Παιδια καλησπέρα...πηγα με μια πουτανα πριν ενα μηνα κ της εδωσα ακαπελωτος στοματικο,κατευθείαν μετα από μια μέρα,τσουξηματα,καψιματα,πόνοι στον πρωκτό,προστατη δηλαδή κ έντονα γδαρσιματα σαν βελονες στους όρχεις.....έκανα εξετασεις προστατικου υγρού κ σπερματος καθαρες..παιρνω πριξινα 4 μερες κ καμία βελτίωση...έχει πάθει καποιος κατι ανάλογο να Μου πει; Έχω τρελαθεί στις ενοχλησεις

Παιδια από χρονια προστατιτιδα με εντετοκοκο κ ενω το διαχειριζομουνα βρεθηκα με μια περίεργη φάση γυναικας κ από στοματικο ακαπελωτος Την επόμενη μερα,φλογοση κάτω,γδαρσιματα,κάψιμο στον πρωκτό,τσιμπιες κ αντανακλαση σε όλο το σωμα σχεδον...Την Έχει περάσει την φάση κανενας από εδώ μέσα με κάποια λύση ίσως...

Γεια σου Παν,
έγραψες και αυτό σε άλλο ιστορικό:
Παράθεση από: Pan στις 25 Ιανουαρίου, 2018, 12:54:38 ΠΜ
Παιδια από χρονια προστατιτιδα με εντετοκοκο κ ενω το διαχειριζομουνα βρεθηκα με μια περίεργη φάση γυναικας κ από στοματικο ακαπελωτος Την επόμενη μερα,φλογοση κάτω,γδαρσιματα,κάψιμο στον πρωκτό,τσιμπιες κ αντανακλαση σε όλο το σωμα σχεδον...Την Έχει περάσει την φάση κανενας από εδώ μέσα με κάποια λύση ίσως...
Απο όσο γνωρίζω το ΣΜΝ (αν υποθέσουμε ότι η γυναίκα που πήγες είχε κάτι τέτοιο στο στόμα της, και αν υποθέσουμε ότι στο μετέδωσε) που σχετίζεται με προστατίτιδα είναι τα χλαμύδια, αλλά νομίζω ότι συνήθως αυτό μπορεί να κάνει πρώτα ουρηθρίτιδα και μετά, ίσως, και αν δεν αντιμετωπιστεί, προστατίτιδα. Έτσι μου έχουν πει κάποιοι γιατροί αν θυμάμαι καλά. 
Παρόμοια φάση δεν έχω περάσει, αλλά όταν γράφεις ότι διαχειρίζεσαι 'χρόνια προστατίτιδα από εντερόκοκκο' τι εννοείς; Βρέθηκε εντερόκοκκος σε μεγάλη ανάπτυξη, πχ 100.000 cfu/ml, στο προστατικό υγρό; Βρέθηκαν πυοσφαίρια απο 10 και πάνω κ.ο.π. στο προστατικό υγρό; Ο χαρακτηρισμός 'χρόνια' πως αιτιολογείται; Έκανες επανεξέταση τότε μετά την αντιβίωση που πήρες και ξαναβρέθηκε; Τώρα που δεν ξαναβρέθηκε στο προστατικό υγρό και στο σπέρμα έχεις ακόμα 'χρόνια προστατίτιδα από εντερόκοκκο';
Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.

Παράθεση από: niklop στις 26 Ιανουαρίου, 2018, 12:29:15 ΜΜ
Παράθεση από: Pan στις 25 Ιανουαρίου, 2018, 12:54:38 ΠΜ
Παιδια από χρονια προστατιτιδα με εντετοκοκο κ ενω το διαχειριζομουνα βρεθηκα με μια περίεργη φάση γυναικας κ από στοματικο ακαπελωτος Την επόμενη μερα,φλογοση κάτω,γδαρσιματα,κάψιμο στον πρωκτό,τσιμπιες κ αντανακλαση σε όλο το σωμα σχεδον...Την Έχει περάσει την φάση κανενας από εδώ μέσα με κάποια λύση ίσως...

Pan, δε το λέω γιατί με ενοχλεί εννοείται, απλά καλό θα ήταν να ανοίξεις ένα thread δικό σου και να παραθέσεις τις απορίες σου, για να μπορεί να υπάρχει και ιστορικό της περίπτωσής σου, ώστε να μπορεί κάποιος να ανατρέξει και να βγάλει κάποιο συμπέρασμα για την δική του περίπτωση που πιθανόν μπορεί να σχετίζεται.
Για να απαντήσω και στην ερώτησή σου τώρα, λες χρόνια προστατίδα απο εντερόκοκκο. Τον είχες καταπολεμίσει με αποτέλεσμα να βγαίνουν οι εξετάσεις στείρες? Προφανώς στην συγκεκριμένη περίπτωση το θέμα σου έχει να κάνει με οξεία κατάσταση απο την τελευταία σου επαφή και θα πρέπει να επισκεφθείς άμεσα γιατρό. Κόλησες πιθανόν κάποιο μικρόβιο το οποίο πρέπει να αντιμετωπισθεί οσο ακόμα είναι νωρίς, άσχετα απο την χρόνια κατάσταση που είσαι. Με τέτοια συμπτώματα η πρώτη κίνηση είναι να πας σε γιατρό άμμεσα.

[Από διαχείριση: βάλαμε το ιστορικό του Pan σε νέο αυτόνομο thread]
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0