Εντάξει SB νομίζω ότι η συζήτηση και η επιχειρηματολογία έχει ένα νόημα μέχρι κάποιο σημείο. Τώρα πλέον τι να εξηγήσεις και τι να πεις στο παιδί που ελπίζω πραγματικά να είναι αγαθές οι προθέσεις του. Τα χουμε πει, τα εχουμε ξαναπει τόσο πολύ που νοιώθω σα να κλωτσάμε ψόφιο άλογο.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

ΠαράθεσηΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ WAND ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΘΕΡΑΠΕΥΣΕΙ ΠΛΗΡΩΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΑΛΛΑ WAND ΣΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ.

Σβήνω....Πεθαίνω!!!!!! :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X

ΠαράθεσηΤο wand δεν σε λέει απειθαρχο και δεν σου λεει οτι αυτο δεν ειναι πάλουλωμα αλλά θεραπεία και στο τελος δεν σου ζηταει 50 ευρω.
:-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X
Παράθεση...και εκανε και επιπλέον πράγματα που βοηθούσαν την κατάσταση του και αν δεν κάνω λάθος εφτασε τις 70 μαλάξεις.
Ρουφιάνα  . -
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Aς κάνει την προαπάθεια και μακαρι να αποδώσει ο κόπος ο πονος και τα χρηματα που θα δαπανησει.Και εμεις ετσι πειστηκαμε οτι ειναι φολα.
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

Παράθεση από: SUPER_SUPER BAN στις 22 Απριλίου, 2013, 11:05:10 ΜΜ
ΠαράθεσηΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ WAND ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΘΕΡΑΠΕΥΣΕΙ ΠΛΗΡΩΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΑΛΛΑ WAND ΣΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ.

Σβήνω....Πεθαίνω!!!!!! :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X

ΠαράθεσηΤο wand δεν σε λέει απειθαρχο και δεν σου λεει οτι αυτο δεν ειναι πάλουλωμα αλλά θεραπεία και στο τελος δεν σου ζηταει 50 ευρω.
:-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X
Παράθεση...και εκανε και επιπλέον πράγματα που βοηθούσαν την κατάσταση του και αν δεν κάνω λάθος εφτασε τις 70 μαλάξεις.
Ρουφιάνα  . -
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΩ
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

Παράθεση από: Phaethon στις 22 Απριλίου, 2013, 11:04:42 ΜΜ
Εντάξει SB νομίζω ότι η συζήτηση και η επιχειρηματολογία έχει ένα νόημα μέχρι κάποιο σημείο. Τώρα πλέον τι να εξηγήσεις και τι να πεις στο παιδί που ελπίζω πραγματικά να είναι αγαθές οι προθέσεις του. Τα χουμε πει, τα εχουμε ξαναπει τόσο πολύ που νοιώθω σα να κλωτσάμε ψόφιο άλογο.
Βρωμάει σαν το ψόφιο άλογο κάτι φορές η φάση όμως . . .Άκου πίστη . . .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Οκ παιδία. Κατάλαβα. Τέλος με τον Ακαταν.
Μπορώ να έχω ένα λινκ για να καταλάβω τι είναι αυτό το wand τελικά?
Εμφάνηση στα 35 μετά από χρήση φιναστερίδης. Οι εξετάσεις έδειξαν χλαμύδια. Θεραπεία με μαλάξεις και αντιβίωση. Η ψυχολογία ΜΕΤΡΑΕΙ!

Παράθεση από: Trapsoul στις 22 Απριλίου, 2013, 09:56:05 ΜΜ
ΠαράθεσηΠέρα απο την πλάκα δοκιμασε το.Τελειωσε την θεραπεια σου.Και αν δεν δεις βελτιωση κάντην με ελαφρα απο εκει και κοιτα μην παίξεις το παιχνιδακι του λαγου που εχει δεμένο με κονταρι στην πλάτη ενα καροτο το οποιο απεχει απέχει 20 πόντους απο το προσωπό του και οσο και να τρέχει θα θέλει λίγο ακόμα για να το φτάσει........ΠΡΟΣΕΧΕ εμεις την πατησαμε

