ειναι ο γνωστος φαυλος κυκλος που χορευαμε και εξακολουθουμε να χορευουμε ολοι.Μια εξηγηση που μου ειχαν δωσει για τις διαφορες στην ανευρεση μικροβιου απο εργαστηριο σε εργαστηριο ειναι η εξης:οταν παιρνουμε την Χ αντιβίωση τοτε καποια άλλα μικροβια-ουροπαθογονα(όπως θελετε πειτε τα) που υπαρχουν σε αδρανεια βρισκουν προσφορο έδαφος μετα την καταπολέμηση πχ του e coli αναπτυσετε ο σταφυλόκοκκος κλπ.Διαταρασετε η ισοροπια της χλωριδας και τοτε χεσε μεσα.Οποτε οπως ειπε ο phaethon εχουμε Ιανουαριος e coli,φεβρουαριος κλαμπσιελλα και συμπληρωνεις ενα γαμάτο ημερολόγιο.
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

#31 29 Μάρτιος, 2013, 04:44:31 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 29 Μάρτιος, 2013, 04:53:42 ΜΜ από Phaethon
Μαρκέλο καλό αλλά ψιλομούφα μου φαίνεται...γιατί το ίδιο να μην συμβαίνει με άλλες λοιμώξεις του σώματος;;; Δηλαδή πρέπει να έχεις οπωσδήποτε ένα μικρόβιο αλλοιώς βρίσκουν ευκαιρία τα άλλα και αναπτύσσονται; Άστο γιατί έχω ακούσει κι εγώ πολλές δεισιδαιμονίες γι'αυτή τη πάθηση...;Άσε που τέτοιες οπτικές είναι βούτυρο στο ψωμί των απανταχού Ακατανόμαστων για να σε παλαβώσουν και να κάνεις σαν τρελος  εκατοντάδες μαλάξεις.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: Phaethon στις 29 Μάρτιος, 2013, 04:44:31 ΜΜ
Μαρκέλο καλό αλλά ψιλομούφα μου φαίνεται...γιατί το ίδιο να μην συμβαίνει με άλλες λοιμώξεις του σώματος;;; Δηλαδή πρέπει να έχεις οπωσδήποτε ένα μικρόβιο αλλοιώς βρίσκουν ευκαιρία τα άλλα και αναπτύσσονται; Άστο γιατί έχω ακούσει κι εγώ πολλές δεισιδαιμονίες γι'αυτή τη πάθηση...;Άσε που τέτοιες οπτικές είναι βούτυρο στο ψωμί των απανταχού Ακατανόμαστων για να σε παλαβώσουν και να κάνεις σαν τρελος  εκατοντάδες μαλάξεις.

Την αιτιολόγηση σχετικα με την αναπτυξη σε αδράνεια βακτηρίων μου την ειπε καρδιολόγος ο οποίος δεν ειχε κανενα όφελος(οχι οτι συμφωνω και το ξερεις καλά).Ειναι όμως ενα επιχείρημα το οποίο στεκει και δυσκολα μπορουμε να αμφισβητησουμε και λόγο κατασκευης προστατη (αιμοπροστατικος φραγμος κλπ)διαταρασετε η χλωριδα και εχουμε τα γνωστα αποτελέσματα.Τον Γεναρη δεν αντεχω τον Φλεβαρη κατι εχω τον Μαρτη πως βαριέμαι και στον Ακατανομαστο πετιέμαι για κάνα δαχτυλάκι ;D   8)<------δεν ειναι ιδιος με τα γυαλια ηλίου??
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

παλικάρια θέλω την βοηθειά σας, μου έχει δώσει για 8 μερες τα vibramycin και τα sponarox για μύκητες για να αντιμετωπίση το e coli και δεν τα έχω ξεκινήσει ακόμα δεν θελω ρε γαμώτο να γεμίζω αντιβίωση αλλά και πάλι σήμερα το πρωί καθώς οδηγούσα για πρώτη φορά ένοιωσα τσούξιμο και πόνο και που μου κράτησε μέχρι το μεσημέρι τις 13:00 και είχα πάει 4 φορές για κατούρημα τώρα είμαι κάπως καλύτερα (15:15).....τι να κάνω δεν ξέρω να την πάρω την αντιβίωση??
εμφανίστηκε στα 44 απο τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδω και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin,Lidaprim και μαλάξεις.ενόχληση και μουδιάσμα στον αριστερό όρχι πίσω αριστερα στην μέση, ενοχλήσεις κάτω από την κοιλιά εσωτερικά πάνω από το πέος,εσωτερικά αριστερα του μηρού,αλλά ακόμα και στο επάνω μέρος του ποδιού...

Vibramycin για e-coli και μόνο για 8 μέρες; Μου φαίνεται άκυρο.

Όσον αφορά το γενικότερο σου ερώτημα -να πάρεις την αντιβίωση; πολύ δύσκολο ρε φίλε να πάρει κάποιος την ευθύνη και να σου πει μην την πάρεις.

Καλύτερα να απαντήσεις εσύ βάση του ιστορικού σου και γνωρίζοντας τι αντιβίωση έχεις κατεβάσει ως τώρα. Πήρες κατάλληλες δόσεις κατάλληλης αντιβίωσης για κατάλληλο διάστημα στο παρελθόν; Αν ναι, είδες κάποια σοβαρή βελτίωση; Αν όχι ίσως δεν είναι αυτή η απάντηση στο πρόβλημά σου.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

καλησπέρα σας και ελπίζω οι περισσότερη να είστε πολύ καλά....εχω να γράψω περίπου έναν χρόνο που μέσα σε αυτό το διάστημα προσπάθησα να το παλέψω χωρίς αντιβιώσεις με διατροφή και βέβαια χωρίς τις αντιβιώσεις που μου έδινε ο ουρολόγος, αλλά και να μην δίνω σημασία στα συμπτώματα που μου παρουσιαζόντουσαν.....εξετάσεις βέβαια έκανα στο διαστημα αυτό όπως τον Νοέμβριο του 13 έκανα PSA και είχα 0.28, ποιό πρίν τον Απρίλιο του 13 έκανα Διορθικό υπέρηχο και όλα ήταν καλά, και τον Ιούλιο του 13 εκανα και υπέρηχο προστατη και ήταν φυσιολογικός και αυτος....όλο αυτό τον καιρό σας διάβαζα με πολύ προσοχή....θέλω να κάνω μια ερώτηση και αν εχει την καλοσύνη κάποιος και μπορεί ας μου απαντήση....σήμερα ανα μια και 2 ωρες και κάτι πάω συνέχεια για ούρηση....ούτε τσούξιμο ούτε τίποτα και από ούρα αρκετά....δεν μπορώ να πω ότι έχω πιεί και πολύ νερό σήμερα η βότανα που συνηθίζω και πίνω βέβαια κάπου κάπου μου παρουσιάζετε ετσι όπως είναι σήμερα...αυτά να είστε όλοι καλά και ελπίζω γρήγορα να έρθουν τα καλύτερα για όλους.
εμφανίστηκε στα 44 απο τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδω και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin,Lidaprim και μαλάξεις.ενόχληση και μουδιάσμα στον αριστερό όρχι πίσω αριστερα στην μέση, ενοχλήσεις κάτω από την κοιλιά εσωτερικά πάνω από το πέος,εσωτερικά αριστερα του μηρού,αλλά ακόμα και στο επάνω μέρος του ποδιού...

Iceman χαίρε. Ξαναδιάβασα επι τροχάδην το (παράξενο και μπερδεμένο είναι η αλήθεια) ιστορικό σου να θυμηθώ τι γινότανε με σένα. Πότε σου βρίσκανε ένα μικρόβιο, πότε ένα άλλο και τελικά είχες αρχίσει να βλέπεις προκοπή με την κουερσετίνη. Καλά τα λέω; Τι έγινε έκτοτε; Ρωταω γιατί σε αυτόν τον ένα χρόνο δεν μας τίμησες με μια ενημέρωση ακόμα κι αν τελικά ήσουν καλά.

Να υποθέσω ότι ήσουν καλά και σήμερα απλά είχες μια έξαρση με λίγο συχνουρία; (αν και το δύωρο είναι οριακό για να θεωρηθεί συχνουρία). Δεν χρειάζεται να ανησυχείς αν είναι έτσι. Και εγώ που είμαι καλά, αυτό είναι το πρώτο σύμπτωμα που μου ξυπνάει όταν κάποιες μέρες αγχωθω περισσότερο απ'όσο πρέπει.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

καλημέρα, σωστά Φαέθων έπαιρνα κουερσετίνη και την σταμάτησα όχι επειδή έγινα καλά αλλά μετα απο κάποια στιγμή δεν μου έκανε τίποτα, ξεκίνησα διατροφή με γιατρό μπάς και χάσω κανένα κιλό, σταμάτησα τον ουρολόγο γιατί όλο μικρόβιο μου έβρισκαν και είπα γίνετα να εχω συνέχεια μικρόβιο και να πέρνω αντιβίωση μια που έχω και πρόβλημα με το έντερο, μου εχουν πεί ευερέθιστο ότι έχω. δεν ήμουν καλά απλά το πάλευα μόνος μου και προσπαθούσα με την διατροφή και μέσα από την καθημερινότητα να μπορέσω να το ξεπεράσω....έχεις δίκιο δεν εγραψα  και τι να γραψω δεν είχα κάτι δεν εκανα κάτι απλά μερες μέρες πήγαινα καλύτερα....βεβαια σας διάβαζα εκτός σύνδεσης....για μενα κάνετε πολύ καλή δουλειά με πολύ σωστή ενημέρωση. την καληέρα μου και ότι καλύτερο για όλους.
εμφανίστηκε στα 44 απο τον Οκτώβριο του 12, μεχρι στιγμής συχνοουρία, και εδω και ένα χρόνο Παροδικά στυτικά προβλήματα, πήρα  αντιβίωση ladinin, vibramysin,Lidaprim και μαλάξεις.ενόχληση και μουδιάσμα στον αριστερό όρχι πίσω αριστερα στην μέση, ενοχλήσεις κάτω από την κοιλιά εσωτερικά πάνω από το πέος,εσωτερικά αριστερα του μηρού,αλλά ακόμα και στο επάνω μέρος του ποδιού...