Καλησπέρα σε όλη την παρέα των συμπασχόντων.Είμαι 22 ετών και η ιστορία μου ξεκίνησε ακριβώς πριν 2 μήνες,όταν με έπιασαν συχνοουρίες από το πουθενά (χωρίς πόνους).Μέχρι τότε δεν αντιμετώπιζα κανένα πρόβλημα στην 'ευαίσθητη' περιοχή.Λέω καμιά ουρολοίμωξη θα είναι και πηγαίνοντας στον ουρολόγο μου μου διέγνωσε όντως ουρολοίμωξη αλλά και ερεθισμένο προστάτη που προσβλήθηκε από μικρόβιο,κοντολογίς χρόνια προστατίτιδα.Μου έγραψε τις αντιβιώσεις Ciproxin τις οποίες έπαιρνα για ένα δεκαπενθήμερο και η ούρησή μου επανήλθε σε φυσιολογικούς ρυθμούς,όμως στο μεσοδιάστημα άρχισα να έχω και παροδικό τσούξιμο στο πέος και την ουρήθρα,διάφορες ενοχλήσεις/ήπιους πόνους στους όρχεις,δεξιά και αριστερά στην περιοχή πάνω από το πέος,καμιά φορά και στους γοφούς και τον πρωκτό πίσω,αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερα βασανιστικό.Προβλήματα συχνοουρίας/επιτακτικής ούρησης όπως προείπα δεν αντιμετωπίζω πλέον,και ένα βάρος που αισθανόμουν στα γεννητικά όργανα έχει φύγει θα έλεγα.Σεξουαλική ζωή δεν είχα ιδιαίτερη τον τελευταίο χρόνο αλλά σε γενικές γραμμές παίρνω πάντα προφυλάξεις,οπότε αποκλείω το ενδεχόμενο να κόλλησα κάτι από εκεί.Παρ'όλα αυτά τα συμπτώματα δεν έχουν υποχωρήσει τελείως και σε δεύτερο ουρολόγο που πήγα μου έδωσε τις αντιβιώσεις Prixina και μου είπε ότι αν επανεμφανιστούν τα συμπτώματα να κάνω τον διορθικό υπέρηχο για να δούμε τί μέλλει γενέσθαι.Στο να μετριαστούν τα συμπτώματα βοήθησε και το κόψιμο του καπνίσματος,καθώς και η αποφυγή καυτερών και αλκοόλ.Τώρα από δω και πέρα δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί,αλλά προσπαθώ να παρακολουθώ στενά την ασθένεια και να μην κάνω απερισκεψίες που θα την αναζοπυρώσουν.Διαβάζοντας το φόρουμ αυτό έμαθα πολλά πράγματα που ούτε καν μου περνούσαν από το μυαλό και θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά που ξεκινήσαν αυτήν την προσπάθεια.Το να είμαστε όλοι ενωμένοι και συζητάμε ανταλάσσοντας εμπειρίες,ιδέες και απόψεις είναι από μόνο του ένα μεγάλο βήμα προς την αντιμετώπιση του χτικιού.Αυτά από μένα,καλή δύναμη και ανάρρωση σε όλους μας!  :)
Εμφάνιση 22 Σεπ 2012.Αρχικα συχνουρια,στην συνεχεια διαφοροι ερεθισμοι στην περιοχη του περινεου και της ουρηθρας,παροδικοι πονοι στον προστατη,στον πρωκτο,στους ορχεις και αισθημα τραβηγματος μυων στην βουβωνικη χωρα.Θεραπεια μεχρι στιγμης: ciproxin, prixina, tavanic+κουερσετινη (μαζι).Αισθητη (αλλα οχι πληρης) βελτιωση των συμπτωματων εως τωρα.

Καλωσήρθες Βαγγέλη.

Μου γεννήθηκαν κάποιες απορίες / παρατηρήσεις με όσα έγραψες αν σε ενδιαφέρει. Δεν ξέρω αν πρόλαβες να διαβάσεις αυτό: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 , οπότε ήδη θα είσαι ενήμερος.

