Χαιρετίζω όλα τα μέλη του forum και εύχομαι ταχεία ανάρρωση.

Η δική μου περιπέτεια ξεκίνησε το καλοκαίρι του 2011 όπου είχα και τα πρώτα συμπτώματα. Η έναρξη των συμπτωμάτων μου ξεκίνησε με τη χρήση φιναστερίδης - είναι ένα φάρμακό κατά της αλωπεκίασης (κατά της καράφλας). Η φιανστερίδη λοιπόν μου προκαλούσε περιοδικά σπασμούς (σαν νευροκαβαλίκεμα) στον προστάτη, με αποτέλεσμα μια ωραία μέρα οι σπασμοί να μεταμορφωθούν στο κλασικό σύμπτωμα του πυρωμένου μπαλακίου πινκγ-πονγκ μέσα στον ορθό 5 εκατοστά πίσω από το σφικτήρα.

Η πρώτη επίσκεψη μου στον διευθυντή ουρολογίας στον Ερυθρό Σταυρό είχε σαν αποτέλεσμα να πάω σπίτι μου με τη συμβουλή να πίνω σόδες( καθώς αλκαλίζουν τα ούρα – και ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί αυτό κάνει καλό) και ότι δεν έχω τίποτα, καθώς ήμουν πολύ νέος για να έχω κάτι σοβαρό. Για να καταλάβετε δεν μου έκανε ούτε δακτυλική εξέταση....
Αυτό συνέβη 5 μέρες πριν αναχωρήσω για τις καλοκαιρινές μου διακοπές. Και η αλήθεια είναι ότι μερικές μέρες μετά τα συμπτώματα εξαφανίστηκαν και βεβαίως θεώρησα ότι ο γιατρός είχε δίκιο... δεν είχα τίποτα!

9 μήνες αργότερα, κατά τα μέσα Μαΐου του 2012 άρχισα να έχω ενοχλήσεις μετά την εκσπερμάτωση. Πόνο στην «καλωδίωση» τους αριστερού όρχη αλλά και στον ίδιο τον όρχη. Αυτό συνεχιστικέ για 2 εβδομάδες περίπου και μετά εμφανίστηκε το πυρακτωμένο μπαλάκι του πινγκ-πονγκ....

-Καλησπέρα γιατρέ, πάλι τα ίδια....

Και ξεκινάμε τις εξετάσεις! Κάναμε υπέρηχο προστάτη ο οποίος έδειξε φυσιολογικό μέγεθος αλλά και κάποιες αποτιτανώσεις. Εν συνεχεία κάνουμε διορθικό υπέρηχο και  μου ανακοινώνει ο γιατρός ότι έχω χρόνια προστατίτιδα και ας μην κρυβόμαστε για τα γούστα μου....!!!... Εν πάση περιπτώσει φεύγω με 2 κουτιά αντιβίωση και την ψυχή στα πόδια. Τις πρώτες 3-4 μέρες που ξεκίνησα την αγωγή ήμουν καλύτερα με τα συμπτώματα να έχουν υποχωρήσει αρκετά. Μετά όμως ξανά τα ίδια. Τελειώνει η κούρα με την αντιβίωση και καμία διαφορά στο feeling...

-Αγόρι μου , δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο. Ο προστάτης σου είναι καθαρός από μικρόβια πια. Πάρε Duodart και όλα θα εξαφανιστούν....

Απλά ξέχασε να μου αναφέρει ότι το Duodart για να κρύψει τα συμπτώματα γενικά βγάζει off όλο το σύστημα... Κλάφτα Χαράλαμπε δηλαδή.
Παίρνω λοιπόν το Duodart για 2 μήνες και στα μέσα της καλοκαιρινής μου άδειας(10 Αυγούστου) το σταματάω και δεν έχω συμπτώματα μέχρι τα μέσα Σεπτέμβρη, όπου μια ωραία πρωία ξυπνάω και τσουπ το πυρωμένο μπαλάκι του πινγκ-πονγκ. Η ψυχολογία στα πατώματα, αδυναμία αποδοχής και τα συναφή...

Ψάχνοντας λοιπόν στο Internet και αποφασισμένος να λύσω το πρόβλημά μου πέφτω στο site του γιατρού από το νησί, αυτός με τις προστατικές πιέσεις(μαλάξεις). Μόνο με το ανάγνωσμα των μαρτυριών των ασθενών του μου ΈΦΥΓΑΝ τα συμπτώματα!!! Ακόμα και σήμερα δεν μπορώ να το εξηγήσω.
Ειλικρινά δεν ξέρω αν ο γιατρός αυτός θα μπορέσει να με κάνει καλά. Η μέχρι τώρα πορεία πάει καλά δηλαδή από τότε που ξεκίνησα τη θεραπεία υπάρχει βελτίωση και βέβαια υπάρχει και μικρόβιο – Χλαμύδια συγκεκριμένα.

Γράφονται και λέγονται πάρα πολλά πράγματα για τον συγκεκριμένο γιατρό. Αυτή τη στιγμή έχω ολοκληρώσει το ¼ της θεραπείας που ακολουθεί και το μικρόβιο δεν έχει καθαρίσει. Τα συμπεράσματά μου θα τα πω όταν και αν καθαρίσω από το μικρόβιο.
Εμφάνηση στα 35 μετά από χρήση φιναστερίδης. Οι εξετάσεις έδειξαν χλαμύδια. Θεραπεία με μαλάξεις και αντιβίωση. Η ψυχολογία ΜΕΤΡΑΕΙ!

Γεία σου φίλε...καλά ξεμπερδέματα σου εύχομαι... αρχικά σου προτείνω να διαβάσεις γενικότερα το συγκεκριμένο Forum  και όπου βλέπεις τη λέξη Ακατανόμαστος θα θυμάσαι αυτόν τον νησιώτη <<γιατρό>>, απλά να σου πώ ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα περάσαμε από αυτόν, άλλοι με πρόσκαιρη βελτίωση και μόνο και άλλοι με χειροτέρευση συμπτωμάτων...

Και... αν θέλεις διάβασε   http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=220.0
                        και εδώ http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

και νομίζω πως θα σου φύγει η όποια απορία για τα μικρόβια, εφόσον δεν ανήκεις στο 5%

Καλωσήλθες...

ΠαράθεσηΨάχνοντας λοιπόν στο Internet και αποφασισμένος να λύσω το πρόβλημά μου πέφτω στο site του γιατρού από το νησί, αυτός με τις προστατικές πιέσεις(μαλάξεις). Μόνο με το ανάγνωσμα των μαρτυριών των ασθενών του μου ΈΦΥΓΑΝ τα συμπτώματα!!! Ακόμα και σήμερα δεν μπορώ να το εξηγήσω.

Lol... ;D Εγώ αν θες μπορώ να στο εξηγήσω! Απλά μια απορία, αφού σου έφυγαν τα συμπτώματα τότε γιατί πήγες;

(Ακατάν: τώρα και θεραπεία από απόσταση σαν τον Γιούρι Γκέλερ- μην με παρεξηγείς κάνω πλάκα!!)
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: Phaethon στις 22 Απριλίου, 2013, 01:12:05 ΜΜ
Καλωσήλθες...

ΠαράθεσηΨάχνοντας λοιπόν στο Internet και αποφασισμένος να λύσω το πρόβλημά μου πέφτω στο site του γιατρού από το νησί, αυτός με τις προστατικές πιέσεις(μαλάξεις). Μόνο με το ανάγνωσμα των μαρτυριών των ασθενών του μου ΈΦΥΓΑΝ τα συμπτώματα!!! Ακόμα και σήμερα δεν μπορώ να το εξηγήσω.

Lol... ;D Εγώ αν θες μπορώ να στο εξηγήσω! Απλά μια απορία, αφού σου έφυγαν τα συμπτώματα τότε γιατί πήγες;

(Ακατάν: τώρα και θεραπεία από απόσταση σαν τον Γιούρι Γκέλερ- μην με παρεξηγείς κάνω πλάκα!!)

Αναφέρω ότι μου έφυγαν τα συμπτώματα καθαρά για να δείξω πόσο μεγάλο ρόλο παίζει η ψυχολογία στην όλη κατάσταση...
Εμφάνηση στα 35 μετά από χρήση φιναστερίδης. Οι εξετάσεις έδειξαν χλαμύδια. Θεραπεία με μαλάξεις και αντιβίωση. Η ψυχολογία ΜΕΤΡΑΕΙ!

Αυτό που θα ήθελα επίσης να προσθέσω είναι ένα παράξενο σύμπτωμα που έχω. Κάποιες φορές, και συνήθως όταν είμαι ξαπλωμένος, παθαίνω μια ξαφνική και πολύ έντονη φαγούρα στον προστάτη(εσωτερικά) μου η οποία μετά από 1 λεπτό εξαφανίζεται μόνη της. Δεν έχω ακούσει ή διαβάσει κάτι αντίστοιχο από άλλους συμπάσχοντες. Αν και εσείς έχετε ένα τέτοιο σύμπτωμα παρακαλώ ενημερώστε.
Εμφάνηση στα 35 μετά από χρήση φιναστερίδης. Οι εξετάσεις έδειξαν χλαμύδια. Θεραπεία με μαλάξεις και αντιβίωση. Η ψυχολογία ΜΕΤΡΑΕΙ!

Παράθεση από: Phaethon στις 22 Απριλίου, 2013, 01:12:05 ΜΜ
Καλωσήλθες...

ΠαράθεσηΨάχνοντας λοιπόν στο Internet και αποφασισμένος να λύσω το πρόβλημά μου πέφτω στο site του γιατρού από το νησί, αυτός με τις προστατικές πιέσεις(μαλάξεις). Μόνο με το ανάγνωσμα των μαρτυριών των ασθενών του μου ΈΦΥΓΑΝ τα συμπτώματα!!! Ακόμα και σήμερα δεν μπορώ να το εξηγήσω.

Lol... ;D Εγώ αν θες μπορώ να στο εξηγήσω! Απλά μια απορία, αφού σου έφυγαν τα συμπτώματα τότε γιατί πήγες;

(Ακατάν: τώρα και θεραπεία από απόσταση σαν τον Γιούρι Γκέλερ- μην με παρεξηγείς κάνω πλάκα!!)
Στην ηρεμία του ιατρείου του και εκεί που κάνει break με την απογευματινή  μπανάνα του και τον ζεστο ελληνικό καφέ του ,  ακούγωντας τα παλιά λαικά hit του Φίλιππου Νικολάου και των animals  ,συγκεντρώνεται μπροστά απο την οθόνη του laptop του και ακουμπώντας με τον δείκτη του το email του παθώντα ,φωνάζει με σχεδόν ναρκωμενη φωνή :
-Καθάρισε !!! ΚΑΘΑΡΙΣΕ !!!!!! Κ Α Θ Α Ρ Ι Σ Ε !!!!!!!!!!!!
Και μετά βυθίζεται σε  nirvana για να συνεχίσει το γνωστό θεόσταλτο  έργο του ,της συλλογής   50ρικων ...
Αμήν .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#6 22 Απριλίου, 2013, 01:55:16 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 22 Απριλίου, 2013, 02:04:45 ΜΜ από SUPER_SUPER BAN
Παράθεση από: Trapsoul στις 22 Απριλίου, 2013, 01:30:46 ΜΜ
Αυτό που θα ήθελα επίσης να προσθέσω είναι ένα παράξενο σύμπτωμα που έχω. Κάποιες φορές, και συνήθως όταν είμαι ξαπλωμένος, παθαίνω μια ξαφνική και πολύ έντονη φαγούρα στον προστάτη(εσωτερικά) μου η οποία μετά από 1 λεπτό εξαφανίζεται μόνη της. Δεν έχω ακούσει ή διαβάσει κάτι αντίστοιχο από άλλους συμπάσχοντες. Αν και εσείς έχετε ένα τέτοιο σύμπτωμα παρακαλώ ενημερώστε.
Τα συμπτώματα ποικίλουν  , γενικευμένα ανήκεις και εσύ στο χ.π.α !
Συγκεκριμένα ίσως να εντοπιζέται στον προστάτη , στα νεύρα ,στούς μύες κτλ...
Δεν είναι κάποιο alien που σου τρώει τα σωθικά ΣΙΓΟΥΡΑ .Σαν όλους μας είσαι . -
ΜΙΑ ΧΑΡΗ ΘΕΛΩ Μ Ο Ν Ο !!!!
ΠΕΣΤΟΥ ΑΚΑΤΑΝ ΟΤΙ ΜΠΗΚΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΕΣ Κ΄ ΤΡΆΒΑ Κ'ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΊΑ ΤΗΝ ΦΑΤΣΑ ΤΟΥ ΜΕΤΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#7 22 Απριλίου, 2013, 02:02:58 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 22 Απριλίου, 2013, 02:07:41 ΜΜ από SUPER_SUPER BAN
Παράθεση.... από τότε που ξεκίνησα τη θεραπεία υπάρχει βελτίωση και βέβαια υπάρχει και μικρόβιο – Χλαμύδια συγκεκριμένα.
Τα χλαμύδια ανήκουν στα ουροπαθογόνα μικρόβια

