Καλησπερα σας,

Ειμαι 32 ετων και πασχω απο προστατιτιδα χρόνια (εξαιτιας του το οτι το εχω αφησει εγω) η μη..(?)

Οδηγηθηκα σε αυτο το πληρως οπως φαινεται ενημερωμενο forum σημερα το απογευμα γυρνωντας απο επισκεψη στον γνωστο σε ολους γιατρο του blog!!!

Πριν μιλησω για την επισκεψη μου στον εν λογω γιατρο(?) θα ηθελα συντομα να σας περιγραψω το ιστορκο μου.

Απο πονο κατα την ουρηση και ΠΟΛΥ μειωμενη ροη ουρων πασχω εδω και 10 ισως και παραπανω χρονια..συγκεκριμενα μετα απο καθε εκσπερματιση ποναω πολυ κατα την ουρηση με το συμπτωμα να ηρεμει μετα απο 8ωρο η και παραπανω αναλογα την ενταση της εκσπερματισης.

Επισης εχω εκσπερματιση με πηχτο σπερμα καποιες φορες, πονους στη μεση και εντονη αναγκη(και πονο καποιες φορες) για ουρηση αν πιω πολλα υγρα αν και δε τη θεωρω συχνοουρια  αφου πηγαινω κανονικα καθε 2 ωρες και βραδυ δε σηκωνομαι παντα. Τελος το αισθημα της μη πληρους εκκενωσης ειναι σχεδον stadar.
Με αυτα τα συμπτωματα θυμαμαι τον εαυτο μου απο τα 20 περιπου  :-\

Σεξουαλικα δεν ειχα παρατηρησει ποτε προβληματα στητικης δυσλειτουργιας παρα μονο τον πονο και τη δυσκολια για 2η σεξουαλικη επαφη λογω ερεθισμου ακομα και σε μικροτερη ηλικια (25-30).

Τον τελευταιο καιρο εκανα μια νεα σχεση και ειμαι πολυ ενεργος σεξουαλικα. Αυτο(?) ειχε σαν αποτελεσμα εμφανιση εντονου μουδιασματος στο περινεο(αναμεσα σε πρωκτο και ορχεις), μερικες φορες το μουδιασμα μεταφερεται στους  ορχεις και επισης παρατηρησα ακομα και πονο στα ποδια μου κατι το οποιο νομιζα οτι ηταν στο μυαλο μου. Επισης αυτο που με ανησυχησε πιο πολυ απο ολα ειναι οτι η στυση μου δεν ηταν τοσο σκληρη οσο παλια και το πρωι μετα απο βραδυνη σεξουαλικη επαφη δεν εχω καμια ορεξη ή στυση!

Το ιστορικο μου με γιατρους ειναι ελαχιστο!Εξαιτιας του οτι φοβομουν τις προστατικες πιεσεις αλλα και της αγνοιας που εβλεπα παντα στα ματια των γιατρων... Μια μονο καλλιεργεια προστατικου υγρου η οποια μου ειχε προκαλεσει ακραιο πονο και μετα ειχε βγει αρνητικη, ποτε δεν εχω παρει αντιβιωση και τα τελευταια χρονια παιρνω alpha blocker (xatral), (μετα απο συμβουλη γιατρου ο οποιος με εδιωξε και ειπε να συνηθησω να ζω με αυτο, μεχρι και οτι θα παθω καταθλιψη!!) για ανακουφιση κατα την πιεση και πονο που νιωθω πριν βγουν τα πρωτα ουρα.

Μετα την παραπανω στυτικη ανωμαλια αγχωθηκα πολυ και ψαχνοντας κλασικα στο net κατεληξα στον κυριο με το blog με τον οποιο και εκλεισα και ραντεβου και επισκεφτηκα σημερα.

Μπαινοντας στο ιατρειο εμεινα αναυδος με τη (κιτσατη) χλιδη του ιατριου του στην Αθηνα, τα αρχαιοελληνικα διακοσμητικα στοιχεια και γενικα η ολη ατμοσφαιρα του ιατρειου ηταν περιεργη.

Αφου με καλεσε μεσα,  μετα απο αλλους 2 ασθενεις τους οποιους ακουγα να γελανε σαν φιλαρακια μπηκα και βλεπω ενα τυπο με ανοιχτη ιατρικη ρομπα και τριχες στηθους να πετανε και μια φατσα επιθετικη.
Αμεσως εκανα ουρομετρηση (γιατι ποναγα λογω οτι ειχα πιει υγρα πριν για την εξεταση) και φανηκε παλι οτι εχω αθλια ροη (60χρονου οπως μου ειχε πει και αλλος γιατρος παλαιοτερα).

Μετα καθησα και του περιεγραψα τα παραπανω.
Αρχισε να μου λεει οτι τοσο καιρο φταιω που δεν το εψαξα πιο πολυ(σε αυτο εχει δικιο) και οτι μολις βρηκα το ΜΟΝΟ  :o γιατρο στον κοσμο που μπορει να με σωσει και οτι ισα ισα που προλαβαινω να κανω συνεδριασεις για θεραπεια πριν φυγει για Κινα σε ενα πανεπιστημιο αυτος με αλλους 10(!!) νομπελιστες και να εξελιξει τη μεθοδο του. Και γενικα οτι ολη η ιατρικη κοινοτητα ειναι ΑΣΧΕΤΟΙ και ειμαι τυχερος που τον βρηκα..
Σε οποιαδηποτε ερωτηση του εκανα γιατι δεν εχει μοιραστει τη μεθοδο του η γιατι δεν εχει γινει γνωστη μου απανταγε επιθετικα και με επαρση μεγαλη..
Στη συνεχεια μου εκανε ορθογραφημα κτλ και μου εδειξε οπως ο ιδιος ειπε ''την κολαση του Δαντη'' με τον προστατη μου γεματο κοκκινες φλεγμονες(δεν αμφισβητω την εξεταση αλλα ο τροπος αναλυσης ηταν τραγικος).
Στη συνεχεια δυστυχως με ψαρωσε λεγοντας μου οτι εχει παει η φλεγμονη στα στυτικα νευρα και οτι οι πρωινες μου στυσεις εχουν μειωθει και το σπερμα μου θα ειναι αδυναμο και με τρομοκρατησε.
Μου εγραψε εξετασεις προστατικου υγρου (μετα απο μαλαξη δικια του) και σπερματος σε συγκεκριμενη μικροβιολογο που συνεργαζεται... ???
Τελος μου προτεινε 30 τουλαχιστον συνεδριες των 50ΕΥΡΩ με συνθλιπτικες πιεσεις στον προστατη και παραλληλη αγωγη αντιβιωτικου το οποιο στην ουσια ειπε οτι ηδη ηξερε απλα ηθελε να επιβεβαιωσει με τα αποτελεσματα και ''μαντεψε'' χλαμυδια...

Καταβαλλοντας το μεγαλο αντιτιμο χωρις αποδειξη βεβαια, εφυγα εντρομος και ζαλισμενος...

Μετα αυτος ο  τρομος με οδηγησε ψαχνοντας σε αυτο το forum και δε ξερω αν μπορω να πω οτι νιωθω ανακουφιση η λυπη. Γιατι στην ουσια ημουν διατεθιμενος να υποστω τον πονο και το χρηματικο ποσο αν ηταν να γινω καλα!
Αλλα η λογικη μου ελεγε οτι δεν μπορει να συμπεριφερεται ετσι καποιος νορμαλ γιατρος!

Χαρηκα που σας βρηκα και περαν της αναφορας της εμπειριας μου και την αισθηση οτι με εσωσε το forum απο επιπονες συνεδριασεις με τον παραπανω ........, θελω μια μεγαλη βοηθεια!!
Αν μπορειτε να μου στειλετε σε μηνυμα προσωπικο καποιον γιατρο που θεωρειτε ανθρωπινα αξιοπιστο(χωρις επαρση). Σκοπευω επιτελους να κανω σωστη εξεταση σπερματος και προστατικου υγρου και να παρω για πρωτη φορα αντιβιωση. Μετα τα οσα διαβασα εδω δε σκοπευω να παω στην ΔΙΚΗ του μικροβιολογο και ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ γιατι καποιος δεν εχει κυνηγησει το συγκεκριμενο γιατρο αν ειναι τοσο αποατεωνας και τον αφηνουν να δρα ανενοχλητος!!

Οσο για το forum ηδη διαβασα τα post για ''πρωταρηδες'' και εβλεπα τον εαυτο μου μεσα σε αυτα.

Τελος μια συγνωμη για το μεγαλο κειμενο!!

Παράθεση από: chronios στις 15 Οκτωβρίου, 2014, 10:35:52 ΜΜ
...μπηκα και βλεπω ενα τυπο με ανοιχτη ιατρικη ρομπα και τριχες στηθους να πετανε και μια φατσα επιθετικη.

Αρχισε να μου λεει οτι μολις βρηκα το ΜΟΝΟ  :o γιατρο στον κοσμο που μπορει να με σωσει και οτι ισα ισα που προλαβαινω να κανω συνεδριασεις για θεραπεια πριν φυγει για Κινα σε ενα πανεπιστημιο αυτος με αλλους 10(!!) νομπελιστες και να εξελιξει τη μεθοδο του.

Φίλε Chronios γελάω πολύ με την περιγραφή σου...έχουν περάσει 3 χρόνια από τότε που εγώ και άλλοι φίλοι είχαμε τη τιμή να παρακολουθήσουμε την ίδια παράσταση αλλά πάντα γελάω όταν κάποιος νέος ξαναπεριγράφει τα ίδια κλισέ λόγια, τις ίδιες απειλές, τις ίδιες παπαριές.

Κίνα λοιπόν....αυτή η χώρα αρμόζει στην επιστημονικότητα της μεθόδου του...να μάθει να την εμπλουτίζει με τριμμένο ιππόκαμπο και αυγά ταραντούλας
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: ALEX στις 15 Οκτωβρίου, 2014, 11:48:19 ΜΜ
Chronios καλώς ήρθες στο φορουμ.

1) Μακρυά από τον Ακατάν. Είμαι από αυτούς που γλίτωσα από αυτόν λόγο αυτού του φόρουμ.
2) Προσωπικά δεν έχω/μπορώ να συστήσω κάποιον γιατρό γιατί μετά από 4 δεν έμεινα ευχαριστημένος από κάποιον
3) Διάβασε λίγο την ενότητα για νέους ασθενείς
4) Πες μας λίγο τα σημερινά σου συπμτώματα

Καλώς ήρθες και περαστικά.

Ευχαριστω ALEX..

1) Οσο περιεργο και αν ακουγεται μου δημιουργησε την περιεργεια ο ''ΑΚΑΤΑΝ'' να δοκιμασω την τεχνικη του.
Το υφος του, ο λογος του και η εντονη επιθετικοτητα σε οποιαδηποτε ερωτηση μου η αμφισβητηση της μεθοδου του με απετρεψαν..Επισης ηρθε η ''επαληθευση'' (αν μπορω να την ονομασω ετσι) μεσα απο το forum.
2)Αναμενω καποιο pm απο χρηστη για νορμαλ γιατρο
3)Τη διαβασα και συνεχιζω
4)Το κυριο συμπτωμα μου εδω και πολλα χρονια ειναι η χαμηλη ροη ουρων (τραγικη : μ.ο. 7-8ml) και η δυσκολια στην εναρξη της ουρησης. Η δυσκολια και το τσουξιμο αυξανονται πολυ μετα απο εκσπερματιση αν και η ροη σε αυτη τη φαση ειναι δυνατη (σαν να εχει ανοιξει η διοδος). Υστερα απο την πρωτη ουρηση μετα απο εκσπερματιση η ροη ξαναπεφτει σε χαμηλο επιπεδο.
Τελευταια οπως ειπα μετα απο συχνες σεξουαλικες επαφες 6-7 την εβδομαδα, που ειχα πολυ καιρο να το κανω (συνηθως 2-3 φορες ηταν) νιωθω ενα μουδιασμα/πονος(?) δυσκολο να το περιγραψω αναμεσα στους ορχεις και πρωκτο.
Ολα αυτα με επιρεαζουν ψυχολογικα δυστυχως!!