Πόσες θεραπείες έκανες ? Ακολούθησες πιστά τις οδηγίες του? Τι μικρόβιο είχες, αν είχες?
ΑΑΑΑΑΑΑΑ ξεχασα να σου πω οτι ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟ και ποτε δεν μου ζητησε καλλιεργεια γιατι ελεγε δεν εχει σημασια γιατι την μια βρίσκουμε το ενα μικροβιο και την αλλη ενα άλλο.Παρα μονο καλιεργεις δεχεται απο την τυπισα στη πευκη που τα αφήνει 15 μερες και ριχνει και λίπασμα στα φλόκια
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

Παράθεση από: Trapsoul στις 22 Απριλίου, 2013, 11:11:50 ΜΜ
Οκ παιδία. Κατάλαβα. Τέλος με τον Ακαταν.
Μπορώ να έχω ένα λινκ για να καταλάβω τι είναι αυτό το wand τελικά?
Όχι ρε ΄συ ,κάτσε λίγο ακόμα !!!!
Πες μας και άλλα !!!!!!!Μιλησέ μας για τον θεό που αναφέρει και που σου λέει με έπαρση πως είναι ο μόνος στον κόσμο που κάνει καλά την μπροστατίτιδα !!!!!
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παράθεση από: markelos στις 22 Απριλίου, 2013, 11:12:56 ΜΜ
Παράθεση από: Trapsoul στις 22 Απριλίου, 2013, 09:56:05 ΜΜ
ΠαράθεσηΠέρα απο την πλάκα δοκιμασε το.Τελειωσε την θεραπεια σου.Και αν δεν δεις βελτιωση κάντην με ελαφρα απο εκει και κοιτα μην παίξεις το παιχνιδακι του λαγου που εχει δεμένο με κονταρι στην πλάτη ενα καροτο το οποιο απεχει απέχει 20 πόντους απο το προσωπό του και οσο και να τρέχει θα θέλει λίγο ακόμα για να το φτάσει........ΠΡΟΣΕΧΕ εμεις την πατησαμε

Πόσες θεραπείες έκανες ? Ακολούθησες πιστά τις οδηγίες του? Τι μικρόβιο είχες, αν είχες?
ΑΑΑΑΑΑΑΑ ξεχασα να σου πω οτι ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟ και ποτε δεν μου ζητησε καλλιεργεια γιατι ελεγε δεν εχει σημασια γιατι την μια βρίσκουμε το ενα μικροβιο και την αλλη ενα άλλο.Παρα μονο καλιεργεις δεχεται απο την τυπισα στη πευκη που τα αφήνει 15 μερες και ριχνει και λίπασμα στα φλόκια
Αυτή ναι ,που σου παίρνει μονο 300 ευρώ για την ανάλυση και το αντιβιόγραμμα!!!!
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παράθεση από: βερτης στις 22 Απριλίου, 2013, 02:26:01 ΜΜ
Απορία προς παλαιά και νέα μέλη. Επειδή εγώ δεν πήγα ποτέ στον Χρυσοδάκτυλο-Ακατ χάρη στις συμβουλές μελών του forum έχω μια απορία. Από ότι λέτε κοστίζει 50 ευρώ η μάλαξη. Στο δικό του forum έχω διαβάσει για αναμονή 30 ατόμων. Δηλαδή 30Χ50=1500 ευρώ την ημέρα;;;;;; Εάν το κάνουμε επί 20 μέρες το μήνα μας κάνει 30χιλιάρικα; Δηλαδή επί 11 μήνες μας κάνει 330χιλιάρικα τον χρόνο; Εάν κάνω καλά τον υπολογισμό είναι πολλά τα λεφτά Άρη!!!!!

Βέρτη κατ'αρχάς συμφωνώ με τους υπολογισμούς σου. Είναι πολλά τα λεφτά και συνεπώς ισχυρότατο το κίνητρο. Αξίζει για κάποιον προφανώς ακόμα και να κοροϊδεύεις πονεμένα παιδιά και να κινείσαι στα όρια του νόμιμου-παράνομου.

Το τελευταίο μου πρόβλημα με τον τύπο και οποιονδήποτε όμοιό του είναι τα πολλά λεφτά που βγάζει. Ας τα έβγαζε με την αξία του χωρίς να κοροϊδεύει τον κόσμο και μπράβο του. Όχι όμως έτσι.

