21 Νοεμβρίου, 2013, 02:16:09 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 14 Μαΐου, 2021, 03:06:48 ΜΜ από detox
N/a
Έχω καταφέρει να είμαι εντελώς ασυμπτωματικός για 6 συναπτά έτη. Ο ρόλος μου στο forum πλέον είναι να προσφέρω βοήθεια στους άλλους.

#1 21 Νοεμβρίου, 2013, 03:27:03 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 21 Νοεμβρίου, 2013, 03:28:36 ΜΜ από Phaethon (Φαέθων)
Thanks για το ιστορικό. Όντως τροφή για σκέψη το ιστορικό σου...Είσαι ο πρώτος που ακούω ότι του βρήκαν αποστήματα στον προστάτη. Βάση των όσων έχω διαβάσει στη θεωρία, αυτά δημιουργούνται σε οξεία βακτηριακή προστατίτιδα. Από την άλλη από το ιστορικό σου δεν φαίνεται να είχες κάτι τέτοιο δεδομένου ότι αυτό είναι επείγον περιστατικό και θα έπρεπε να σε είχε βγάλει γκολ μέσα σε μερικές ημέρες χωρίς αντιβίωση (αδυναμία ούρησης, ψηλός πυρετός κλπ). Μπέρδεμα...

Η αίσθηση παλμών ή δονήσεων ή τρέμουλου στο περίνεο, όπως περίπου αναφέρεις, είναι γνώριμό μου σύμπτωμα
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Detox καλησπερα
Ανέφερε εαν θελεις  πόσες μέρες έπαιρνες τη ciproxin στο καθε κυκλο και πόσες μερες εκανες παυση ? Ο καθε καινουργιος κυκλος που ξεκινούσες ενιωθες οτι σου βελτίωνε τις ενοχλήσεις σου? Επίσης ενδιάμεσα σε καθε κυκλο αντιβίωσης εκανες εξετάσεις?
Τη κουρσετίνη μετα την πήρες απλά ενα μηνα και την σταμάτησες ή τη συνεχισες για αρκετους μήνες?
Προσωπικά νομίζω οτι αυτο που αναφέρεις ειναι το πρόβλημα που εχουμε οι περισσότεροι που παιρνουμε αντιβιώσεις, δηλαδη η δυσκολία να εισέρθει η αντιβίωση στο προστάτη και εας ειναι και κινολόνη.
Το bactrimel καποια μικροβολιογικά κεντρα δε το συμπεριλαμβάνουν στα αντιβιογράμματα καθότι δεν εχει αποτελεσματικότητα.

Πριν δυο χρόνια ξεκίνησαν όλα με τη παρουσία εντερόκοκκου που δε καταπολεμηθηκε σωστα. Τον Μαρτιο του 2013 , εμφανίστηκαν έντονοι  πόνοι αρχικά στους όρχεις, αναταράξεις εντέρων, πόνο στο προστάτη , δυσκολία στο περπάτημα, πόνοι στη μέση. Οι εξετάσεις στην αρχή έδειξαν εντερόκοκκο και στη συνέχεια χλαμυδιο. Πήρα  διάφορες αγωγές εξαιτίας έντονων ενοχλήσεων στο προστάτη, ενοχλητικό μπαλάκι και σφίξιμο στο περίνεο. Το χλαμύδιο ανιχνεύεται μόνο με κυτταρομετρία ροής και οχι με pcr. Πλέον δεν έχω ενοχλήσεις.