Το θεμα μου ειναι οτι ποτε δεν εχω κανει καποια αγωγη, αντιβιωση η οτιδηποτε περαν του a-blocker xatral καθε βραδυ πριν κοιμηθω. Αυτο μου ανεβασε κατα πολυ την ροη των ουρων και μειωσε τον πονο πριν αρχισει η ουρηση. Δυστυχως μου ερειχνε πολυ την πιεση(το παρατηρησα κατα τη γυμναστικη που κανω) και το μειωσα στο μισο χαπι υστερα απο συμβουλη του γιατρου. Τα θετικα αποτελεσματα μειωθηκαν και αυτα στο μισο..

#3 16 Οκτωβρίου, 2014, 01:26:57 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 16 Οκτωβρίου, 2014, 01:28:38 ΠΜ από chronios
Phaethon δυστυχως αν εισαι απελπισμενος και χωρις καποια λογικη σκεψη ο ΑΚΑΤΑΝ μπορει να φανει ο σωτηρας εστω και για λιγο.
Ειλικρινα ενας λογος ακομα που φοβηθηκα ηταν οι πονοι που θα μου προκαλουσαν οι ''συνθλιπτικες'' μαλαξεις και επισης μαρτυρια που ειδα εδω οτι η συνεργατης μικροβιολογος του μπορει και να βγαζει στηεμνα αποτελεσματα στις εξετασεις.
Αυτο δε ξερω κατα ποσο εχει επαληθευτει αλλα σε συνδυασμο με το υφος του γιατρου με φοβησε επιπροσθετα.

Τι να πω; Μακαρι να βρω καποιο γιατρο που τουλαχιστον να μην με φοβηζει.

#4 16 Οκτωβρίου, 2014, 10:55:43 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 16 Οκτωβρίου, 2014, 12:49:00 ΜΜ από chronios
Επισης θα ηθελα να καταλαβετε ποσο δυσκολο ειναι να μην φοβηθεις οταν ''Γιατρος'' με πτυχια σου λεει και σου δειχνει σε υπερηχους κοκκινα σημεια φλεγμονων και για στυτικες δυσλειτουργιες!

Ελπιζω τελος να μην απομακρυνομαι απο αυτον το γιατρο ΜΟΝΟ για την εχθρα που εχουν πολλοι σε αυτο το forum ενω θα μπορουσε να με βοηθησει.

Ειμαι πραγματικα μπερδεμενος.


#5 16 Οκτωβρίου, 2014, 04:03:46 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 16 Οκτωβρίου, 2014, 04:05:17 ΜΜ από chronios
    ALEX ειμαι και εγω ορθολογιστης και τεχνοκρατης οπως λες και οτι ειδα και μου ειπε αυτο το ατομο με απετρεψαν.

    -Κιτσατο ιατρειο.

    -Επαρση με εκφρασεις ο ΜΟΝΟΣ στον κοσμο που το εχει πετυχει.

    -Παρολο που ημουν το τελευταιο ραντεβου εκατσε μαζι μου 1 ωρα εκτος ωραριου και καλα επειδη ηθελε να με σωσει αλλα μου υπολογιζε τα εξοδα για το πρωτο σταδιο των 30 θεραπειων.

    -Εβριζε συνεχεια ολους τους ουρολογους γιατρους ως ανιδεους.

    -Υφος, ντυσιμο, ομιλια χασαπη-μαναβη βλαχου (χωρις να εχω καμια αντιπαθεια με τους κλαδους).

    ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ μενει μεσα μου το τι θα γινοταν ΕΑΝ δοκιμαζα.(λογω πονου και του ανθρωπου που θελει να μου τον προκαλεσει φοβαμαι και απομακρυνθηκα.

#6 17 Οκτωβρίου, 2014, 11:50:37 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 17 Οκτωβρίου, 2014, 11:54:43 ΜΜ από Hyper Ban
Ακατάν...
Τι άλλο να πω ;
Α , ναί .Δεν είναι ακριβώς  μίσος αυτό που νιώθω για το άτομο του ...
Είναι αηδία ,αγανάκτηση . . . Να πας ! Να σωθείς και εσύ αδερφέ μου !
Να τεκμηριωθείς ,γιατί απο θεραπεία ...
Να πας ! Εγω έσκασα μαζι με τα πανω ,κάτω ,αριστερά δεξιά κανά τάληρο !!!
Να πας ,ναι ...Ωραίο χόμπι ...10 κωλοδάχτυλα ,20 ,30 ...40 ...Να κοιτάς στον  τοίχο την ώρα που θα σε συνθλίβει με το μικροσκοπικό δαχτυλάκι του  και να λες , ''δεν μου συμβαίνει αυτό ρε μλκ''...Είναι για ''ιατρικούς σκοπούς'' ...
Σκατά ...
Γάματα...Αν δεν ήμουν  τόσο γαιδούρι τώρα θα ήμουνα με ψυχοφάρμακα...
Καλή τύχη με τις επιλογές σου ...
Υ.γ. ο Ανταίος άραγε να πέρασε το φράγμα τον 500 μαλλάξεων ;;;;
50 Χ 500 =25.000 ;;;
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#7 18 Οκτωβρίου, 2014, 01:11:18 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 18 Οκτωβρίου, 2014, 01:17:15 ΠΜ από aman
ο τυπος αποτι ακουγετε ετοιμαζεται να την κανει απο την χωρα. Μονο η διακοσμηση του "ιατρειο" του ειναι αρκετη για να τον κλεισουν μεσα..

Αφου δεν βρεθηκε κανενας "τρελος"  ..να παρει τα λεφτα του και την ψυχικη οδυνη πισω..
Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

Thanx για τις απαντησεις παιδες.

Η μαλακια ειναι οτι δυστυχως δεν ειμαι γαιδουρι και επιρεαζομαι ψυχολογικα και οταν ο τυπος σου λεει με εικονες απο υπερηχο οτι οι φλεγμονες εχουν επιρεασει τα στυτικα νευρα και εγω αμεσως ψυχολογικα μου επιρεαζεται η στυση  :-\ :-\

Ψαχνω νορμαλ γιατρο να με βοηθησει.

Ο τυπος που λεει οτι θα την κανει Κινα να δειξει την τεχνικη σε νομπελιστες ενω ο γιοκας του θριαμβευει στο UCLA ειναι απλα ελεινος!!

καλώς ήρθες και περαστικά. Νορμάλ γιατρό....αν τον βρείς πες μου και εμένα γιατι και εγω έχω πάει σε τρείς και ο καθένας τα δικά του...αφου να καταλάβεις πήγα σε έναν που έχει όνομα σε Δημόσιο Νοσοκομείο και μου λεει ασχολεισαι πολύ με το πουλί σου..... το παλεύω μόνος μου αν και πολλές φορές σπάω....ψυχραιμία και θα την βρείς την άκρη.
εμφανίστηκε στα 44 απο τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδω και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin,Lidaprim και μαλάξεις.ενόχληση και μουδιάσμα στον αριστερό όρχι πίσω αριστερα στην μέση, ενοχλήσεις κάτω από την κοιλιά εσωτερικά πάνω από το πέος,εσωτερικά αριστερα του μηρού,αλλά ακόμα και στο επάνω μέρος του ποδιού...

Σε ευχαριστω iceman και καλα ξεμπερδεματα και σε σενα.

Τελευταια ο πονος εχει επικεντρωθει αναμεσα σε πρωκτο και πεος μονιμα και σαν να πειραζει τα νευρα των ποδιων και το νιωθω ως κατω στα ποδια να ερεθιζει καποια νευρα τους (??)

περιμενω να δω ενα γιατρο και να κοιταξει τις εξετασεις του ακατανομαστου ''γιατρου'' που μου ειπε οτι ειμαι γεματος φλεγμονες και να κανω καλλιεργεια σπερματος και προστατικου υγρου μηπως με βοηθησει αντιβιωση.

προς το παρον προσπαθω να ξεχασω την τρομοκρατια του ακατανομαστου οτι δε θα εχω σωστη στυση σπερμα κτλ

chronios ξεχνα τα περι στυσης νευρα κτλ ..σε ολους τα ιδια λεει. Προσφατα ετυχε να παει ενας γνωστος απλα για ελεγχο ..και του ειπε τα ιδια. Ο σημαντικοτερος παραγοντας της στυσης ειναι η ψυχολογια, αν πιστεψεις οτι εχεις προβλημα με την στυση θα εχεις.

Κρατησε μας ενημερους για την αποψη του δευτερου γιατρου στις φλεγμονες κτλ

Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

Σε ευχαριστω για την απαντηση Aman.

Ο τυπος συγκεκριμενα μου ειπε δε θα εχεισ πρωινες στυσεις(κατι που το πετυχε) και μου εδειξε στον υπερηχο
οτι η φλεγμονη εχει πειρεασει τα στυτικα νευρα. Γι αυτο και πρεπει να αρχισουε θεραπεια αμεσα (αν και ξερει το μικροβιο χωρις να δει αποτελεσματα)

Κανονικη τρομοκρατια που κανεις αλλος γιατρος δεν μου εχει κανει. Ηταν και ο λογος που εφυγα και εψαξα και βρηκα το forum.

Μεχρι και μια εβδομαδα μετα τη ''διαγνωση'' του ειχα θεματα στυσης σοβαρα!!(ενω πριν δεν ηταν τοσο σοβαρα).
Μολις ηρεμησα και το σκεφτηκα λιγο ειμαι ηδη καλυτερα.

Περιμενω να κανω τις εξετασεις που εχω καθυστερησει ηδη!!

Παράθεση από: chronios στις 25 Οκτωβρίου, 2014, 09:43:42 ΜΜ
Σε ευχαριστω για την απαντηση Aman.

Ο τυπος συγκεκριμενα μου ειπε δε θα εχεισ πρωινες στυσεις(κατι που το πετυχε) και μου εδειξε στον υπερηχο
οτι η φλεγμονη εχει πειρεασει τα στυτικα νευρα. Γι αυτο και πρεπει να αρχισουε θεραπεια αμεσα (αν και ξερει το μικροβιο χωρις να δει αποτελεσματα)

Κανονικη τρομοκρατια που κανεις αλλος γιατρος δεν μου εχει κανει. Ηταν και ο λογος που εφυγα και εψαξα και βρηκα το forum.

Μεχρι και μια εβδομαδα μετα τη ''διαγνωση'' του ειχα θεματα στυσης σοβαρα!!(ενω πριν δεν ηταν τοσο σοβαρα).
Μολις ηρεμησα και το σκεφτηκα λιγο ειμαι ηδη καλυτερα.

Περιμενω να κανω τις εξετασεις που εχω καθυστερησει ηδη!!
Στην τρομοκρατία ωφείλεται η μεγάλη προσωρινή επιτυχία του Ακαταν .
Πάγεια τακτική ,επιτυχημένη συνταγή ...

Πάλι καλά που άνθρωποι υποψιασμένοι σαν εσένα δεν ψαρώνουν ,πάλι καλά που βρήκες το forum και ενημερώθηκες για αυτόν ,πάλι καλά που σήμερα υπάρχουμε εδώ και σώνουμε και κανάν άνθρωπο ,απο τα νύχια του αδιστακτου χοντρόμαλλου ,φαβοριτοφόρου τέρατος ,που στην ανάγκη μας  για βοηθεια και πάνω στην απελπισία μας  επανεγκαταστήσαμε στην πρωτεύουσα ...

Όπως και να το κάνεις έχουμε μία κάποιο υποχρέωση ενημέρωσης ,αν και μόνο χαμένο δεν το λες σήμερα τον ανθρωπίσκο αυτόν.
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .