μην τα πολυλογώ άρχισαν όλα τα συμπτωματα μαζεμενα...συχνοουρια ,δυσουρία,πόνοι στο πεος στην ήβη...και ένα περιεργο τσουξιμο και μερικες φορες κατι σαν πιασιμο στην περιοχη.
Οπως καταλαβαινετε τρόμαξα...και την επόμενη βρεθηκα σε ένα εφημερευον νοσοκομειο..πρεπει να ταν το
Λαικο.Μπαινω στον γιατρο του λεω τα καθεκαστα  κλπ..μου λεει ουρολοιμωξη θα χεις ...να κανουμε μια
καλλιεργεια ουρων!Ηταν η πρώτη απο τις δεκάδες καλλιεργειες κάθε είδους που ακολούθησαν....ουτε
θερμοκηπιο να μουν(μαυρο χιουμορ)....η συνεχεια στο επομενο παιδιά που θα εχω παλι χρόνο κλπ για να σας
πω την  συνεχεια της ιστορίας μου.
Εμφανιση στα 33-34 ,ολα τα κλασσικα συμπτωματα με πονους στο υπογαστριο ,πεος,στην περιοχη του περινεου κλπ. Η ληψη αντιβιωτικών δεν έφερε αποτελεσμα.Οι εξετασεις δεν εδειξαν κανεναν παθογονο μικροοργανισμο.Θεραπεια με prostaq ,γυμναστικη,χαλάρωση απο stress.Απαλλαγμενος απο το πλειστο των συμπτωματων για δεκα σχεδον ετη.Επανεμφανιση εδω και καποιους μηνες...θεραπεια παλι με prostq ...αρκετα καλυτερα αλλα υπάρχει ακομη δρόμος....

#1 20 Σεπτεμβρίου, 2013, 12:28:03 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 20 Σεπτεμβρίου, 2013, 02:07:40 ΜΜ από Phaethon (Φαέθων)
Παράθεσητην στιγμη του τελειωματος οπου  ένιωσα ότι ήθελα να τελειώσω
και να κατουρήσω παράλληλα καθώς και ένα περιεργο πόνο "πιασιμο" στην βαση του πέους.

Παρόμοια ιστορία μου έχει διηγηθεί ο John για έναν φίλο του που επίσης πάσχει από την πάθηση.

Όλα ξεκίνησαν ξαφνικά μια ωραία μέρα από σεξ, όταν την στιγμή του τελειώματος ένοιωσε σαν κάτι "να έσπασε" ή να τραυματίστηκε" εκεί μέσα. Έκτοτε άρχισαν τα συμπτώματα με κυριότερο έντονη στυτική δυσλειτουργία. Τρομαχτικό! Τι στο διάολο να είναι αυτό ρε παιδιά...

John διόρθωσέ με αν τα λέω λάθος...
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Ευτυχώς εμένα δεν μου έβγαλε τέτοιο πρόβλημα....αλλά ένιωσα  κάπως έτσι ακριβώς όπως έιπε και ο φίλος σου.Τι είναι ακριβώς δεν ξέρω αλλά έχω και γω καταλήξει ότι μάλλον είναι συνέργεια πολλών πραγμάτων μαζί.
Είναι τρομακρικό πάντως γιατι από την μια στιγμη στην άλλη...την παθαινεις.Το έλεγα στους γιατρους και δεν εδιναν σημασια,μονο αντιβιωση έδιναν λες και τα μικροβια δημιουργουν την ασθενεια αστραπιαία.
Εμφανιση στα 33-34 ,ολα τα κλασσικα συμπτωματα με πονους στο υπογαστριο ,πεος,στην περιοχη του περινεου κλπ. Η ληψη αντιβιωτικών δεν έφερε αποτελεσμα.Οι εξετασεις δεν εδειξαν κανεναν παθογονο μικροοργανισμο.Θεραπεια με prostaq ,γυμναστικη,χαλάρωση απο stress.Απαλλαγμενος απο το πλειστο των συμπτωματων για δεκα σχεδον ετη.Επανεμφανιση εδω και καποιους μηνες...θεραπεια παλι με prostq ...αρκετα καλυτερα αλλα υπάρχει ακομη δρόμος....

Κι εσύ ρε θηρίο 7-10 φορές σε μια νύχτα σε ηλικία 30 και κάτι και με 2-3 πακέτα τσιγάρα;;; Αναβολικά έπαιρνες;
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

2 πακέτα τη βδομάδα ΟΧΙ τη μέρα... :P
Φίλε μου γι'αυτο παραλίγο να χτυπήσουμε "μπιέλα", ποτε δεν πήρα "αναβολικά" .Αν ποτέ πάρω θα αρχίσω να σημαδέυω την περιοχή μου κατουρώντας τα δέντρα όπως οι σκύλοι !! ;D

Εμφανιση στα 33-34 ,ολα τα κλασσικα συμπτωματα με πονους στο υπογαστριο ,πεος,στην περιοχη του περινεου κλπ. Η ληψη αντιβιωτικών δεν έφερε αποτελεσμα.Οι εξετασεις δεν εδειξαν κανεναν παθογονο μικροοργανισμο.Θεραπεια με prostaq ,γυμναστικη,χαλάρωση απο stress.Απαλλαγμενος απο το πλειστο των συμπτωματων για δεκα σχεδον ετη.Επανεμφανιση εδω και καποιους μηνες...θεραπεια παλι με prostq ...αρκετα καλυτερα αλλα υπάρχει ακομη δρόμος....

#5 24 Σεπτεμβρίου, 2013, 06:12:54 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 24 Σεπτεμβρίου, 2013, 06:43:51 ΠΜ από Geo
Ας συνεχίσουμε λοιπόν την ιστορία μας....
Αφου με εξέτασε μετα χερια στην κοιλια ο γιατρος και μου πε να κατουρήσω στο γνωστό κυπελλάκι ...μου πε ότι δεν εχω τίποτα μαλλον καμμια ουρολοίμωξη κλπ ,περίμενα να δει τι θα δείξουν τα ουρα...στην πρόχειρη λοιπόν αυτή πρώτη εξέταση δεν βράθηκε κανένα μικρόβιο παρα μόνο αυξημενη ποσότητα βλεννης στα ουρα,
Μου γραψε ο γιατρος 2-3 κουτιά από ένα άθλιο αντιβιωτικό, LIDAPRIM (μου κανε ένα στόμα σαν αρβύλα της Βερμαχτ του Β'ΠΠ )και με έστειλε σπίτι λεγοντάς μου να αποφυγω σεξ επαφες μέχρι να υποχωρήσουν τα συμπτωματα.
Πραγματι λοιπον παιρνω τα χαπια...μια.δυο,τρεις μερες λέω οκ βρηκαμε το προβλημα θα περάσει.Αμ δε!
Μέσα σε τρεις μέρες είχα γίνει τρεις φορές χειρότερα άρχισα να ποναω σιγα σιγα και στην περιοχη  του πρωκτου ενώ δεν μπορουσα να παω τουαλετα με ευκολία.Κατι με ενοχλούσε απο πίσω...Εν τω μεταξυ η συχνοουρια είχε χτυπησει κοκκινο καθε 10 λεπτα ...πηγαινα με μια αισθηση να θελω να κατουρησω τόνους και σε καθε προσπαθεια εβγαζα σταγόνες.