Παράθεσηπηγαίνοντας στον ουρολόγο μου μου διέγνωσε όντως ουρολοίμωξη
Σε τι βασίστηκε αυτή η διάγνωση; Έκανες καλλιέργειες;;;

Παράθεσηαλλά και ερεθισμένο προστάτη
Αυτό πως το είδε;

Παράθεσηπου προσβλήθηκε από μικρόβιο
Ξανά: έκανε καλλιέργειες;

Παράθεσηκοντολογίς χρόνια προστατίτιδα
Χρόνια προστατίτιδα σκέτο ως όρος δεν λέει τίποτα. Εννοεί προφανώς Χρόνια Βακτηριακή Προστατίτιδα... (μήπως Οξεία Βακτηριακή Προστατίτιδα); Και τρίτη φορά μου γεννάται η απορία, έκανε καλλιέργειες για να τα βεβαιώσει όλα αυτά; Αν όχι όλα αυτά πατάνε στον αέρα.

ΠαράθεσηΜου έγραψε τις αντιβιώσεις Ciproxin τις οποίες έπαιρνα για ένα δεκαπενθήμερο
Τέταρτη φορά μου γεννάται η απορία: έγιναν καλλιέργειες και αυτή ήταν μια αντιβίωση στην οποία το μικρόβιο που βρέθηκε είχε ευαισθησία; Αν όχι, μέχρι στιγμής όλη η διάγνωση και η αντιμετώπιση προκύπτει από την φαντασία του γιατρού σου.

Επίσης: Αν όντως έχεις μία από τις δύο κατηγορίες Βακτηριακής Προστατίτιδας (για το οποίο μέχρι στιγμής δεν είμαι καθόλου σίγουρος) 15 ημέρες αντιβίωσης δεν είναι επαρκές διάστημα!!! Θέλει τουλάχιστον 4 και μέχρι 8 εβδομάδες!!!

Ο δεύτερος ουρολόγος με το Prixina τουλάχιστον σου έκανε καλλιέργειες; Ή το ριξε κι αυτός στα ζάρια;

Ελπίζω να βρεις την άκρη γρήγορα :)
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Καλησπέρα.Σωστές οι απορίες και οι ερωτήσεις,γι' αυτό θα γίνω λίγο πιό σαφής (τα έγραψα λίγο βιαστικά).Στον πρώτο ουρολόγο λοιπόν αφού του εξήγησα το πρόβλημα μου έκανε έναν υπέρηχο στην περιοχή πάνω από το πέος (μάλλον εκεί που βρίσκεται η κύστη)-όχι όμως τον διορθικό,ούτε κάποια δακτυλική εξέταση- και μου είπε ότι έχω ερεθισμένο προστάτη και ουρολοίμωξη.Με έστειλε για καλλιέργεια ούρων που δεν έδειξε όμως κάποιο μικρόβιο.Αμέσως ξεκίνησα να παίρνω τις ciproxin για 2 εβδομάδες και έκανα 2η επίσκεψη όπου μου ξαναέκανε τον ίδιο υπέρηχο,λέγοντάς μου ότι ο ερεθισμός του προστάτη έχει φύγει και όταν τον ρώτησα για προστατίτιδα μου είπε ότι έχω χρόνια,χωρίς να την κατηγοριοποιήσει.Περνώντας λίγο διάστημα με σχετική ύφεση των συμπτωμάτων αλλά όχι την πλήρη εξάλειψή τους,πήγα σε 2ο ουρολόγο και εξηγώντας του την πορεία μου,μου έγραψε τις prixina για επίσης 2 εβδομάδες (χωρίς κάποια εξέταση) και μου είπε πως αν δεν φύγουν τελείως τα συμπτώματα να κάνω τον διορθικό υπέρηχο,καλλιέργεια ούρων,σπερμοδιάγραμμα κτλ. Στην αρχή είχα κάμποσα από τα συμπτώματα που περιγράφονται στο άρθρο για Νέους Ασθενείς,αλλά πλέον κάποια έφυγαν ενώ άλλα έχουν υποχωρήσει ως έναν βαθμό.Για να πω την αλήθεια,ούτε και εγώ είμαι απόλυτα σίγουρος για την κατάσταση μου,απλώς τέτοια ήταν η διάγνωση του πρώτου γιατρού,γι'αυτό και ανέφερα την προστατίτιδα.Σκοπεύω να κάνω όλες τις απαιτούμενες εξετάσεις για να δω αν έχω όντως αυτό το πρόβλημα ή είναι κάτι άλλο που δεν διαγνώστηκε σωστά.Θα επανέλθω με νεότερα.Καλή συνέχεια και δύναμη σε όλους!  ;)
Εμφάνιση 22 Σεπ 2012.Αρχικα συχνουρια,στην συνεχεια διαφοροι ερεθισμοι στην περιοχη του περινεου και της ουρηθρας,παροδικοι πονοι στον προστατη,στον πρωκτο,στους ορχεις και αισθημα τραβηγματος μυων στην βουβωνικη χωρα.Θεραπεια μεχρι στιγμης: ciproxin, prixina, tavanic+κουερσετινη (μαζι).Αισθητη (αλλα οχι πληρης) βελτιωση των συμπτωματων εως τωρα.

sorry που θα το πω ωμά, αλλά εάν ο vaggelis λέει τα πράγματα ακριβώς όπως έγιναν πρέπει να παρέμβει αστυνομία. Είναι γιατροί αυτοί; Μπροστά σ'αυτούς ο νησιώτης είναι ο Ιπποκράτης ο ίδιος.
Διάγνωση Χρόνιας Βακτηριακής Προστατίτιδας (e-coli) 2007 στα 31 λόγω ενοχλήσεων συζύγου μετά το σεξ - είχα συχνουρία και κάψιμο. Αποτυχημένες θεραπείες κυνολόνες ως 2010 τα παράτησα. Αδυναμία τεκνοποίησης Μάιος 2012 θεραπεία με ΑBlocker, Prixina, μαλάξεις. Καθαρός Ιουν 2012 - τεκνοποιηση Σεπ 2012 - Επανεμφάνιση e-coli Μάρτιος 2013

Παράθεση από: βερτης στις 26 Νοεμβρίου, 2012, 04:58:15 ΜΜ
sorry που θα το πω ωμά, αλλά εάν ο vaggelis λέει τα πράγματα ακριβώς όπως έγιναν πρέπει να παρέμβει αστυνομία. Είναι γιατροί αυτοί; Μπροστά σ'αυτούς ο νησιώτης είναι ο Ιπποκράτης ο ίδιος.
Δόξα τον θεό υπάρχουν και χειρότερα που λέμε ...
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Έχοντας κόψει μαχαίρι την καταναγκαστική εκσπερμάτιση σε καθημερινή βάση (τσόντες) και μετά από λήψη κουερσετίνης για 2 μήνες σχεδόν,παρατήρησα αρκετή βελτίωση καθώς ότι σύμπτωμα είχε να κάνει με πόνο,ερεθισμό,τσούξιμο σταδιακά φεύγει..μεγάλη ανακούφιση αυτό! το μόνο που έμεινε να με τσιγκλάει είναι η ούρηση (κάποιες μέρες με πιάνει δυσουρία,κάποιες μιά ψιλοσυχνουρία -όχι όμως όπως παλιά,καμία σχέση-).Αν εξαιρέσουμε αυτό το τελευταίο,θα έλεγα ότι είμαι σε ικανοποιητικά επίπεδα...άιντε να δούμε!!! :)
Εμφάνιση 22 Σεπ 2012.Αρχικα συχνουρια,στην συνεχεια διαφοροι ερεθισμοι στην περιοχη του περινεου και της ουρηθρας,παροδικοι πονοι στον προστατη,στον πρωκτο,στους ορχεις και αισθημα τραβηγματος μυων στην βουβωνικη χωρα.Θεραπεια μεχρι στιγμης: ciproxin, prixina, tavanic+κουερσετινη (μαζι).Αισθητη (αλλα οχι πληρης) βελτιωση των συμπτωματων εως τωρα.

Αυτό είναι πολύ ευχάριστο. Το να νοιώσεις έστω και λίγο καλύτερα είναι η αρχή της νίκης σου. Μην αφήσεις τον εαυτό σου να ξαναπάει προς τα πίσω, χαλάρωσε, κράτα ότι σε βοήθησε και πειραματίσου και με άλλες αλλαγές για να πετύχεις το 100%.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: βερτης στις 26 Νοεμβρίου, 2012, 04:58:15 ΜΜ
sorry που θα το πω ωμά, αλλά εάν ο vaggelis λέει τα πράγματα ακριβώς όπως έγιναν πρέπει να παρέμβει αστυνομία. Είναι γιατροί αυτοί; Μπροστά σ'αυτούς ο νησιώτης είναι ο Ιπποκράτης ο ίδιος.
Εμ, πέστα χρυσόστομε!!!
Ένας (1) δεν του είπε να κάνει μια καλλιέργεια σπέρματος, αλλά προθυμότατα του δώσαν αντιβιωτικά 'κατ'εκτίμηση'. Οι άλλοι μισοί θα του λέγαν ότι 'δεν έχει τίποτα, και όλα είναι στη φαντασία του'.
Αυτά στην 'ευρωπαϊκή' ελλαδίτσα του 2013...
Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.

Παράθεση από: evans στις 11 Ιουλίου, 2013, 12:57:31 ΠΜ
Αυτά στην 'ευρωπαϊκή' ελλαδίτσα του 2013...

Μην νομίζεις ότι έξω είναι διαφορετικά. Αν μπεις σε forum και διαβάσεις ίδιες ιστορίες θα βρεις.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Σε σχετικα σταθερη κατασταση μεχρι τωρα,εκοψα την κερσετινη στα τελη Ιουνιου,μετα απο σχεδον 2μηνη ληψη,γιατι το εντερο εμφανιζει μια ευαισθησια στο εν λογω σκευασμα και παρουσιαζει διαταραχες.Απο τελη του Ιουνιου μεχρι σημερα,πορευομαι 'σκετος' (δεν εχω παρει ουτε αντιβιωση,ουτε τιποτα αλλο).Πονοι,τραβηγματα,ερεθισμοι και τα λοιπα εχουν σχεδον εξαλειφθει (κι οταν εμφανιζονται κρατανε λιγο,οποτε δεν με απασχολουν τοσο πλεον),εχει μεινει το ζητημα της ουρησης ωστοσο αλλα κι εκει σταθεροποιηθηκα (5-6 φορες τη μερα,βελτιωμενη ροη και ακτινα,οχι τοσο μεγαλη επιτακτικοτητα).Εκσπερματιση αραια και που (μονο απο σεξ-αυνανισμος & τσοντες κοψιμο μαχαιρι) και μπορω να πω εστρωσε λιγο η κατασταση...αν εξακολουθω να μενω στασιμος η χειροτερευσω παλι θα ξαναψαχτω για καποια λυση.Καλη δυναμη σε ολους,παιδια.
Εμφάνιση 22 Σεπ 2012.Αρχικα συχνουρια,στην συνεχεια διαφοροι ερεθισμοι στην περιοχη του περινεου και της ουρηθρας,παροδικοι πονοι στον προστατη,στον πρωκτο,στους ορχεις και αισθημα τραβηγματος μυων στην βουβωνικη χωρα.Θεραπεια μεχρι στιγμης: ciproxin, prixina, tavanic+κουερσετινη (μαζι).Αισθητη (αλλα οχι πληρης) βελτιωση των συμπτωματων εως τωρα.

Και κατι που παρατηρησα μολις πριν λιγο,ενω επλενα το πεος: η βαλανος (κεφαλακι) ξεφλουδιζει σε πολλα σημεια.Ειναι η πρωτη φορα που βλεπω κατι τετοιο.Εχει συμβει σε κανεναν απο εσας; Ειναι κατι νορμαλ η να παω να το κοιταξω; Ευχαριστω.
Εμφάνιση 22 Σεπ 2012.Αρχικα συχνουρια,στην συνεχεια διαφοροι ερεθισμοι στην περιοχη του περινεου και της ουρηθρας,παροδικοι πονοι στον προστατη,στον πρωκτο,στους ορχεις και αισθημα τραβηγματος μυων στην βουβωνικη χωρα.Θεραπεια μεχρι στιγμης: ciproxin, prixina, tavanic+κουερσετινη (μαζι).Αισθητη (αλλα οχι πληρης) βελτιωση των συμπτωματων εως τωρα.

Εννοειται να πας να το κοιτάξεις.Το πιθανότερο ειναι οτι θα σου δωσει αλοιφη.
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

#12 03 Σεπτεμβρίου, 2013, 05:08:25 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 03 Σεπτεμβρίου, 2013, 05:32:22 ΜΜ από Smith
Παράθεση από: vaggelis_ στις 02 Σεπτεμβρίου, 2013, 11:13:11 ΜΜ
Και κατι που παρατηρησα μολις πριν λιγο,ενω επλενα το πεος: η βαλανος (κεφαλακι) ξεφλουδιζει σε πολλα σημεια.Ειναι η πρωτη φορα που βλεπω κατι τετοιο.Εχει συμβει σε κανεναν απο εσας; Ειναι κατι νορμαλ η να παω να το κοιταξω; Ευχαριστω.

Φιλε εμενα την τελευταια εβδομαδα της αντιβιωσης μου εμφανιστηκαν στη βαλανο αυτα τα ασπρα που λες σα να κανουν μια μικρη κρουστα και ξεφλουδιζε. Εβαλα αλοιφή, μου ειπε  οτι ειναι από την αντιβίωση επειδή σκοτωνει και τους καλούς μικροοργανισμούς που υπάρχουν στο σωμα μας και βγαινουν αυτα τα ασπρα-μυκητες. Εβαλα dactarin τότε μεχρι 2-3 μερες  μετα την αντιβιωση, συνολο 6-7 μερες , πρωι- βραδυ και πέρασε. Καλά δε σου λέω τί να βάλεις και τέτοια, λέω στην περίπτωσή μου τί ηταν, να μην παρεξηγούμαι.
35 χρονών.Tavanic με σντιβιογραμμα για 6 εβδομαδες και vibramycin. Eιχα enterococus spp και γονοκκοκο. Τωρα δεν πονάω καθόλου. Πήρα για καμια δεκαρια μερες κουαρσετινη. Τωρα πια μόνο ενα πιάσιμο στη μεση οταν καθομαι πάνω από 1 ωρα. Περναει με κινησεις της μεσης ορθιος για 1-2 λεπτά. Ομοίως όταν οδηγώ παραπάνω από 1-1,5 ώρα συνεχόμενα. Στυση-σπέρμα όλα ok.
Ο γιατρός μου ειπε τελειώσαμε. Καλλιεργειες σπέρματος για κοινα μικροβια, χλαμυδια, γονοκκοκο, hominis..κάτι, ουρεαπλασμα, μυκόπλασμα αρνητικές. Γενική ούρων και καλλιεργεια ουρων αρνητικές.
Δεν ξερω αν θεραπευτικα τελεσίδικα.
Αυτό που ξέρω ειναι οτι 2 προηγουμενοι γιατροί μου εδιναν στα τυφλά αντιβιωση και αντικαταθλιπτικά χωρις αποτελεσμα και με μόνο εργαλείο μια -καθαρή- γενική ούρων και μου ελεγαν να μαθω να ζω μ αυτό.