http://www.hiv.gr/prolipsi-kai-seksoualiki-ygeia/arrwsties-pou-metadidontai-me-to-sex/16-xlamydia.html

και αν δεν κάνω λάθος ,αυτομάτως η περιπτωσή σου χαρακτηρίζεται μικροβιακή προστατίτιδα .

Phaethon διόρθωσε με , αλλά έτσι είναι νομίζω !

Με την finasteride πολλοί  έχουν πρόβλημα και είχαν ,όπως και ένας κοινός γνωστός ,Ο ΟΠΟΊΟΣ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΕ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΧΛΑΜΥΔΙΑ!!!!
Περίεργο ;;;
Δεν ξέρω ...
Απο ότι φαίνεται βγήκε στην επιφάνεια ,αφού έγινε χρήση αυτής της ουσίας ...Είναι επιθετικό μικρόβιο/αφροδίσιο και δημιουργεί μπελάδες και ενοχλήσεις .
Δύσκολο και θέλει πολύ αντιβίωση , οι μαλλάξεις προσωπικά αν θες την γνώμη μου βοηθάνε ως μέτρο συντήρησης μίας κάποιας καλής κατάστασης και δεν προσφέρουν θεραπεία ...
Άλλοι βοηθούνται ,άλλοι οχι .Ας μην τα ξαναλέμε όμως  . . .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Απορία προς παλαιά και νέα μέλη. Επειδή εγώ δεν πήγα ποτέ στον Χρυσοδάκτυλο-Ακατ χάρη στις συμβουλές μελών του forum έχω μια απορία. Από ότι λέτε κοστίζει 50 ευρώ η μάλαξη. Στο δικό του forum έχω διαβάσει για αναμονή 30 ατόμων. Δηλαδή 30Χ50=1500 ευρώ την ημέρα;;;;;; Εάν το κάνουμε επί 20 μέρες το μήνα μας κάνει 30χιλιάρικα; Δηλαδή επί 11 μήνες μας κάνει 330χιλιάρικα τον χρόνο; Εάν κάνω καλά τον υπολογισμό είναι πολλά τα λεφτά Άρη!!!!!
Διάγνωση Χρόνιας Βακτηριακής Προστατίτιδας (e-coli) 2007 στα 31 λόγω ενοχλήσεων συζύγου μετά το σεξ - είχα συχνουρία και κάψιμο. Αποτυχημένες θεραπείες κυνολόνες ως 2010 τα παράτησα. Αδυναμία τεκνοποίησης Μάιος 2012 θεραπεία με ΑBlocker, Prixina, μαλάξεις. Καθαρός Ιουν 2012 - τεκνοποιηση Σεπ 2012 - Επανεμφάνιση e-coli Μάρτιος 2013

Παράθεση από: SUPER_SUPER BAN στις 22 Απριλίου, 2013, 02:02:58 ΜΜ
Δύσκολο και θέλει πολύ αντιβίωση , οι μαλλάξεις προσωπικά αν θες την γνώμη μου βοηθάνε ως μέτρο συντήρησης μίας κάποιας καλής κατάστασης και δεν προσφέρουν θεραπεία ...
Άλλοι βοηθούνται ,άλλοι οχι .Ας μην τα ξαναλέμε όμως  . . .

