Γεια χαρα σε ολους!!

Το τελευταιο καιρο εχω καποια συμπτωματα που ταιριαζουν με τα συμπτωματα της προστατιτιδας. Πονος στον ορχι, τσουξιμο στην ουρηση,   --   μαλακες στυσεις, αραιο σπερμα κακη λιμπιτο.(τα τελευταια κοντα στον ενα χρονο)  Αποφασισα πρωτου παω σε ουρολογο να κανω πρωτα μια καλλειεργεια σπερματος ..να δω αν υπαρχει καποιο μικροβιο.

Καταρχην εχω  κλεισει ραντεβου για καλλιεργεια σε εργαστηριο στην αρχη της συγγρου (το γνωριζετε ειναι καλο;)

Επισης μπορει καποιος να μου στειλει σε πμ το ονομα του AKATAN που αναφερετε για απατεωνα εδω;  ...ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειναι ο πανακριβος ουρολογος που εχω ραντεβου την αλλη εβδομαδα, τον οποιο μου συστησε καλος φιλος που ειναι εξαιρετικα ευχαριστημενος με την μεθοδολογια του.

Ευχαριστω

Συντομα θα σας γραψω νεα!

Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

#1 17 Δεκεμβρίου, 2013, 07:19:21 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 17 Δεκεμβρίου, 2013, 07:21:07 ΜΜ από aman
ακυρο παιδια! Καταλαβα ποιος ειναι ο ακαταν ..και ναι ειναι ο γιατρος του φιλου. Βασικα πριν μπω εδω ..τον υποψιαστηκα φουλ λογω του μπλογκ. Οποτε ακυρος ο ακαταν ..κανω πρωτα την καλλιεργεια και βλεπουμε.

Το εργαστηριο ειναι οκ; ..νομιζω πως παλιοτερα το συστηνε ο ακαταν. Μηπως μου βγαλει τιποτα που δεν εχω; Να παω καπου αλλου; η καλλιεργεια ειναι αρκετη για αρχη;
Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

#2 17 Δεκεμβρίου, 2013, 09:10:14 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 17 Δεκεμβρίου, 2013, 09:23:53 ΜΜ από Hyper Ban
Παράθεση από: aman στις 17 Δεκεμβρίου, 2013, 07:05:13 ΜΜ
Γεια χαρα σε ολους!!

Το τελευταιο καιρο εχω καποια συμπτωματα που ταιριαζουν με τα συμπτωματα της προστατιτιδας. Πονος στον ορχι, τσουξιμο στην ουρηση,   --   μαλακες στυσεις, αραιο σπερμα κακη λιμπιτο.(τα τελευταια κοντα στον ενα χρονο)  Αποφασισα πρωτου παω σε ουρολογο να κανω πρωτα μια καλλειεργεια σπερματος ..να δω αν υπαρχει καποιο μικροβιο.

Καταρχην εχω  κλεισει ραντεβου για καλλιεργεια σε εργαστηριο στην αρχη της συγγρου (το γνωριζετε ειναι καλο;)

Επισης μπορει καποιος να μου στειλει σε πμ το ονομα του AKATAN που αναφερετε για απατεωνα εδω;  ...ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειναι ο πανακριβος ουρολογος που εχω ραντεβου την αλλη εβδομαδα, τον οποιο μου συστησε καλος φιλος που ειναι εξαιρετικα ευχαριστημενος με την μεθοδολογια του.

Ευχαριστω

Συντομα θα σας γραψω νεα!

Βασικά μπορώ να σου πω τις ακριβώς θα σου πει και θα σου κάνει  .

ΔΩΡΕΑΝ .

Όπως επίσης θα σου πω και τι έχεις κατα αυτόν .

ΔΩΡΕΑΝ .

Γιατί ;

Γιατί όλοι το ίδιο έχουν βρε κουτό κατά αυτόν . . .

Για πάμε :

Ενδελεχή έλεγχο και υπέρηχο ,άνω και κάτω κοιλίας τσεκάροντας για το οτιδήποτε άλλο , ''περιττός έλεγχος''μιάς και σίγουρα έχεις Μπροστατίτιδα .
Θα σου μιλήσει και θα σου συμπεριφερθεί γλυκά και με κατανόηση και μετα θα σου βάλει δάχτυλο .Θα πατήσει σε σημεία με νεύρα και θα σου φύγει ο κώλος απο τον πόνο αυτών (όχι της αληθινής αιτίας) .
Σίγουρα με την μάλλαξη όμως και τον υπέρηχο θα αντιληφθεί πως έχεις Μπροστατίτιδα και θα σου προτείνει την φτωχή  θεραπεία με λήψη  αντιβίωσης ή  την θεραπεία της υπεργαμάτης τεχνικής του ,μοναδικής σε όλο τον κόσμο !ΤΟ ΚΩΛΟΔΑΧΤΥΛΟ ΤΩΝ ΧΙΛΙΩΝ ΜΕΓΑΤΟΝΩΝ ,ΤΩΝ ΕΚΑΤΟΜΥΡΊΩΝ 1000 ΚΙΛΟJAOUL!
H παραπομπή βεβαίως στον μικροβιολόγο του δεν εξαιρείται από την διαδικασία και συγνώμη που δεν το ανέφερα νωρίτερα  ,αλλά πρόσφατα προστέθηκε και αυτό στην υπεργαμάτη τεχνική του ,μέθοδο κτλ .Για να είμαι ακριβής ο ΑΚΑΤΑΝ είναι ένα μειγμα διαφόρων κωλοδαχτυλάδων ανα την υφήλιο (υπάρχουν πάρα πολλοί σαν και αυτόν ).Έχει πάρει από όλους αυτούς τα ''καλύτερα'' και τα έχει βάλει στην μέθοδό του (μην χέσω) .

Το κόστος επίσκεψης  στην αυτού υπεργαματοσύνη του ειναι γυρω στα 250 και γύρω στα 150+ στην μικροβιολόγο του .Μαζί και με τα drugs υπολόγισε γύρω στα 500 ευρώ .Έτσι είναι οι σύγχρονοι Ιπποκράτες και Ασκληπιοι στις μέρες μας ,αλτρουιστές  , άνθρωποι !

Έχεις χλαμύδια και Μπροστατίτιδα πάντως ,βάζεις στοίχημα  ;
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Hyper Ban οπως εγραψα παραπανω ..δεν θα περασω απο τον ΑΚΑΤΑΝ και ισως να ενημερωσω και τον φιλο μου. Ετσι και αλλιως ημουν υποψιασμενος πριν διαβασω εδω λογω του κοστος της θεραπειας του ..αλλα και της φτηνης διαφημισης μεσω του blog του. Επισης το αστειο με το blog ειναι ..οτι ο γιατρος παροτρυνει τους ασθενεις να γραψουν  και μαλιστα ειναι ο ιδιος που ανεβαζει το κειμενο   :-X

Παντως ο φιλος ειναι φοβερα ευχαριστημενος και μιλαει με παθος για την τεχνικη του. Εχει δωσει ποολλα χρηματα   :o αλλα εχει επανελθει στα φυσιολογικα. Οταν τον ρωτησα αν ειναι σιγουρος, μου ειπε για υπερηχους που ειναι πλεον καθαροι απο μικροβια και το κυριοτερο νιωθει καλυτερα απο πριν.

Για αρχη να παω για καλλιεργεια ..αν και τι νοημα εχει; ..στην ουσια και μικροβιο να βρω δεν αλλαζει κατι. Το θεμα ειναι οσο διαβαζω το φορουμ τοσο μπερδευομαι και δεν ξερω απο που να αρχισω ...και αυτο που με προβληματιζει περισσοτερο ειναι η libido και η στυση μου. 
Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

Παράθεση από: Hyper Ban στις 17 Δεκεμβρίου, 2013, 09:10:14 ΜΜ
Ενδελεχή έλεγχο και υπέρηχο ,άνω και κάτω κοιλίας τσεκάροντας για το οτιδήποτε άλλο , ''περιττός έλεγχος''μιάς και σίγουρα έχεις Μπροστατίτιδα .

...κλαίω
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: aman στις 17 Δεκεμβρίου, 2013, 09:50:11 ΜΜ
Οταν τον ρωτησα αν ειναι σιγουρος, μου ειπε για υπερηχους που ειναι πλεον καθαροι απο μικροβια

Κλαίω και πάλι...
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: Phaethon (Φαέθων) στις 17 Δεκεμβρίου, 2013, 09:55:57 ΜΜ
Παράθεση από: aman στις 17 Δεκεμβρίου, 2013, 09:50:11 ΜΜ
Οταν τον ρωτησα αν ειναι σιγουρος, μου ειπε για υπερηχους που ειναι πλεον καθαροι απο μικροβια

Κλαίω και πάλι...
Σε έναν μολυσμένο υπέρηχο τα μικρόβια χορεύουν καρσιλαμά και η φλεγμονή τα λούζει σαν καταρράκτης !Τότε είναι που ο μέγας γητευτής των μικροβίων ,ο σύγχρονος captain planet , ο SUPER AKATAN  έρχεται και με τα δάχτυλα του ενωμένα (στραβωμένα ) βυθίζει  τα grams(- +) στην λήθη , απωθώντας   σαν σε εμετό το πύον και τα κακάδια απο τον προστάτη αδένα !
  Εφόσων ο φίλος σου βοηθήθηκε ,θα σου έλεγα ... να δοκιμάσεις .Γιατί όχι ;Μην διστάσεις , εμείς εδώ απλά σε ενημερώσαμε .''Μόνο μην μας μεταφέρεις τις εμπειρίες σου''(προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν βασικά),είναι περιττό να διαβάζουμε για ασθενείς που καλυτέρευσαν έχοντας ''μόνιμα'' ένα δάχτυλο στον πρωκτό τους να ψάχνει για 50ρικα και θα καταλάβεις (απο οτι φαίνεται) πολύ σύντομα τι εννοώ .
Καλή ευκολία στο ...''ξεμπέρδεμα'' .-
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Aν τσούζει βάλε λαδάκι...

Αν όχι, τότε θέλεις σασμάν...

Αν δεν πιάσει και αυτό, κάνε φορμάτ Alt-Ctrl-Del... :P

Φιλάκια και μακρυά από κομπογιαννήτες αδέρφια...
Συμπτώματα απο 02.2011 (κάψιμο μετά την ούρηση- πόνος στην χαμηλή κοιλιακή χώρα, περίνεο, χαμήλά στη μέση, στυτικά προβλήματα). Καλλιέργειες ούρων στείρες. Καλλιέργειες σπέρματος στρεπτόκοκκος, εντερόκοκκος. Αντιμετώπιση με αντιβίωση δια στόματος, ενέσιμη, αντιφλεγμονώδη, Α-blockers. Συμπτώματα τα οποία δεν είναι μόνιμα. Προηγούμενο ιστορικό με σπαστική κολίτιδα (αντιμετωπίστηκε). Εκκίνηση λήψης κουεσερτίνης 01.2013 (Έχει λήξη 09.2013). Καθαρός από μικρόβια από 12.2012. Τεκνοποίηση 02.2012. Mείωση συμπτωμάτων από Ιούλιο 2013 μετά από εκκίνηση Γιόγκα και περιορισμό γλουτένης. Παράλληλα σταμάτημα σε γυμναστήριο (Βάρη), εκγύμναση μόνο με βοήθεια σωματικού βάρους. Μαξιλαράκι "ντόνατ" στο αυτοκίνητο και θετική σκέψη. Πλέον δεν θεωρώ τον εαυτό μου ασθενή ( 18.12.2013) αλλά ανήκω σε "ευαίσθητη ομάδα" .... Πληροφορίες εντός. Δεν υπαρχουν ματζούνια και μαγικές θεραπείες, μόνο παρατήρηση, αποφυγή και προσπαθεια.

Παιδια δεν καταλαβαινω τις απαντησεις! ..ειπαμε ο ακαταν ειναι απατεωνας και τερμα!! ουτε σκοπευω να παω σε αυτον ουτε τιποτα αλλο.

Χθες ειδα εναν ουρολογο σε ενα δημοσιο νοσοκομειο. Μου ειπε οτι εχω μαλλον προστατιτιδα και θα περιμενουμε τα αποτελεσματα της αναλυσης ουρων (αυριο). Δεν ειναι τιποτα και θα παρεις μια αντιβιωση και ολα οκ... (ναι σιγουρα)


Δεν του ειπα για ολα αυτα που εχω διαβασει εδω και γενικοτερα. Υπαρχει περιπτωση να την βγαλω καθαρη με μια αντιβιωση; ...μαλλον οχι

Υπαρχει καποιος γιατρος σοβαρος και οχι σαν τον ακαταν ..απλα να με ενταξει σε μια κατηγορια και ισως μου δωσει πιο στοχευμενα μια αντιβιωση;


Μπορειτε να μου αναφερετε εδω εναν γιατρο η μεσω πμ; Γενικα ποια ειναι η γνωμη σας;
Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.