Οι πονοι κλπ στο πεος αυξανονταν ...επειτα απο 10 μερες ξαναπαω γιατρο.Λεγοντας του ότι γινομαι χειροτερα...ξανα δειγμα ουρων κλπ...ξανα τιποτα συνεχιση της θεραπειας με αντιβιοτικα.Έπειτα απο καποιες μέρες νιώθω οτι η κατασταση ξεφευγει απο καθε έλεγχο..νέα επισκεψη σε άλλον γιατρό.Δεν σε πιανει η αντιβίωση όλα καλα θα πανε...κανε μια καλλιεργεια ουρων-ελεος-  κανω ολα οκ ,μου γραφει άλλη αντιβίωση,δεν θυμαμαι ονομα.Την παίρνω...τίποτα γίνομαι χειρότερα.Αρχίζω να φοβάμαι ότι έχω κατι και δεν μου το λενε?έπειτα απο μια βδομάδα πονου κλπ...παω σε νεο γιατρο ιδιώτη.Μου γραφει μια σειρα απο
εξετασεις ,υπερηχο  νεφρων ,κοιλιας προστατη κλπ...μου λεει γδυσου και πεσε στο πλαι.... .....τα υπολοιπα τα έχετε περασει όλοι εδω μέσα πιστευω....Τελος παντων τρωω το πρωτο Κδαχτυλο...βελαζω απ τον πονο.Δεν πιανω τίποτα περιεργο μου λεει...ευτυχως λεω εγω. βγαινουν οι εξετασεις μου λεει την μαγική λεξη ΠΡΟΣΤΑΤΙΤΙΔΑ χρονία.Μου γραφει Ciproxin. θα το παρεις για ενα μηνα και θα γινεις καλα.Ολα ειναι υπο ελεγχο δεν ειναι τιποτα.Για να ηρεμισω καπως μου γραφει lexotanil/Stedon πραγματι με αυτα ηρεμω καπως...αλλα ειναι εξαρτισιογονα αγχολυτικα και πρεπει να τα παιρνω με πολυ προσοχη.Αργοτερα καταλαβαινω οτι με τις βενζοδιαζεπινες χαλαρωνουν και οι μυες της περιοχης οποτε ισως ετσι εξηγειται η ευεργετικη επδραση τους.
Πραγματι περνω το Ciproxin, λοιπόν ή το πήρα ή δεν το πήρα απολύτως τίποτα...άλλος γιατρός μου γραφει παραλληλα με το ciproxin ,Mesulid 3 δισκια την μερα αν θυμαμαι καλά.Αποτελεσμα....? ΤΙΠΟΤΑ.Το στομαχι μου κοντευει να γινει σκατα απ το Μesulid.Με στελνουν για καλλιεργεια σπερματος ,ουρων,μου παιρνουν επιχρυσμα με μπατονέτα στην ουριθρα κκπ σε ειδικο εργαστηριο ολα αυτα.Αποτελεσμα ΤΙΠΟΤΑ.
Παω σε αλλο γιατρο αλλη νεες εξετασεις κλπ σε αλο εργαστηριο ,νεοι υπερηχοι κλπ αποτελεσμα ΤΙΠΟΤΑ.Εν τω μεταξυ μου γραφουν δοαφορα αντιβιοτικα και αντοφλεγμονωδη...νομιζω πια στην τυχη.Το Vibranycin με πειραζει αρκετα αλλα παραδοξως εχω την εντυπωση οτι σταματα καπως τον πονο.Λεω εδω ειμαστε ...μετα απο μια βδομαδα τα ιδια και χειρότερα.Η συχνοουρια υποχωρει καπως τωρα και δινει την θεση της σε ενα αισθημα σαν να εχω κατι στο Πρωκτο μου.Σαν μια  μικρη μπαλα.Φρικη.Εχω μια επαφη με την φιλη μου ,την στιγμη του τελειωματος νιώθω στο περινεο κατι νεο.Σαν ενα κουβαρι νευρα να πάλεται ...Αυτο το αισθημα σε ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΒΕΒΑΙΑ βαθμο δεν με αφησε ποτε ,ακομα και οταν εγινα καλα.Καποιες φορες επειτα απο επαφη νιωθω σαν καποιο νευρο να "σπαρταρα" εκει  κατω να "πάλλεται" όπως ενας πιασμενος μυς.Δεν ειναι ενοχλητικο αλλα δειχνει οτι κατι τρεχει,ελπιζω να καταλαβαινετε τι σας λεω.Ακομα και τωρα το νιωθω...αυτη την στιγμη.Το "συστημα"λειτουργει καλα κατα τα αλλα ,μονο παρατηρω οτι καποιες φορες υπαρχει μικρη ποσοτητα σπερματος.Επισης κατι που με ανησυχει ειναι οτι δν νιωθω σεξουλικη ευχαριστηση οταν τελειωνω τοσο πολυ ...να το πω ειναι σαν κατι να μπλοκαρει τις νευρικες αποκλισεις της περιοχης.Αυτο με κανει να τρομαξω.Παω σε ενα νεο γιατρο μου γραφει a blockers.
Mε βοηθουν αλλα λιγο...το δε ενα απο τα φαρμακα το ομνικ κανει το σπερμα να μην πεταγεται! Πανικ..οπως καταλαβαινεται το αλλαζω σε Xatral .Eχω απογοηυετευθει με τους περισσοτερους γιατρους...ενας μου λεει να κανω μαλαξεις...αρνουμαι και δεν ξαναπαταω.Σε καθε δακτυλικη εξεταση βελαγα απ τους πονους λεω με αυτα που λεει οτι θα μου κανει αυτος θα πεθανω ακαριιαια.Επισης να πω την αληθεια φοβηθηκα μηπως ετσι πιασει κανα μικροβιο ο προστατης μου,ο ιδιος μου ειπε οτι δεν θα παθω λεει ετσι καρκινο του προστατη ποτε γιατι οσοι παθαινουν προστατιτιδα παθαινουν κατι σαν ανοσια!
Να πηδαω λεει συνεχεια να μην μενει τιποτα μεσα κλπ.Εκανα σοφα προφανως που εξαφανιστηκα απ αυτον τον αλμπανη.
Τελος παντων βρισκω εναν καλο γιατρο με τον οποιον υπαρχει κατανοηση και αφου κανω μια σειρα απο εξετασεις για να αποκλειστει καθε ενδεχομενο.Πχ εδοφλεβια πυελογραφια(πηγα να πεθανω πανω σε αυτη την εξεραση γιατι ημουν αλλεργικος στο σκιαγραφικο)μου λεει να παιρνω μονο τους α μπλοκερς  και ΜΣΑΦ να κανω καλη διατροφη κλπ και να μην ξαναπαω σε γιατρο !Εκτος μου λεει αν γουσταρεις να σου βαζουμε δακτυλακι...!! χαχαχ αυτο παιδια με ξυπνησε + του οτι μου μιλησε για μια κατασταη που μου την ειπε προστατοδυνια κλπ και δεν εχει σχεση με την προστατιτιδα που μου λεγανε οι υπολοιποι(αυτος ειναι και ο μοναδικος γιατρος που αναφερω ονομαστικα σε αλλο ποστ μου και τον ευχαριστω πολυ).Σημαντικο ρολο έπαιξε και του ότι ανακαλυψα και ενα αντιστοιχο Αμερικανικο φορουμ που με βοηθησε πολυ ...μου ανοιξε τα ματια και αρχισα να καταλαβαινω οτι προφανως και δεν ειχα καμμια προστατιτιδα που εχει σχεση με  μικροβια κλπ αλλα κατι νευρομυικό που παραλληλα προκαλουσε κατι σαν φλεγμονη στον προστατη.Αρχισα γυνμαστική παρειγειλα Prostaq  ...τα συμπτωματα βεβαια ηταν εκει.Απλα προσπαθουσα να μην δινω σημασια.Οσο μπορουσα...Αποτομα -επειτα απο κατι μερες που ειχα τελειωσει την θεραπεια με το Prostaq ενω πονουσα το βραδυ πριν κοιμηθω,ξυπνησα ενα πρωι και περιμενα να επανελθουν τα συμπτωματα σταδιακα...ετσι γινοταν...πραδοξως δεν εγινε τιποτα.Ολα ηταν τελεια...σχεδον τελεια δηλαδη...ας πουμε 98/99 τα εκατο.Η συνεχεια και το τελος στο επομενο και τελευταιο επεισόδιο.
Εμφανιση στα 33-34 ,ολα τα κλασσικα συμπτωματα με πονους στο υπογαστριο ,πεος,στην περιοχη του περινεου κλπ. Η ληψη αντιβιωτικών δεν έφερε αποτελεσμα.Οι εξετασεις δεν εδειξαν κανεναν παθογονο μικροοργανισμο.Θεραπεια με prostaq ,γυμναστικη,χαλάρωση απο stress.Απαλλαγμενος απο το πλειστο των συμπτωματων για δεκα σχεδον ετη.Επανεμφανιση εδω και καποιους μηνες...θεραπεια παλι με prostq ...αρκετα καλυτερα αλλα υπάρχει ακομη δρόμος....

#6 02 Νοεμβρίου, 2013, 12:18:08 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 02 Νοεμβρίου, 2013, 12:24:04 ΠΜ από Geo
Χαιρετώ το φόρουμ.Χαθηκα λόγω πολλών υποχρέωσεων κλπ έχω όμως καποια νέα...Εδώ και περίπου 1μήνα είμαι σε θεραπεία με prostaq, εδώ και μια βδομάδα νιώθω ΞΑΦΝΙΚΑ  παλι όπως την πρωτη φορα πριν 10 χρόνια σχεδον καλά.Οχι απολύτως καλά αλλά σε μεγαλο βαθμο ΚΑΛΑ.Δεν θέλω να πω μεγαλα λόγια αλλά φαινεται ότι αυτο το σκευασμα βοηθα κατα πολύ στην περιπτωση μου.Επαναλαμβανω ΔΕΝ είμαι τελειως καλά αλλά η βελτιωση ειναι μεγαλη.Πιστευω πως αν συνεχιζα και την γυνμαστικη κλπ οπως έκανα όταν μου επενεμφανιστηκε η νοσος θα ένιωθα ακομη καλυτερα.Δυστυχως λογω υποχρεωσεων δεν μπορω να ακολουθησω προγραμμα  με τρεξιμο κλπ οπως πρεπει.Τελος παντων ειναι πολύ νωρις για μεγαλες κουβεντες ακόμα .Με το τελος της θεραπειας με το prostaq εχω ακομα 1,5 μπουκαλι και αναλογως των εξελιξεων θα σας πω.Ευχομαι τα καλυτερα σε ολους.Επαναλαμβανω για να μην παρεξηγηθω  για τριτη φορα ότι ΔΕΝ είμαι καλά.Θελω χρόνο ακομη...αλλά σιγουρα νιωθω κατι να πηγαινει καλυτερα. :) Απότομα πάλι.
Εμφανιση στα 33-34 ,ολα τα κλασσικα συμπτωματα με πονους στο υπογαστριο ,πεος,στην περιοχη του περινεου κλπ. Η ληψη αντιβιωτικών δεν έφερε αποτελεσμα.Οι εξετασεις δεν εδειξαν κανεναν παθογονο μικροοργανισμο.Θεραπεια με prostaq ,γυμναστικη,χαλάρωση απο stress.Απαλλαγμενος απο το πλειστο των συμπτωματων για δεκα σχεδον ετη.Επανεμφανιση εδω και καποιους μηνες...θεραπεια παλι με prostq ...αρκετα καλυτερα αλλα υπάρχει ακομη δρόμος....

Καλησπέρα επειτα απο καιρο ξανά.Πλεόν βρισκομαι μια εβδομαδα πριν τελειωσει η θεραπεια μου με prostaq ,υπαρχουν θετικα βηματα ,τον περισσοτερο καιρο ειμαι σχεδον αυμπτωματικος εκτος αν το παρακανω με τις εκσπερματισεις ,δηλ το προβλημα επανερχεται αν γινει μια δυο φορες την ημερα και ξαναφευγει επειτα απο "ξεκουραση".Υπενθυμιζω οτι την πρωτη φορα κοπηκε μαχαιρι που λεμε....προφανως χρειαζεται περισσοτερη "ξεκουραση" στο συστημα ,ισως και λόγω ηλικιας πια.Εχω ονομασει την ασθενεια -αδοκιμα ίσως- αλλα αρκετα στοχευμενα "τενοντιτιδα του πεους με μια δοση χιουμορ ....επλιζω την επομενη φορα να εχω ακομη καλυτερα νεα.Κeep the faith guys...
Εμφανιση στα 33-34 ,ολα τα κλασσικα συμπτωματα με πονους στο υπογαστριο ,πεος,στην περιοχη του περινεου κλπ. Η ληψη αντιβιωτικών δεν έφερε αποτελεσμα.Οι εξετασεις δεν εδειξαν κανεναν παθογονο μικροοργανισμο.Θεραπεια με prostaq ,γυμναστικη,χαλάρωση απο stress.Απαλλαγμενος απο το πλειστο των συμπτωματων για δεκα σχεδον ετη.Επανεμφανιση εδω και καποιους μηνες...θεραπεια παλι με prostq ...αρκετα καλυτερα αλλα υπάρχει ακομη δρόμος....

#8 08 Ιανουαρίου, 2014, 05:51:01 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 08 Ιανουαρίου, 2014, 05:58:28 ΜΜ από Hyper Ban
Παράθεση από: Geo στις 08 Ιανουαρίου, 2014, 02:29:53 ΠΜΕχω ονομασει την ασθενεια -αδοκιμα ίσως- αλλα αρκετα στοχευμενα "τενοντιτιδα του πεους με μια δοση χιουμορ ....
Συμφωνώ μαζί σου ,μιας και στις περισσότερες των περιπτώσεων , οι πόνοι κ' οι ενοχλήσεις προέρχονται από την καταχρηστική αυτοϊκανοποίηση  ή το καταχρηστικό σεξ (αναλόγως και την ηλικία βέβαια) και  η ανικανότητα από την υπερβολική ηδονοβλεπτική τακτική της τσόντας όπου πάμπολλοι 25ρηδες  + - δηλώνουν   ,έχοντας στην ζωή τους κάνει από ελάχιστες φορές σεξ έως και καμία ,ικανοποιώντας ορμές και ορέξεις μπροστά από μία οθόνη .
    Πως αυτοί θα αντεπεξέλθουν σεξουαλικά ,όταν έρθει η στιγμή του σεξ και  έχουν μάθει να τον παίζουν μονοί τους και να μην τους τον παίζει  ή να τον ''τρώει'' κάποια ;
   Πως αυτοί θα αντεπεξέλθουν σεξουαλικά ,όταν αυτή που θα θέλουν να πηδήξουν δεν θα έχει τα τέλεια στήθη και τα χρυσά μαλλιά που είχε η πορνοστάρ  που είδαν χθες ή το πρωί  στην τσόντα ; Δεν είσαι και  o  Μπραντ Πιτ για να έχεις και μία σαν αυτή !Άντε τώρα μία κοινή κοπέλα από  τις πρώτες μέρες κιόλας να βγάλει από μέσα σου τον επιβήτορα !
     Η τσόντα μάλιστα η κοινή διάβαζα κάπου ,είναι ξεπερασμένη πια .Όσο πιο πολύ βλέπεις ,τόσο πιο πολλά ζητάς .Τόσα πολλά ζητά στην ουσία  ο εγκέφαλος μας για να τραφεί και να εκκρίνει ντοπαμίνη  ,ουσία που σε κάνει να αισθάνεσαι κερδισμένος ,ευτυχισμένος κτλ  .Ουσία που για να την κερδίσει κάποιος ''τσοντάκιας''  ,πρέπει να μπει στα άδυτα του πορνό ,στα πιο άρρωστα όπως μου χαρακτήρισε ένας φίλος τις τσόντες που έκρυβε στον υπολογιστή του και βρήκε η γκόμενα του ...
Αυτοί που λες φανταστικέ αδελφέ μου ,  πέφτουν σε μελαγχολία   και το άγχος αυτό της αποτυχημένης χθεσινής ή περσινής επίδοσης ,μετατρέπεται σε καθημερινό  βάρος στην πύελο ,συσσωρευμένο σφίξιμο στους μύες ,ξέσπασμά με συχνουρίες και τσούξιμο  .Το έχω βιώσει πρόσφατα με προφανείς άλλα  αίτια και όχι τα παραπάνω .Ας μην τα ξαναγράφω .
  Και το χειρότερο μετά είναι η επιβεβαίωση του ασθενούς ,όταν τυχαία ανευρίσκονται και μικρόβια κατά την εξέταση .Εκεί ο ασθενής επιβεβαιώνει πως η ανικανότητα του προήλθε από το μικρόβιο και κυνηγάει αδίκως μικρόβια με δάχτυλα και δηλητήρια .Φταίει και ο αιώνας βλέπεις ,η εποχή μας  που θέλει να γίνεσαι καλά με μια καρτέλα χάπια ή 2 ....
   Αδίκως  για αυτούς βεβαίως γιατί η λύση ,είναι μπροστά στα μάτια τους και αναρτημένη .Να βρουν ένα σύντροφο με κατανόηση και όλα θα πάρουν τον δρόμο τους .Γνωρίζεις πολύ καλά τι λέω φανταστικέ φίλε μου .Και αυτοί ,αλλά η άρνηση τους αφήνει και τους τρέφει με εγωισμούς και λάθη και τα χρόνια περνάνε ...
    Όλα αυτά τα 4-5 χρόνια  που διαβάζω  σε σελίδες ουρολογικού περιεχομένου διαφόρων εθνικών προελεύσεων ,σε πριβε μηνύματα που μου έχουνε  στείλει ,σε συζητήσεις που έχω κάνει  ,σε blogs και forums,  έχω καταλήξει σε όλα απο αυτά τα παραπάνω .
    Υπάρχουν βέβαια και κάνα 2-3 περιπτώσεις ακόμα που δεν ανέφερα .Κλινικές περιπτώσεις ανθρώπων με μικροβιακούς παράγοντες ,κλινικές περιπτώσεις ανθρώπων ψυχικής αστάθειας ή ψυχικής βλάβης .Βεβαίως και ανθρώπων που αρνούνται και την ίδια τους την φύση . 
  Το χειρότερο όμως από όλα είναι να ζεις σε μία άρνηση .Αρνούμενος από το να ακούσεις ,να δοκιμάσεις ,να παραδεχτείς και τέλος να ζήσεις  όπως εσύ νομίζεις καλύτερα .

~~~~Venceremos

Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#9 08 Ιανουαρίου, 2014, 11:55:47 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 09 Ιανουαρίου, 2014, 06:03:35 ΠΜ από Geo
Συμφωνω σε πολλα απο αυτα που γραφεις...εγω ημουν και ειμαι ακομα και τωρα υπερβολικα σεξουαλικα δραστηριος-..ποτε ευτυχως ομως δεν αντιετωπισα προβλημα στυσης.Απλα οταν το κανεις πολλες φορες και δεν μιλαω για αυτοικανοποιηση  αλλα ΚΑΙ  για κανονικο σεξ λογικο ειναι να κουραζεται υπερβολικα το συστημα αναλογως και της ηλικιας.Εκει υπησερχονται και αλλοι παραγοντες οπως αγχος απο δουλεια κακη διατροφη ,κακη σταση του σωματος πχ εχει παρατηρηθει οτι οι αυτοκινητιστες και γενικα αυτοι που καθονται πολλες ωρες στο pc κλπ για δουλεια ειναι επιρρεπεις σε τετοιες καταστασεις και δημιουργειται το προβλημα.Παντως αυτο που λες για τις πολλες τσοντες ειναι σωστο...ολα πρεπει με μετρο γιατι μετα συνηθιζεις και θες και αλλο ...και αλλο...

Καποτε ενας φιλος μου που σπουδαζε γιατρος...πριν πολλα χρονια μου ειχε πει ενω συζηταγαμε για γκομενες κλπ 20 χρονων παιδια...να μην κανω ποτε σεξ συνεχομενα...γιατι δεν κανει.Αλλα τοτε δεν ακουγα...ελα που ειχε δικιο ο ανθρωπος...
Εμφανιση στα 33-34 ,ολα τα κλασσικα συμπτωματα με πονους στο υπογαστριο ,πεος,στην περιοχη του περινεου κλπ. Η ληψη αντιβιωτικών δεν έφερε αποτελεσμα.Οι εξετασεις δεν εδειξαν κανεναν παθογονο μικροοργανισμο.Θεραπεια με prostaq ,γυμναστικη,χαλάρωση απο stress.Απαλλαγμενος απο το πλειστο των συμπτωματων για δεκα σχεδον ετη.Επανεμφανιση εδω και καποιους μηνες...θεραπεια παλι με prostq ...αρκετα καλυτερα αλλα υπάρχει ακομη δρόμος....