Και εγώ αυτής της άποψης είμαι. Νομίζω ότι κάποιοι βοηθούνται και κάποιοι άλλοι όχι. Θα φανεί. Γενικά, εγώ παρατηρώ ότι με βοηθούν.
Εμφάνηση στα 35 μετά από χρήση φιναστερίδης. Οι εξετάσεις έδειξαν χλαμύδια. Θεραπεία με μαλάξεις και αντιβίωση. Η ψυχολογία ΜΕΤΡΑΕΙ!

ΠαράθεσηΑναφέρω ότι μου έφυγαν τα συμπτώματα καθαρά για να δείξω πόσο μεγάλο ρόλο παίζει η ψυχολογία στην όλη κατάσταση...

Αυτό συνέβη και σε κάποιους αναγνώστες που διάβασαν το βιβλίο των Wise-Anderson. Το έχω ξαναγράψει.

Παράθεσηπαθαίνω μια ξαφνική και πολύ έντονη φαγούρα στον προστάτη(εσωτερικά) μου η οποία μετά από 1 λεπτό εξαφανίζεται μόνη της

Το έχω κι εγώ αυτό σποραδικά και μάλιστα πολύ πριν μου εμφανισθεί η "προστατίτιδα". Δεν ξέρω αν είναι στον προστάτη ή σε άλλο σημείο αλλά μοιάζει σαν φαγούρα βαθιά στον κώλο.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: Phaethon στις 22 Απριλίου, 2013, 03:37:22 ΜΜ
Αυτό συνέβη και σε κάποιους αναγνώστες που διάβασαν το βιβλίο των Wise-Anderson. Το έχω ξαναγράψει.
Αυτό από μόνο του έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον!!!
Παράθεση
Το έχω κι εγώ αυτό σποραδικά και μάλιστα πολύ πριν μου εμφανισθεί η "προστατίτιδα". Δεν ξέρω αν είναι στον προστάτη ή σε άλλο σημείο αλλά μοιάζει σαν φαγούρα βαθιά στον κώλο.
Εγώ θα το περιέγραφα τη φαγούρα σαν να έχω ένα μικρό σκουλίκι να κινήται μέσα στιν προστάτη μου τη δεδομένη στιγμή... Ακούγεται κάπως αλλά έτσι νιώθω...
Εμφάνηση στα 35 μετά από χρήση φιναστερίδης. Οι εξετάσεις έδειξαν χλαμύδια. Θεραπεία με μαλάξεις και αντιβίωση. Η ψυχολογία ΜΕΤΡΑΕΙ!

Υ.Γ. αυτό που περιγράφεις για το φάρμακο για τη φαλάκρα που σου ξεκίνησε τα συμπτώματα μου θυμίζει την ιστορία ενός φίλου μας από την Λάρισα.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: Phaethon στις 22 Απριλίου, 2013, 04:03:36 ΜΜ
Υ.Γ. αυτό που περιγράφεις για το φάρμακο για τη φαλάκρα που σου ξεκίνησε τα συμπτώματα μου θυμίζει την ιστορία ενός φίλου μας από την Λάρισα.

Εχεις κάποιο Link να διαβάσουμε τι λέει? Αν το βρεις βάλτο Plz
Εμφάνηση στα 35 μετά από χρήση φιναστερίδης. Οι εξετάσεις έδειξαν χλαμύδια. Θεραπεία με μαλάξεις και αντιβίωση. Η ψυχολογία ΜΕΤΡΑΕΙ!

Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω το forum αν υπάρχει κάποιος που με τη μέθοδο του γιατρού από το νήσι απαλάχθηκε από τα μικρόβια. Προσοχή, όχι από τα συμπτώματα αλλά από τα μικρόβια.
Εμφάνηση στα 35 μετά από χρήση φιναστερίδης. Οι εξετάσεις έδειξαν χλαμύδια. Θεραπεία με μαλάξεις και αντιβίωση. Η ψυχολογία ΜΕΤΡΑΕΙ!