Φίλοι μου καλησπέρα
Καλοκαίρι του 1989 ,πρωινή ούρηση σαν να κατουράω ξυράφια.Επίσκεψη σε ουρολόγο,διάγνωση προστατίτιδα, θεραπεία αντιβίωση.Παράλληλα συμπτώματα βάρος στον προστάτη,πόνος στούς όρχεις.Με την αντιβίωση vibramycin τα συμπτώματα υποχωρούν .
Επανέρχονται ύστερα απο 15 ημέρες εκτος του τσουξίματος που εξαφανίστηκε.Ραντεβού σε μεγαλογιατρό της εποχής .Διάγνωση προστατίτιδα .Θεραπεία, αντιβίωση: brasan,lexotanyl. Με πέρασε για ψυχάκια ο μαλάκας. Εχεις πολύ άγχος μου ειχε πει. Φυσικά δεν σας ανέφερα για μικροβιολογικές εξετάσεις οι οποίες έδειχναν συνήθως μύκητες candidans ablicands και διάφορα αλλα μικρόβια κατά καιρούς.Πήρα και αυτουνού τα φάρμακα .Αποτέλεσμα 0 .Παω σε άλλο αρχιμαλάκα με πτυχίο και μου κάνει εκχύσεις στην ουρήθρα με betadine για να σκοτώσει ο κεφάλας τα μικρόβια. νόμιζα οτι πέθανα απο τους πόνους.  Αποτέλεσμα ένταση των συμπτωμάτων και επειγόντως ενέσεις breekleen 1000cc. Τα συμπτώματα καταλάγιασαν. Τοτε τυχαία μέσα στην αναζήτησή μου γνώρισα εναν ουρολόγο που είχε χρόνια προστατίτιδα και μου εξήγησε ολο το έργο. ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΗ ΝΟΣΟΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑ 0 .ΚΟΛΟΔΑΚΤΥΛΑ-ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ-ΣΚΟΝΕΣ- ΜΑΤΖΟΥΝΙΑ ΚΛΠ μαλακίες τούμπανα. Ούτε οι γιατροί γνωρίζουν αλλιώς και ο φίλος μου ο ουρολόγος θα είχε γίνει καλά. Επίσης δεν συνδέεται η  χ.π. με την στυτική δυσλειτουργεία σώνει και καλά . Εγώ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα το αντίθετο μάλιστα. Πόνους έχω κατά την εκσπερμάτωση. Τέλος πάντων αφού  εμπέδωσα οτι  την μαλακία αυτή θα την σέρνω για πάντα συνέχισα την ζωή μου. Γυμνάζομαι,τρώω και κάνα καυτερό, πίνω κανά κρασομπιρόνι,ταξιδεύω με την μηχανή, πηδάω και μια γκόμενα που έχω και όλα καλά. Έμαθα να ζω με χρόνια πλεον προστατίτιδα.Ξέρω οτι δεν σας βοήθησα μακάρι να μπορούσα.Εχουν περάσει τόσα χρόνια απο τότε που ξεκίνησε ο εφιάλτης που δεν θυμάμαι πως είναι να είσαι καλά.ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ εγώ είχα πάθει μεγάλη ζημιά.Είχε χαλάσει η χλωρίδα του εντέρου δοιάρειες ,πυρετός 40 ενα μήνα.Ευτυχώς με έσωσε τότε ένας παθολόγος στο μαρούσι καλή του ώρα .δέν θέλω να σας απαγοητεύσω αλλά εγώ κου -ράστηκα να ψάχνω .Τα συμπτώματα που έχω τώρα είναι συχνοουρία-πόνος στήν εκσπερμάτωση-έκριση δύσοσμου υγρού-βάρος στον προστάτη-αίσθημα καύσης στήν ουρήθρα.Ολα αυτά έρχονται και φεύγουν κατά περιόδους και όχι απαραίτητα όλα μαζί.Υπάρχουν και χειρότερα δυστυχώς . life is a bitch and then you die.
Συχνοουρια, καψιμο ,πονος κατα την εξπερματωση, βαλανοποστιτιδες, μυκητιασεις, και πονους στους ορχεις

Καλωσήλθες σύντροφε και συναγωνιστή Σπύρο. Όντως πέρασες την φάση χρόνια πιο δύσκολα από αυτά που ζουμε τώρα...Όχι ότι τώρα ξέρουν πολλά περισσότερα αλλά κάποιοι έχουν μυριστεί κάποια πράγματα. Κρατάω αυτό που είπες: ψυχοσωματικό
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Καλώς τον...

Νομίζω πιο "ωμή" περιγραφή δεν έχω διαβάσει....Εκεί που κόλλησα ήταν οι "Εγχύσεις"....Φίλε, μόνο για αυτό, πρέπει να σου κάνουμε άγαλμα.....

Καλή συνέχεια και καλή δύναμη και από εμένα.
Συμπτώματα απο 02.2011 (κάψιμο μετά την ούρηση- πόνος στην χαμηλή κοιλιακή χώρα, περίνεο, χαμήλά στη μέση, στυτικά προβλήματα). Καλλιέργειες ούρων στείρες. Καλλιέργειες σπέρματος στρεπτόκοκκος, εντερόκοκκος. Αντιμετώπιση με αντιβίωση δια στόματος, ενέσιμη, αντιφλεγμονώδη, Α-blockers. Συμπτώματα τα οποία δεν είναι μόνιμα. Προηγούμενο ιστορικό με σπαστική κολίτιδα (αντιμετωπίστηκε). Εκκίνηση λήψης κουεσερτίνης 01.2013 (Έχει λήξη 09.2013). Καθαρός από μικρόβια από 12.2012. Τεκνοποίηση 02.2012. Mείωση συμπτωμάτων από Ιούλιο 2013 μετά από εκκίνηση Γιόγκα και περιορισμό γλουτένης. Παράλληλα σταμάτημα σε γυμναστήριο (Βάρη), εκγύμναση μόνο με βοήθεια σωματικού βάρους. Μαξιλαράκι "ντόνατ" στο αυτοκίνητο και θετική σκέψη. Πλέον δεν θεωρώ τον εαυτό μου ασθενή ( 18.12.2013) αλλά ανήκω σε "ευαίσθητη ομάδα" .... Πληροφορίες εντός. Δεν υπαρχουν ματζούνια και μαγικές θεραπείες, μόνο παρατήρηση, αποφυγή και προσπαθεια.

Φίλοι phaethon και aghwmene στεναχωριέμαι όταν διαβάζω η ακούω νέα παιδιά να ταλαιπωρούνται απο αυτό το γαμημένο άλυτο πρόβλημα την χ.π.Το μόνο καλό είναι οτι σε αυτό το forum κανένας δέν νιώθει μόνος.Εγω παιδιά το πέρασα ξεροσφύρι. Ευτυχώς είμαι δυνατός άνθρωπος αλλιώς θα με είχαν τρελάνει οι γαμογιατροί.
Συχνοουρια, καψιμο ,πονος κατα την εξπερματωση, βαλανοποστιτιδες, μυκητιασεις, και πονους στους ορχεις