Πριν λίγες μέρες έλαβα ένα προσωπικό μήνυμα από ένα νέο μέλος το οποίο δεν έχει ποστάρει ποτέ δημόσια στο forum. Βάση του μηνύματος το άτομο αυτό "δεν ήθελε να γραψει δημοσιως για ευνοητους λογους..." (ποιοι άραγε είναι αυτοί;)   

Μου έγραψε επ'ακριβώς "ειμαι και εγω εδω και καποιο καιρο στον γιατρο που απ οτι φαινεται δε συμπαθει κανεις εδω" το οποίο ακουγόταν κάπως παραπονεμένο σαν να τον αδικούμε. Μου είπε ότι ο Ακατάν τον παραπέμπει να κάνει διανοίξεις ουρήθρας και μου ζήτησε τη γνώμη μου.

Όλα αυτά μου φάνηκαν λίγο περίεργα καθώς η γνώμη και η δική μου και πολλών άλλων είναι πολύ ξεκάθαρη και έχει επαναληφθεί πολλάκις και βγαίνει πολύ ξεκάθαρα ακόμα και στον πλέον αδαή που διαβάζει το forum για πρώτη φορά....ώστε να μην χρειάζεται κάποιος να με ρωτάει με προσωπικό μήνυμα.

Τέλος πάντων αν και έχω βαρεθεί την ψυχή μου, καλή τη πίστη του απάντησα και του επανέλαβα τα γνωστά: ότι ο Ακατάν λέει σε πολλούς να κάνουν διανοίξεις χωρίς να το χρειάζονται και τον παρέπεμψα σε άλλο blog να τα διαβάσει με τα ίδια του τα μάτια.

Και εκεί που έλεγα ότι θα διάβαζε και θα έφριττε, σήμερα ήρθε η εξής απάντηση με χιλιοακουσμένα παπαροεπιχειρήματα:

"Παρ ολ αυτα λυση καποιος αλλος δεν προτεινει...ολοι σου δινουν αντιβιωτικα αντιβιωτικα αντιβιωτικα..και στο τελος τα μικροβια παραμενουν ! θελω να πω οτι αυτο που κανει ασχετα αν στα αληθεια το κοστολογει πολυ πολυ ακριβα εχει μια λογικη...εστω και λιγο καλο να κανει στην περιοχη σε συνδιασμο με τα αντιβιωτικα που δινουν ολοι κατι ειναι παραπανω..κακο παντως εχτος της τσεπης δε νομιζω να κανει και απ οτι εχω εκει συζητησει καποιους τους εχει μηδενισει τα μικροβια και τα πυοσφαιρια."

Ο Καραγκιοζάκος λοιπόν επέλεξε εμένα και δεν ξέρω και ποιον άλλον, για να μπει και να μου κάνει διαφήμιση για τον ΑΚΑΤΑΝ. Ποιον; Εμένα που τον Ακατάν τον έχω γεννήσει....Και ήρθε σε εμένα να μου γράψει για μικρόβια και πυοσφαίρια.

Και όταν εγώ αρχίζω να γαμωσταυρίζω είμαι ο κακός....

Ε, όχι κύριοι δεν σας κάνω τη χάρη. Το ίντερνετ βρύθει από τις απόψεις τις δικές σας....Είμαι η φωνή της λογικής και δικαιούται κι αυτή να ακούγεται. Αν δεν υπήρχα εγώ εδώ μέσα, το μόνο που θα έβρισκε ένας νέος ασθενής να διαβάσει στο Ελληνικό internet θα ήταν για μικρόβια (εντερόκκοκους, σταφυλλόκοκους κοκ), για αντιβιώσεις, για φλεγμονές, για κόκκινα και πράσινα σημαδάκια και για Ακατάν που είναι ο μόνος που δίνει λύση. Εδώ μέσα υπάρχω κι εγώ και δεν το κουνάω ρούπι. Αν θέλετε να φύγετε εσείς με γεια σας και χαρά σας.

Προσοχή πολύ η αρρώστιά μας είναι πονηρή....Προσοχή στα προσωπικά μηνύματα από "νέους κι αθώους" δήθεν ασθενείς που θέλουν ένα μπινελίκι για να σηκωθούν να φύγουν. Προσοχή!
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Φαεθων δεν νομιζω οτι  ηθελε να σου κανει διαφημιση. Σιγουρα αν ηθελα να διαφημισει τον ακαταν σε καποιον δεν θα επελεγε εσενα η ενα παλιο μελος. 

Δυστηχως ολοι μας εχουμε την αναγκη να πιστεψουμε σε καποιον και σε καποια μεθοδο. Ξεκαθαρη χωρις πολλες δυσκολιες ..να αφεθουμε σε εναν γιατρο. Ειναι δυσκολο να βγαλεις απο το μυαλο των ασθενων του ακαταν ..οτι τιποτα δεν ισχυει απο αυτα και οτι πρεπει να βρεις (αν βρεις) την λυση μονο σου.

Ο ανθρωπος που επικοινωνησε μαζι σου, ηθελε απλα μια επιβεβαιωση, εστω να συζητησει με καποιον το προβλημα του. Δεν του εδωσες την επιβεβαιωση που ηθελε, αλλα δυσκολευετε να τα παρατησει ολα και να ακολουθησει την αποψη καποιου ανωνυμου στον διαδυκτιο. Ειδικα οταν οι παντες μιλανε για μικροβια ..και εχει στηθει και μια λογικη γυρω απο αυτο.

Μην ειμαστε φοβερα καχυποπτοι με ολους και ολα. Οι ανθρωποι χανουν την λογικη  και την ψυχραιμια τους οταν αντιμετωπιζουν θεματα υγειας.


Καταταλα η συμβολη σου στο θεμα της "προστατιτιδας"  ειναι φοβερα σημαντικη και σε ευχαριστουμε για ακομα μια φορα.
Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

#2 27 Μαΐου, 2014, 04:45:06 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 27 Μαΐου, 2014, 05:05:41 ΜΜ από Phaethon
Παράθεση από: aman στις 27 Μαΐου, 2014, 04:18:23 ΜΜ
Μην ειμαστε φοβερα καχυποπτοι με ολους και ολα. Οι ανθρωποι χανουν την λογικη  και την ψυχραιμια τους οταν αντιμετωπιζουν θεματα υγειας.
Γι'αυτό δεν "τον δίνω". Αλλά ακόμα κι αν είναι έτσι και δεν είναι εσκεμμένο, μου φαίνεται απίστευτα επιπόλαιο να γράφεις σε κάποιον που πιστεύει ότι έχει εξαπατηθεί τέτοια πράγματα. Στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί. Όπως και μου φαίνεται τραγικό να επιλέγει κανείς εμένα για να γράφει για μικρόβια και τέτοιες αρλούμπες. Θα μου πεις, μπορεί να μην έχει διαβάσει τις απόψεις μου. Ε τότε όμως πως επέλεξε εμένα να γράψει; Στην τύχη;

Αμαν η πάθηση αυτή έχει τόσους πονηρούς που αν ήξερες που έχω πέσει θα ήσουν καχύποπτος με το καλημέρα.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0