Αλλά εδώ να κάνω μια παρατήρηση: ακόμα κι αν ο τύπος θεράπευε και ήταν ο μόνος στον κόσμο και όλα τα άλλα πράσινα άλογα που μας πασάρουν...ακόμα και αν με είχε θεραπεύσει δεν θα ισχυριζόμουν ότι είναι ένας καλός και άγιος φιλάνθρωπος όπως αυτά τα εμετικά που διαβάζω. Θα εξακολουθούσα να πιστεύω ότι είναι ένας φραγγοφονιάς αλλά τουλάχιστον με την αξία του.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Ακόμα ασχολούμαστε με τον γιατρό από το "νησί";; τα θέλει ο Κω(ς)λος μας...
Συμπτώματα απο 02.2011 (κάψιμο μετά την ούρηση- πόνος στην χαμηλή κοιλιακή χώρα, περίνεο, χαμήλά στη μέση, στυτικά προβλήματα). Καλλιέργειες ούρων στείρες. Καλλιέργειες σπέρματος στρεπτόκοκκος, εντερόκοκκος. Αντιμετώπιση με αντιβίωση δια στόματος, ενέσιμη, αντιφλεγμονώδη, Α-blockers. Συμπτώματα τα οποία δεν είναι μόνιμα. Προηγούμενο ιστορικό με σπαστική κολίτιδα (αντιμετωπίστηκε). Εκκίνηση λήψης κουεσερτίνης 01.2013 (Έχει λήξη 09.2013). Καθαρός από μικρόβια από 12.2012. Τεκνοποίηση 02.2012. Mείωση συμπτωμάτων από Ιούλιο 2013 μετά από εκκίνηση Γιόγκα και περιορισμό γλουτένης. Παράλληλα σταμάτημα σε γυμναστήριο (Βάρη), εκγύμναση μόνο με βοήθεια σωματικού βάρους. Μαξιλαράκι "ντόνατ" στο αυτοκίνητο και θετική σκέψη. Πλέον δεν θεωρώ τον εαυτό μου ασθενή ( 18.12.2013) αλλά ανήκω σε "ευαίσθητη ομάδα" .... Πληροφορίες εντός. Δεν υπαρχουν ματζούνια και μαγικές θεραπείες, μόνο παρατήρηση, αποφυγή και προσπαθεια.

#41 16 Νοεμβρίου, 2013, 02:03:09 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 16 Νοεμβρίου, 2013, 03:03:13 ΜΜ από Hyper Ban
ΠαράθεσηAπο DETOX

Πριν 5-6  χρονια τα ειχα ριξει και  εγω  στην  φιναστεριδη...τοτε αρχισα να εχω  και  τα πρωτα συμπτωματα.φιναστεριδη ειχα παρει  τοτε  μονο  για  15  μερες.Πλεον  την  θεωρω ασχετη με το προβλημα.Παιρνω φιναστεριδη κανονικα εδω και  1 χρονο πλεον και  θα ελεγα οτι ισως να με εχει  βοηθησει στην  ουρηση.Γενικα εδω και  ενα χρονο  ειμαι  ικανοποιημενος απο  την  ουρηση μου.
Η  ποσοτητα  που λαμβανω  ειναι  1mg (για τριχοπτωση) και  το  εχω μετανιωσει που δεν την  ειχα ξεκινησει νωριτερα απο  φοβο....

Να σε ρωτησω κάτι ;

Απο περιέργεια και μόνο μιάς και έιναι άσχετο με την πάθηση μας .

Λαμβάνεις μόνο φιναστερίδη και έχεις θετικά αποτελέσματα  ;

Σε ένα φόρουμ τριχοπεσόντων ,που είχα διαβάσει για τις παρενέργειες της φιναστερίδης κτλ ,μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση ,όλα αυτά που λαμβάνουν αυτοί για να ανακόψουν την πορεία της ανδρογενής αλωπεκίασης (ψψψψψιιιι).

Τοσα πολλά ήταν !
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Ενδιαφέρον ποστ. Μπραβο detox
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Έχεις πολύ δίκιο σε αυτά που έγραψες και συμφωνώ απoλύτως  .Δεν κατάλαβα όμως ...

Μόνο φίνα χρησιμοποιείς ;

Και proscar ; 1mg και 4mg αντιστοίχως ;
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .