Επειδή ο Ζορό ειναι ντροπαλό αγορι και κρυβεται όπως και στην ταινία πίσω απο μάσκες και εδω πίσω απο π.μ. ,θα πάρω το θαρρος να ανεβάσω δημόσια αυτό που μου έστειλε σε π.μ. για να το συζητήσουμε όλοι μαζι .Επι του παρόντως εγώ δεν έχω ...πολλές απορίες σχετικά με το θέμα που παραθέτει όσο με το  ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΕΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟ ΙΑΤΡΟ !!!! ???

Επίσης ...Πόσες μαλλάξεις είπαμε πως έχεις κάνει μέχρι στιγμής ;

Το παρακάτω μηνυμα μου σταλθηκε σε προσωπικό μηνυμα σήμερα απο τον μασκοφόρο ''εκδικητη''(;)  . Απολαύστε υπεύθυνα :

Παράθεση
Φίλοι μου σας χαιρετώ σαν καινούργιος.
Όπως όλοι σας έτσι και εγώ μπήκα στο λαβύρινθο της θεραπείας "μαλάξεις με ταυτόχρονη λήψη αντιβίωσης",που για να είμαι ειλικρινής πίστεψα και πιστεύω σαν μέθοδο ακόμη.
Επειδή όμως γνώρισα εκεί ανθρώπους που για χρόνια  ταλαιπορούνται πληρώνοντας σε ψυχή και χρήμα, σε οικογενειακή  γαλήνη ,αγάπη ,σεβασμό ,εκτίμηση... άρχισα να ψάχνομαι ,να προσπαθώ να βρω τι φταιει  και δεν τελειώνει ποτέ αυτή η θεραπεία  που και για μένα κρατάει πάνω από τρία χρόνια και  κατέληξα στα εξής συμπεράσματα :
1.Δεν είναι δυνατόν όλοι μα όλοι να έχουμε την ίδια τύχη και να μην υπάρχει κανεις
πλήρως θεραπευμένος  μετά από τόσα χρόνια θεραπείας.
2.Πιστεύω οτι κατι κοινό συνδέει όλους  μας  και αυτό είναι η ρητή απαγόρευση  κατανάλωσης  ΖΑΧΑΡΗΣ καθ όλην την διάρκειαν της θεραπείας.
Από συζητήσεις με ειδικούς (μικροβιολόγους,παθολόγους κλπ) έμαθα τα εξής:
Τα μικρόβια υπάρχουν στον οργανισμό σε δύο καταστάσεις 1)ενεργά και 2) αδρανή ή
σε λήθαργο.
Όταν παίρνει κάποιος αντιβίωση σκοτώνει μόνο τα ενεργά και μαλιστα ένα μέρος από αυτά ξεφεύγει πέφτοντας σε λήθαργο και το κακό παραμένει και το πρόβλημα
δεν λύνεται και ο γιατρός μετά από μια καθαρή καλιέργεια σου λέει οτι στην επόμενη
μπορεί να υπάρχει μικρόβιο και φυσικά επαληθεύεται και η ανηφόρα τραβά.
Όταν όμως πάρει κάποιος πάρει ζάχαρη  μαζί με το αντιβιωτικό τα μικρόβια γίνονται
εξαιρετικά ευάλωτα,ξυπνούν και αυτά που είναι σε λήθαργο και όλα μαζί εξοντωνονται τάχιστα.
Μια καλοστημένη μηχανή με θύματα όλους εμάς.
Σας παραθέτω δύο διευθύνσεις για να μελετήσετε και σεις το θέμα ,και όποιος έχει κάτι να το δώσει και σε μας .   
https://www.scientificamerican.com/podcast/episode.cfm?id=sugar-flushes-out-hidden-microbes-11-05-13
http://directnews.gr/health/2848-2011-05-12-12-24-48.html
ZORO

Επίσης θέλω να σε ρωτήσω κάτι ακόμα ...Αυτή η θεωρία είναι δική σου ;Ο Ακατάν λέει άλλα ...Του το είπες αυτό ;Σου το είπε ;Δεν καταλαβαίνω ...

Έλα να συζητησουμε δημόσια....Δεν είπα οτι ο Superman ειναι ο Κλαρκ Κεντ ,ουτε έδωσα τον Spiderman !!!

Aπλα ΣΕ ΡΙΧΝΩ ΣΕ ΞΙΦΟΜΑΧΙΑ !

Υ.Γ. Δειξε επίσης την αντιστοιχη σοβαροτητα και συμπληρωσε την υπογραφη σου όπως όλοι μας έχουμε κάνει εδώ μεσα ...Αυτα ειναι και με συγχωρεις για την έκφραση ΚΑΡΑγκιοζιλήκια ...
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Φταίει η ζάχαρη,
για ότι μου συμβαίνει.
Φταίει η ζάχαρη,
που η Μπροστατίτιδα ακόμα με τρελαίνει
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: Phaethon (Φαέθων) στις 01 Οκτωβρίου, 2013, 09:57:06 ΜΜ
Φταίει η ζάχαρη,
για ότι μου συμβαίνει.
Φταίει η ζάχαρη,
που η Μπροστατίτιδα ακόμα με τρελαίνει
Mα η ζωη μου ειναι άχαρη ...
Αντιβιωτικα δίχως ζάχαρη !!!
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Φιλε Hyper Ban πρέπει να σου πω ότι και η μονομαχία μου αρέσει και το γάντι το σηκώνω αμέσως.
Πρέπει να σου πω ότι έστειλα το μήνυμά μου σε σένα πρώτον επειδή εσύ με τίμησες με το δικό σου
μήνυμα και δεύτερον επειδή δεν ήξερα πως να το βάλω δημόσια .
Τώρα αν η άγνοια θεωρείται ΚΑΡΑγκιοζιλίκι να το κρίνεις εσύ ,πάντως εγώ έχω τη δύναμη να ομολογήσω
την άγνοιά μου,η δική σου δύναμη δεν ξέρω που φτάνει..
Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και με την υπογραφή και πιστεύω ότι δεν αξίζω την ειρωνεία.
Έβαλα μια σκέψη και δύο διευθύνσεις  για συζήτηση περιμένωντας να ακούσω και μια άλλη άποψη.

58 ΧΡΟΝΩΝ ΜΕ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ
ΤΣΟΥΞΙΜΟ ,ΚΑΨΙΜΟ,ΣΥΧΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ
PSA=2 ΜΑΖΙ ΜΕ ΣΤΥΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΧΠ ΚΑΙ ΧΛΑΜΥΔΙΑ.
Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑ ΠΡΙΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΘΑΡΗ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ  ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΜΕ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΡΑΣΙ.

Εγώ να πω την αλήθεια πρώτη φορά διαβάζω κάτι τέτοιο, ότι δηλ. μπορεί η αντιβίωση με τη ζάχαρη να είναι πιο αποτελεσματική. Τι να πω. Εσύ zoro  δοκίμασες κάτι τέτοιο κατά τη διάρκεια των αντιβιώσεων - μαλάξεων και είδες ότι έχει αποτέλεσμα;
Εγώ μέχρι τώρα είχα ακούσει από γιατρούς ότι η ζάχαρη είναι τροφή για μικρόβια, αιτία φλεγμωνών σε διάφορα όργανα, μάλιστα και μη μικροβιακών φλεγμωνών, όπως στο ήπαρ για παράδειγμα με αύξηση των τιμών στις τρανσαμινάνσες (κάτι σαν 'άτυπη΄ ηπατίτιδα).
Πάντως πολύ ενδιαφέροντα τα link που μας έδωσες, μόνο που εγώ τώρα πια είμαι πολύ επιφυλακτικός με τα αντιβιωτικά, που τα δίνουν με το κιλό 'κάποιοι' γιατροί...
Επίσης έχω και εγώ μια απορία:
Πως είναι δυνατό σε αυτό το forum που μπορεί ελεύθερα οποιοσδήποτε να μπαίνει και να γράφει οτιδήποτε, δεν έχει βρεθεί ένας (1) που να γράψει ότι έχει θεραπευτεί εντελώς με τις αντιβιώσεις-μαλάξεις;
Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.

#5 02 Οκτωβρίου, 2013, 09:03:26 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 02 Οκτωβρίου, 2013, 09:08:34 ΜΜ από Hyper Ban
Παράθεση από: ZORO στις 01 Οκτωβρίου, 2013, 11:41:46 ΜΜ

Τώρα αν η άγνοια θεωρείται ΚΑΡΑγκιοζιλίκι να το κρίνεις εσύ ,πάντως εγώ έχω τη δύναμη να ομολογήσω
την άγνοιά μου,η δική σου δύναμη δεν ξέρω που φτάνει..

Φτάνει στο να ομολογήσω την βλακεία μου διαδυκτιακά  για πανβλακέστατα λάθη του παρελθόντος και να ζητήσω επίσης διαδυκτιακά συγνώμη .

Παράθεση από: ZORO στις 01 Οκτωβρίου, 2013, 11:41:46 ΜΜ
Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και με την υπογραφή και πιστεύω ότι δεν αξίζω την ειρωνεία.

Υπήρξες τρομερά ειρωνικός γράφωντας ΖΟΡΟ εκεί που έπρεπε να γράψεις 2 λόγια για σένα και την πάθηση .Στην προκειμένη περιπτωση έγραψες ...ΖΟΡΟ .Συνεπως ήξερες τι έκανες αρα ειρωνεύτηκες  ...

Παράθεση από: ZORO στις 01 Οκτωβρίου, 2013, 11:41:46 ΜΜΈβαλα μια σκέψη και δύο διευθύνσεις  για συζήτηση περιμένωντας να ακούσω και μια άλλη άποψη.

Με αυτό που έκανες κατάφερες ακόμη μια φορά να αποενοχοποιήσεις τον ΑΚΑΤΑΝ..Μετα απο 3 χρονιά ακόμα να καταφέρει να σε θεραπεύσει και ακόμη μια φορά κοίταξες να βρεις ,για ποιον άλλο λόγο δεν γίνεσαι καλά KAI BΡΗΚΕΣ ΤΗΝ ΖΑΧΑΡΗ !Ήμαρτον ρε συ!

Ακόμα μια φορά  εξηγησες στον εαυτο σου πως αποκλείεται αυτός ο αγιος ανθρωπος να ψεύδεται ,να σας κοροιδεύει κατάμουτρα και να σας τα μασουλάει ανηλεώς .

Όπως ο απο πάνω σου είπε ,ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΡΑΠΕΎΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΑΛΛΆΞΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ !!!

Απαντησε μου τωρα εσύ σε κανά 2 πραγματάκια ...

Πόσες μαλλάξεις είπαμε πως έχεις κάνει ;

Τα χλαμύδια το μικροβιολογικό του Ακατάν σου τα βρήκε ;

Και ...γιατι δεν ανεβαίνουν τα σχόλια στο forum  ;

Επίσης να σου πω πως κάποια στιγμή οι δικαιολογίες απο μέρους σου για το άτομο του θα σταματήσουν και η οργή θα έρθει .Να είσαι σίγουρος ...

Πως είναι δυνατον να υπαρχουν ακόμα ατομα που να μαλλάσονται εκεί μεσα απο την 1η φουρνια του 2010 ποτε μου δεν θα καταλάβω ...ΚΑΛΑ ΡΕ ,ξέχασες τι έγραφε στο blog ; Ξέχασες τι κωλοτουμπες έχει ριξει ;;;;

ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

ΣΗΚΩ ΚΑΙ ΦΥΓΕ ΚΑΙ ΡΙΞΕ KAI ΤΟ ΓΑΜΩBLOG
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Καλό είναι να αποφεύγουμε τις εντάσεις και να μην παίρνουμε από τα μούτρα τον κόσμο φίλε μου Ban. Και νομίζω ότι και οι δύο φερθήκαμε με αγένεια στο νέο μας φίλο, τον οποίο καθυστερημένα καλωσορίζω. Εξάλλου μην ξεχνάς ότι καθένας στην προσπάθειά του να βρει την λύση στο πρόβλημα, έχει δικαίωμα να δοκιμάσει οτιδήποτε νομίζει ότι θα τον βοηθήσει όπως άλλωστε κάναμε κι εμείς.

Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#7 10 Οκτωβρίου, 2013, 08:19:46 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 11 Οκτωβρίου, 2013, 12:06:13 ΠΜ από Hyper Ban
Παράθεση από: Phaethon (Φαέθων) στις 10 Οκτωβρίου, 2013, 05:58:48 ΜΜ
Καλό είναι να αποφεύγουμε τις εντάσεις και να μην παίρνουμε από τα μούτρα τον κόσμο φίλε μου Ban. Και νομίζω ότι και οι δύο φερθήκαμε με αγένεια στο νέο μας φίλο, τον οποίο καθυστερημένα καλωσορίζω. Εξάλλου μην ξεχνάς ότι καθένας στην προσπάθειά του να βρει την λύση στο πρόβλημα, έχει δικαίωμα να δοκιμάσει οτιδήποτε νομίζει ότι θα τον βοηθήσει όπως άλλωστε κάναμε κι εμείς.



Ρε 'συ Φαεθων ,εντάξει έκανα λάθος με τον ΖΟΡΟ μην βαράς ,απλά όποιος έχει καεί στον χυλό φυσάει και το γιαούρτι μην  ξεχνιέσαι   !

Βλέπουμε φανταστικούς εχθρούς παντου' και λέω ''βλέπουμε'' γιατί δεν έχω υπάρξει ο μόνος που είδε ...

Κατανόηση λοιπόν ...

Συνεπώς φίλε μου  ΖΟΡΟ το συγνώμη ως προς την καχυποψία μου είναι περιττό διοτί εννοείται(έχω βαρεθεί να ζητάω συγνώμη πλάκα-πλάκα) .Ελπίζω να καταλαβαίνεις την αντίδραση μου  ,70 κωλοδάχτυλα ήταν αυτα !!!

Κοιτώντας τώρα την υπογραφή σου  βλέπω πως εισαι 50ρης και στα 50 γύρω εμφανίζεται η Κ.Υ.Π ...Έχεις δοκιμάσει να πάρεις saw palmeto κτλ συμπληρώματα ;;;Βοηθάει αν το προβλημα σου ειναι ειναι μονο υπερπλασίας .

Δες και αυτό :

http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=659.0

Πέρα τώρα απο αυτ;a η θεωρία που ανέβασες έχει μεγάλο ενδιαφέρων .Τόσο καιρό  δεν τρώγαμε ζαχαρη ,υδατανθρακες κτλ κατά την λήψη της αντιβίωσης ,ίσως το αντίστροφο να ''τα εβγαζε απο την τρυπα'' και h αντιβίωση να τα εξαφάνιζε .Μέσες άκρες και μπακαλίστικα αυτό λέει το αρθρο ...

Έτσι δεν είναι ;To έχεις δοκιμάσει ;

Γιατί όμως δεν πας και στην άλλη πλευρά και αυτής της νευρομυικής θεραπείας και κατα την wise και anderson προσσεγιση ;Γιατι την αποκλείεις ;Έχεις ακουστά για αυτήν ;
Ενημερώσου εδω:

http://en.wikipedia.org/wiki/Wise-Anderson_Protocol

Έχουν γραφτεί διάφορα για αυτή του είδους την θεραπευτική προσέγγιση  απο εμάς και έχει αρχίσει μάλιστα να γίνεται και απο έναν γιατρό στην Ελλάδα .Είναι πολύ νωρις όμως για ασφαλή συμπερασματα  και με τον καιρο ελπίζω να έχουμε  νέα  .

Ελπίζω στο ελάχιστο να σε βοήθησα  .



Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .